gst-plugins-base-1.24.0 - en to sr translation catalogue (223 entries)

en: Could not open device for playback in mono mode.
sr: Не могу да отворим уређај ради пуштања у моно режиму.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
sr: Не могу да отворим уређај ради пуштања у стерео режиму.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
sr: Не могу да отворим уређај ради пуштања у %d-каналном режиму.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
sr: Не могу да покренем звучни уређај ради пуштања. Уређај тренутно користи нека друга апликација.

en: Could not open audio device for playback.
sr: Не могу да покренем звучни уређај ради пуштања.

en: Error outputting to audio device. The device has been disconnected.
sr: Грешка слања излаза на уређај звука. Уређај је искључен.

en: Could not open device for recording in mono mode.
sr: Не могу да отворим уређај ради снимања у моно режиму.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
sr: Не могу да отворим уређај ради снимања у стерео режиму.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
sr: Не могу да отворим уређај ради снимања у %d-каналном режиму

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
sr: Не могу да отворим уређај ради снимања. Уређај тренутно користи нека друга апликација.

en: Could not open audio device for recording.
sr: Не могу да отворим звучни уређај ради снимања.

en: Error recording from audio device. The device has been disconnected.
sr: Грешка снимања са уређаја звука. Уређај је искључен.

en: Could not open CD device for reading.
sr: Не могу да отворим ЦД уређај ради читања.

en: Could not seek CD.
sr: Не могу да премотам ЦД.

en: Could not read CD.
sr: Не могу да читам ЦД.

en: Could not determine type of stream
sr: Не могу да утврдим врсту тока

en: This appears to be a text file
sr: Изгледа да је ово текстуална датотека

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
sr: Недостаје елемент „%s“ — проверите вашу инсталацију Гстримера.

en: Could not create "uridecodebin" element.
sr: Не могу да направим „uridecodebin“ елемент.

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
sr: Недостају и самоусклађивање снимка и „%s“.

en: The autovideosink element is missing.
sr: Недостаје самоусклађивање снимка.

en: Configured videosink %s is not working.
sr: Подешени „%s“ усклађивања снимка не ради.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
sr: Не раде ни самоусклађивање снимка ни „%s“.

en: The autovideosink element is not working.
sr: Не ради самоусклађивање снимка.

en: Custom text sink element is not usable.
sr: Елемент усклађивања произвољног текста није употребљив.

en: No volume control found
sr: Није пронађена контрола јачине звука

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
sr: Недостају и самоусклађивање звука и „%s“.

en: The autoaudiosink element is missing.
sr: Недостаје елемент самоусклађивања звука.

en: Configured audiosink %s is not working.
sr: Подешени „%s“ усклађивања звука не ради.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
sr: Не раде ни самоусклађивање звука ни „%s“.

en: The autoaudiosink element is not working.
sr: Не ради самоусклађивање звука.

en: Can't play a text file without video or visualizations.
sr: Не могу да пустим текстуалну датотеку без снимка или визуелизације.

en: No decoder available for type '%s'.
sr: Декодер није доступан за врсту „%s“.

en: No URI specified to play from.
sr: Није наведена адреса за пуштање.

en: Invalid URI "%s".
sr: Неисправна адреса „%s“.

en: This stream type cannot be played yet.
sr: Ова врста тока још увек не може бити пуштена.

en: No URI handler implemented for "%s".
sr: Руковалац адресе није примењен за „%s“.

en: Source element can't be prepared
sr: Изворни елемент се не може припремити

en: Source element is invalid.
sr: Изворни елемент је неисправан.

en: Failed to create download directory '%s'.
sr: Нисам успео да направим директоријум преузимања „%s“.

en: Source element has no pads.
sr: Изворни елемент нема попуне.

en: Error while sending data to "%s:%d".
sr: Грешка приликом слања података у „%s:%d“.

en: Can't record audio fast enough
sr: Не могу да снимам звук довољно брзо

en: This CD has no audio tracks
sr: Овај ЦД нема звучних нумера

en: An OpenGL error occurred
sr: Дошло је до „OpenGL“ грешке

en: The GL API is not compatible with the current GL context
sr: GL API није сагласан са текућим GL контекстом

en: Subclass failed to initialize.
sr: Покретање подкласе није успело.

