gst-plugins-base 0.10.30.3 - en to fi translation catalogue (121 entries)

en: Could not open device for playback in mono mode.
fi: Laitetta ei voitu avata toistoa varten monona.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
fi: Laitetta ei voitu avata toistoa varten stereona.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
fi: Laitetta ei voitu avata toistoa varten %d-kanavaisessa tilassa.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
fi: Laitetta ei voitu avata toistoa varten. Laitetta käyttää toinen sovellus.

en: Could not open audio device for playback.
fi: Laitetta ei voitu avata toistoa varten.

en: Could not open device for recording in mono mode.
fi: Laitetta ei voitu avata nauhoitusta varten monona.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
fi: Laitetta ei voitu avata nauhoitusta varten stereona.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
fi: Laitetta ei voitu avata nauhoitusta varten %d-kanavaisessa tilassa.

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
fi: Äänilaitetta ei voitu avata nauhoitusta varten. Laitetta käyttää toinen sovellus.

en: Could not open audio device for recording.
fi: Äänilaitetta ei voitu avat nauhoitusta varten.

en: Could not open CD device for reading.
fi: CD-laitetta ei voitu avata luettavaksi.

en: Could not seek CD.
fi: CD-levyllä ei voitu siirtyä.

en: Could not read CD.
fi: CD-levyä ei voitu lukea.

en: Could not determine type of stream
fi: Virran tyyppiä ei voitu määrittää

en: This appears to be a text file
fi: Tämä näyttää olevan tekstitiedosto

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
fi: Puuttuva elementti "%s" - tarkista GStreamer-asennuksesi.

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
fi: Sekä autovideosink- ja %s-elementit puuttuvat.

en: The autovideosink element is missing.
fi: Autovideosink-elementti puuttuu.

en: Configured videosink %s is not working.
fi: Asetettu videonielu %s ei toimi.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
fi: Sekä autovideosink- ja %s-elementit eivät toimi.

en: The autovideosink element is not working.
fi: Autovideosink-elementti ei toimi.

en: Custom text sink element is not usable.
fi: Räätälöity tekstinieluelementti ei ole käyttökunnossa.

en: No volume control found
fi: Äänenvoimakkuuden hallintaa ei löytynyt

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
fi: Sekä autoaudiosink- että %s-elementit puuttuvat.

en: The autoaudiosink element is missing.
fi: Autoaudiosink-elementti puuttuu.

en: Configured audiosink %s is not working.
fi: Asetettu ääninielu %s ei toimi.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
fi: Sekä autoaudiosink- että %s-elementit eivät toimi.

en: The autoaudiosink element is not working.
fi: Autoaudiosink-elementti ei toimi.

en: Can't play a text file without video or visualizations.
fi: Ei voida toistaa tekstitiedosta ilman videota tai visualisointia.

en: No decoder available for type '%s'.
fi: Purkajaa tyypille "%s" ei ole saatavilla.

en: No URI specified to play from.
fi: URIa, josta soitetaan, ei annettu.

en: Invalid URI "%s".
fi: Virheellinen URI "%s".

en: This stream type cannot be played yet.
fi: Tätä virtatyyppiä ei voi vielä soittaa.

en: No URI handler implemented for "%s".
fi: Protokollalle "%s" ei ole määritelty URI-käsittelijää.

en: Source element is invalid.
fi: Lähde-elementti on virheellinen.

en: Error while sending data to "%s:%d".
fi: Virhe lähetettäessä tietoa kohteeseen "%s:%d".

en: Can't record audio fast enough
fi: Ääntä ei voi nauhoittaa tarpeeksi nopeasti

en: This CD has no audio tracks
fi: Tällä CD-levyllä ei ole ääniraitoja

en: ID3 tag
fi: ID3-tagi

en: APE tag
fi: APE-tagi

en: ICY internet radio
fi: ICY-Internet-radio

en: Windows Media Speech
fi: Windows-media (puhe)

en: CYUV Lossless
fi: Häviötön CYUV

en: Lossless MSZH
fi: Häviötön MSZH

en: Run-length encoding
fi: RLE-koodaus

en: Sami subtitle format
fi: Sami-tekstitysmuoto

en: TMPlayer subtitle format
fi: TMPlayer-tekstitysmuoto

en: Kate subtitle format
fi: Kate-tekstitysmuoto

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
fi: Pakkaamaton paletillinen %d-bittinen %s

en: DivX MPEG-4 Version %d
fi: DivX MPEG-4 versio %d

en: Audio CD source
fi: Ääni-CD-lähde

en: DVD source
fi: DVD-lähde

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
fi: Real Time Streaming Protocol (RTSP) -lähde

