gst-plugins-base-1.24.0 - en to ka translation catalogue (180 entries)

en: Could not open device for playback in mono mode.
ka: მოწყობილობის მონო რეჟიმში დასაკრავად გახსნის შეცდომა.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
ka: მოწყობილობის სტერეო რეჟიმში დასაკრავად გახსნის შეცდომა.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
ka: მოწყობილობის %d-არხიან რეჟიმში დასაკრავად გახსნის შეცდომა.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
ka: შეცდომა დასაკრავად აუდიო მოწყობილობის გახსნისას. მოწყობილობა სხვა აპლიკაციის მიერ გამოიყენება.

en: Could not open audio device for playback.
ka: შეცდომა დასაკრავად აუდიო მოწყობილობის გახსნისას.

en: Error outputting to audio device. The device has been disconnected.
ka: აუდიო მოწყობილობაში გაშვების შეცდომა. მოწყობილობა გამოერთებულია.

en: Could not open device for recording in mono mode.
ka: მოწყობილობის მონო რეჟიმში ჩასაწერად გახსნის შეცდომა.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
ka: მოწყობილობის სტერეო რეჟიმში დასაკრავად ჩასაწერად გახსნის შეცდომა.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
ka: მოწყობილობის %d-არხიან რეჟიმში ჩასაწერად გახსნის შეცდომა

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
ka: შეცდომა ჩასაწერად აუდიო მოწყობილობის გახსნისას. მოწყობილობა სხვა აპლიკაციის მიერ გამოიყენება.

en: Could not open audio device for recording.
ka: შეცდომა ჩასაწერად აუდიო მოწყობილობის გახსნისას.

en: Error recording from audio device. The device has been disconnected.
ka: აუდიო მოწყობილობიდან ჩაწერის შეცდომა. მოწყობილობა გამოერთებულია.

en: Could not open CD device for reading.
ka: CD მოწყობილობის წასაკითხად გახსნა შეუძლებელია.

en: Could not seek CD.
ka: CD-ის გადახვევის შეცდომა.

en: Could not read CD.
ka: CD-დან წაკითხვის შეცდომა.

en: Could not determine type of stream
ka: ნაკადის ტიპის დადგენა შეუძლებელია

en: This appears to be a text file
ka: როგორც ჩანს, ეს ტექსტური ფაილია

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
ka: აკლია ელემენტი '%s' - შეამოწმეთ GStreamer-ის პარამეტრები.

en: Could not create "uridecodebin" element.
ka: "uridecodebin" ელემენტის შექმნის შეცდომა.

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
ka: ორივე, autovideosink და %s ელემენტი არ არსებობს.

en: The autovideosink element is missing.
ka: "autovideosink" ელემენტი არ არსებობს.

en: Configured videosink %s is not working.
ka: მორგებული videosink %s არ მუშაობს.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
ka: არც ერთი, autovideosink და %s ელემენტი, არ მუშაობს.

en: The autovideosink element is not working.
ka: ელემენტი autovideosink არ მუშაობს.

en: Custom text sink element is not usable.
ka: მორგებული ტექსტური sink ელემენტი გამოუსადეგარია.

en: No volume control found
ka: ხმის კონტროლი ვრ ვიპოვე

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
ka: ორივე, autoaudiosink და %s ელემენტი არ არსებობს.

en: The autoaudiosink element is missing.
ka: ელემენტი autoaudiosink არ არსებობს.

en: Configured audiosink %s is not working.
ka: მითითებული audiosink %s არ მუშაობს.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
ka: ორივე, autoaudiosink და %s ელემენტი არ არსებობს.

en: The autoaudiosink element is not working.
ka: ელემენტი autoaudiosink არ მუშაობს.

en: Can't play a text file without video or visualizations.
ka: ვიდეოს ან ვიზუალიზაციის გარეშე ტექსტური ფაილის დაკვრა შეუძლებელია.

en: No decoder available for type '%s'.
ka: ტიპისთვის "%s" დეკოდერი არ არსებობს.

en: No URI specified to play from.
ka: დასაკრავი URI მითითებული არაა.

en: Invalid URI "%s".
ka: არასწორი URI: %s.