en: ID3 tag
sr: ИБ3 ознака

en: APE tag
sr: АПЕ ознака

en: ICY internet radio
sr: ИЦИ Интернет радио

en: Apple Lossless Audio (ALAC)
sr: Ејплов безгубитни звук (ALAC)

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC)
sr: Слободни кодек безгубитног звука (FLAC)

en: Lossless True Audio (TTA)
sr: Безгубитни прави звук (ТТА)

en: Windows Media Speech
sr: Виндоуз говор медија

en: CYUV Lossless
sr: Безгубитни ЦИУВ

en: FFMpeg v1
sr: ФФмпег в1

en: Lossless MSZH
sr: Безгубитни МСЗХ

en: Run-length encoding
sr: Кодирање покретања дужине

note: subtitle formats with static descriptions
en: Timed Text
sr: Временски текст

note: FIXME: add variant field to typefinder?
en: Subtitle
sr: Превод

en: MPL2 subtitle format
sr: МПЛ2 запис превода

en: DKS subtitle format
sr: ДКС запис превода

en: QTtext subtitle format
sr: КуТ текст запис превода

en: Sami subtitle format
sr: Сами запис превода

en: TMPlayer subtitle format
sr: ТМПлејер запис превода

en: CEA 608 Closed Caption
sr: Затворени наслов CEA 608

en: CEA 708 Closed Caption
sr: Затворени наслов CEA 708

en: Kate subtitle format
sr: Кејт запис превода

en: WebVTT subtitle format
sr: ВебВТТ запис превода

en: Uncompressed video
sr: Несажети снимак

en: Uncompressed gray
sr: Несажета сива слика

en: Uncompressed packed YUV %s
sr: Несажета упакована YUV %s

en: Uncompressed semi-planar YUV %s
sr: Несажета полу-равна YUV %s

en: Uncompressed planar YUV %s
sr: Несажета равна YUV %s

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
sr: Несажета палетизована %d-битна %s

en: Uncompressed %d-bit %s
sr: Несажета %d-битна %s

en: DivX MPEG-4 Version %d
sr: ДивХ МПЕГ-4 издање %d

en: Uncompressed audio
sr: Незапаковани звук

en: Raw %d-bit %s audio
sr: Сирови %d-битни %s звук

en: Audio CD source
sr: Извор звучног ЦД-а

en: DVD source
sr: Извор ДВД-а

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
sr: Извор протокола тока стварног времена (RTSP)

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
sr: Извор протокола Мајкрософтовог сервера медија (MMS)

note: TODO: find out how to add a comment for translators to the source code * (and tell them to make the first letter uppercase below if they move * the protocol to the middle or end of the string)
en: %s protocol source
sr: Извор „%s“ протокола

en: %s video RTP depayloader
sr: РТП истоваривач %s снимка

en: %s audio RTP depayloader
sr: РТП истоваривач %s звука

en: %s RTP depayloader
sr: %s РТП истоваривач

en: %s demuxer
sr: „%s“ демултиплексер

en: %s decoder
sr: „%s“ декодер

en: %s video RTP payloader
sr: РТП утоваривач %s снимка

en: %s audio RTP payloader
sr: РТП утоваривач %s звука

en: %s RTP payloader
sr: %s РТП утоваривач

en: %s muxer
sr: „%s“ мултиплексер

en: %s encoder
sr: „%s“ кодер

en: GStreamer element %s
sr: „%s“ елемент Гстримера

en: Unknown source element
sr: Непознати елемент извора

en: Unknown sink element
sr: Непознати елемент усаглашавања

en: Unknown element
sr: Непознати елемент

en: Unknown decoder element
sr: Непознати елемент декодера

en: Unknown encoder element
sr: Непознати елемент кодера

note: we should really never get here, but we better still return * something if we do
en: Plugin or element of unknown type
sr: Прикључак или елемент непознате врсте

en: Failed to read tag: not enough data
sr: Нисам успео да прочитам ознаку: нема довољно података

