gst-plugins-base 1.21.90 - en to fur translation catalogue (213 entries)

en: Could not open device for playback in mono mode.
fur: Impussibil vierzi il dispositîf pe riproduzion in modalitât mono.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
fur: Impussibil vierzi il dispositîf pe riproduzion in modalitât stereo.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
fur: Impussibil vierzi il dispositîf pe riproduzion in modalitât %d-canâi.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
fur: Impussibil vierzi il dispositîf audio pe riproduzion. Il dispositîf al è doprât di une altre aplicazion.

en: Could not open audio device for playback.
fur: Impussibil vierzi il dispositîf audio pe riproduzion.

en: Error outputting to audio device. The device has been disconnected.
fur: Erôr tal butâ tal dispositîf audio. Il dispositîf al è stât distacât.

en: Could not open device for recording in mono mode.
fur: Impussibil vierzi il dispositîf audio pe regjistrazion in modalitât mono.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
fur: Impussibil vierzi il dispositîf audio pe regjistrazion in modalitât stereo.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
fur: Impussibil vierzi il dispositîf pe regjistrazion in modalitât %d-canâi

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
fur: Impussibil vierzi il dispositîf audio pe regjistrazion. Il dispositîf al è doprât di une altre aplicazion.

en: Could not open audio device for recording.
fur: Impussibil vierzi il dispositîf audio pe regjistrazion.

en: Error recording from audio device. The device has been disconnected.
fur: Erôr tal regjistrâ dal dispositîf audio. Il dispositîf al è stât distacât.

en: Could not open CD device for reading.
fur: Impussibil vierzi il dispositîf CD par lei.

en: Could not seek CD.
fur: Impussibil cirî tal CD.

en: Could not read CD.
fur: Impussibil lei il CD.

en: Could not determine type of stream
fur: Impussibil determinâ il gjenar di flus

en: This appears to be a text file
fur: Chest al semee jessi un file di test

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
fur: Al mancje l'element '%s' - controlâ la instalazion di GStreamer.

en: Could not create "uridecodebin" element.
fur: Impussibil creâ l'element "uridecodebin".

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
fur: Ducj i dôi i elements autovideosink e %s a mancjin.

en: The autovideosink element is missing.
fur: L'element autovideosink al mancje.

en: Configured videosink %s is not working.
fur: Il videosink %s configurât nol funzione.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
fur: Ducj i dôi i elements autovideosink e %s no funzionin.

en: The autovideosink element is not working.
fur: L'element autovideosink nol funzione.

en: Custom text sink element is not usable.
fur: L'element sink di test personalizât no si pues doprâ.

en: No volume control found
fur: Nissun control di volum cjatât

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
fur: Ducj i dôi i elements autoaudiosink e %s a mancjin.

en: The autoaudiosink element is missing.
fur: L'element autoaudiosink al mancje.

en: Configured audiosink %s is not working.
fur: Il audiosink %s configurât nol funzione.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
fur: Ducj i dôi i elements autoaudiosink e %s no funzionin.

en: The autoaudiosink element is not working.
fur: L'element autoaudiosink nol funzione.

en: Can't play a text file without video or visualizations.
fur: Impussibil riprodusi un file di test cence video o visualizazions.

en: No decoder available for type '%s'.
fur: Nissune decodifiche disponibile pal gjenar '%s'.

en: No URI specified to play from.
fur: Nissun URI specificât di dulà riprodusi.

en: Invalid URI "%s".
fur: URI "%s" no valit.

en: This stream type cannot be played yet.
fur: Chest gjenar di flus nol pues ancjemò jessi riprodot.

en: No URI handler implemented for "%s".
fur: Nissun gjestôr di URI implementât par "%s".

en: Source element is invalid.
fur: L'element sorzint nol è valit.

en: Source element has no pads.
fur: L'element sorzint nol à sostance dentri.

en: Error while sending data to "%s:%d".
fur: Erôr tal inviâ dâts a "%s:%d".

