gst-plugins-base-1.21.90 - en to hr translation catalogue (204 entries)

en: Could not open device for playback in mono mode.
hr: Uređaj za reprodukciju nije moguće otvoriti u mono načinu.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
hr: Uređaj za reprodukciju nije moguće otvoriti u stereo načinu.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
hr: Uređaj za reprodukciju nije moguće otvoriti u %d-kanalnom načinu.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
hr: Audiouređaj nije moguće otvoriti za reprodukciju jer ga koristi neka druga aplikacija.

en: Could not open audio device for playback.
hr: Audiouređaj nije moguće otvoriti za reprodukciju.

en: Error outputting to audio device. The device has been disconnected.
hr: Greška na ulazu audiouređaja. Uređaj nije spojen.

en: Could not open device for recording in mono mode.
hr: Uređaj za snimanje nije moguće otvoriti u mono načinu.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
hr: Uređaj za snimanje nije moguće otvoriti u stereo načinu.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
hr: Uređaj za snimanje nije moguće otvoriti u %d-kanalnom načinu

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
hr: Uređaj nije moguće otvoriti za snimanje. Uređaj trenutno koristi neka druga aplikacija.

en: Could not open audio device for recording.
hr: Audiouređaj nije moguće otvoriti za snimanje.

en: Error recording from audio device. The device has been disconnected.
hr: Greška pri snimanju iz audiouređaja. Uređaj nije spojen.

en: Could not open CD device for reading.
hr: CD uređaj nije moguće otvoriti za čitanje.

en: Could not seek CD.
hr: Nije moguće pozicioniranje (skočiti na poziciju) na CD-u.

en: Could not read CD.
hr: CD nije moguće čitati.

en: Could not determine type of stream
hr: Nije moguće odrediti tip protoka

en: This appears to be a text file
hr: Ovo izgleda kao tekstna datoteka

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
hr: Nema elementa „%s“ -- provjerite vašu GStreamer instalaciju.

en: Could not create "uridecodebin" element.
hr: Nije moguće stvoriti element „uridecodebin“.

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
hr: Nema ni elementa autovideosink ni elementa %s.

en: The autovideosink element is missing.
hr: Nema elementa autovideosink.

en: Configured videosink %s is not working.
hr: Konfigurirani videosink %s ne radi.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
hr: Ne radi ni element autovideosink ni element %s.

en: The autovideosink element is not working.
hr: Element autovideosink ne radi.

en: Custom text sink element is not usable.
hr: Prilagođeni tekstni element-ponor nije upotrebljivi.

en: No volume control found
hr: Nema regulatora glasnoće

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
hr: Nema ni elementa autoaudiosink ni elementa %s.

en: The autoaudiosink element is missing.
hr: Nema elementa autoaudiosink.

en: Configured audiosink %s is not working.
hr: Konfigurirani audiosink %s ne radi.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
hr: Ne radi ni element autoaudiosink ni element %s.

en: The autoaudiosink element is not working.
hr: Element autoaudiosink ne radi.

en: Can't play a text file without video or visualizations.
hr: Nije moguće reproducirati tekstnu datoteku bez videa ili vizualizacije.

en: No decoder available for type '%s'.
hr: Dekoder za tip „%s“ nije na raspolaganju.

en: No URI specified to play from.
hr: Nije naveden URI izvor za reprodukciju.

en: Invalid URI "%s".
hr: URI adresa „%s“ nije valjana.

en: This stream type cannot be played yet.
hr: Ovaj tip protoka još se ne može reproducirati.

en: No URI handler implemented for "%s".
hr: Nijedan URI rukovatelj nije realiziran za „%s“.

en: Source element is invalid.
hr: Element izvor nije valjan.

en: Source element has no pads.
hr: Element izvor nema sučelje.

en: Error while sending data to "%s:%d".
hr: Greška pri slanju podataka u „%s:%d“.

