gst-plugins-base 1.27.90 - en to bg translation catalogue (236 entries)

en: Could not open device for playback in mono mode.
bg: Устройството не може да се отвори за изпълнение в моно режим.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
bg: Устройството не може да се отвори за изпълнение в стерео режим.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
bg: Устройството не може да се отвори за изпълнение в %d-канален режим.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
bg: Звуковото устройство не може да се отвори за изпълнение, защото се ползва от друго приложение.

en: Could not open audio device for playback.
bg: Звуковото устройство не може да се отвори за изпълнение.

en: Error outputting to audio device. The device has been disconnected.
bg: Грешка при извеждане към аудио устройството. То не е свързано.

en: Could not open device for recording in mono mode.
bg: Устройството не може да се отвори за запис в моно режим.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
bg: Устройството не може да се отвори за изпълнение в стерео режим.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
bg: Устройството не може да се отвори за изпълнение в %d-канален режим.

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
bg: Звуковото устройство не може да се отвори за запис, защото се ползва от друго приложение.

en: Could not open audio device for recording.
bg: Звуковото устройство не може да се отвори за запис.

en: Error recording from audio device. The device has been disconnected.
bg: Грешка при запис от аудио устройството. То не е свързано.

en: Could not open CD device for reading.
bg: Устройството за CD-та не може да се отвори за четене.

en: Could not seek CD.
bg: По CD-то не може да се търси.

en: Could not read CD.
bg: CD-то не може да бъде прочетено.

en: Could not determine type of stream
bg: Видът на потока не може да бъде определен

en: This appears to be a text file
bg: Това изглежда е текстов файл

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
bg: Елементът „%s“ липсва — проверете инсталацията на GStreamer.

en: Could not create "uridecodebin" element.
bg: Не може да се създаде елемент „uridecodebin“.

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
bg: Едновременно липсват елементите-приемници „autovideosink“ и „%s“.

en: The autovideosink element is missing.
bg: Липсва елементът-приемник „autovideosink“.

en: Configured videosink %s is not working.
bg: Настроеният елемент-приемник за видео %s не работи.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
bg: Едновременно не работят елементите-приемници „autovideosink“ и „%s“.

en: The autovideosink element is not working.
bg: Елементът-приемник за автоматично видео „autovideosink“ не работи.

en: Custom text sink element is not usable.
bg: Потребителският елемент-приемник за текст е неизползваем.

en: No volume control found
bg: Липсва управление на силата на звука

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
bg: Едновременно липсват елементите-приемници „autoaudiosink“ и „%s“.

en: The autoaudiosink element is missing.
bg: Липсва елементът „autoaudiosink“.

en: Configured audiosink %s is not working.
bg: Настроеният елемент-приемник за аудио %s не работи.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
bg: Едновременно не работят елементите „autoaudiosink“ и „%s“.

en: The autoaudiosink element is not working.
bg: Елементът „autoaudiosink“ не работи.

en: Can't play a text file without video or visualizations.
bg: Текстов файл не може да се изпълни без видео или визуализация.

en: No decoder available for type '%s'.
bg: Липсва декодер за вида „%s“.

en: No URI specified to play from.
bg: Не е указан адрес за пускане.

en: Invalid URI "%s".
bg: Грешен адрес „%s“.

en: This stream type cannot be played yet.
bg: Потоци от този вид все още не могат да бъдат изпълнявани.

en: No URI handler implemented for "%s".
bg: Обработката на адреси „%s“ не е реализирана.

en: Source element can't be prepared
bg: Елементът-източник не може да се подготви.

en: Source element is invalid.
bg: Елементът-източник е грешен.

en: Failed to create download directory '%s'.
bg: Директорията за изтегляне на ресурси не може да се създаде „%s“.

en: Source element has no pads.
bg: Елементът-източник няма запълване.

en: Error while sending data to "%s:%d".
bg: Грешка при запис във файла „%s:%d“.

en: Can't record audio fast enough
bg: Звукът не може да бъде записан достатъчно бързо

en: This CD has no audio tracks
bg: В това CD липсва аудио

en: An OpenGL error occurred
bg: Грешка от графичната система OpenGL

en: The GL API is not compatible with the current GL context
bg: Програмният интерфейс на GL е несъвместим с текущия контекст на GL

en: Subclass failed to initialize.
bg: Подкласът не се инициализира.

en: ID3 tag
bg: Етикет ID3

en: APE tag
bg: Етикет APE

en: ICY internet radio
bg: Радио в Интернет по ICY

en: Apple Lossless Audio (ALAC)
bg: Аудио на Apple без загуба на качество (ALAC)