en: Can't record audio fast enough
fur: Impussibil regjistrâ audio a velocitât adeguade

en: This CD has no audio tracks
fur: Chest CD nol à liniis audio

en: failed to draw pattern
fur: impussibil dissegnâ il motîf

en: A GL error occurred
fur: Al è capitât un erôr GL

en: format wasn't negotiated before get function
fur: il formât nol è stât negoziât prime di otignî la funzion

en: ID3 tag
fur: Etichete ID3

en: APE tag
fur: Etichete APE

en: ICY internet radio
fur: Radio internet ICY

en: CYUV Lossless
fur: CYUV cence pierdite

en: Lossless MSZH
fur: MSZH cence pierdite

en: Run-length encoding
fur: Run-length encoding (RLE)

note: subtitle formats with static descriptions
en: Timed Text
fur: Test a timp

note: FIXME: add variant field to typefinder?
en: Subtitle
fur: Sottitul

en: MPL2 subtitle format
fur: Formât sottitul MPL2

en: DKS subtitle format
fur: Formât sottitul DKS

en: QTtext subtitle format
fur: Formât sottitul QTtext

en: Sami subtitle format
fur: Formât sottitul Sami

en: TMPlayer subtitle format
fur: Formât sottitul TMPlayer

en: CEA 608 Closed Caption
fur: Sottitui CEA 608

en: CEA 708 Closed Caption
fur: Sottitui CEA 708

en: Kate subtitle format
fur: Formât sottitul Kate

en: WebVTT subtitle format
fur: Formât sottitul WebVTT

en: Uncompressed video
fur: Video cence compression

en: Uncompressed gray
fur: Grîs cence compression

en: Uncompressed packed YUV %s
fur: YUV %s impachetât cence compression

en: Uncompressed semi-planar YUV %s
fur: YUV %s semi-planâr cence compression

en: Uncompressed planar YUV %s
fur: YUV %s planâr cence compression

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
fur: %d-bit %s cun palete cence compression

en: Uncompressed %d-bit %s
fur: %d-bit %s cence compression

en: DivX MPEG-4 Version %d
fur: MPEG-4 DivX Version %d

en: Uncompressed audio
fur: Audio cence compression

en: Raw %d-bit %s audio
fur: Audio grês (raw) %d-bit %s

en: Audio CD source
fur: Sorzint CD audio

en: DVD source
fur: Sorzint DVD

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
fur: Sorzint RTSP (protocol di flus in timp reâl)

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
fur: Sorzint protocol MMS (servidôr multimediâl Microsoft)

note: TODO: find out how to add a comment for translators to the source code * (and tell them to make the first letter uppercase below if they move * the protocol to the middle or end of the string)
en: %s protocol source
fur: Sorzint protocol %s

en: %s video RTP depayloader
fur: cjariadôr di elements video RTP %s

en: %s audio RTP depayloader
fur: cjariadôr di elements audio RTP %s

en: %s RTP depayloader
fur: cjariadôr di elements RTP %s

en: %s demuxer
fur: demultiplexer di %s

en: %s decoder
fur: decodificadôr %s

en: %s video RTP payloader
fur: caric util dal video RTP %s

en: %s audio RTP payloader
fur: caric util dal audio RTP %s

en: %s RTP payloader
fur: caric util dal RTP %s

en: %s muxer
fur: multiplexer di %s

en: %s encoder
fur: Codificadôr %s

en: GStreamer element %s
fur: Element GStreamer %s

en: Unknown source element
fur: Element sorzint no cognossût

en: Unknown sink element
fur: Element sink no cognossût

en: Unknown element
fur: Element no cognossût

en: Unknown decoder element
fur: Element decodificadôr no cognossût

en: Unknown encoder element
fur: Element codificadôr no cognossût

note: we should really never get here, but we better still return * something if we do
en: Plugin or element of unknown type
fur: Plugin o element di gjenar no cognossût

en: Failed to read tag: not enough data
fur: No si è rivâts a lei la etichete: no vonde dâts

en: track ID
fur: ID linie

en: MusicBrainz track ID
fur: ID MusicBrainz de linie

en: artist ID
fur: ID artist

en: MusicBrainz artist ID
fur: ID MusicBrainz dal artist

en: album ID
fur: ID album

en: MusicBrainz album ID
fur: ID MusicBrainz dal album

en: album artist ID
fur: ID artist dal album

en: MusicBrainz album artist ID
fur: ID MusicBrainz dal artist dal album

en: release group ID
fur: ID grup di publicazion

en: MusicBrainz release group ID
fur: ID MusicBrainz dal grup di publicazion

en: release track ID
fur: ID linie publicazion

en: MusicBrainz release track ID
fur: ID MusicBrainz de linie di publicazion

en: track TRM ID
fur: ID TRM de linie

en: MusicBrainz TRM ID
fur: ID MusicBrainz dal TRM

en: AcoustID ID
fur: ID AcoustID

en: AcoustID fingerprint (chromaprint)
fur: Impront AcoustID (chromaprint)