en: Can't record audio fast enough
hr: Audio se ne može dovoljno brzo snimati

en: This CD has no audio tracks
hr: Ovaj CD nema audio zapisa

en: failed to draw pattern
hr: nije uspjelo iscrtati uzorak

en: A GL error occurred
hr: Dogodila se GL greška

en: format wasn't negotiated before get function
hr: format nije dogovoren prije pozivanja funkcije

en: ICY internet radio
hr: ICY internetski radio

en: Run-length encoding
hr: RLE (Run-length encoding)

note: subtitle formats with static descriptions
en: Timed Text
hr: Timed Text (vremenski napasani tekst)

note: FIXME: add variant field to typefinder?
en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: MPL2 subtitle format
hr: Format podnaslova MPL2

en: DKS subtitle format
hr: Format podnaslova DKS

en: QTtext subtitle format
hr: Format podnaslova QText

en: Sami subtitle format
hr: Format podnaslova Sami

en: TMPlayer subtitle format
hr: Format podnaslova TMPlayer

en: CEA 608 Closed Caption
hr: CEA 608 Closed Caption (titlovanje)

en: CEA 708 Closed Caption
hr: CEA 708 Closed Caption (titlovanje)

en: Kate subtitle format
hr: Format naslova Kate

en: WebVTT subtitle format
hr: Format naslova WebVTT

en: Uncompressed video
hr: Nekomprimirani video

en: Uncompressed gray
hr: Nekomprimirano sivilo

en: Uncompressed packed YUV %s
hr: Nekomprimirani pakirani YUV %s

en: Uncompressed semi-planar YUV %s
hr: Nekomprimirani polu-planarni YUV %s

en: Uncompressed planar YUV %s
hr: Nekomprimirani planarni YUV %s

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
hr: Nekomprimirani paletizirani %d-bitni %s

en: Uncompressed %d-bit %s
hr: Nekomprimirani %d-bitni %s

en: DivX MPEG-4 Version %d
hr: DivX MPEG-4 inačica %d

en: Uncompressed audio
hr: Nekomprimirani audio

en: Raw %d-bit %s audio
hr: Sirovi (neobrađeni) %d-bitni %s audio

en: Audio CD source
hr: Izvor je CD audio

en: DVD source
hr: Izvor je DVD

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
hr: Izvor je Real Time Streaming Protocol (RTSP)

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
hr: Izvor je Microsoft Media Server (MMS)

note: TODO: find out how to add a comment for translators to the source code * (and tell them to make the first letter uppercase below if they move * the protocol to the middle or end of the string)
en: %s protocol source
hr: Protokol izvora je %s

en: %s video RTP depayloader
hr: Depayloader RTP %s video

en: %s audio RTP depayloader
hr: Depayloader RTP %s audio

en: %s RTP depayloader
hr: Depayloader RTP %s

en: %s demuxer
hr: Demultipleksor %s (demuxer)

en: %s decoder
hr: Dekoder %s

en: %s video RTP payloader
hr: Payloader RTP %s video

en: %s audio RTP payloader
hr: %s audio RTP payloader (RPT-utovarivač audia)

en: %s RTP payloader
hr: Payloader RTP %s audio

en: %s muxer
hr: Multipleksor %s (muxer)

en: %s encoder
hr: Koder %s (encoder)

en: GStreamer element %s
hr: Element GStreamera %s

en: Unknown source element
hr: Nepoznati element-izvor

en: Unknown sink element
hr: Nepoznati element-ponor

en: Unknown element
hr: Nepoznati element

en: Unknown decoder element
hr: Nepoznati element dekoder

en: Unknown encoder element
hr: Nepoznati element koder

note: we should really never get here, but we better still return * something if we do
en: Plugin or element of unknown type
hr: Plugin ili element nepoznatog tipa

en: Failed to read tag: not enough data
hr: Nije uspjelo pročitati tag: nema dovoljno podataka

en: track ID
hr: ID zapisa

en: MusicBrainz track ID
hr: MusicBrainz ID zapisa

en: artist ID
hr: ID izvođača

en: MusicBrainz artist ID
hr: MusicBrainz ID izvođača

en: album ID
hr: ID albuma

en: MusicBrainz album ID
hr: MusicBrainz ID albuma

en: album artist ID
hr: ID izvođača albuma

en: MusicBrainz album artist ID
hr: MusicBrainz ID izvođača albuma

en: release group ID
hr: ID grupe objave

en: MusicBrainz release group ID
hr: MusicBrainz ID grupe objave

en: release track ID
hr: ID zapisa objave

en: MusicBrainz release track ID
hr: MusicBrainz ID zapisa objave

en: track TRM ID
hr: ID TRM zapisa

en: capturing shutter speed
hr: ekspozicija

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
hr: Primijenjena ekspozicija pri snimanju slike u sekundama

en: capturing focal ratio
hr: otvor blende (f broj)

