gss 1.0.1 - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Kerberos V5 GSS-API mechanism
ro: Mecanismul GSS-API Kerberos V5

en: A required input parameter could not be read
ro: Nu a putut fi citit un parametru de intrare obligatoriu

en: A required output parameter could not be written
ro: Nu a putut fi scris un parametru de ieșire obligatoriu

en: A parameter was malformed
ro: Un parametru a fost incorect

en: An unsupported mechanism was requested
ro: A fost cerut un mecanism care nu este suportat

en: An invalid name was supplied
ro: A fost furnizat un nume nevalid

en: A supplied name was of an unsupported type
ro: Un nume furnizat a fost de un tip care nu este suportat

en: Incorrect channel bindings were supplied
ro: Au fost furnizate asocieri de canale incorecte

en: An invalid status code was supplied
ro: A fost furnizat un cod de stare nevalid

en: A token had an invalid MIC
ro: Un token a avut un MIC nevalid

en: No credentials were supplied, or the credentials were unavailable or inaccessible
ro: Nu au fost furnizate acreditări sau acreditările au fost indisponibile sau inaccesibile

en: No context has been established
ro: Nu a fost stabilit niciun context

en: A token was invalid
ro: Un token a fost nevalid

en: A credential was invalid
ro: O acreditare nu a fost validă

en: The referenced credentials have expired
ro: Acreditările la care se face referire au expirat

en: The context has expired
ro: Contextul a expirat

en: Unspecified error in underlying mechanism
ro: Eroare nespecificată în mecanismul subiacent

en: The quality-of-protection requested could not be provided
ro: Calitatea-de-protecție solicitată nu a putut fi asigurată

en: The operation is forbidden by local security policy
ro: Operația este interzisă de politica de securitate locală

en: The operation or option is unavailable
ro: Operația sau opțiunea nu este disponibilă

en: The requested credential element already exists
ro: Elementul de acreditare solicitat există deja

en: The provided name was not a mechanism name
ro: Numele furnizat nu a fost un nume de mecanism

en: The gss_init_sec_context() or gss_accept_sec_context() function must be called again to complete its function
ro: Funcția gss_init_sec_context () sau gss_accept_sec_context () trebuie apelată din nou pentru a-și îndeplini funcția

en: The token was a duplicate of an earlier token
ro: Token-ul a fost un duplicat al unui token anterior

en: The token's validity period has expired
ro: Perioada de valabilitate a token-ului a expirat

en: A later token has already been processed
ro: Un token ulterior a fost deja procesat

en: An expected per-message token was not received
ro: Un token așteptat pe fiecare mesaj nu a fost primit

en: No error
ro: Nici o eroare

en: No @ in SERVICE-NAME name string
ro: Nu există „@” în șirul de nume SERVICE-NAME

en: STRING-UID-NAME contains nondigits
ro: STRING-UID-NAME conține non-cifre

en: UID does not resolve to username
ro: UID-ul nu poate identifica numele de utilizator

en: Validation error
ro: Eroare de validare

en: Couldn't allocate gss_buffer_t data
ro: Nu s-au putut aloca datele gss_buffer_t

en: Message context invalid
ro: Contextul mesajului este nevalid

en: Buffer is the wrong size
ro: Memoria tampon are dimensiunea incorectă

en: Credential usage type is unknown
ro: Tipul de utilizare a acreditării este necunoscut

en: Unknown quality of protection specified
ro: Calitatea de protecție specificată este necunoscută

en: Principal in credential cache does not match desired name
ro: Numele principal din memoria tampon a acreditărilor nu se potrivește cu numele căutat

en: No principal in keytab matches desired name
ro: Niciun nume principal din tabelul de chei nu se potrivește cu numele căutat

en: Credential cache has no TGT
ro: Memoria tampon a acreditărilor nu are TGT

en: Authenticator has no subkey
ro: Autentificatorul nu are o subcheie

en: Context is already fully established
ro: Contextul este deja pe deplin stabilit

en: Unknown signature type in token
ro: Tip de semnătură necunoscut în token

en: Invalid field length in token
ro: Lungimea câmpului nevalidă în token

en: Attempt to use incomplete security context
ro: Încercați să utilizați un context de securitate incomplet

en: No krb5 error
ro: Nici o eroare krb5

en: Unknown krb5 error
ro: Eroare krb5 necunoscută

en: Try `%s --help' for more information.
ro: Încercați «%s --help» pentru mai multe informații.

en: Usage: %s OPTIONS...
ro: Utilizare: %s OPȚIUNI...

en: Command line interface to GSS, used to explain error codes.
ro: Interfață de linie de comandă pentru GSS, utilizată pentru a explica codurile de eroare.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
ro: Argumentele obligatorii pentru opțiunile lungi sunt deasemenea obligatorii
    pentru opțiunile scurte.

en:   -h, --help        Print help and exit.
      -V, --version     Print version and exit.
      -l, --list-mechanisms
                        List information about supported mechanisms
                        in a human readable format.
      -m, --major=LONG  Describe a `major status' error code value.
ro:   -h, --help        Afișează ajutorul și iese.
      -V, --version     Afișează versiunea și iese.\.
      -l, --list-mechanisms
                        Listează informații despre mecanismele suportate
                        într-un format care poate fi citit de către om.
      -m, --major=LUNG  Descrie o valoare a codului de eroare de
                        „stare majoră”.

en:   -q, --quiet       Silent operation (default=off).
ro:   -q, --quiet       Operare silențioasă (implicit=off).

en:    MSB                                                                 LSB
       +-----------------+-----------------+---------------------------------+
       |  Calling Error  |  Routine Error  |       Supplementary Info        |
       |
ro:    MSB                                                                 LSB
       +-----------------+-----------------+---------------------------------+
       |  Eroare Apel    |  Eroare Rutină  |     Informații Suplimentare     |
       |

en: No error
ro: Nici o eroare
