gspell master - en to eu translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
eu: Errorea “%s” hitzaren ortografia egiaztatzean: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
eu: (iradokitako hitzik ez)

en: Error:
eu: Errorea:

en: Completed spell checking
eu: Ortografia egiaztatzea osatu da

en: No misspelled words
eu: Ez dago gaizki idatzitako hitzik

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
eu: (ortografia zuzena)

en: Suggestions
eu: Iradokizunak

en: _Language
eu: _Hizkuntza

en: _More…
eu: Gehi_ago...

note: Ignore all
en: _Ignore All
eu: _Ez ikusi denak

note: Add to Dictionary
en: _Add
eu: _Gehitu

en: _Spelling Suggestions…
eu: _Ortografia-iradokizunak...

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
eu: Ezezaguna (%s)

en: No language selected
eu: Ez da hizkuntzarik hautatu

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
eu: Ortografia-egiaztatzailearen errorea: ez da hizkuntzarik ezarri. Beharbada ez dago hiztegirik instalatuta.

en: Check Spelling
eu: Egiaztatu ortografia

en: Misspelled word:
eu: Gaizki idatzitako hitza:

en: word
eu: hitza

en: Change _to:
eu: Aldatu _hona:

en: Check _Word
eu: Egiaztatu h_itza

en: _Suggestions:
eu: I_radokizunak:

en: _Ignore
eu: _Ez ikusi egin

en: Ignore _All
eu: Ez ikusi _denak

en: Cha_nge
eu: A_ldatu

en: Change A_ll
eu: Aldatu de_na

en: User dictionary:
eu: Erabiltzailearen hiztegia:

en: Add w_ord
eu: Gehitu hi_tza

en: Set Language
eu: Ezarri hizkuntza

en: Select the spell checking _language.
eu: Hautatu ortografia-egiaztatzailearen hi_zkuntza.

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Select
eu: _Hautatu
