gspell master - en to ms translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
ms: Ralat ketika memeriksan ejaan perkataan "%s": %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
ms: (tiada perkataan cadangan)

en: Error:
ms: Ralat:

en: Completed spell checking
ms: Semakan ejaan selesai

en: No misspelled words
ms: Tiada perkataan tersilap eja

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
ms: (ejaan betul)

en: Suggestions
ms: Cadangan

en: _Language
ms: _Bahasa

en: _More…
ms: _Lagi...

note: Ignore all
en: _Ignore All
ms: _Abai Semua

note: Add to Dictionary
en: _Add
ms: T_ambah

en: _Spelling Suggestions…
ms: _Cadangan Ejaan...

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
ms: Tidak diketahui (%s)

en: No language selected
ms: Tiada bahasa terpilih

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
ms: Ralat penyemak ejaan: tiada bahasa ditetapkan. Ia mungkin disebabkan tiada kamus dipasangkan.

en: Check Spelling
ms: Semak Ejaan

en: Misspelled word:
ms: Perkataan tersilap eja:

en: word
ms: perkataan

en: Change _to:
ms: Ubah _menjadi:

en: Check _Word
ms: Periksa P_erkataan

en: _Suggestions:
ms: _Cadangan:

en: _Ignore
ms: Aba_i

en: Ignore _All
ms: Abai Semu_a

en: Cha_nge
ms: _Ubah

en: Change A_ll
ms: Ubah Se_mua

en: User dictionary:
ms: Kamus pengguna:

en: Add w_ord
ms: Tambah pe_rkataan

en: Set Language
ms: Tetapkan Bahasa

en: Select the spell checking _language.
ms: Pilih _bahasa semakan ejaan.

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Select
ms: P_ilih
