gtkspell - en to hr translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
hr: Greška provjere pravopisa za riječ “%s”: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
hr: (nema predloženih riječi)

en: Error:
hr: Greška:

en: Completed spell checking
hr: Provjera pravopisa završena

en: No misspelled words
hr: Nema pogrešno napisanih riječi

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
hr: (ispravan pravopis)

en: Suggestions
hr: Prijedlozi

en: _Language
hr: _Jezik

en: _More…
hr: _Više...

note: Ignore all
en: _Ignore All
hr: _Zanemari sve

note: Add to Dictionary
en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Spelling Suggestions…
hr: _Prijedlozi pravopisa...

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
hr: Nepoznat (%s)

en: No language selected
hr: Nema odabranog jezika

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
hr: Greška provjere pravopisa: nema postavljenog jezika. To se dogodilo jer nema instaliranog rječnika.

en: Check Spelling
hr: Provjeri pravopis

en: Misspelled word:
hr: Pogrešno napisane riječi:

en: word
hr: riječ

en: Change _to:
hr: Promijeni _u:

en: Check _Word
hr: Provjeri _riječ

en: _Suggestions:
hr: _Prijedlozi:

en: _Ignore
hr: _Zanemari

en: Ignore _All
hr: Zanemari _sve

en: Cha_nge
hr: Prom_ijeni

en: Change A_ll
hr: Promijeni s_ve

en: User dictionary:
hr: Korisnikov rječnik:

en: Add w_ord
hr: Dodaj r_iječ

en: Set Language
hr: Postavi jezik

en: Select the spell checking _language.
hr: Odaberi jezik provjere _pravopisa.

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Select
hr: _Odaberi
