gst-plugins-base 1.27.90 - en to pl translation catalogue (230 entries)

en: Could not open device for playback in mono mode.
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia dźwiękowego do odtwarzania w trybie mono.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia dźwiękowego do odtwarzania w trybie stereo.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia dźwiękowego do odtwarzania w trybie %d-kanałowym.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia dźwiękowego do odtwarzania. Urządzenie jest używane przez inną aplikację.

en: Could not open audio device for playback.
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia dźwiękowego do odtwarzania.

en: Error outputting to audio device. The device has been disconnected.
pl: Błąd przekazywania danych do urządzenia dźwiękowego. Urządzenie zostało odłączone.

en: Could not open device for recording in mono mode.
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia dźwiękowego do nagrywania w trybie mono.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia dźwiękowego do nagrywania w trybie stereo.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia dźwiękowego do nagrywania w trybie %d-kanałowym.

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia dźwiękowego do nagrywania. Urządzenie jest używane przez inną aplikację.

en: Could not open audio device for recording.
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia dźwiękowego do nagrywania.

en: Error recording from audio device. The device has been disconnected.
pl: Błąd nagrywania z urządzenia dźwiękowego. Urządzenie zostało odłączone.

en: Could not open CD device for reading.
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia CD do odczytu.

en: Could not seek CD.
pl: Nie udało się ustawić położenia na CD.

en: Could not read CD.
pl: Nie udał się odczyt CD.

en: Could not determine type of stream
pl: Nie udało się określić typu strumienia

en: This appears to be a text file
pl: To wygląda na plik tekstowy

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
pl: Brak elementu '%s' - proszę sprawdzić instalację GStreamera.

en: Could not create "uridecodebin" element.
pl: Nie udało się utworzyć elementu "uridecodebin".

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
pl: Nie ma żadnego z elementów autovideosink i %s.

en: The autovideosink element is missing.
pl: Nie ma elementu autovideosink.

en: Configured videosink %s is not working.
pl: Skonfigurowany element videosink %s nie działa.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
pl: Żaden z elementów autovideosink i %s nie działa.

en: The autovideosink element is not working.
pl: Element autovideosink nie działa.

en: Custom text sink element is not usable.
pl: Własny element text sink nie jest użyteczny.

en: No volume control found
pl: Nie znaleziono sterowania głośnością

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
pl: Nie ma żadnego z elementów autoaudiosink i %s.

en: The autoaudiosink element is missing.
pl: Nie ma elementu autoaudiosink.

en: Configured audiosink %s is not working.
pl: Skonfigurowany element audiosink %s nie działa.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
pl: Żaden z elementów autoaudiosink i %s nie działa.

en: The autoaudiosink element is not working.
pl: Element autoaudiosink nie działa.

en: Can't play a text file without video or visualizations.
pl: Nie można odtwarzać pliku tekstowego bez obrazu lub wizualizacji.

en: No decoder available for type '%s'.
pl: Brak dostępnego dekodera dla typu '%s'.

en: No URI specified to play from.
pl: Nie podano URI do odtwarzania.

en: Invalid URI "%s".
pl: Niepoprawne URI "%s".

en: This stream type cannot be played yet.
pl: Tego strumienia jeszcze nie można odtworzyć.

en: No URI handler implemented for "%s".
pl: Nie ma zaimplementowanej obsługi URI dla "%s".

en: Source element can't be prepared
pl: Nie można przygotować elementu źródłowego.

en: Source element is invalid.
pl: Element źródłowy jest niepoprawny.

en: Failed to create download directory '%s'.
pl: Nie udało się utworzyć katalogu pobierania '%s'.

en: Source element has no pads.
pl: Element źródłowy nie ma podkładki.

en: Error while sending data to "%s:%d".
pl: Błąd podczas wysyłania danych do "%s:%d".

