gss 1.0.1 - en to eo translation catalogue (56 entries)

en: Kerberos V5 GSS-API mechanism
eo: Mekanismo Kerberos V5 GSS-API

en: A required input parameter could not be read
eo: Bezonata eniga parametro ne povis esti legata

en: A required output parameter could not be written
eo: Bezonata eliga parametro ne povis esti skribata

en: A parameter was malformed
eo: Parametro estis misformata

en: An unsupported mechanism was requested
eo: Nesubtenata mekanismo estis petata

en: An invalid name was supplied
eo: Malvalida nomo estis donata

en: A supplied name was of an unsupported type
eo: Donata nomo estis el nesubtenata tipo

en: Incorrect channel bindings were supplied
eo: Malĝusta kanal-ligoj estis donataj

en: An invalid status code was supplied
eo: Malvalita stat-kodo estis donata

en: A token had an invalid MIC
eo: Ĵetono havis malvalidan MIC

en: No credentials were supplied, or the credentials were unavailable or inaccessible
eo: Neniu legitimilo estis donata, aŭ la legitimiloj estis nedisponeblaj aŭ neatingeblaj

en: No context has been established
eo: Neniu kunteksto estas starigita

en: A token was invalid
eo: Ĵetono estis malvalida

en: A credential was invalid
eo: Legitimilo estis malvalida

en: The referenced credentials have expired
eo: La referencitaj legitimiloj senvalidiĝis

en: The context has expired
eo: La kunteksto senvalidiĝis

en: Unspecified error in underlying mechanism
eo: Nespecifita eraro en implicita mekanismo

en: The quality-of-protection requested could not be provided
eo: La peto kvalito-de-protekto ne povis esti provizata

en: The operation is forbidden by local security policy
eo: La operacio estas malpermesata de loka sekurec-politiko

en: The operation or option is unavailable
eo: La operacio aŭ elekto ne estas disponebla

en: The requested credential element already exists
eo: La petita legitimila elemento jam ekzistas

en: The provided name was not a mechanism name
eo: La donita nomo ne estis mekanismo-nomo

en: The gss_init_sec_context() or gss_accept_sec_context() function must be called again to complete its function
eo: La funkcio gss_init_sec_context() aŭ gss_accept_sec_context() devas esti vokata refoje por plenumigi ĝian funkcion

en: The token was a duplicate of an earlier token
eo: La ĵetono estis ripetaĵo de pli frua ĵetono

en: The token's validity period has expired
eo: La valideca templimo de ĵetono finiĝis

en: A later token has already been processed
eo: Posta ĵetono jam estas procezita

en: An expected per-message token was not received
eo: Atendita po-mesaĝa ĵetono ne estis ricevata

en: No error
eo: Neniu eraro

en: No @ in SERVICE-NAME name string
eo: Neniu @ en nom-ĉeno SERVICE-NAME

en: STRING-UID-NAME contains nondigits
eo: STRING-UID-NAME enhavas ne-ciferojn

en: UID does not resolve to username
eo: UID ne solviĝas al uzantnomo

en: Validation error
eo: Validiga eraro

en: Couldn't allocate gss_buffer_t data
eo: Ni ne povis rezervi datumaron gss_buffer_t

en: Message context invalid
eo: Mesaĝo-kunteksto estas malvalida

en: Buffer is the wrong size
eo: Bufro havas malĝustan grandon

en: Credential usage type is unknown
eo: Legitimila uzad-tipo estas nekonata

en: Unknown quality of protection specified
eo: Nekonata kvalito de protekto estis indikata

en: Principal in credential cache does not match desired name
eo: Ĉefo en legitimila kaŝmemoro ne kongruas al dezirata nomo

en: No principal in keytab matches desired name
eo: Neniu ĉefo en keytab kongruas al dezirata nomo

en: Credential cache has no TGT
eo: Legitimila kaŝmemoro havas neniu TGT

en: Authenticator has no subkey
eo: Aŭtentikanto havas neniun subkey

en: Context is already fully established
eo: Kunteksto jam estas plene starigita

en: Unknown signature type in token
eo: Nekonata subskriba tipo en ĵetono

en: Invalid field length in token
eo: Malvalida kampo-longo en ĵetono

en: Attempt to use incomplete security context
eo: Provo uzi malkompletan sekurecan kuntekston

en: No krb5 error
eo: Neniu eraro krb5

en: Unknown krb5 error
eo: Nekonata eraro krb5

en: Try `%s --help' for more information.
eo: Provu '%s --help' por pli da informoj.

en: Usage: %s OPTIONS...
eo: Uzado: %s ELEKTILOJ...

en: Command line interface to GSS, used to explain error codes.
eo: Komand-linia interfaco al GSS, uzata por klarigi erar-kodojn.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
eo: Devigaj argumentoj por longaj elektiloj estas same devigaj por mallongaj.

en:   -h, --help        Print help and exit.
      -V, --version     Print version and exit.
      -l, --list-mechanisms
                        List information about supported mechanisms
                        in a human readable format.
      -m, --major=LONG  Describe a `major status' error code value.
eo:   -h, --help        Montri tiun ĉi helpon kaj eliri.
      -V, --version     Montri version kaj eliri.
      -l, --list-mechanisms
                        Listigi informon pri subtenataj mekanismoj
                        laŭ hom-legebla formo.
      -m, --major=LONG  Priskribi 'plejgrav-statan' erar-kodan valoron.

en:   -q, --quiet       Silent operation (default=off).
eo:   -q, --quiet       Silenta funkciado (apriore=ne).

en:    MSB                                                                 LSB
       +-----------------+-----------------+---------------------------------+
       |  Calling Error  |  Routine Error  |       Supplementary Info        |
       |
eo:    MSB                                                                 LSB
       +-----------------+-----------------+---------------------------------+
       |    Vok-Eraro    |  Procedur-Eraro |          Kroma Informo          |
       |

en: |
       +-----------------+-----------------+---------------------------------+
    Bit 31            24  23            16  15                             0
eo: |
       +-----------------+-----------------+---------------------------------+
    Bito 31           24  23            16  15                             0

en: No error
eo: Neniu eraro
