gspell master - en to be translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
be: Памылка падчас праверкі правапісу слова «%s»: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
be: (няма прапаноў)

en: Error:
be: Памылка:

en: Completed spell checking
be: Праверка правапісу завершана

en: No misspelled words
be: Няма слоў з памылкамі

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
be: (правільнае напісанне)

en: Suggestions
be: Прапановы

en: _Language
be: _Мова

en: _More…
be: _Яшчэ…

note: Ignore all
en: _Ignore All
be: Іг_нараваць усе

note: Add to Dictionary
en: _Add
be: _Дадаць

en: _Spelling Suggestions…
be: _Прапанаваныя напісанні…

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
be: Невядомая (%s)

en: No language selected
be: Мова не выбрана

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
be: Памылка праверкі правапісу: мова не выбрана. Магчыма не ўсталяваны слоўнікі.

en: Check Spelling
be: Праверка правапісу

en: Misspelled word:
be: Словы з памылкамі:

en: word
be: слова

en: Change _to:
be: Замяніць _на:

en: Check _Word
be: П_раверыць слова

en: _Suggestions:
be: _Прапановы:

en: _Ignore
be: І_гнараваць

en: Ignore _All
be: Ігнараваць _усе

en: Cha_nge
be: _Замяніць

en: Change A_ll
be: Замяніць у_се

en: User dictionary:
be: Карыстальніцкі слоўнік:

en: Add w_ord
be: Дадаць с_лова

en: Set Language
be: Выбар мовы

en: Select the spell checking _language.
be: Выберыце _мову для праверкі правапісу.

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Select
be: _Выбраць
