gspell - en to sk translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
sk: Chyba pri kontrole pravopisu slova „%s“: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
sk: (žiadne návrhy)

en: Error:
sk: Chyba:

en: Completed spell checking
sk: Kontrola pravopisu dokončená

en: No misspelled words
sk: Žiadne nesprávne slová

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
sk: (správny tvar)

en: Suggestions
sk: Odporúčania

en: _Language
sk: _Jazyk

en: _More…
sk: Ďa_lšie…

note: Ignore all
en: _Ignore All
sk: _Ignorovať všetky

note: Add to Dictionary
en: _Add
sk: Pri_dať

en: _Spelling Suggestions…
sk: _Odporúčania…

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
sk: Neznámy (%s)

en: No language selected
sk: Nie je vybratý žiadny jazyk

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
sk: Chyba kontroly pravopisu: nie je nastavený jazyk. Môže to byť spôsobené tým, že nie sú nainštalované žiadne slovníky.

en: Check Spelling
sk: Kontrola pravopisu

en: Misspelled word:
sk: Nesprávne slovo:

en: word
sk: slovo

en: Change _to:
sk: Zmeniť _na:

en: Check _Word
sk: Kontrolované _slovo

en: _Suggestions:
sk: _Odporúčania:

en: _Ignore
sk: _Ignorovať

en: Ignore _All
sk: I_gnorovať všetky

en: Cha_nge
sk: Z_meniť

en: Change A_ll
sk: Zmeniť vš_etky

en: User dictionary:
sk: Používateľský slovník:

en: Add w_ord
sk: Pridať slo_vo

en: Set Language
sk: Nastavenie jazyka

en: Select the spell checking _language.
sk: Vybrať _jazyk kontroly pravopisu.

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Select
sk: Vybr_ať