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
fi: Microsoft Media Server (MMS) -protokollalähde

note: TODO: find out how to add a comment for translators to the source code * (and tell them to make the first letter uppercase below if they move * the protocol to the middle or end of the string)
en: %s protocol source
fi: %s-protokollalähde

en: %s video RTP depayloader
fi: %s-video-RTP-purkaja

en: %s audio RTP depayloader
fi: %s-ääni-RTP-purkaja

en: %s RTP depayloader
fi: %s-RTP-purkaja

en: %s demuxer
fi: %s-demukseri

en: %s decoder
fi: %s-purkaja

en: %s video RTP payloader
fi: %s-video-RTP-pakkain

en: %s audio RTP payloader
fi: %s-ääni-RTP-pakkain

en: %s RTP payloader
fi: %s-RTP-pakkain

en: %s muxer
fi: %s-mukseri

en: %s encoder
fi: %s-pakkain

en: GStreamer element %s
fi: GStreamer-elementti %s

en: Unknown source element
fi: Tuntematon lähde-elementti

en: Unknown sink element
fi: Tuntematon nieluelementti

en: Unknown element
fi: Tuntematon elementti

en: Unknown decoder element
fi: Tuntematon purkajaelementti

en: Unknown encoder element
fi: Tuntematon kodekkielementti

note: we should really never get here, but we better still return * something if we do
en: Plugin or element of unknown type
fi: Liitännäisen tai elementin tyyppi on tuntematon

en: Failed to read tag: not enough data
fi: Tagin lukeminen epäonnistui: ei riittävästi dataa

en: track ID
fi: kappaletunniste

en: MusicBrainz track ID
fi: MusicBrainz-kappaletunniste

en: artist ID
fi: esittäjätunniste

en: MusicBrainz artist ID
fi: MusicBrainz-esittäjätunniste

en: album ID
fi: levytunniste

en: MusicBrainz album ID
fi: MusicBrainz-levytunniste

en: album artist ID
fi: levyn esittäjätunniste

en: MusicBrainz album artist ID
fi: MusicBrainz levyn esittäjätunniste

en: track TRM ID
fi: kappaleen TRM-tunniste

en: MusicBrainz TRM ID
fi: MusicBrainz TRM-tunniste

en: capturing shutter speed
fi: kuvaamisen suljinnopeus

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
fi: Suljinnopeus kuvattaessa, sekunteina

en: capturing focal ratio
fi: kuvaamisen aukkosuhde

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
fi: Aukkosuhde (f-luku) kuvattaessa

en: capturing focal length
fi: kuvaamisen polttoväli

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
fi: Linssin polttoväli kuvattaessa, millimetriä

en: capturing digital zoom ratio
fi: kuvaamisen digitaalinen zoomaus

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
fi: Digitaalinen suurennuskerroin kuvattaessa

en: capturing iso speed
fi: kuvaamisen ISO-nopeus

en: The ISO speed used when capturing an image
fi: ISO-nopeus kuvattaessa

en: capturing exposure program
fi: kuvaamisen valotusohjelma

en: The exposure program used when capturing an image
fi: Valotusohjelma kuvattaessa

en: capturing exposure mode
fi: kuvaamisen valotustapa

en: The exposure mode used when capturing an image
fi: Valotustapa kuvattaessa

en: capturing scene capture type
fi: kuvaamisen kuvausmoodi

en: The scene capture mode used when capturing an image
fi: Kuvausmoodi kuvattaessa

en: capturing gain adjustment
fi: kuvaamisen kirkkauskorjaus

en: The overall gain adjustment applied on an image
fi: Yleinen kirkkauskorjaus, joka kuvalle on tehty

en: capturing white balance
fi: kuvaamisen valkotasapaino

en: The white balance mode set when capturing an image
fi: Valittu valkotasapainotila kuvattaessa

en: capturing contrast
fi: kuvaamisen kontrasti

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
fi: Käytetty kontrastikäsittelyn suunta kuvattessa

en: capturing saturation
fi: kuvaamisen saturaatio

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
fi: Käytetty saturaatiokäsittelyn suunta kuvattessa

en: capturing sharpness
fi: kuvaamisen terävyys

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
fi: Käytetty terävyyskäsittelyn suunta kuvattessa

en: capturing flash fired
fi: kuvaamisen salamankäyttö

en: If the flash fired while capturing an image
fi: Syttyikö salama kuvattaessa

en: capturing flash mode
fi: kuvaamisen salamamoodi

en: The selected flash mode while capturing an image
fi: Valittu salamamoodi kuvattessa

en: capturing metering mode
fi: kuvaamisen mittausmoodi

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
fi: Käytetty mittausmoodi päätettäessä valotusta kuvattaessa

en: capturing source
fi: kuvaamisen lähde

en: The source or type of device used for the capture
fi: Lähde tai laitetyyppi kuvattaessa

en: image horizontal ppi
fi: kuvan vaakasuora ppi

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
fi: Median (kuva tai video) tarkoitettu vaakasuora pikselitiheys ppi:nä

en: image vertical ppi
fi: kuvan pystysuora ppi

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
fi: Median (kuva tai video) tarkoitettu pystysuora pikselitiheys ppi:nä
