gspell master - en to bg translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
bg: Грешка при проверка на правописа на думата „%s“: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
bg: (без предложения)

en: Error:
bg: Грешка:

en: Completed spell checking
bg: Проверката на правописа завърши

en: No misspelled words
bg: Няма сгрешени думи

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
bg: (правилен вариант)

en: Suggestions
bg: Предложения

en: _Language
bg: _Език

en: _More…
bg: _Още…

note: Ignore all
en: _Ignore All
bg: _Игнориране на всички

note: Add to Dictionary
en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Spelling Suggestions…
bg: _Предложения за правопис…

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
bg: Неизвестен (%s)

en: No language selected
bg: Не е избран език

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
bg: Грешка при проверка на правописа: не е зададен език. Възможно е да не са инсталирани речници.

en: Check Spelling
bg: Проверка на правописа

en: Misspelled word:
bg: Грешно изписана дума:

en: word
bg: дума

en: Change _to:
bg: Смяна _на:

en: Check _Word
bg: Проверка на _дума

en: _Suggestions:
bg: _Предложения:

en: _Ignore
bg: _Игнориране

en: Ignore _All
bg: Игнориране на _всички

en: Cha_nge
bg: _Смяна

en: Change A_ll
bg: Смяна на вси_чки

en: User dictionary:
bg: Потребителски речник:

en: Add w_ord
bg: Добавяне на д_ума

en: Set Language
bg: Избор на език

en: Select the spell checking _language.
bg: Избор на _езика за проверка.

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Select
bg: _Избор