en: This stream type cannot be played yet.
ka: ნაკადის ტიპის დაკვრა ჯერჯერობით შეუძლებელია.

en: No URI handler implemented for "%s".
ka: URI-ის ("%s") დამმუშავებელი ჯერჯერობით მიუწვდომელია.

en: Source element can't be prepared
ka: წყარო ელემენტის მომზადება შეუძლებელია

en: Source element is invalid.
ka: საწყისი ელემენტი არასწორია.

en: Failed to create download directory '%s'.
ka: ჩავარდა შექმნა გადმოწერის საქაღალდისთვის '%s'.

en: Error while sending data to "%s:%d".
ka: შეცდომა "%s:%d"-ზე მონაცემების გაგზავნისას.

en: Can't record audio fast enough
ka: აუდიოს საკმარისი სისწრაფით ჩაწერა შეუძლებელია

en: This CD has no audio tracks
ka: ამ CD-ს აუდიო ტრეკები არ აქვს

en: An OpenGL error occurred
ka: აღმოჩენილია OpenGL-ის შეცდომა

en: The GL API is not compatible with the current GL context
ka: GL API თავსებადი არაა მიმდინარე GL-ის კონტექსტთან

en: Subclass failed to initialize.
ka: ქვეკლასის ინიციალიზაცია ჩავარდა.

en: ID3 tag
ka: ID3 ჭდე

en: APE tag
ka: APE ჭდე

en: ICY internet radio
ka: ICY ინტერნეტ რადიო

note: subtitle formats with static descriptions
en: Timed Text
ka: დროის შემცველი ტექსტი

note: FIXME: add variant field to typefinder?
en: Subtitle
ka: სუბტიტრები

en: MPL2 subtitle format
ka: MPL2 სუბტიტრების ფორმატი

en: DKS subtitle format
ka: DKS სუბტიტრების ფორმატი

en: QTtext subtitle format
ka: QTtext სუბტიტრების ფორმატი

en: Sami subtitle format
ka: Sami სუბტიტრების ფორმატი

en: TMPlayer subtitle format
ka: TMPlayer სუბტიტრების ფორმატი

en: CEA 608 Closed Caption
ka: CEA 608 დახურული წარწერა

en: CEA 708 Closed Caption
ka: CEA 708 დახურული წარწერა

en: Kate subtitle format
ka: Kate სუბტიტრების ფორმატი

en: WebVTT subtitle format
ka: WebVTT სუბტიტრების ფორმატი

en: Uncompressed video
ka: შეუკუმშავი ვიდეო

en: Uncompressed gray
ka: შეუკუმშავი ნაცრისფერი

en: Uncompressed packed YUV %s
ka: შეუკუმშავი დალაგებული YUV %s

en: Uncompressed semi-planar YUV %s
ka: შეუკუმშავი ნახევრად-ბრტყელი YUV %s

en: Uncompressed planar YUV %s
ka: შეუკუმშავი ბრტყელი YUV %s

en: Uncompressed %d-bit %s
ka: შეუკუმშავი %d-ბიტი %s

en: DivX MPEG-4 Version %d
ka: DivX MPEG-4 ვერსია %d

en: Uncompressed audio
ka: შეუკუმშავი აუდიო

en: Raw %d-bit %s audio
ka: დაუმუშავებელი %d-ბიტიანი %s აუდიო

en: Audio CD source
ka: აუდიო CD-ის წყარო

en: DVD source
ka: DVD წყარო

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
ka: Real Time Streaming Protocol (RTSP) -ის წყარო

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
ka: Microsoft Media Server (MMS) პროტოკოლის წყარო

note: TODO: find out how to add a comment for translators to the source code * (and tell them to make the first letter uppercase below if they move * the protocol to the middle or end of the string)
en: %s protocol source
ka: %s პროტოკოლის წყარო