en: Can't record audio fast enough
pl: Nie można zapisywać danych dźwiękowych wystarczająco szybko

en: This CD has no audio tracks
pl: Ta płyta CD nie ma ścieżek dźwiękowych

en: An OpenGL error occurred
pl: Wystąpił błąd OpenGL

en: The GL API is not compatible with the current GL context
pl: API GL nie jest zgodne z bieżącym kontekstem GL

en: Subclass failed to initialize.
pl: Nie udało się zainicjować podklasy.

en: ID3 tag
pl: Znacznik ID3

en: APE tag
pl: Znacznik APE

en: ICY internet radio
pl: Radio internetowe ICY

en: CYUV Lossless
pl: CYUV Lossless (bezstratne CYUV)

en: Run-length encoding
pl: Kodowanie RLE

note: subtitle formats with static descriptions
en: Timed Text
pl: Tekst w czasie

note: FIXME: add variant field to typefinder?
en: Subtitle
pl: Podpisy

en: MPL2 subtitle format
pl: Format podpisów MPL2

en: DKS subtitle format
pl: Format podpisów DKS

en: QTtext subtitle format
pl: Format podpisów QTtext

en: Sami subtitle format
pl: Format podpisów Sami

en: TMPlayer subtitle format
pl: Format podpisów TMPlayer

en: CEA 608 Closed Caption
pl: Podpisy CEA 608

en: CEA 708 Closed Caption
pl: Podpisy CEA 708

en: Kate subtitle format
pl: Format podpisów Kate

en: WebVTT subtitle format
pl: Format podpisów WebVTT

en: Timed ID3 tag Metadata
pl: Metadane czasowe znacznika ID3

en: Uncompressed video
pl: Nieskompresowany obraz

en: Uncompressed gray
pl: Nieskompresowane szarości

en: Uncompressed packed YUV %s
pl: Nieskompresowany upakowany YUV %s

en: Uncompressed semi-planar YUV %s
pl: Nieskompresowany dwuwarstwowy YUV %s

en: Uncompressed planar YUV %s
pl: Nieskompresowany warstwowy YUV %s

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
pl: Nieskompresowany z paletą %d-bitowy %s

en: Uncompressed %d-bit %s
pl: Nieskompresowany %d-bitowy %s

en: DivX MPEG-4 Version %d
pl: DivX MPEG-4 w wersji %d

en: Uncompressed audio
pl: Nieskompresowany dźwięk

en: Raw %d-bit %s audio
pl: Surowy %d-bitowy dźwięk %s

en: Audio CD source
pl: Źródło Audio CD

en: DVD source
pl: Źródło DVD

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
pl: Źródło RTSP (Real Time Streaming Protocol)

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
pl: Źródło protokołu MMS (Microsoft Media Server)

note: TODO: find out how to add a comment for translators to the source code * (and tell them to make the first letter uppercase below if they move * the protocol to the middle or end of the string)
en: %s protocol source
pl: Źródło protokołu %s

en: %s video RTP depayloader
pl: Depayloader obrazu RTP %s

en: %s audio RTP depayloader
pl: Depayloader dźwięku RTP %s

en: %s RTP depayloader
pl: Depayloader RTP %s

en: %s demuxer
pl: Demuxer %s

en: %s decoder
pl: Dekoder %s

en: %s video RTP payloader
pl: Payloader obrazu RTP %s

en: %s audio RTP payloader
pl: Payloader dźwięku RTP %s

en: %s RTP payloader
pl: Payloader RTP %s

en: %s muxer
pl: Muxer %s

en: %s encoder
pl: Koder %s

en: GStreamer element %s
pl: Element GStreamera %s

en: Unknown source element
pl: Nieznany element źródłowy

en: Unknown sink element
pl: Nieznany element pochłaniający

en: Unknown element
pl: Nieznany element

en: Unknown decoder element
pl: Nieznany element dekodujący

en: Unknown encoder element
pl: Nieznany element kodujący

note: we should really never get here, but we better still return * something if we do
en: Plugin or element of unknown type
pl: Wtyczka lub element nieznanego typu

