gst-plugins-base 1.20.0 - en to hu translation catalogue (208 entries)

en: Could not open device for playback in mono mode.
hu: Nem sikerült lejátszásra megnyitni az eszközt mono módban.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
hu: Nem sikerült lejátszásra megnyitni az eszközt sztereó módban.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
hu: Nem sikerült lejátszásra megnyitni az eszközt %d csatornás módban.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
hu: Nem sikerült lejátszásra megnyitni a hangeszközt. Az eszközt másik alkalmazás használja.

en: Could not open audio device for playback.
hu: Nem sikerült lejátszásra megnyitni a hangeszközt.

en: Error outputting to audio device. The device has been disconnected.
hu: Hiba a hangeszközre való kimenetküldéskor. Az eszközt leválasztották.

en: Could not open device for recording in mono mode.
hu: Nem sikerült felvételre megnyitni az eszközt mono módban.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
hu: Nem sikerült felvételre megnyitni az eszközt sztereó módban.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
hu: Nem sikerült felvételre megnyitni az eszközt %d csatornás módban

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
hu: Nem sikerült felvételre megnyitni a hangeszközt. Az eszközt másik alkalmazás használja.

en: Could not open audio device for recording.
hu: Nem sikerült felvételre megnyitni a hangeszközt.

en: Error recording from audio device. The device has been disconnected.
hu: Hiba a hangeszközről való felvételkor. Az eszközt leválasztották.

en: Could not open CD device for reading.
hu: Nem sikerült olvasásra megnyitni a CD-eszközt.

en: Could not seek CD.
hu: Nem sikerült pozicionálni a CD-t.

en: Could not read CD.
hu: Nem sikerült olvasni a CD-t.

en: Could not determine type of stream
hu: Nem sikerült meghatározni az adatfolyam típusát

en: This appears to be a text file
hu: Ez egy szövegfájlnak tűnik

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
hu: A(z) „%s” elem hiányzik - ellenőrizze a Gstreamer telepítését.

en: Could not create "uridecodebin" element.
hu: Nem sikerült létrehozni „uridecodebin” elemet.

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
hu: Az autovideosink és a(z) %s elem is hiányzik.

en: The autovideosink element is missing.
hu: Az autovideosink elem hiányzik.

en: Configured videosink %s is not working.
hu: A beállított %s videosink elem nem működik.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
hu: Sem az autovideosink, sem a(z) %s elem nem működik.

en: The autovideosink element is not working.
hu: Az autovideosink elem nem működik.

en: Custom text sink element is not usable.
hu: Az egyéni szövegnyelő elem nem használható.

en: No volume control found
hu: Nem található hangerőszabályzó

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
hu: Az autoaudiosink és a(z) %s elem is hiányzik.

en: The autoaudiosink element is missing.
hu: Az autoaudiosink elem hiányzik.

en: Configured audiosink %s is not working.
hu: A beállított %s audiosink elem nem működik.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
hu: Sem az autoaudiosink, sem a(z) %s elem nem működik.

en: The autoaudiosink element is not working.
hu: Az autoaudiosink elem nem működik.

en: Can't play a text file without video or visualizations.
hu: A szövegfájl nem játszható le videó vagy vizualizációk nélkül.

en: No decoder available for type '%s'.
hu: Nem érhető el dekódoló a(z) „%s” típushoz.

en: No URI specified to play from.
hu: Nincs megadva URI a lejátszáshoz.

en: Invalid URI "%s".
hu: Érvénytelen URI: „%s”.

en: This stream type cannot be played yet.
hu: Ez az adatfolyamtípus még nem játszható le.

en: No URI handler implemented for "%s".
hu: Nincs URI kezelő megvalósítva a következőhöz: „%s”.

en: Source element is invalid.
hu: A forráselem érvénytelen.

en: Error while sending data to "%s:%d".
hu: Hiba adatok küldése során a következőnek: „%s:%d”.

en: Can't record audio fast enough
hu: Nem lehet elég gyorsan rögzíteni a hangot

en: This CD has no audio tracks
hu: Ez a CD nem rendelkezik hangsávokkal

en: ID3 tag
hu: ID3 címke

en: APE tag
hu: APE címke

en: ICY internet radio
hu: ICY internetrádió

en: Apple Lossless Audio (ALAC)
hu: Apple veszteségmentes hang (ALAC)