en: %s video RTP depayloader
ka: %s ვიდეო RTP ამომღები

en: %s audio RTP depayloader
ka: %s აუდიო RTP ამომღები

en: %s RTP depayloader
ka: %s RTP ამომღები

en: %s demuxer
ka: %s დემუქსერი

en: %s decoder
ka: %s დეკოდერი

en: %s video RTP payloader
ka: %s ვიდეო RTP ამომღები

en: %s audio RTP payloader
ka: %s აუდიო RTP ამომღები

en: %s RTP payloader
ka: %s RTP ამომღები

en: %s muxer
ka: %s მუქსერი

en: %s encoder
ka: %s ენკოდერი

en: GStreamer element %s
ka: GStreamer -ის ელემენტი %s

en: Unknown source element
ka: უცნობი საწყისი ელემენტი

en: Unknown sink element
ka: უცნობი sink ელემენტი

en: Unknown element
ka: უცნობი ელემენტი

en: Unknown decoder element
ka: უცნობი დეკოდერის ელემენტი

en: Unknown encoder element
ka: უცნობი ენკოდერის ელემენტი

note: we should really never get here, but we better still return * something if we do
en: Plugin or element of unknown type
ka: უცნობი ტიპის დამატება ან ელემენტი

en: Failed to read tag: not enough data
ka: ჭდის წაკითხვის შეცდომა: მონაცემები საკმარისი არაა

en: track ID
ka: ტრეკის ID

en: MusicBrainz track ID
ka: MusicBrainz ტრეკის ID

en: artist ID
ka: შემსრულებლის ID

en: MusicBrainz artist ID
ka: MusicBrainz შემსრულებლის ID

en: album ID
ka: ალბომის ID

en: MusicBrainz album ID
ka: MusicBrainz ალბომის ID

en: album artist ID
ka: ალბომის შემსრულებლის ID

en: MusicBrainz album artist ID
ka: MusicBrainz ალბომის შემსრულებლის ID

en: release group ID
ka: რელიზის ჯგუფის ID

en: MusicBrainz release group ID
ka: MusicBrainz რელიზის ჯგუფის ID

en: release track ID
ka: რელიზის ტრეკის ID

en: MusicBrainz release track ID
ka: MusicBrainz რელიზის ტრეკის ID

en: track TRM ID
ka: ტრეკის TRM ID

en: AcoustID fingerprint (chromaprint)
ka: AcoustID -ის ანაბეჭდი (chromaprint)

en: capturing shutter speed
ka: გადაღების შატერის სიჩქარე

en: capturing focal ratio
ka: ჩაწერის ფოკალური პროპორცია

en: capturing focal length
ka: ჩაწერის ფოკალური მანძილი

en: capturing digital zoom ratio
ka: ჩაწერის ციფრული გადიდების კოეფიციენტი

en: capturing iso speed
ka: ჩაწერის ISO სიჩქარე

en: The ISO speed used when capturing an image
ka: სურათის გადაღებისას გამოყენებული ISO სიჩქარე

en: capturing exposure program
ka: ჩაწერის ექსპოზიციის პროგრამა

en: capturing exposure mode
ka: ჩაწერის ექსპოზიციის რეჟიმი

en: capturing exposure compensation
ka: გადაღების ექსპოზიციის კომპენსაცია

en: capturing scene capture type
ka: ჩაწერის სცენის ჩაწერის ტიპი

en: capturing gain adjustment
ka: გადაღების გაძლიერების მორგება

en: capturing white balance
ka: ჩაწერის თეთრის ბალანსი

en: capturing contrast
ka: კონტრასტის ჩაწერა

en: capturing saturation
ka: გაჯერებულობის ჩაწერა

en: capturing sharpness
ka: სიმკვეთრის ჩაწერა

en: capturing flash fired
ka: ჩაწერის განათების ჩართვა

en: If the flash fired while capturing an image
ka: ჩართულია თუ არა განათება სურათის გადაღებისას

en: capturing flash mode
ka: ჩაწერის განათების რეჟიმი

en: capturing metering mode
ka: ჩაწერის გაზომვის რეჟიმი

en: capturing source
ka: ჩაწერის წყარო

en: The source or type of device used for the capture
ka: გადასაღებად გამოყენებული მოწყობილობის წყარო ან ტიპი

en: image horizontal ppi
ka: გამოსახულების ჰორიზონტალური ppi

en: image vertical ppi
ka: გამოსახულების ვერტიკალური ppi

en: ID3v2 frame
ka: ID3v2 კადრი

en: unparsed id3v2 tag frame
ka: დაუმუშავებელი id3v2 ჭდის კადრი

en: Initial key in which the sound starts
ka: პირველი გასაღები, რომელშიც ხმა იწყება

en: Print version information and exit
ka: ვერსიის ჩვენება და გასვლა

en: Volume: %.0f%%
ka: ხმა: %.0f%%

en: Mute: on
ka: დადუმება: ჩართ

en: Mute: off
ka: დადუმება: გამორთ

en: Buffering...
ka: ბუფერის შევსება...