en: Failed to read tag: not enough data
pl: Nie udało się odczytać znacznika: za mało danych

en: track ID
pl: ID ścieżki

en: MusicBrainz track ID
pl: ID ścieżki wg MusicBrainz

en: artist ID
pl: ID artysty

en: MusicBrainz artist ID
pl: ID artysty wg MusicBrainz

en: album ID
pl: ID albumu

en: MusicBrainz album ID
pl: ID albumu wg MusicBrainz

en: album artist ID
pl: ID artysty albumu ID

en: MusicBrainz album artist ID
pl: ID artysty albumu wg MusicBrainz

en: release group ID
pl: ID grupy wydania

en: MusicBrainz release group ID
pl: ID grupy wydania wg MusicBrainz

en: release track ID
pl: ID ścieżki wydania

en: MusicBrainz release track ID
pl: ID ścieżki wydania wg MusicBrainz

en: track TRM ID
pl: TRM ID ścieżki

en: MusicBrainz TRM ID
pl: TRM ID wg MusicBrainz

en: AcoustID ID
pl: ID wg AcoustID

en: AcoustID fingerprint (chromaprint)
pl: odcisk AcoustID (chromaprint)

en: capturing shutter speed
pl: szybkość migawki

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
pl: Szybkość migawki zastosowana przy robieniu zdjęcia, w sekundach

en: capturing focal ratio
pl: współczynnik przysłony

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
pl: Przysłona (liczba f) użyta przy robieniu zdjęcia

en: capturing focal length
pl: ogniskowa obiektywu

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
pl: Długość ogniskowej obiektywu użyta przy robieniu zdjęcia, w mm

en: capturing 35 mm equivalent focal length
pl: ogniskowa obiektywu - odpowiednik 35 mm

en: 35 mm equivalent focal length of the lens used capturing the image, in mm
pl: Długość ogniskowej obiektywu użyta przy robieniu zdjęcia, w mm, będąca odpowiednikiem 35 mm

en: capturing digital zoom ratio
pl: współczynnik powiększenia cyfrowego

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
pl: Współczynnik powiększenia cyfrowego użytego przy robieniu zdjęcia

en: capturing iso speed
pl: czyłość ISO

en: The ISO speed used when capturing an image
pl: Czułość ISO użyta przy robieniu zdjęcia

en: capturing exposure program
pl: program ekspozycji

en: The exposure program used when capturing an image
pl: Program ekspozycji użyty przy robieniu zdjęcia

en: capturing exposure mode
pl: tryb ekspozycji

en: The exposure mode used when capturing an image
pl: Tryb ekspozycji użyty przy robieniu zdjęcia

en: capturing exposure compensation
pl: kompensacja ekspozycji

en: The exposure compensation used when capturing an image
pl: Kompensacja ekspozycji użyta przy robieniu zdjęcia

en: capturing scene capture type
pl: Tyb sceny zdjęcia

en: The scene capture mode used when capturing an image
pl: Tryb sceny użyty przy robieniu zdjęcia

en: capturing gain adjustment
pl: korekcja zdjęcia

en: The overall gain adjustment applied on an image
pl: Całkowita korekcja zastosowana dla zdjęcia

en: capturing white balance
pl: balans bieli

en: The white balance mode set when capturing an image
pl: Tryb balansu bieli ustawiony przy robieniu zdjęcia

en: capturing light source
pl: źródło oświetlenia zdjęcia

en: capturing contrast
pl: kontrast zdjęcia

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
pl: Kierunek korekty kontrastu zastosowanej przy robieniu zdjęcia

en: capturing saturation
pl: nasycenie zdjęcia

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
pl: Kierunek korekty nasycenia zastosowanej przy robieniu zdjęcia