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC)
hu: Szabad veszteségmentes hangkodek (FLAC)

en: Lossless True Audio (TTA)
hu: Veszteségmentes valódi hang (TTA)

en: Windows Media Speech
hu: Windows Media beszéd

en: CYUV Lossless
hu: CYUV veszteségmentes

en: Lossless MSZH
hu: Veszteségmentes MSZH

en: Run-length encoding
hu: Műsorhossz-kódolás

note: subtitle formats with static descriptions
en: Timed Text
hu: Időzített szöveg

note: FIXME: add variant field to typefinder?
en: Subtitle
hu: Felirat

en: MPL2 subtitle format
hu: MPL2 feliratformátum

en: DKS subtitle format
hu: DKS feliratformátum

en: QTtext subtitle format
hu: QTtext feliratformátum

en: Sami subtitle format
hu: Sami feliratformátum

en: TMPlayer subtitle format
hu: TMPlayer feliratformátum

en: CEA 608 Closed Caption
hu: CEA 608 lezárt felirat

en: CEA 708 Closed Caption
hu: CEA 708 lezárt felirat

en: Kate subtitle format
hu: Kate feliratformátum

en: WebVTT subtitle format
hu: WebVTT feliratformátum

en: Uncompressed video
hu: Tömörítetlen videó

en: Uncompressed gray
hu: Tömörítetlen szürke

en: Uncompressed packed YUV %s
hu: Tömörítetlen csomagolt YUV %s

en: Uncompressed semi-planar YUV %s
hu: Tömörítetlen félig síkbeli YUV %s

en: Uncompressed planar YUV %s
hu: Tömörítetlen síkbeli YUV %s

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
hu: Tömörítetlen, %d-bites palettázott %s

en: Uncompressed %d-bit %s
hu: Tömörítetlen, %d-bites %s

en: DivX MPEG-4 Version %d
hu: DivX MPEG-4 %d. verzió

en: Uncompressed audio
hu: Tömörítetlen hang

en: Raw %d-bit %s audio
hu: Nyers %d bites %s hang

en: Audio CD source
hu: Hang CD forrás

en: DVD source
hu: DVD forrás

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
hu: Valósidejű adatfolyam-protokoll (RTSP) forrás

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
hu: Microsoft Media Server (MMS) protokollforrás

note: TODO: find out how to add a comment for translators to the source code * (and tell them to make the first letter uppercase below if they move * the protocol to the middle or end of the string)
en: %s protocol source
hu: %s protokollforrás

en: %s video RTP depayloader
hu: %s videó RTP dekódoló

en: %s audio RTP depayloader
hu: %s hang RTP dekódoló

en: %s RTP depayloader
hu: %s RTP dekódoló

en: %s demuxer
hu: %s szétválasztó

en: %s decoder
hu: %s dekódoló

en: %s video RTP payloader
hu: %s videó RTP kódoló

en: %s audio RTP payloader
hu: %s hang RTP kódoló

en: %s RTP payloader
hu: %s RTP kódoló

en: %s muxer
hu: %s egyesítő

en: %s encoder
hu: %s kódoló

en: GStreamer element %s
hu: GStreamer elem: %s

en: Unknown source element
hu: Ismeretlen forráselem

en: Unknown sink element
hu: Ismeretlen nyelőelem

en: Unknown element
hu: Ismeretlen elem

en: Unknown decoder element
hu: Ismeretlen dekódolóelem

en: Unknown encoder element
hu: Ismeretlen kódolóelem

note: we should really never get here, but we better still return * something if we do
en: Plugin or element of unknown type
hu: Ismeretlen típusú bővítmény vagy elem

en: Failed to read tag: not enough data
hu: A címke nem olvasható: nincs elég adat

