gspell - en to sv translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
sv: Fel vid kontroll av stavningen på ordet ”%s”: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
sv: (inga föreslagna ord)

en: Error:
sv: Fel:

en: Completed spell checking
sv: Stavningskontrollen färdig

en: No misspelled words
sv: Inga felstavade ord

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
sv: (korrekt stavning)

en: Suggestions
sv: Förslag

en: _Language
sv: S_pråk

en: _More…
sv: _Mer…

note: Ignore all
en: _Ignore All
sv: _Ignorera alla

note: Add to Dictionary
en: _Add
sv: _Lägg till

en: _Spelling Suggestions…
sv: _Stavningsförslag…

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
sv: Okänd (%s)

en: No language selected
sv: Inget språk valt

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
sv: Stavningskontrollfel: inget språk inställt. Det beror kanske på att inga ordböcker finns installerade.

en: Check Spelling
sv: Kontrollera stavning

en: Misspelled word:
sv: Felstavat ord:

en: word
sv: ord

en: Change _to:
sv: Ändra _till:

en: Check _Word
sv: Kontrollera o_rd

en: _Suggestions:
sv: _Förslag:

en: _Ignore
sv: _Ignorera

en: Ignore _All
sv: Ignorera _alla

en: Cha_nge
sv: Ä_ndra

en: Change A_ll
sv: Ändra a_lla

en: User dictionary:
sv: Användarordbok:

en: Add w_ord
sv: Lägg till _ord

en: Set Language
sv: Ställ in språk

en: Select the spell checking _language.
sv: Vä_lj språket för stavningskontroll.

en: _Cancel
sv: A_vbryt

en: _Select
sv: _Välj
