gspell master - en to fur translation catalogue (30 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
fur: Erôr tal controlâ la ortografie de peraule "%s": %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
fur: (nissune peraule sugjeride)

en: Error:
fur: Erôr:

en: Completed spell checking
fur: Control ortografic completât

en: No misspelled words
fur: Nissune peraule sbaliade

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
fur: (ortografie juste)

en: Suggestions
fur: Sugjeriments

en: _Language
fur: _Lenghe

en: _More…
fur: _Altri...

note: Ignore all
en: _Ignore All
fur: _Ignore dut

note: Add to Dictionary
en: _Add
fur: _Zonte

en: _Spelling Suggestions…
fur: _Sugjeriments ortografics...

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
fur: No cognossude (%s)

en: No language selected
fur: Nissune lenghe selezionade

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
fur: Erôr control ortografic: nissune lenghe stabilide. Al podarès jessi causât dal fat che nissun dizionari al è instalât.

en: Check Spelling
fur: Controle ortografie

en: Misspelled word:
fur: Peraule sbaliade:

en: word
fur: peraule

en: Change _to:
fur: Cambie cu_n:

en: Check _Word
fur: Controle _peraule

en: _Suggestions:
fur: _Sugjeriments:

en: Ignore _All
fur: Ignore d_ut

en: Cha_nge
fur: _Modifiche

en: Change A_ll
fur: Modifiche _ducj

en: User dictionary:
fur: Dizionari utent:

en: Add w_ord
fur: Zonte per_aule

en: Set Language
fur: Stabilìs lenghe

en: Select the spell checking _language.
fur: Selezione la _lenghe pal control ortografic.

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Select
fur: _Selezione
