gspell master - en to ie translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
ie: Errore controlante li ortografia del parol «%s»: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
ie: (null suggestet paroles)

en: Error:
ie: Errore:

en: Completed spell checking
ie: Control de ortografia es complet

en: No misspelled words
ie: Null misespelat paroles

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
ie: (ortografia correct)

en: Suggestions
ie: Suggestiones

en: _Language
ie: _Lingue

en: _More…
ie: _Plu...

note: Ignore all
en: _Ignore All
ie: _Ignorar omni

note: Add to Dictionary
en: _Add
ie: _Adjunter

en: _Spelling Suggestions…
ie: _Suggestiones...

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
ie: Ínconosset (%s)

en: No language selected
ie: Null lingue selectet

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
ie: Errore de controlero de ortografia: null lingue es assignat. To posse esser pro que null dictionariums es installat.

en: Check Spelling
ie: Controlar ortografie

en: Misspelled word:
ie: Parol misespelat:

en: word
ie: parol

en: Change _to:
ie: _Cambiar por:

en: Check _Word
ie: Controlar _parol

en: _Suggestions:
ie: _Suggestiones:

en: _Ignore
ie: _Ignorar

en: Ignore _All
ie: Ignorar _omni

en: Cha_nge
ie: Cam_biar

en: Change A_ll
ie: Cambiar o_mni

en: User dictionary:
ie: Dictionarium de usator:

en: Add w_ord
ie: _Adjunter parol

en: Set Language
ie: Assignar li lingue

en: Select the spell checking _language.
ie: Selecte li _lingue por control de ortografia.

en: _Cancel
ie: _Anullar

en: _Select
ie: _Selecter