en: track ID
sr: ИБ нумере

en: MusicBrainz track ID
sr: ИБ нумере Мозгића музике

en: artist ID
sr: ИБ извођача

en: MusicBrainz artist ID
sr: ИБ извођача Мозгића музике

en: album ID
sr: ИБ албума

en: MusicBrainz album ID
sr: ИБ албума Мозгића музике

en: album artist ID
sr: ИБ извођача албума

en: MusicBrainz album artist ID
sr: ИБ извођача албума Мозгића музике

en: release group ID
sr: ИБ групе издања

en: MusicBrainz release group ID
sr: ИБ групе издања Мозгића музике

en: release track ID
sr: ИБ нумере издања

en: MusicBrainz release track ID
sr: ИБ нумере издања Мозгића музике

en: track TRM ID
sr: ТРМ ИБ стазе

en: MusicBrainz TRM ID
sr: ИБ ТРМ-а Мозгића музике

en: AcoustID ID
sr: ИБ АкустИБ-а

en: AcoustID fingerprint (chromaprint)
sr: Отисак АкустИБ-а (хромпринт)

en: capturing shutter speed
sr: брзина затварача снимања

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
sr: Брзина затварача коришћена приликом снимања слике, у секундама

en: capturing focal ratio
sr: жижни однос снимања

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
sr: Жижни однос (ф-број) коришћен приликом снимања слике

en: capturing focal length
sr: жижна даљина снимања

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
sr: Жижна даљина објектива коришћеног за снимање слика, у мииметрима

en: capturing 35 mm equivalent focal length
sr: еквивалентна жижна даљина снимања 35 mm

en: 35 mm equivalent focal length of the lens used capturing the image, in mm
sr: Еквивалентна 35 mm жижна даљина објектива коришћеног за снимање слика, у мииметрима

en: capturing digital zoom ratio
sr: однос дигиталног зума снимања

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
sr: Однос дигиталног зума коришћен приликом снимања слике

en: capturing iso speed
sr: брзина изо снимања

en: The ISO speed used when capturing an image
sr: ИЗО брзина коришћена приликом снимања слике

en: capturing exposure program
sr: програм изложености снимања

en: The exposure program used when capturing an image
sr: Програм изложености коришћен приликом снимања слике

en: capturing exposure mode
sr: режим изложености снимања

en: The exposure mode used when capturing an image
sr: Режим изложености коришћен приликом снимања слике

en: capturing exposure compensation
sr: поправка изложености снимања

en: The exposure compensation used when capturing an image
sr: Поправка изложености коришћена приликом снимања слике

en: capturing scene capture type
sr: врста снимка сцене снимања

en: The scene capture mode used when capturing an image
sr: Режим снимања сцене коришћен приликом снимања слике

en: capturing gain adjustment
sr: подешавање добитка снимања

en: The overall gain adjustment applied on an image
sr: Подешавање укупног добитка примењено на слици

en: capturing white balance
sr: баланс белог снимања

en: The white balance mode set when capturing an image
sr: Режим баланса белог приликом снимања слике

en: capturing contrast
sr: контраст снимања

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
sr: Усмерење обраде контраста примењеног приликом снимања слике

en: capturing saturation
sr: засићење снимања

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
sr: Усмерење обраде засићења примењеног приликом снимања слике

en: capturing sharpness
sr: оштрина снимања

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
sr: Усмерење обраде оштрине примењене приликом снимања слике

en: capturing flash fired
sr: одрада блица снимања

en: If the flash fired while capturing an image
sr: Ако је блиц одрадио приликом снимања слике

en: capturing flash mode
sr: режим блица снимања

en: The selected flash mode while capturing an image
sr: Изабрани режим рада блица приликом снимања слике

en: capturing metering mode
sr: режим мерења снимања

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
sr: Режим мерења коришћен приликом одређивања излагања за снимање слике

en: capturing source
sr: извор снимања

en: The source or type of device used for the capture
sr: Извор или врста уређаја коришћеног за снимање

en: image horizontal ppi
sr: водоравних тпи слике

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
sr: Очекивана густина водоравних тачака медија (слике/снимка) у тпи

en: image vertical ppi
sr: усправних тпи слике

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
sr: Очекивана густина усправних тачака медија (слике/снимка) у тпи

en: ID3v2 frame
sr: ИД3в2 кадар

en: unparsed id3v2 tag frame
sr: необрађени кадар ид3в2 ознаке

en: musical-key
sr: музички-кључ

en: Initial key in which the sound starts
sr: Почетни кључ у коме почиње звук

en: Print version information and exit
sr: Исписује податке о издању и излази

en: Don't exit after showing the initial device list, but wait for devices to added/removed.
sr: Не излази након показивања почетног списка уређаја, већ чека да уређаји буду додати/уклоњени.

en: Include devices from hidden device providers.
sr: Укључује уређаје од скривених достављача уређаја.

