gst-plugins-bad 1.24.0 - en to sv translation catalogue (29 entries)

en: No URL set.
sv: Ingen URL inställd.

en: OpenCV failed to load template image
sv: OpenCV misslyckades med att läsa in mallbild

en: Could not read title information for DVD.
sv: Kunde inte läsa titelinformation för dvd.

en: Failed to open DVD device '%s'.
sv: Misslyckades med att öppna dvd-enheten ”%s”.

en: Failed to set PGC based seeking.
sv: Misslyckades med att ställa in PGC-baserad spolning.

en: Could not read DVD. This may be because the DVD is encrypted and a DVD decryption library is not installed.
sv: Kunde ej läsa dvd. Detta kan vara på grund av att dvd:n är krypterad och ett DVD avkrypteringsbibliotek inte är installerat.

en: Could not read DVD.
sv: Kunde inte läsa dvd.

en: This file contains no playable streams.
sv: Den här filen innehåller inga spelbara strömmar.

en: Could not open sndfile stream for reading.
sv: Kunde inte öppna sndfile-ström för läsning.

en: Generated file has a larger preroll time than its streams duration
sv: Den genererade filen har en längre förrullningstid än dess strömlängd

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
sv: Saknar element ”%s” - kontrollera din GStreamer-installation.

en: File location is set to NULL, please set it to a valid filename
sv: Filposition är satt till NULL, vänligen sätt den till ett giltigt filnamn

en: Digitalzoom element couldn't be created
sv: Elementet Digitalzoom kunde inte skapas

en: Subpicture format was not configured before data flow
sv: Delbildsformat var inte konfigurerat före dataflöde

en: Failed to get fragment URL.
sv: Misslyckades att hämta fragment-URL.

en: Couldn't download fragments
sv: Kunde ej ladda ner fragment

en: Internal data stream error.
sv: Internt fel i dataström.

en: Device "%s" does not exist.
sv: Enheten ”%s” finns inte.

en: Could not open frontend device "%s".
sv: Kunde inte öppna framändsenheten ”%s”.

en: Could not get settings from frontend device "%s".
sv: Kunde inte få inställningar från framändsenheten ”%s”.

en: Cannot enumerate delivery systems from frontend device "%s".
sv: Kan ej lista leveranssystem från framändsenheten ”%s”.

en: Could not open file "%s" for reading.
sv: Kunde inte öppna filen ”%s” för läsning.

en: Couldn't find channel configuration file
sv: Kunde ej hitta konfigurationsfil för kanal

en: Couldn't load channel configuration file: '%s'
sv: Kunde ej läsa in konfigurationsfil för kanal: ”%s”

en: Couldn't find details for channel '%s'
sv: Kunde ej hitta detaljer för kanal ”%s”

en: No properties for channel '%s'
sv: Inga egenskaper för kanal ”%s”

en: Failed to set properties for channel '%s'
sv: Misslyckades med att ställa in egenskaper för kanal ”%s”

en: Couldn't find channel configuration file: '%s'
sv: Kunde ej hitta konfigurationsfil för kanal: ”%s”

en: Channel configuration file doesn't contain any channels
sv: Konfigurationsfil för kanal innehåller inga kanaler
