gss-1.0.1 - en to sr translation catalogue (56 entries)

en: Kerberos V5 GSS-API mechanism
sr: Керберос В5 ГСС-АПИ поступак

en: A required input parameter could not be read
sr: Захтевани улазни параметар не може бити прочитан

en: A required output parameter could not be written
sr: Захтевани излазни параметар не може бити записан

en: A parameter was malformed
sr: Параметар беше неисправан

en: An unsupported mechanism was requested
sr: Неподржани поступак беше захтеван

en: An invalid name was supplied
sr: Неисправно име беше испоручено

en: A supplied name was of an unsupported type
sr: Испоручено име беше неподржане врсте

en: Incorrect channel bindings were supplied
sr: Неисправна везица канала бејаше испоручена

en: An invalid status code was supplied
sr: Неисправан код стања беше испоручен

en: A token had an invalid MIC
sr: Чин имаше неисправан МИЦ

en: No credentials were supplied, or the credentials were unavailable or inaccessible
sr: Нису испоручена пуномоћства, или бејаху недоступна или неприступачна

en: No context has been established
sr: Није успостављен контекст

en: A token was invalid
sr: Чин беше неисправан

en: A credential was invalid
sr: Пуномоћство беше неисправно

en: The referenced credentials have expired
sr: Тражена пуномоћства су истекла

en: The context has expired
sr: Контекст је истекао

en: Unspecified error in underlying mechanism
sr: Неодређена грешка у основном поступку

en: The quality-of-protection requested could not be provided
sr: Затражени квалитет заштите не може бити обезбеђен

en: The operation is forbidden by local security policy
sr: Радња је забрањена локалном политиком безбедности

en: The operation or option is unavailable
sr: Радња или опција је недоступна

en: The requested credential element already exists
sr: Затражени елемент пуномоћства већ постоји

en: The provided name was not a mechanism name
sr: Обезебеђено име није било име поступка

en: The gss_init_sec_context() or gss_accept_sec_context() function must be called again to complete its function
sr: Функција „gss_init_sec_context()“ или „gss_accept_sec_context()“ мора бити позвана још једном да би довршила своју функцију

en: The token was a duplicate of an earlier token
sr: Чин беше дупликат једног ранијег чина

en: The token's validity period has expired
sr: Трајање важности чина је истекло

en: A later token has already been processed
sr: Каснији чин је већ обрађен

en: An expected per-message token was not received
sr: Очекивани по-поруци чин није примљен

en: No error
sr: Нема грешке

en: No @ in SERVICE-NAME name string
sr: Нема @ у нисци имена НАЗИВ-УСЛУГЕ

en: STRING-UID-NAME contains nondigits
sr: НАЗИВ-УИБ-НИСКА не садржи бројеве

en: UID does not resolve to username
sr: УИБ не доводи до корисничког имена

en: Validation error
sr: Грешка провере

en: Couldn't allocate gss_buffer_t data
sr: Не могу да доделим „gss_buffer_t“ податке

en: Message context invalid
sr: Неисправан контекст поруке

en: Buffer is the wrong size
sr: Међумеморија је погрешне величине

en: Credential usage type is unknown
sr: Врста употребе пуномоћства је непозната

en: Unknown quality of protection specified
sr: Наведен је непознат квалитет заштите

en: Principal in credential cache does not match desired name
sr: Принцип у остави пуномоћства не одговара жељеном називу

en: No principal in keytab matches desired name
sr: Ниједан принцип у језичку кључа не одговара жељеном називу

en: Credential cache has no TGT
sr: Остава пуномоћства не садржи ТГТ

en: Authenticator has no subkey
sr: Потврђивач идентитета не садржи подкључ

en: Context is already fully established
sr: Контекст је већ у потпуности успостављен

en: Unknown signature type in token
sr: Непозната врста потписа у чину

en: Invalid field length in token
sr: Неисправна дужина поља у чину

en: Attempt to use incomplete security context
sr: Покушавам да користим непотпуни контекст сигурности

en: No krb5 error
sr: Нема крб5 грешака

en: Unknown krb5 error
sr: Непозната крб5 грешка

en: Try `%s --help' for more information.
sr: Пробајте „%s --help“ за више информација.

en: Usage: %s OPTIONS...
sr: Коришћење: %s ОПЦИЈЕ...

en: Command line interface to GSS, used to explain error codes.
sr: Сучеље линије наредби за ГСС, коришћено за објашњавање кодова грешака.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
sr: Обавезни аргументи за дуге опције су обавезни и за кратке опције такође.

en:   -h, --help        Print help and exit.
      -V, --version     Print version and exit.
      -l, --list-mechanisms
                        List information about supported mechanisms
                        in a human readable format.
      -m, --major=LONG  Describe a `major status' error code value.
sr:   -h, --help        Исписује помоћ и излази.
      -V, --version     Исписује издање и излази.
      -l, --list-mechanisms
                        Наводи податке о подржаним поступцима
                        у људима читљивом облику.
      -m, --major=ДУГО  Описује „главно стање“ вредности кода грешке.

en:   -q, --quiet       Silent operation (default=off).
sr:   -q, --quiet       Тиха радња (основно=off).

en:    MSB                                                                 LSB
       +-----------------+-----------------+---------------------------------+
       |  Calling Error  |  Routine Error  |       Supplementary Info        |
       |
sr:    МСБ                                                                 ЛСБ
       +-----------------+-----------------+---------------------------------+
       |  Грешка позива  |  Грешка устаљености  |       Додатни подаци        |
       |

en: |
       +-----------------+-----------------+---------------------------------+
    Bit 31            24  23            16  15                             0
sr: |
       +-----------------+-----------------+---------------------------------+
    Бит 31            24  23            16  15                             0

en: No error
sr: Нема грешке