en: capturing sharpness
pl: ostrość zdjęcia

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
pl: Kierunek korekty ostrości zastosowanej przy robieniu zdjęcia

en: capturing flash fired
pl: użycie flesza

en: If the flash fired while capturing an image
pl: Czy flesz był uruchomiony przy robieniu zdjęcia

en: capturing flash mode
pl: tryb flesza

en: The selected flash mode while capturing an image
pl: Tryb flesza wybrany przy robieniu zdjęcia

en: capturing metering mode
pl: tryb pomiaru dla zdjęcia

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
pl: Tryb pomiaru użyty przy określaniu ekspozycji dla zdjęcia

en: capturing source
pl: źródło zdjęcia

en: The source or type of device used for the capture
pl: Źródło lub rodzaj urządzenia użytego do zrobienia zdjęcia

en: image horizontal ppi
pl: rozdzielczość pozioma

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
pl: Rozdzielczość pozioma nośnika w pikselach na cal

en: image vertical ppi
pl: rozdzielczość pionowa

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
pl: Rozdzielczość pionowa nośnika w pikselach na cal

en: ID3v2 frame
pl: ramka ID3v2

en: unparsed id3v2 tag frame
pl: ramka znacznika id3v2

en: musical-key
pl: klucz muzyczny

en: Initial key in which the sound starts
pl: Początkowy klucz, w którym zaczyna się dźwięk

en: Print version information and exit
pl: Wypisanie informacji o wersji i zakończenie

en: Don't exit after showing the initial device list, but wait for devices to added/removed.
pl: Bez kończenia po wyświetleniu początkowej listy urządzeń, oczekiwanie na dodanie/usunięcie urządzeń.

en: Include devices from hidden device providers.
pl: Uwzględnienie urządzeń od ukrytych dostawców.

en: Volume: %.0f%%
pl: Głośność: %.0f%%

en: Mute: on
pl: Wyciszenie: włączone

en: Mute: off
pl: Wyciszenie: wyłączone

en: Missing plugin installation was disabled via command line options.
pl: Instalowanie brakującej wtyczki zostało wyłączone opcjami linii polecenia.

en: All missing plugins could be installed.
pl: Udało się zainstalować wszystkie brakujące wtyczki.

en: Some missing plugins could be installed.
pl: Udało się zainstalować niektóre brakujące wtyczki.

en: The missing plugins could not be found in the available package repositories.
pl: Brakujących wtyczek nie udało się odnaleźć w dostępnych repozytoriach pakietów.

en: An error occurred during plugin installation.
pl: Przy instalowaniu wtyczki wystąpił błąd.

en: Plugin installation was cancelled by the user.
pl: Instalowanie wtyczki zostało anulowanie przez użytkownika.

en: Something went wrong when trying to invoke the missing plugin installer.
pl: Coś poszło nie tak przy próbie wywołania instalatora brakujących wtyczek.

en: This system does not have a missing plugin handler installed.
pl: Ten system nie posiada zainstalowanej obsługi brakujących wtyczek.

en: Updating plugin registry for newly installed plugins..
pl: Uaktualnianie rejestru wtyczek pod kątem nowo zainstalowanych.

en: Error updating plugin registry.
pl: Błąd uaktualniania rejestru wtyczek.

en: Buffering...
pl: Buforowanie...

en: Clock lost, selecting a new one
pl: Utracono zegar, wybieranie nowego

en: Reached end of play list.
pl: Osiągnięto koniec listy odtwarzania.

