gspell master - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
hu: Hiba a(z) „%s” szó helyesírásának ellenőrzésekor: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
hu: (nincs javasolt szó)

en: Error:
hu: Hiba:

en: Completed spell checking
hu: Helyesírás-ellenőrzés kész

en: No misspelled words
hu: Nincs hibás szó

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
hu: (helyes írásmód)

en: Suggestions
hu: Javaslatok

en: _Language
hu: _Nyelv

en: _More…
hu: _Több…

note: Ignore all
en: _Ignore All
hu: Mindet á_tugorja

note: Add to Dictionary
en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: _Spelling Suggestions…
hu: _Helyesírási javaslatok…

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
hu: Ismeretlen (%s)

en: No language selected
hu: Nincs nyelv kiválasztva

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
hu: Helyesírás-ellenőrző hiba: nincs nyelv beállítva. Ez talán azért lehet, mert nincsenek szótárak telepítve.

en: Check Spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Misspelled word:
hu: Hibásan írt szó:

en: word
hu: szó

en: Change _to:
hu: _Erre:

en: Check _Word
hu: _Szó ellenőrzése

en: _Suggestions:
hu: _Javaslatok:

en: _Ignore
hu: _Kihagyás

en: Ignore _All
hu: Mi_ndet kihagyja

en: Cha_nge
hu: Mó_dosítás

en: Change A_ll
hu: M_indet módosítja

en: User dictionary:
hu: Felhasználói szótár:

en: Add w_ord
hu: Szó hozzá_adása

en: Set Language
hu: Nyelv megadása

en: Select the spell checking _language.
hu: Helyesírás-ellenőrzés _nyelvének kiválasztása.

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Select
hu: _Kijelölés
