gspell - en to da translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
da: Fejl ved kontrol af stavning af ordet “%s”: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
da: (ingen foreslåede ord)

en: Error:
da: Fejl:

en: Completed spell checking
da: Stavekontrol færdig

en: No misspelled words
da: Ingen forkert stavede ord

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
da: (korrekt stavning)

en: Suggestions
da: Forslag

en: _Language
da: _Sprog

en: _More…
da: _Flere …

note: Ignore all
en: _Ignore All
da: _Ignorér alle

note: Add to Dictionary
en: _Add
da: _Tilføj

en: _Spelling Suggestions…
da: _Staveforslag …

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
da: Ukendt (%s)

en: No language selected
da: Der er ikke valgt et sprog

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
da: Stavekontrolfejl: intet sprog angivet. Måske fordi der ikke er installeret nogen ordbøger.

en: Check Spelling
da: Kontrollér stavning

en: Misspelled word:
da: Forkert stavet ord:

en: word
da: ord

en: Change _to:
da: Ret _til:

en: Check _Word
da: Kontrollér _ord

en: _Suggestions:
da: _Forslag:

en: _Ignore
da: _Ignorér

en: Ignore _All
da: Ignorér _alle

en: Cha_nge
da: _Ret

en: Change A_ll
da: Ret _alle

en: User dictionary:
da: Brugerordbog:

en: Add w_ord
da: Tilføj o_rd

en: Set Language
da: Vælg sprog

en: Select the spell checking _language.
da: Vælg _sprog til stavekontrol.

en: _Cancel
da: _Annullér

en: _Select
da: _Markér
