gspell master - en to kk translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
kk: "%s" сөзінің емлесін тексеру кезіндегі қате: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
kk: (ұсынылған сөздер жоқ)

en: Error:
kk: Қате:

en: Completed spell checking
kk: Емлені тексеру аяқталды

en: No misspelled words
kk: Қате жазылған сөздер жоқ

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
kk: (емлені дұрыстау)

en: Suggestions
kk: Ұсыныстар

en: _Language
kk: _Тіл

en: _More…
kk: _Көбірек…

note: Ignore all
en: _Ignore All
kk: Б_арлығын елемеу

note: Add to Dictionary
en: _Add
kk: Қ_осу

en: _Spelling Suggestions…
kk: Ем_ле ұсыныстары…

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
kk: Белгісіз (%s)

en: No language selected
kk: Тіл таңдалмады

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
kk: Емлені тексеру қатесі: тіл орнатылмаған. Бұл сөздіктер орнатылмаған салдарынан болуы мүмкін.

en: Check Spelling
kk: Емлені тексеру

en: Misspelled word:
kk: Қате жазылған сөз:

en: word
kk: сөз

en: Change _to:
kk: Келесі_ге ауыстыру:

en: Check _Word
kk: Сө_зді тексеру

en: _Suggestions:
kk: Ұ_сыныстар:

en: _Ignore
kk: _Елемеу

en: Ignore _All
kk: Б_арлығын елемеу

en: Cha_nge
kk: Ө_згерту

en: Change A_ll
kk: Б_арлығын өзгерту

en: User dictionary:
kk: Пайдаланушы сөздігі:

en: Add w_ord
kk: Сөз_ді қосу

en: Set Language
kk: Тілді орнату

en: Select the spell checking _language.
kk: Емлені тексеру ті_лін таңдау.

en: _Cancel
kk: Ба_с тарту

en: _Select
kk: Таң_дау