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
hr: Primijenjeni otvor blende (f-broj) pri snimanju slike

en: capturing focal length
hr: žarišna duljina

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
hr: Primijenjena žarišna duljina leće pri snimanju slike u mm

en: capturing 35 mm equivalent focal length
hr: snimanje s 35 mm ekvivalentne žarišne duljine

en: 35 mm equivalent focal length of the lens used capturing the image, in mm
hr: snimanje s 35 mm ekvivalentne žarišne duljine pri snimanju u mm

en: capturing digital zoom ratio
hr: omjer digitalnog zuma

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
hr: Primijenjeni omjer digitalnog zuma pri snimanju slike

en: capturing iso speed
hr: osjetljivost ISO

en: The ISO speed used when capturing an image
hr: Primijenjena osjetljivost ISO pri snimanju slike

en: capturing exposure program
hr: program ekspozicije

en: The exposure program used when capturing an image
hr: Primijenjeni program ekspozicije pri snimanju slike

en: capturing exposure mode
hr: način ekspozicije

en: The exposure mode used when capturing an image
hr: Primijenjeni način ekspozicije pri snimanju

en: capturing exposure compensation
hr: korektura ekspozicije

en: The exposure compensation used when capturing an image
hr: Primijenjena korektura ekspozicije pri snimanju

en: capturing scene capture type
hr: tip snimanja scene prilikom snimanja

en: The scene capture mode used when capturing an image
hr: Primijenjeni izbor motiva pri snimanju slike

en: capturing gain adjustment
hr: korekcija osvjetljenja

en: The overall gain adjustment applied on an image
hr: Ukupna korekcija osvjetljenja primijenjena na sliku

en: capturing white balance
hr: balans bijele

en: The white balance mode set when capturing an image
hr: Primijenjeni balans bijele pri snimanju slike

en: capturing contrast
hr: kontrast

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
hr: Postavke za obradu kontrasta primijenjene pri snimanju slike

en: capturing saturation
hr: zasićenje

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
hr: Postavke za obradu zasićenja primijenjene pri snimanju slike

en: capturing sharpness
hr: oštrina

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
hr: Postavke za obradu oštrine primijenjene pri snimanju slike

en: capturing flash fired
hr: upotreba bljeskalice

en: If the flash fired while capturing an image
hr: Je li se bljeskalica aktivirala pri snimanju slike

en: capturing flash mode
hr: način bljeskalice

en: The selected flash mode while capturing an image
hr: Odabrani način bljeskalice pri snimanju slike

en: capturing metering mode
hr: način mjerenja

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
hr: Primijenjeni način mjerenja za određivanje ekspozicije pri snimanju slike

en: capturing source
hr: izvor za snimanje

en: The source or type of device used for the capture
hr: Izvor ili vrsta uređaja korištena za snimanje

en: image horizontal ppi
hr: horizontalna rezolucija slike (ppi)

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
hr: Horizontalna rezolucija medija (nositelja slike/videa) u ppi (piksel/col)

en: image vertical ppi
hr: vertikalna rezolucija slike (ppi)

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
hr: Vertikalna rezolucija medija (nositelja slike/videa) u ppi (piksel/col)

en: ID3v2 frame
hr: Okvir ID3v2

en: unparsed id3v2 tag frame
hr: neobrađeni okvir taga id3v2

en: musical-key
hr: glazbeni ključ

en: Initial key in which the sound starts
hr: Početni ključ u kojem započinje audio

en: Print version information and exit
hr: ispiše inačicu ovog programa i iziđe

en: Don't exit after showing the initial device list, but wait for devices to added/removed.
hr: Ne izlazi nakon prikaza popisa početnih uređaja već pričeka da se uređaji dodaju ili uklone.

en: Include devices from hidden device providers.
hr: Uključuje i uređaje od skrivenih davatelja uređaja.

en: Volume: %.0f%%
hr: Glasnoća: %.0f%%

en: Buffering...
hr: Punjenje međuspremnika...

en: Clock lost, selecting a new one
hr: Vrijeme (sat) je izgubljeno, bira se novo

en: Reached end of play list.
hr: Dostignut je kraj popisa za reprodukciju.

