gspell - en to sr@latin translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
sr@latin: Greška prilikom provere pisanja za reč „%s“: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
sr@latin: (nema predloga reči)

en: Error:
sr@latin: Greška:

en: Completed spell checking
sr@latin: Provera pisanja je završena

en: No misspelled words
sr@latin: Nema pogrešno napisanih reči

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
sr@latin: (ispravno pisanje)

en: Suggestions
sr@latin: Predlozi

en: _Language
sr@latin: _Jezik

en: _More…
sr@latin: _Dalje…

note: Ignore all
en: _Ignore All
sr@latin: _Zanemari sve

note: Add to Dictionary
en: _Add
sr@latin: _Dodaj

en: _Spelling Suggestions…
sr@latin: Predlozi provere pi_sanja…

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
sr@latin: Nepoznat (%s)

en: No language selected
sr@latin: Nije izabran jezik

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
sr@latin: Greška provere pisanja: jezik nije podešen. Može biti da ni rečnici nisu instalirani.

en: Check Spelling
sr@latin: Proveri pisanje

en: Misspelled word:
sr@latin: Pogrešno napisana reč:

en: word
sr@latin: reč

en: Change _to:
sr@latin: Izmeni _u:

en: Check _Word
sr@latin: Proveri _reč

en: _Suggestions:
sr@latin: _Predlozi:

en: _Ignore
sr@latin: _Zanemari

en: Ignore _All
sr@latin: _Zanemari sve

en: Cha_nge
sr@latin: _Izmeni

en: Change A_ll
sr@latin: Izmeni _sve

en: User dictionary:
sr@latin: Korisnički rečnik:

en: Add w_ord
sr@latin: Dodaj _reč

en: Set Language
sr@latin: Postavite jezik

en: Select the spell checking _language.
sr@latin: Izaberi jezik za _proveru pisanja

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Select
sr@latin: _Izaberi