en: track ID
hu: számazonosító

en: MusicBrainz track ID
hu: MusicBrainz számazonosító

en: artist ID
hu: előadó-azonosító

en: MusicBrainz artist ID
hu: MusicBrainz előadó-azonosító

en: album ID
hu: Albumazonosító

en: MusicBrainz album ID
hu: MusicBrainz albumazonosító

en: album artist ID
hu: Albumelőadó azonosítója

en: MusicBrainz album artist ID
hu: MusicBrainz albumelőadó azonosítója

en: release group ID
hu: kiadás csoportazonosítója

en: MusicBrainz release group ID
hu: MusicBrainz kiadás csoportazonosítója

en: release track ID
hu: kiadás számazonosítója

en: MusicBrainz release track ID
hu: MusicBrainz kiadás számazonosítója

en: track TRM ID
hu: szám TRM azonosítója

en: MusicBrainz TRM ID
hu: MusicBrainz szám TRM azonosítója

en: AcoustID ID
hu: AcoustID-azonosító

en: AcoustID fingerprint (chromaprint)
hu: AcoustID-ujjlenyomat (chromaprint)

en: capturing shutter speed
hu: felvétel zársebessége

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
hu: Kép felvételéhez használt zársebesség másodpercben

en: capturing focal ratio
hu: felvétel fókuszaránya

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
hu: A kép felvételéhez használt fókuszarány (f-szám)

en: capturing focal length
hu: felvétel fókusztávolsága

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
hu: A kép felvételéhez használt lencse fókusztávolsága mm-ben

en: capturing 35 mm equivalent focal length
hu: felvétel 35 mm egyenértékes fókusztávolsága

en: 35 mm equivalent focal length of the lens used capturing the image, in mm
hu: A kép felvételéhez használt lencse 35 mm egyenértékes fókusztávolsága mm-ben

en: capturing digital zoom ratio
hu: felvétel digitális nagyítási aránya

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
hu: A kép felvételéhez használt digitális nagyítási arány

en: capturing iso speed
hu: felvétel ISO sebessége

en: The ISO speed used when capturing an image
hu: A kép felvételéhez használt ISO sebesség

en: capturing exposure program
hu: felvétel expozíciós programja

en: The exposure program used when capturing an image
hu: A kép felvételéhez használt expozíciós program

en: capturing exposure mode
hu: felvétel expozíciós módja

en: The exposure mode used when capturing an image
hu: A kép felvételéhez használt expozíciós mód

en: capturing exposure compensation
hu: felvétel expozíciós kompenzációja

en: The exposure compensation used when capturing an image
hu: A kép felvételéhez használt expozíciós kompenzáció

en: capturing scene capture type
hu: felvétel helyszínfelvételi módja

en: The scene capture mode used when capturing an image
hu: A kép felvételéhez használt helyszínfelvételi mód

en: capturing gain adjustment
hu: felvétel erősítésmódosítása

en: The overall gain adjustment applied on an image
hu: A képre alkalmazott általános erősítésmódosítás

en: capturing white balance
hu: felvétel fehéregyensúlya

en: The white balance mode set when capturing an image
hu: A kép felvételéhez használt fehéregyensúlymód

en: capturing contrast
hu: felvétel kontrasztja

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
hu: A kép felvételekor használt kontrasztfeldolgozás iránya

en: capturing saturation
hu: felvétel telítettsége

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
hu: A kép felvételekor alkalmazott telítettségfeldolgozás iránya

en: capturing sharpness
hu: felvétel élessége

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
hu: A kép felvételekor alkalmazott élességfeldolgozás iránya

en: capturing flash fired
hu: felvétel vakuja

en: If the flash fired while capturing an image
hu: A kép felvételéhez használt vaku

en: capturing flash mode
hu: felvétel vakumódja

en: The selected flash mode while capturing an image
hu: A kép felvételéhez használt kijelölt vakumód

en: capturing metering mode
hu: felvétel mérési módja

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
hu: A kép felvételekor az expozíció meghatározásához használt mérési mód

en: capturing source
hu: felvétel forrása

en: The source or type of device used for the capture
hu: A felvételhez használt forrás vagy eszköz típusa

en: image horizontal ppi
hu: kép vízszintes ppi

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
hu: A média (kép/videó) tervezett vízszintes képpontsűrűsége ppi-ben

en: image vertical ppi
hu: kép függőleges ppi

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
hu: A média (kép/videó) tervezett függőleges képpontsűrűsége ppi-ben

en: ID3v2 frame
hu: ID3v2 keret

en: unparsed id3v2 tag frame
hu: feldolgozatlan id3v2 címke keret

en: musical-key
hu: zenei kulcs

en: Initial key in which the sound starts
hu: Kezdeti kulcs, amelyben a hang indul

en: Print version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: Don't exit after showing the initial device list, but wait for devices to added/removed.
hu: Ne lépjen ki a kezdeti eszközlista megjelenítése után, de várjon az eszközök hozzáadására/eltávolítására.