en: Paused
pl: Pauza

en: Now playing %s
pl: Trwa odtwarzanie %s

en: About to finish, preparing next title: %s
pl: Blisko końca, przygotowywanie następnego tytułu: %s

en: Playback rate: %.2f
pl: Tempo odtwarzania: %.2f

en: Could not change playback rate to %.2f
pl: Nie udało się zmienić tempa odtwarzania na %.2f

en: space
pl: spacja

en: pause/unpause
pl: pauza/wznowienie

en: q or ESC
pl: q lub ESC

en: quit
pl: wyjście

en: > or n
pl: > lub n

en: play next
pl: odtworzenie następnego

en: < or b
pl: < lub b

en: play previous
pl: odtworzenie poprzedniego

en: seek forward
pl: przewinięcie w przód

en: seek backward
pl: przewinięcie w tył

en: volume up
pl: większa głośność

en: volume down
pl: mniejsza głośność

en: toggle audio mute on/off
pl: przełączenie wyciszenia dźwięku

en: increase playback rate
pl: większe tempo odtwarzania

en: decrease playback rate
pl: mniejsze tempo odtwarzania

en: change playback direction
pl: zmiana kierunku odtwarzania

en: enable/disable trick modes
pl: włączenie/wyłączenie trybów trików

en: change to previous/next audio track
pl: zmiana na poprzednią/następną ścieżkę dźwiękową

en: change to previous/next video track
pl: zmiana na poprzednią/następną ścieżkę filmową

en: change to previous/next subtitle track
pl: zmiana na poprzednią/następną ścieżkę podpisów

en: seek to beginning
pl: przewinięcie na początek

en: show keyboard shortcuts
pl: wyświetlenie skrótów klawiatury

en: Interactive mode - keyboard controls:
pl: Tryb interaktywny - sterowanie z klawiatury:

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
pl: Użycie zegara Windows dużej rozdzielczości, precyzja: %u ms

en: Output status information and property notifications
pl: Informacje o stanie wyjścia i powiadomienia o własnościach

en: Control playback behaviour setting playbin 'flags' property
pl: Sterowanie zachowaniem odtwarzania przez ustawianie własności 'flags' elementu playbin

en: Video sink to use (default is autovideosink)
pl: Element pochłaniający obraz (domyślny to autovideosink)

en: Audio sink to use (default is autoaudiosink)
pl: Element pochłaniający dźwięk (domyślny to autoaudiosink)

en: Enable gapless playback
pl: Włączenie odtwarzania bez przerw

en: Enable instantaneous uri changes (only with playbin3)
pl: Włączenie natychmiastowych zmian URI (tylko z playbin3)

en: Shuffle playlist
pl: Przetasowanie listy odtwarzania

en: Disable interactive control via the keyboard
pl: Wyłączenie interaktywnego sterowania z klawiatury

en: Volume
pl: Głośność

en: Start position in seconds.
pl: Pozycja początkowa w sekundach.

en: Enable accurate seeking
pl: Włączenie dokładnego przewijania

en: Playlist file containing input media files
pl: Plik listy odtwarzania zawierający wejściowe pliki multimedialne

en: Use the experimental instant-rate-change flag when changing rate
pl: Użycie eksperymentalnej flagi instant-rate-change przy zmianie tempa

en: Do not print any output (apart from errors)
pl: Bez wypisywania żadnego wyjścia (poza błędami)

en: Use playbin3 pipeline (default)
pl: Użycie potoku playbin3 (domyślne)

en: Use playbin2 pipeline
pl: Użycie potoku playbin2

en: Keep showing the last frame on EOS until quit or playlist change command (gapless is ignored)
pl: Pokazywanie ostatniej klatki po EOS aż do polecenia zakończenia lub zmiany listy odtwarzania (brak przerw jest ignorowany)

en: Do not print current position of pipeline
pl: Bez wypisywania bieżącego położenia w potoku

en: Disable missing plugin installation
pl: Wyłączenie instalacji brakujących wtyczek

en: Usage: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...
pl: Składnia: %s PLIK1|URI1 [PLIK2|URI2] [PLIK3|URI3] ...

en: You must provide at least one filename or URI to play.
pl: Trzeba podać przynajmniej jedną nazwę pliku lub URI do odtworzenia.

en: Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
pl: Klawisz 'k' wyświetla listę skrótów klawiatury.
