gspell 3.26.x - en to nb translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
nb: Feil ved stavekontroll av ord «%s»: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
nb: (ingen foreslåtte ord)

en: Error:
nb: Feil:

en: Completed spell checking
nb: Stavekontroll fullført

en: No misspelled words
nb: Ingen feilstavede ord

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
nb: (korrekt staving)

en: Suggestions
nb: Forslag

en: _Language
nb: _Språk

en: _More…
nb: _Mer …

note: Ignore all
en: _Ignore All
nb: _Ignorer alle

note: Add to Dictionary
en: _Add
nb: _Legg til

en: _Spelling Suggestions…
nb: Forslag til _staving …

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
nb: Ukjent (%s)

en: No language selected
nb: Ingen språk valgt

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
nb: Feil i stavekontroll: ingen språk satt. Kanskje ordbøkene ikke er installert.

en: Check Spelling
nb: Kontroller staving

en: Misspelled word:
nb: Feilstavet ord:

en: word
nb: ord

en: Change _to:
nb: Endre _til:

en: Check _Word
nb: Kontroller _ord

en: _Suggestions:
nb: _Forslag:

en: _Ignore
nb: _Ignorer

en: Ignore _All
nb: Ignorer _alle

en: Cha_nge
nb: E_ndre

en: Change A_ll
nb: Endre a_lle

en: User dictionary:
nb: Brukerordbok:

en: Add w_ord
nb: Legg til _ord

en: Set Language
nb: Velg språk

en: Select the spell checking _language.
nb: Velg språk for stavekontro_ll.

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Select
nb: _Velg