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC)
bg: Свободен кодер за аудио без загуба на качество (FLAC)

en: Lossless True Audio (TTA)
bg: Истинско аудио без загуба на качество (TTA)

en: Windows Media Speech
bg: Говор, формат Windows Media

en: CYUV Lossless
bg: CYUV без загуба на качество

en: FFMpeg v1
bg: FFMpeg, версия 1

en: Lossless MSZH
bg: MSZH без загуба на качество

en: Run-length encoding
bg: Последователно кодиране RLE

note: subtitle formats with static descriptions
en: Timed Text
bg: Текст по време

note: FIXME: add variant field to typefinder?
en: Subtitle
bg: Субтитри

en: MPL2 subtitle format
bg: Субтитри, формат MPL2

en: DKS subtitle format
bg: Субтитри, формат DKS

en: QTtext subtitle format
bg: Субтитри, формат QText

en: Sami subtitle format
bg: Субтитри, формат Sami

en: TMPlayer subtitle format
bg: Субтитри, формат TMPlayer

en: CEA 608 Closed Caption
bg: Субтитри, формат CEA 608

en: CEA 708 Closed Caption
bg: Субтитри, формат CEA 708

en: Kate subtitle format
bg: Субтитри, формат Kate

en: WebVTT subtitle format
bg: Субтитри, формат WebVTT

en: Timed ID3 tag Metadata
bg: Метаданни с етикети ID3 за време

en: Uncompressed video
bg: Некомпресирано видео

en: Uncompressed gray
bg: Некомпресирано видео с нива на сивото

en: Uncompressed packed YUV %s
bg: Некомпресирано видео пакетирано YUV %s

en: Uncompressed semi-planar YUV %s
bg: Некомпресирано видео по равнини (презредово) YUV %s

en: Uncompressed planar YUV %s
bg: Некомпресирано видео по равнини YUV %s

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
bg: Некомпресирано видео, индексирано, %d-битово %s

en: Uncompressed %d-bit %s
bg: Некомпресирано видео, %d-битово %s

en: DivX MPEG-4 Version %d
bg: DivX MPEG-4, версия %d

en: Uncompressed audio
bg: Некомпресирано аудио

en: Raw %d-bit %s audio
bg: Аудио, необработено %d-битово %s

en: Audio CD source
bg: Елемент-източник — CD

en: DVD source
bg: Елемент-източник — DVD

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
bg: Елемент-източник — RTSP (поточен протокол в реално време)

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
bg: Елемент-източник — MMS (сървър за медия на Microsoft)

note: TODO: find out how to add a comment for translators to the source code * (and tell them to make the first letter uppercase below if they move * the protocol to the middle or end of the string)
en: %s protocol source
bg: Елемент-източник, протокол %s

en: %s video RTP depayloader
bg: %s елемент, разтоварващ видеото от RTP

en: %s audio RTP depayloader
bg: %s елемент, разтоварващ аудиото от RTP

en: %s RTP depayloader
bg: %s елемент, разтоварващ данни от RTP

en: %s demuxer
bg: Разделител (демултиплексор) %s

en: %s decoder
bg: Декодер %s

en: %s video RTP payloader
bg: %s елемент, товарещ видеото по RTP

en: %s audio RTP payloader
bg: %s елемент, товарещ аудиото по RTP

en: %s RTP payloader
bg: %s елемент, товарещ данни по RTP

en: %s muxer
bg: Уплътнител (мултиплексор) %s

en: %s encoder
bg: Кодер %s

en: GStreamer element %s
bg: Елемент на GStreamer „%s“

en: Unknown source element
bg: Непознат елемент-източник

en: Unknown sink element
bg: Непознат елемент-приемник

en: Unknown element
bg: Непознат елемент

en: Unknown decoder element
bg: Непознат елемент-декодер

en: Unknown encoder element
bg: Непознат елемент-кодер

note: we should really never get here, but we better still return * something if we do
en: Plugin or element of unknown type
bg: Приставка или елемент от непознат вид

en: Failed to read tag: not enough data
bg: Неуспешно прочитане на етикет: липсват достатъчно данни

en: track ID
bg: идентификатор на песен

en: MusicBrainz track ID
bg: идентификатор на песен според MusicBrainz

en: artist ID
bg: идентификатор на изпълнител

en: MusicBrainz artist ID
bg: идентификатор на изпълнител според MusicBrainz

en: album ID
bg: идентификатор на албум

en: MusicBrainz album ID
bg: идентификатор на албум според MusicBrainz

en: album artist ID
bg: идентификатор на изпълнител в албума

en: MusicBrainz album artist ID
bg: идентификатор на изпълнител в албума според MusicBrainz

en: release group ID
bg: идентификатор на издание

en: MusicBrainz release group ID
bg: идентификатор на издание според MusicBrainz

en: release track ID
bg: идентификатор на издание на песен

en: MusicBrainz release track ID
bg: идентификатор на издание на песен според MusicBrainz