en: Include devices from hidden device providers.
hu: Eszközök felvétele a rejtett eszközszolgáltatóktól.

en: Volume: %.0f%%
hu: Hangerő: %.0f%%

en: Mute: on
hu: Némítás: be

en: Mute: off
hu: Némítás: ki

en: Buffering...
hu: Pufferelés…

en: Clock lost, selecting a new one
hu: Óra elveszítve, egy új kiválasztása

en: Reached end of play list.
hu: A lejátszólista vége elérve.

en: Paused
hu: Szüneteltetve

en: Now playing %s
hu: Most játszott: %s

en: About to finish, preparing next title: %s
hu: Hamarosan befejeződik, következő cím előkészítése: %s

en: Playback rate: %.2f
hu: Lejátszási sebesség: %.2f

en: Could not change playback rate to %.2f
hu: Nem sikerült megváltoztatni a lejátszási sebességet erre: %.2f

en: space
hu: szóköz

en: pause/unpause
hu: szünet/folytatás

en: q or ESC
hu: q vagy ESC

en: quit
hu: kilépés

en: > or n
hu: > vagy n

en: play next
hu: következő lejátszása

en: < or b
hu: < vagy b

en: play previous
hu: előző lejátszása

en: seek forward
hu: tekerés előre

en: seek backward
hu: tekerés hátra

en: volume up
hu: hangosítás

en: volume down
hu: halkítás

en: toggle audio mute on/off
hu: hangnémítás be- és kikapcsolása

en: increase playback rate
hu: lejátszási sebesség növelése

en: decrease playback rate
hu: lejátszási sebesség csökkentése

en: change playback direction
hu: lejátszási irány megváltoztatása

en: enable/disable trick modes
hu: trükk módok engedélyezése/letiltása

en: seek to beginning
hu: tekerés az elejére

en: show keyboard shortcuts
hu: gyorsbillentyűk megjelenítése

en: Interactive mode - keyboard controls:
hu: Interaktív mód - billentyűzetvezérlők:

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
hu: A Windows nagy felbontású órájának használata, pontosság: %u ms

en: Output status information and property notifications
hu: Állapotinformációk és tulajdonságértesítések kiírása

en: Control playback behaviour setting playbin 'flags' property
hu: Lejátszás viselkedésének módosítása a playbin „flags” tulajdonságának beállításával

en: Video sink to use (default is autovideosink)
hu: Használandó videosüllyesztés (az alapértelmezett az autovideosink)

en: Audio sink to use (default is autoaudiosink)
hu: Használandó hangsüllyesztés (az alapértelmezett az autoaudiosink)

en: Enable gapless playback
hu: Szünetmentes lejátszás bekapcsolása

en: Shuffle playlist
hu: Lejátszólista keverése

en: Disable interactive control via the keyboard
hu: Interaktív vezérlés letiltása a billentyűzeten keresztül

en: Volume
hu: Hangerő

en: Start position in seconds.
hu: Kezdési pozíció másodpercben.

en: Playlist file containing input media files
hu: Bemeneti médiafájlokat tartalmazó lejátszólista fájl

en: Use the experimental instant-rate-change flag when changing rate
hu: A kísérleti instant-rate-change jelző használata a sebesség megváltoztatásakor

en: Do not print any output (apart from errors)
hu: Ne írjon ki semmilyen kimenetet (a hibákon kívül)

en: Keep showing the last frame on EOS until quit or playlist change command (gapless is ignored)
hu: Az utolsó képkocka láthatóan tartása az adatfolyam végén a kilépésig vagy a lejátszólista megváltoztatása parancsig (szünetmentes mellőzve)

en: Usage: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...
hu: Használat: %s FÁJL1|URI1 [FÁJL2|URI2] [FÁJL3|URI3] …

en: You must provide at least one filename or URI to play.
hu: Meg kell adnia legalább egy fájlnevet vagy URI-t a lejátszáshoz.

en: Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
hu: Nyomja meg a „k” billentyűt a gyorsbillentyűk listájának megtekintéséhez.
