gspell master - en to pa translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
pa: “%s” ਸ਼ਬਦ ਦੀ ਸ਼ਬਦ-ਜੋੜ ਜਾਂਚ ਕਰ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
pa: (ਸ਼ਬਦਾਂ ਬਾਰੇ ਕੋਈ ਸੁਝਾਅ ਨਹੀਂ)

en: Error:
pa: ਗ਼ਲਤੀ:

en: Completed spell checking
pa: ਸ਼ਬਦਜੋੜ ਦੀ ਜਾਂਚ ਪੂਰੀ ਹੋ ਗਈ ਹੈ

en: No misspelled words
pa: ਕੋਈ ਗਲਤ ਸ਼ਬਦ ਜੋੜ ਨਹੀਂ

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
pa: (ਸਹੀ ਸ਼ਬਦ ਜੋੜ)

en: Suggestions
pa: ਸੁਝਾਅ

en: _Language
pa: ਭਾਸ਼ਾ(_L)

en: _More…
pa: ਹੋਰ(_M)…

note: Ignore all
en: _Ignore All
pa: ਸਭ ਅਣਡਿੱਠੇ(_I)

note: Add to Dictionary
en: _Add
pa: ਜੋੜੋ(_A)

en: _Spelling Suggestions…
pa: ਸੁਝਾਅ ਦਿੱਤੇ ਸ਼ਬਦ-ਜੋੜ(_S)…

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
pa: ਅਣਪਛਾਤਾ (%s)

en: No language selected
pa: ਕੋਈ ਭਾਸ਼ਾ ਨਹੀਂ  ਚੁਣੀ

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
pa: ਸ਼ਬਦ-ਜੋੜ ਜਾਂਚਕਾਰ ਗਲਤੀ: ਕੋਈ ਭਾਸ਼ਾ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਹੈ। ਇਹ ਡਿਕਸ਼ਨਰੀਆਂ ਨਾ ਇੰਸਟਾਲ ਹੋਣ ਕਰਕੇ ਹੋ ਸਕਦਾ ਹੈ।-

en: Check Spelling
pa: ਸ਼ਬਦ-ਜੋੜ ਚੈੱਕ ਕਰੋ

en: Misspelled word:
pa: ਗਲਤ ਸ਼ਬਦ-ਜੋੜ:

en: word
pa: ਸ਼ਬਦ

en: Change _to:
pa: ਇਸ ਨਾਲ ਬਦਲੋ(_t):

en: Check _Word
pa: ਸ਼ਬਦ ਚੈੱਕ ਕਰੋ(_W)

en: _Suggestions:
pa: ਸੁਝਾਅ(_S):

en: _Ignore
pa: ਅਣਡਿੱਠਾ(_I)

en: Ignore _All
pa: ਸਾਰੇ ਅਣਡਿੱਠੇ ਕਰੋ(_A)-

en: Cha_nge
pa: ਬਦਲੋ(_n)

en: Change A_ll
pa: ਸਾਰੇ ਬਦਲੋ(_l)

en: User dictionary:
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਡਿਕਸ਼ਨਰੀ:

en: Add w_ord
pa: ਸ਼ਬਦ ਜੋੜੋ(_o)

en: Set Language
pa: ਭਾਸ਼ਾ ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Select the spell checking _language.
pa: ਸ਼ਬਦ-ਜੋੜ ਜਾਂਚ ਲਈ ਭਾਸ਼ਾ ਚੁਣੋ(_l)।

en: _Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ(_C)

en: _Select
pa: ਚੁਣੋ(_S)