en: track TRM ID
bg: индустриален идентификатор на песен (TRM)

en: MusicBrainz TRM ID
bg: индустриален идентификатор на песен според MusicBrainz (TRM)

en: AcoustID ID
bg: акустичен идентификатор

en: AcoustID fingerprint (chromaprint)
bg: акустичен идентификатор (отпечатък AcoustID)

en: capturing shutter speed
bg: скорост на затвора

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
bg: Скорост на затвора при заснемане в секунди

en: capturing focal ratio
bg: относителна бленда

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
bg: Относителна бленда при заснемане

en: capturing focal length
bg: фокусно разстояние

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
bg: Фокусно разстояние на обектива при заснемане в милиметри

en: capturing 35 mm equivalent focal length
bg: приравнено към 35mm фокусно разстояние

en: 35 mm equivalent focal length of the lens used capturing the image, in mm
bg: Приравнено към 35mm фокусно разстояние на обектива при заснемане в милиметри

en: capturing digital zoom ratio
bg: цифрово увеличение

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
bg: Цифрово увеличение при заснемане

en: capturing iso speed
bg: светлочувствителност по ISO

en: The ISO speed used when capturing an image
bg: Светлочувствителност по ISO при заснемане

en: capturing exposure program
bg: програма на експозиция

en: The exposure program used when capturing an image
bg: Програма на експозиция при заснемане

en: capturing exposure mode
bg: режим на експозиция

en: The exposure mode used when capturing an image
bg: Режим на експозиция при заснемане

en: capturing exposure compensation
bg: компенсация на експозицията

en: The exposure compensation used when capturing an image
bg: Компенсацията на експозицията при заснемане

en: capturing scene capture type
bg: вид сцена

en: The scene capture mode used when capturing an image
bg: Вид сцена при заснемане

en: capturing gain adjustment
bg: корекция с усилване

en: The overall gain adjustment applied on an image
bg: Общата корекция с усилване при заснемане

en: capturing white balance
bg: баланс на бялото

en: The white balance mode set when capturing an image
bg: Режим на баланс на бялото при заснемане

en: capturing light source
bg: източник на светлина при заснемане

en: capturing contrast
bg: контраст

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
bg: Посоката на обработката за контраст при заснемане

en: capturing saturation
bg: наситеност

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
bg: Посоката на обработката за наситеност при заснемане

en: capturing sharpness
bg: острота

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
bg: Посоката на обработката за острота при заснемане

en: capturing flash fired
bg: светкавица

en: If the flash fired while capturing an image
bg: Дали е ползвана светкавица при заснемане

en: capturing flash mode
bg: режим на светкавица

en: The selected flash mode while capturing an image
bg: Режимът на светкавица при заснемане

en: capturing metering mode
bg: режим на заснемане

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
bg: Режим на заснемане при определянето на експозиция

en: capturing source
bg: източник

en: The source or type of device used for the capture
bg: Вид на устройството-източник при заснемане

en: image horizontal ppi
bg: точки на инч по хоризонтал

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
bg: Целева разделителна способност на медията по хоризонтал

en: image vertical ppi
bg: точки на инч по вертикал

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
bg: Целева разделителна способност на медията по вертикал

en: ID3v2 frame
bg: Кадър за ID3v2

en: unparsed id3v2 tag frame
bg: неанализиран кадър за етикети id3v2

en: musical-key
bg: лад

en: Initial key in which the sound starts
bg: Тоналност, в която почва музиката

en: Print version information and exit
bg: Извеждане на информация за версията и спиране на програмата

en: Don't exit after showing the initial device list, but wait for devices to added/removed.
bg: След извеждане на първоначалния списък с устройства, да се чака за добавяне/махане на устройства.

en: Include devices from hidden device providers.
bg: Включване на устройства от скритите доставчици.

en: Volume: %.0f%%
bg: Сила на звука: %.0f%%

en: Mute: on
bg: Заглушаване: включено

en: Mute: off
bg: Заглушаване: изключено

en: Missing plugin installation was disabled via command line options.
bg: Инсталирането на липсващи приставки е изключено чрез опции на командния ред.

en: All missing plugins could be installed.
bg: Всички липсващи приставки може да се инсталират.

en: Some missing plugins could be installed.
bg: Някои липсващи приставки може да се инсталират.

en: The missing plugins could not be found in the available package repositories.
bg: Липсващите приставки отсъстват в наличните хранилища на пакети.

en: An error occurred during plugin installation.
bg: Грешка при инсталирането на приставка.

en: Plugin installation was cancelled by the user.
bg: Инсталирането на приставка бе отменено от потребителя.