en: Clock lost, selecting a new one
ka: საათი დავკარგე. ახლის არჩევა

en: Reached end of play list.
ka: დასაკრავი სია დასრულდა.

en: Paused
ka: შეჩერება

en: Now playing %s
ka: მიმდინარეობს დაკვრა: %s

en: About to finish, preparing next title: %s
ka: ვამთავრებ. ვემზადები შემდეგი სათაურისთვის: %s

en: Playback rate: %.2f
ka: დაკვრის სიჩქარე: %.2f

en: Could not change playback rate to %.2f
ka: დაკვრის სიჩქარის %.2f-ზე შეცვლა შეუძლებელია

en: space
ka: ადგილი

en: pause/unpause
ka: შეჩერება/გაგრძელება

en: q or ESC
ka: q ან ESC

en: > or n
ka: > ან n

en: play next
ka: შემდეგის დაკვრა

en: < or b
ka: < ან b

en: play previous
ka: წინა დაკვრა

en: seek forward
ka: წინ გადახვევა

en: seek backward
ka: უკან გადახვევა

en: volume up
ka: ხმის აწევა

en: volume down
ka: ხმის დაწევა

en: toggle audio mute on/off
ka: ხმის დადუმების ჩართ/გამორთ

en: increase playback rate
ka: დაკვრის სიჩქარის აწევა

en: decrease playback rate
ka: დაკვრის სიჩქარის დაწევა

en: change playback direction
ka: დაკვრის მიმართულების შეცვლა

en: change to previous/next audio track
ka: აუდიო ტრეკის წინაზე/შემდეგზე გადართვა

en: change to previous/next video track
ka: წინა/შემდეგ ვიდეო ტრეკზე გადართვა

en: change to previous/next subtitle track
ka: სუბტიტრების წინა/შემდეგ ტრეკზე გადართვა

en: seek to beginning
ka: თავში გადახვევა

en: show keyboard shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობების ჩვენება

en: Interactive mode - keyboard controls:
ka: ინტერაქტიული რეჟიმი - კლავიატურით კონტროლი:

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
ka: Windows-ის მაღალი გარჩევადობის საათის გამოყენება. სიზუსტე: %u მწმ

en: Video sink to use (default is autovideosink)
ka: გამოსაყენებელი ვიდეო sink (ნაგულისხმები autovideosink)

en: Audio sink to use (default is autoaudiosink)
ka: გამოსაყენებელი აუდიო sink (ნაგულისხმები autoaudiosink)

en: Enable gapless playback
ka: პაუზის-გარეშე დაკვრის ჩართვა

en: Enable instantaneous uri changes (only with playbin3)
ka: მყისიერი uri-ის ცვლილებების ჩართვა (მხოლოდ playbin3-თან ერთად)

en: Shuffle playlist
ka: დასაკრავი სიის შემთხვევითობა

en: Disable interactive control via the keyboard
ka: კლავიატურით ინტერაქტიური კონტროლის გამორთვა

en: Volume
ka: ხმა

en: Start position in seconds.
ka: დაწყების პოზიცია, წამებში.

en: Enable accurate seeking
ka: ზუსტი გადახვევის ჩართვა

en: Playlist file containing input media files
ka: დასაკრავი სიის ფაილი, რომელიც შესაყვან მედია ფაილებს შეიცავს

en: Do not print any output (apart from errors)
ka: შეცდომების გარდა არაფერი გამოტანილი არ იქნება

en: Usage: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...
ka: გამოყენება: %s ფაილი1|URI1 [ფაილი2|URI2] [ფაილი3|URI3] ...

en: You must provide at least one filename or URI to play.
ka: დასაკრავი ფაილის სახელის ან URI-ის მითითება აუცილებელია.

en: Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
ka: კლავიატურების მალსახმობების სიის მისაღებად დააწექით 'k'.