en: Paused
hr: Pauziranje

en: Now playing %s
hr: Upravo se reproducira %s

en: About to finish, preparing next title: %s
hr: Bliži se kraj, priprema se novi naslov: %s

en: Playback rate: %.2f
hr: Brzina reproduciranja: %.2f

en: Could not change playback rate to %.2f
hr: Brzinu reprodukcije nije moguće promijeniti na %.2f

en: space
hr: tipka za razmak

en: pause/unpause
hr: stani/nastavi

en: q or ESC
hr: q ili ESC

en: quit
hr: svršetak

en: > or n
hr: > ili n

en: play next
hr: sljedeći zapis (glazba/video/...)

en: < or b
hr: < ili b

en: play previous
hr: prethodni zapis (glazba/video/...)

en: seek forward
hr: traži (brzo) poziciju prema naprijed

en: seek backward
hr: traži (brzo) poziciju prema natrag

en: volume up
hr: glasnije

en: volume down
hr: tiše

en: toggle audio mute on/off
hr: prebacuje uključenje/isključenje zvuka

en: increase playback rate
hr: brže

en: decrease playback rate
hr: sporije

en: change playback direction
hr: promjeni smjer reprodukcije

en: enable/disable trick modes
hr: omogući/onemogući „trick modes“ (simulira brzo premotavanje analognih VCR)

en: change to previous/next audio track
hr: promijeni na prethodni/slijedeći audio zapis

en: change to previous/next video track
hr: promijeni na  prethodni/slijedeći video zapis

en: change to previous/next subtitle track
hr: promijeni na prethodni/slijedeći titl-zapis

en: seek to beginning
hr: skoči (premota) na početak

en: show keyboard shortcuts
hr: tipkovnički prečaci

en: Interactive mode - keyboard controls:
hr: Interaktivni način - tipkovničko upravljanje:

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
hr: Koristi Windows-ov sat visoke razlučivosti, preciznost: %u ms

en: Output status information and property notifications
hr: ispiše status i obavijesti o svojstvima

en: Control playback behaviour setting playbin 'flags' property
hr: Upravljajte ponašanjem reprodukcije postavkama za „playbin“ via „flags“

en: Video sink to use (default is autovideosink)
hr: Videosink koji će se koristiti (zadano: autovideosink)

en: Audio sink to use (default is autoaudiosink)
hr: Audiosink koji će se koristiti (zadano: autovideosink)

en: Enable gapless playback
hr: Omogući reprodukciju bez pauza (između zapisa)

en: Enable instantaneous uri changes (only with playbin3)
hr: Omogući trenutne promjene URI-ja (samo s playbin3)

en: Shuffle playlist
hr: Izmiješati popis za reprodukciju

en: Disable interactive control via the keyboard
hr: Onemogući interaktivno upravljanje pomoću tipkovnice

en: Volume
hr: Glasnoća

en: Start position in seconds.
hr: Početna pozicija u sekundama.

en: Playlist file containing input media files
hr: Datoteka s popisom za reprodukciju koja sadrži ulazne multimedijalne datoteke

en: Use the experimental instant-rate-change flag when changing rate
hr: Koristi pokusni „instant-rate-change flag“ pri promjeni brzine

en: Do not print any output (apart from errors)
hr: Ne ispisuje nikakve izlazne informacije (osim greški)

en: Use playbin3 pipeline (default varies depending on 'USE_PLAYBIN' env variable)
hr: Koristi playbin3 cjevovod (zadano varira ovisno o 'USE_PLAYBIN' varijabli okoline)

en: Keep showing the last frame on EOS until quit or playlist change command (gapless is ignored)
hr: Nastavi pokazivati posljednji okvir na EOS-u dok ne napustite ili promijenite naredbu za promjenu popisa za reprodukciju (zanemaruje „gapless“)

en: Usage: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...
hr: Uporaba: %s DATOTEKA1|URI1 [DATOTEKA2|URI2] [DATOTEKA3|URI3] ...

en: You must provide at least one filename or URI to play.
hr: Morate navesti barem jednu datoteku ili URI adresu za reprodukciju.

en: Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
hr: Pritisnite „k“ da pogledate listu tipkovničkih prečaca.