en: Something went wrong when trying to invoke the missing plugin installer.
bg: Грешка при опита за изпълнение на инсталатора на липсващата приставка.

en: This system does not have a missing plugin handler installed.
bg: В системата липсва функционалност за инсталиране на липсваща приставка.

en: Updating plugin registry for newly installed plugins..
bg: Обновяване на регистъра с приставките заради новоинсталираните приставки…

en: Error updating plugin registry.
bg: Грешка при обновяване на регистъра с приставките.

en: Buffering...
bg: Буфериране…

en: Clock lost, selecting a new one
bg: Часовникът се загуби, избира се нов

en: Reached end of play list.
bg: Стигнат е края на списъка за изпълнение.

en: Paused
bg: Пауза

en: Now playing %s
bg: В момента се изпълнява „%s“

en: About to finish, preparing next title: %s
bg: Изпълнението е към края, приготвя се следващото заглавие „%s“

en: Playback rate: %.2f
bg: Скорост на изпълнение: %.2f

en: Could not change playback rate to %.2f
bg: Скоростта на изпълнение не може да се зададе да е %.2f

en: space
bg: интервал

en: pause/unpause
bg: пауза/изпълнение

en: q or ESC
bg: „q“ или „ESC“

en: quit
bg: спиране

en: > or n
bg: „>“ или „n“

en: play next
bg: следващо

en: < or b
bg: „<“ или „b“

en: play previous
bg: предишно

en: seek forward
bg: търсене напред

en: seek backward
bg: търсене назад

en: volume up
bg: увеличаване на звука

en: volume down
bg: намаляване на звука

en: toggle audio mute on/off
bg: превключване на заглушаването на звука

en: increase playback rate
bg: забързване на изпълнението

en: decrease playback rate
bg: забавяне на изпълнението

en: change playback direction
bg: смяна на посоката на изпълнение

en: enable/disable trick modes
bg: включване/изключване на ефекти

en: change to previous/next audio track
bg: смяна към предишния/следващия аудио клип

en: change to previous/next video track
bg: смяна към предишния/следващия видео клип

en: change to previous/next subtitle track
bg: смяна към предишните/следващите субтитри

en: seek to beginning
bg: търсене към началото

en: show keyboard shortcuts
bg: извеждане на клавишните комбинации

en: Interactive mode - keyboard controls:
bg: Интерактивен режим, управление с клавиатурата:

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
bg: Ползване на часовник с висока точност в Windows — точност: %u ms

en: Output status information and property notifications
bg: Извеждане на информация за състоянието и свойствата

en: Control playback behaviour setting playbin 'flags' property
bg: Управление на поведението при изпълнение чрез задаване на свойството „flags“ (флагове)

en: Video sink to use (default is autovideosink)
bg: Елемент-приемник за видео (стандартно е „autovideosink“)

en: Audio sink to use (default is autoaudiosink)
bg: Елемент-приемник за аудио (стандартно е „autoaudiosink“)

en: Enable gapless playback
bg: Изпълнение без прекъсвания

en: Enable instantaneous uri changes (only with playbin3)
bg: Включване на мигновени промени на адреса (възможно е само с „playbin3“)

en: Shuffle playlist
bg: Разбъркано изпълнение

en: Disable interactive control via the keyboard
bg: Без управление от клавиатурата

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Start position in seconds.
bg: Начално положение в секунди.

en: Enable accurate seeking
bg: Включване на точното търсене

en: Playlist file containing input media files
bg: Файл със списък за изпълнение

en: Use the experimental instant-rate-change flag when changing rate
bg: При промяната на скоростта да се ползва експерименталният флаг за мигновена промяна

en: Do not print any output (apart from errors)
bg: Без извеждане на информация (освен грешките)

en: Use playbin3 pipeline (default)
bg: Ползване на конвейер playbin3 (стандартно)

en: Use playbin2 pipeline
bg: Ползване на конвейер playbin2

en: Keep showing the last frame on EOS until quit or playlist change command (gapless is ignored)
bg: Последният кадър в края на поток да се показва до получаването на команда за спиране или смяна на списъка за изпълнение (в този случай настройката за изпълнение без прекъсвания се пренебрегва)

en: Do not print current position of pipeline
bg: Без извеждане на последната позиция на конвейера

en: Disable missing plugin installation
bg: Изключване на инсталирането на липсващи приставки

en: Usage: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...
bg: Употреба: %s ФАЙЛ_1|АДРЕС_1 [ФАЙЛ_2|АДРЕС_2] [ФАЙЛ_3|АДРЕС_3]…

en: You must provide at least one filename or URI to play.
bg: Трябва да укажете поне един файл или адрес за изпълнение.

en: Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
bg: Натиснете „k“, за да видите списъка с клавишни комбинации.