en: capturing shutter speed
fur: velocitât oturatôr di acuisizion

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
fur: Velocitât dal oturatôr doprade cuant che si acuisìs une imagjin, in seconts

en: capturing focal ratio
fur: rapuart focâl di acuisizion

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
fur: Rapuart focâl (numar f) doprât te acuisizion de imagjin

en: capturing focal length
fur: lungjece focâl de acuisizion

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
fur: Lungjece focâl des lints doprade pe acuisizion de imagjin, in mm

en: capturing 35 mm equivalent focal length
fur: lungjece focâl ecuivalent a 35 mm pe acuisizion

en: 35 mm equivalent focal length of the lens used capturing the image, in mm
fur: lungjece focâl des lints, ecuivalent a 35 mm, doprade pe acuisizion de imagjin, in mm

en: capturing digital zoom ratio
fur: rapuart di ingrandiment digjitâl pe acuisizion

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
fur: Rapuart di ingrandiment digjitâl doprât te acuisizion de imagjin

en: capturing iso speed
fur: velocitât iso di cature

en: The ISO speed used when capturing an image
fur: La velocitât ISO doprade pe acuisizion de imagjin

en: capturing exposure program
fur: program di esposizion pe acuisizion

en: The exposure program used when capturing an image
fur: Il program di esposizion doprât te acuisizion de imagjin

en: capturing exposure mode
fur: modalitât di esposizion pe acuisizion

en: The exposure mode used when capturing an image
fur: La modalitât di esposizion doprade te acuisizion de imagjin

en: capturing exposure compensation
fur: compensazion di esposizion pe acuisizion

en: The exposure compensation used when capturing an image
fur: La compensazion di esposizion doprade te acuisizion de imagjin

en: capturing scene capture type
fur: gjenar di acuisizion de sene pe acuisizion

en: The scene capture mode used when capturing an image
fur: La modalitât di acuisizion de sene cuant che si acuisìs une imagjin

en: capturing gain adjustment
fur: corezion di vuadagn de acuisizion

en: The overall gain adjustment applied on an image
fur: La corezion di vuadagn complessive aplicade su une imagjin

en: capturing white balance
fur: belançament dal blanc de acuisizion

en: The white balance mode set when capturing an image
fur: La serie di modalitâts di belançament dal blanc te acuisizion de imagjin

en: capturing contrast
fur: contrast di acuisizion

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
fur: La direzion de elaborazion dal contrast aplicade te acuisizion de imagjin

en: capturing saturation
fur: saturazion de acuisizion

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
fur: La direzion de elaborazion de saturazion aplicade te acuisizion de imagjin

en: capturing sharpness
fur: clarece de acuisizion

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
fur: La direzion de elaborazion de clarece aplicade te acuisizion de imagjin

en: capturing flash fired
fur: lamp lampât pe acuisizion

en: If the flash fired while capturing an image
fur: Se il lamp de machine fotografiche al à lampât dilunc la acuisizion de imagjin

en: capturing flash mode
fur: modalitât dal lamp de acuisizion

en: The selected flash mode while capturing an image
fur: La modalitât dal lamp selezionade dilunc la acuisizion de imagjin

en: capturing metering mode
fur: modalitât di misurazion de acuisizion

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
fur: La modalitât di misurazion doprade intant che si determine la esposizion pe acuisizion di une imagjin

en: capturing source
fur: sorzint di acuisizion

en: The source or type of device used for the capture
fur: La sorzint o il gjenar di dispositîf doprât pe acuisizion

en: image horizontal ppi
fur: ppi orizontâl de imagjin

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
fur: Il file multimediâl (imagjin/video) al intindeve la densitât dai pixels orizontâi in ppi

en: image vertical ppi
fur: ppi verticâi de imagjin

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
fur: Il file ultimediâl (imagjin/video) al intindeve la densitât dai pixels verticâi in ppi

en: ID3v2 frame
fur: struture ID3v2

en: unparsed id3v2 tag frame
fur: struture di etichete id3v2 no analizade

en: musical-key
fur: clâf-musicâl

en: Initial key in which the sound starts
fur: Clâf iniziâl dulà che il sun al scomence

en: Print version information and exit
fur: Stampe lis informazions di version e jes

en: Don't exit after showing the initial device list, but wait for devices to added/removed.
fur: No stâ jessî dopo vê mostrât la liste di dispositîfs iniziâl, ma spiete la zonte/rimozion di dispositîfs.