en: Volume: %.0f%%
sr: Јачина звука: %.0f%%

en: Mute: on
sr: Утишање: укљ.

en: Mute: off
sr: Утишање: искљ.

en: Buffering...
sr: Смештам у међумеморију...

en: Clock lost, selecting a new one
sr: Сат је изгубљен, бирам нови

en: Reached end of play list.
sr: Стигох до краја списка нумера.

en: Paused
sr: Паузирано

en: Now playing %s
sr: Сада пуштам „%s“

en: About to finish, preparing next title: %s
sr: Ускоро завршавам, припремам следећу нумеру: %s

en: Playback rate: %.2f
sr: Проток пуштања: %.2f

en: Could not change playback rate to %.2f
sr: Не могу да променим проток пуштања на %.2f

en: space
sr: размак

en: pause/unpause
sr: паузира/отпаузира

en: q or ESC
sr: ку или ЕСК

en: quit
sr: излази

en: > or n
sr: > или н

en: play next
sr: пушта следеће

en: < or b
sr: < или б

en: play previous
sr: пушта претходно

en: seek forward
sr: премотава унапред

en: seek backward
sr: премотава уназад

en: volume up
sr: појачава јачину звука

en: volume down
sr: смањује јачину звука

en: toggle audio mute on/off
sr: окида утишање звука на укључено/искључено

en: increase playback rate
sr: повећава проток пуштања

en: decrease playback rate
sr: смањује проток пуштања

en: change playback direction
sr: мења смер пуштања

en: enable/disable trick modes
sr: укључује/искључује трик режиме

en: change to previous/next audio track
sr: мења на претходну/следећу звучну нумеру

en: change to previous/next video track
sr: мења на претходну/следећу видео нумеру

en: change to previous/next subtitle track
sr: мења на претходни/следећи запис превода

en: seek to beginning
sr: премотава на почетак

en: show keyboard shortcuts
sr: приказује пречице тастатуре

en: Interactive mode - keyboard controls:
sr: Међудејствени режим — управљање тастатуром:

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
sr: Користи сат високе резолуције Виндоуза, тачности: %u ms

en: Output status information and property notifications
sr: Исписује податке о стању и обавештења о власништву

en: Control playback behaviour setting playbin 'flags' property
sr: Управља понашањем пуштања подешавајући „flags“ својство плејбина

en: Video sink to use (default is autovideosink)
sr: Усаглашавање снимка за коришћење (основно је „autovideosink“)

en: Audio sink to use (default is autoaudiosink)
sr: Усаглашавање звука за коришћење (основно је „autoaudiosink“)

en: Enable gapless playback
sr: Укључује пуштање без застоја

en: Enable instantaneous uri changes (only with playbin3)
sr: Укључује тренутне промене путање(само са „playbin3“)

en: Shuffle playlist
sr: Меша списак нумера

en: Disable interactive control via the keyboard
sr: Искључује међудејствено управљање путем тастатуре

en: Volume
sr: Јачина звука

en: Start position in seconds.
sr: Положај почетка у секундама.

en: Enable accurate seeking
sr: Укључује прецизно тражење

en: Playlist file containing input media files
sr: Датотека списка нумера садржи датотеке улазних медија

en: Use the experimental instant-rate-change flag when changing rate
sr: Користи пробну заставицу тренутне-промене-протока приликом промене протока

en: Do not print any output (apart from errors)
sr: Не исписује никакав излаз (осим грешака)

en: Use playbin3 pipeline (default)
sr: Користи спојку „playbin3“ (основно)

en: Use playbin2 pipeline
sr: Користи спојку „playbin2“

en: Keep showing the last frame on EOS until quit or playlist change command (gapless is ignored)
sr: Наставља да приказује последњи кадар на ЕОС-у све до наредбе излаза или промене списка нумера (безпаузно се занемарује)

en: Do not print current position of pipeline
sr: Не исписује тренутни положај спојке

en: Usage: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...
sr: Употреба: %s ДАТОТЕКА1|ПУТАЊА1 [ДАТОТЕКА2|ПУТАЊА2] [ДАТОТЕКА3|ПУТАЊА3] ...

en: You must provide at least one filename or URI to play.
sr: Морате да доставите барем један назив датотеке или путању да бисте пустили.

en: Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
sr: Притисните „k“ да видите списак пречица тастатуре.
