gspell master - en to sl_SI translation catalogue (31 entries)

en: Error when checking the spelling of word “%s”: %s
sl_SI: Med preverjanjem črkovanja besede »%s« je prišlo do napake: %s

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" * dialog if there are no suggestions for the current * misspelled word. No suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggested words)
sl_SI: (ni predlaganih besed)

en: Error:
sl_SI: Napaka:

en: Completed spell checking
sl_SI: Preverjanje črkovanja je končano

en: No misspelled words
sl_SI: Ni najdenih napačno črkovanih besed

note: Translators: Displayed in the "Check * Spelling" dialog if the current word * isn't misspelled.
en: (correct spelling)
sl_SI: (pravilno črkovanje)

en: Suggestions
sl_SI: Predlogi

en: _Language
sl_SI: _Jezik

en: _More…
sl_SI: _Več ...

note: Ignore all
en: _Ignore All
sl_SI: _Prezri vse

note: Add to Dictionary
en: _Add
sl_SI: _Dodaj

en: _Spelling Suggestions…
sl_SI: Predlogi _črkovanja ...

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
sl_SI: Neznan nabor (%s)

en: No language selected
sl_SI: Ni izbranega jezika

en: Spell checker error: no language set. It’s maybe because no dictionaries are installed.
sl_SI: Napaka črkovanja: ni nastavljenega jezika ali pa ni nameščenih slovarjev.

en: Check Spelling
sl_SI: Preveri črkovanje

en: Misspelled word:
sl_SI: Napačno črkovana beseda:

en: word
sl_SI: beseda

en: Change _to:
sl_SI: Spremeni _v:

en: Check _Word
sl_SI: Preveri _besedo

en: _Suggestions:
sl_SI: P_redlogi:

en: _Ignore
sl_SI: _Prezri

en: Ignore _All
sl_SI: Prezri _vse

en: Cha_nge
sl_SI: Spreme_ni

en: Change A_ll
sl_SI: Spremeni v_se

en: User dictionary:
sl_SI: Uporabniški slovar:

en: Add w_ord
sl_SI: Dodaj _besedo

en: Set Language
sl_SI: Nastavi jezik

en: Select the spell checking _language.
sl_SI: Izbor _jezika za črkovanje.

en: _Cancel
sl_SI: Pre_kliči

en: _Select
sl_SI: _Izberi