en: Include devices from hidden device providers.
fur: Inclût i dispositîf dai furnidôrs di dispositîfs platâts.

en: Volume: %.0f%%
fur: Volum: %.0f%%

en: Mute: on
fur: Cidin: atîf

en: Mute: off
fur: Cidin: disativât

en: Buffering...
fur: Daûr a jemplâ il buffer...

en: Clock lost, selecting a new one
fur: Orloi pierdût, daûr a selezionâ un gnûf

en: Reached end of play list.
fur: Si è rivâts ae fin de liste di riproduzion.

en: Paused
fur: In pause

en: Now playing %s
fur: Daûr a sunâ %s

en: About to finish, preparing next title: %s
fur: Daûr a finî, si prepare il prossim titul: %s

en: Playback rate: %.2f
fur: Velocitât di riproduzion: %.2f

en: Could not change playback rate to %.2f
fur: Impussibil cambiâ la velocitât di riproduzion a %.2f

en: space
fur: spazi

en: pause/unpause
fur: pause/continue

en: q or ESC
fur: q o ESC

en: quit
fur: jes

en: > or n
fur: > o n

en: play next
fur: riprodûs sucessîf

en: < or b
fur: < o b

en: play previous
fur: riprodûs precedent

en: seek forward
fur: cîr indenant

en: seek backward
fur: cîr indaûr

en: volume up
fur: alce volum

en: volume down
fur: sbasse volum

en: toggle audio mute on/off
fur: comute audio cidinât atîf/disativât

en: increase playback rate
fur: incrès velocitât di riproduzion

en: decrease playback rate
fur: decrès velocitât di riproduzion

en: change playback direction
fur: cambie direzion di riproduzion

en: enable/disable trick modes
fur: abilite/disabilite modalitâts truc

en: change to previous/next audio track
fur: passe ae linie audio precedente/sucessive

en: change to previous/next video track
fur: passe ae linie video precedente/sucessive

en: change to previous/next subtitle track
fur: passe ae linie dal sottitul precedente/sucessive

en: seek to beginning
fur: cîr fintal inizi

en: show keyboard shortcuts
fur: mostre scurtis tastiere

en: Interactive mode - keyboard controls:
fur: modalitât interative - controi tastiere:

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
fur: Dopre l'orloi di sisteme a alte risoluzion, precision: %u ms

en: Output status information and property notifications
fur: Mande fûr lis informazions sul stât e lis notifichis des proprietâts

en: Control playback behaviour setting playbin 'flags' property
fur: Controle il compuartament de riproduzion configurant la proprietât 'flags' di playbin

en: Video sink to use (default is autovideosink)
fur: "Sink" video di doprâ (il predefinît al è autovideosink)

en: Audio sink to use (default is autoaudiosink)
fur: "Sink" audio di doprâ (il predefinît al è autoaudiosink)

en: Enable gapless playback
fur: Abilite riproduzion cence pausis

en: Enable instantaneous uri changes (only with playbin3)
fur: Abilite lis modifichis istantaniis dal uri (dome cun playbin3)

en: Shuffle playlist
fur: Liste di riproduzion messedade

en: Disable interactive control via the keyboard
fur: Disabilite control interatîf cun la tastiere

en: Volume
fur: Volum

en: Start position in seconds.
fur: Posizion di inizi in seconts.

en: Playlist file containing input media files
fur: Il file de liste di riproduzion al conten file multimediâi di jentrade

en: Use the experimental instant-rate-change flag when changing rate
fur: Dopre la opzion (flag) sperimentâl instant-rate-change (cambi di velocitât istantani) cuant che tu cambis velocitât di riproduzion

en: Do not print any output (apart from errors)
fur: No sta a stampâ nissun output (infûr dai erôrs)

en: Use playbin3 pipeline (default varies depending on 'USE_PLAYBIN' env variable)
fur: Dopre pipeline playbin3 (il predefinît al varie in base ae variabile di ambient 'USE_PLAYBIN')

en: Keep showing the last frame on EOS until quit or playlist change command (gapless is ignored)
fur: Continue a mostrâ l'ultin fotogram su EOS fintremai che no si jes opûr al comant par cambiâ liste di riproduzion (gapless “ndt. cence-interval” al ven ignorât)

en: Usage: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...
fur: Ûs: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...

en: You must provide at least one filename or URI to play.
fur: Si scugne furnî almancul un non di file o URI par riprodusi.

en: Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
fur: Fracâ 'k' par viodi un liste des scurtis di tastiere.
