gspell master - en to eo translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
eo: Eraro dum la literumada kontrolo de la vorto “%s”: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
eo: (neniu proponitaj vortoj)

en: Error:
eo: Eraro:

en: Completed spell checking
eo: Plenumita literumada kontrolo

en: No misspelled words
eo: Neniu misliterumita vorto

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
eo: (ĝusta literumado)

en: Suggestions
eo: Proponoj

en: _Language
eo: _Lingvo

en: _More…
eo: _Pli…

note: Ignore all
en: _Ignore All
eo: _Ignori ĉiujn

note: Add to Dictionary
en: _Add
eo: _Aldoni

en: _Spelling Suggestions…
eo: _Literumada proponoj…

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
eo: Nekonate (%s)

en: No language selected
eo: Neniu lingvo estas elektita

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
eo: Eraro de la literumada kontrolo: neniu lingvo estas elektita. Eble ĉar neniu vortaro estas instalita.

en: Check Spelling
eo: Literumada kontrolo

en: Misspelled word:
eo: Misliterumita vorto:

en: word
eo: vorto

en: Change _to:
eo: Ŝanĝi _al:

en: Check _Word
eo: Kontroli _vorton

en: _Suggestions:
eo: _Proponoj:

en: _Ignore
eo: _Ignori

en: Ignore _All
eo: _Ignori ĉiujn

en: Cha_nge
eo: Ŝa_nĝi

en: Change A_ll
eo: Ŝanĝi ĉ_iujn

en: User dictionary:
eo: Propra vortaro:

en: Add w_ord
eo: Aldoni v_orton

en: Set Language
eo: Elekti lingvon

en: Select the spell checking _language.
eo: Elektu la _lingvon de la literumada kontrolo.

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Select
eo: _Elekti
