gss 1.0.1 - en to hu translation catalogue (55 entries)

en: Kerberos V5 GSS-API mechanism
hu: Kerberos V5 GSS-API mechanizmus

en: A required input parameter could not be read
hu: Egy szükséges bemeneti paramétert nem sikerült beolvasni

en: A required output parameter could not be written
hu: Egy szükséges kimeneti paramétert nem sikerült kiírni

en: A parameter was malformed
hu: Egy paraméter helytelenül formázott

en: An unsupported mechanism was requested
hu: Egy nem támogatott mechanizmust kértek

en: An invalid name was supplied
hu: Egy érvénytelen nevet adtak meg

en: A supplied name was of an unsupported type
hu: Egy megadott név típusa nem támogatott

en: Incorrect channel bindings were supplied
hu: Érvénytelen csatornakötéseket adtak meg

en: An invalid status code was supplied
hu: Egy érvénytelen állapotkódot adtak meg

en: A token had an invalid MIC
hu: Egy tokennek érvénytelen MIC-je volt

en: No credentials were supplied, or the credentials were unavailable or inaccessible
hu: Nem adtak meg hitelesítési adatokat, vagy a hitelesítési adatok elérhetetlenek vagy hozzáférhetetlenek voltak

en: No context has been established
hu: Környezet nem lett létesítve

en: A token was invalid
hu: Egy token érvénytelen volt

en: A credential was invalid
hu: Egy hitelesítési adat érvénytelen volt

en: The referenced credentials have expired
hu: A hivatkozott hitelesítési adatok lejártak

en: The context has expired
hu: A környezet lejárt

en: Unspecified error in underlying mechanism
hu: Meghatározhatatlan hiba az alapul szolgáló mechanizmusban

en: The quality-of-protection requested could not be provided
hu: A kért minőségi védelem nem lett biztosítva

en: The operation is forbidden by local security policy
hu: A műveletet a helyi biztonsági házirend letiltotta

en: The operation or option is unavailable
hu: A művelet vagy a kapcsoló nem érhető el

en: The requested credential element already exists
hu: A kért hitelesítési adatelem már létezik

en: The provided name was not a mechanism name
hu: A megadott név nem mechanizmus név volt

en: The gss_init_sec_context() or gss_accept_sec_context() function must be called again to complete its function
hu: A gss_init_sec_context() vagy a gss_accept_sec_context() függvényt újra meg kell hívni a funkciójuk befejezéséhez

en: The token was a duplicate of an earlier token
hu: A token egy korábbi token másolata volt

en: The token's validity period has expired
hu: A token érvényességi időszaka lejárt

en: A later token has already been processed
hu: Egy későbbi token már fel lett dolgozva

en: An expected per-message token was not received
hu: Egy várt üzenetenkénti token nem érkezett meg

en: No error
hu: Nincs hiba

en: No @ in SERVICE-NAME name string
hu: Nincs @ a SERVICE-NAME nevű szövegben

en: STRING-UID-NAME contains nondigits
hu: A STRING-UID-NAME nem csak számjegyeket tartalmaz

en: UID does not resolve to username
hu: Az UID nem lett feloldva felhasználónévvé

en: Validation error
hu: Ellenőrzési hiba

en: Couldn't allocate gss_buffer_t data
hu: Nem sikerült lefoglalni a gss_buffer_t adatokat

en: Message context invalid
hu: Az üzenetkörnyezet érvénytelen

en: Buffer is the wrong size
hu: A puffer rossz méretű

en: Credential usage type is unknown
hu: A hitelesítési adatok használati típusa ismeretlen

en: Unknown quality of protection specified
hu: Ismeretlen minőségi védelem lett megadva

en: Principal in credential cache does not match desired name
hu: A hitelesítési adatok gyorsítótárában lévő résztvevő nem egyezik a kívánt névvel

en: No principal in keytab matches desired name
hu: Nincs a kívánt névvel egyező résztvevő a kulcslapon

en: Credential cache has no TGT
hu: A hitelesítési adatok gyorsítótárnak nincs TGT-je

en: Authenticator has no subkey
hu: A hitelesítőnek nincs alkulcsa

en: Context is already fully established
hu: A környezet már teljes mértékben létesítve

en: Unknown signature type in token
hu: Ismeretlen aláírástípus a tokenben

en: Invalid field length in token
hu: Érvénytelen mezőhossz a tokenben

en: Attempt to use incomplete security context
hu: Befejezetlen biztonsági környezet használatának kísérlete

en: No krb5 error
hu: Nincs krb5 hiba

en: Unknown krb5 error
hu: Ismeretlen krb5 hiba

en: Try `%s --help' for more information.
hu: További információkért próbálja a(z) „%s --help” parancsot.

en: Usage: %s OPTIONS...
hu: Használat: %s KAPCSOLÓK…

en: Command line interface to GSS, used to explain error codes.
hu: Parancssoros felület a GSS-hez, amely hibakódok magyarázatához használható.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
hu: A hosszú kapcsolók kötelező argumentumai a rövid kapcsolókhoz is kötelezőek.

en:   -h, --help        Print help and exit.
      -V, --version     Print version and exit.
      -l, --list-mechanisms
                        List information about supported mechanisms
                        in a human readable format.
      -m, --major=LONG  Describe a `major status' error code value.
hu:   -h, --help        Súgó kiírása és kilépés.
      -V, --version     Verzió kiírása és kilépés.
      -l, --list-mechanisms
                        Információk listázása a támogatott mechanizmusokról
                        ember által olvasható formátumban.
      -m, --major=LONG  Egy „fő állapot” hibakód érték leírása.

en:   -q, --quiet       Silent operation (default=off).
hu:   -q, --quiet       Csendes működés (alapértelmezett=off).

en:    MSB                                                                 LSB
       +-----------------+-----------------+---------------------------------+
       |  Calling Error  |  Routine Error  |       Supplementary Info        |
       |
hu:    MSB                                                                 LSB
       +-----------------+-----------------+---------------------------------+
       |   Hívási hiba   |    Rutin hiba   |     Kiegészítő információk      |
       |

en: No error
hu: Nincs hiba
