gst-plugins-base 1.20.0 - en to eo translation catalogue (205 entries)

en: Could not open device for playback in mono mode.
eo: Ne eblis malfermi aparaton por ludado per unukanala reĝimo.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
eo: Ne eblis malfermi aparaton por ludado per dukanala reĝimo.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
eo: Ne eblis malfermi la aparaton por ludado per %d-kanala reĝimo.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
eo: Ne eblis malfermi la sonaparaton por ludado. Ĝi estas uzata de alia aplikaĵo.

en: Could not open audio device for playback.
eo: Ne eblis malfermi la sonaparaton por ludado.

en: Error outputting to audio device. The device has been disconnected.
eo: Eraro dum eligo al sonaparato. La aparato estas malkonektita.

en: Could not open device for recording in mono mode.
eo: Ne eblis malfermi la aparaton por registrado per unukanala reĝimo.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
eo: Ne eblis malfermi la aparaton por registrado per dukanala reĝimo.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
eo: Ne eblis malfermi la aparaton por registrado per %d-kanala reĝimo

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
eo: Ne eblis malfermi la aparaton por registrado. Ĝi estas uzata de alia aplikaĵo.

en: Could not open audio device for recording.
eo: Ne eblis malfermi sonaparaton por registrado.

en: Error recording from audio device. The device has been disconnected.
eo: Eraro dum registrado el sonaparato. La aparato estas malkonektita.

en: Could not open CD device for reading.
eo: Ne eblis malfermi KD-aparaton por legado.

en: Could not seek CD.
eo: Ne eblis traserĉi la KD-n.

en: Could not read CD.
eo: Ne eblis legi la KD-n.

en: Could not determine type of stream
eo: Ne eblis rekoni la tipon de fluo

en: This appears to be a text file
eo: Tio ŝajnas esti tekstdosiero

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
eo: Mankas elemento '%s' - kontrolu vian instalon de GStreamer.

en: Could not create "uridecodebin" element.
eo: Ne eblis krei elementon "uridecodebin".

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
eo: Mankas elementoj: kaj autovideosink kaj %s.

en: The autovideosink element is missing.
eo: Mankas la elemento autovideosink.

en: Configured videosink %s is not working.
eo: Agordita videosink %s ne funkcias.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
eo: Elementoj kaj autovideosink kaj %s ne funkcias.

en: The autovideosink element is not working.
eo: La elemento autovideosink ne funkcias.

en: Custom text sink element is not usable.
eo: Propra tekst-konsuma elemento ne estas uzebla.

en: No volume control found
eo: Ne trovis laŭtec-regilon

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
eo: Mankas elementoj kaj autoaudiosink kaj %s.

en: The autoaudiosink element is missing.
eo: Mankas la elemento autoaudiosink.

en: Configured audiosink %s is not working.
eo: Agordita audiosink %s ne funkcias.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
eo: Elementoj kaj autoaudiosink kaj %s ne funkcias.

en: The autoaudiosink element is not working.
eo: La elemento autoaudiosink ne funkcias.

en: Can't play a text file without video or visualizations.
eo: Ne eblas ludi tekstan dosieron sen video aŭ vidigoj.

en: No decoder available for type '%s'.
eo: Neniu malkodilo disponeblas por la tipo '%s'.

en: No URI specified to play from.
eo: Neniu URI estis specifita, el kiu ni ludu.

en: Invalid URI "%s".
eo: Nevalida URI "%s".

en: This stream type cannot be played yet.
eo: Tiu ĉi tipo de fluo ankoraŭ ne povas esti ludata.

en: No URI handler implemented for "%s".
eo: Neniu URI-traktilo estas realigita por "%s".

en: Source element is invalid.
eo: Font-elemento estas nevalida.

en: Error while sending data to "%s:%d".
eo: Eraro dum sendado de datumoj al "%s:%d".

en: Can't record audio fast enough
eo: Ne eblas registri sonon sufiĉe rapide

en: This CD has no audio tracks
eo: Tiu ĉi KD ne havas iun ajn sontrakon

en: ID3 tag
eo: Etikedo ID3

en: APE tag
eo: Etikedo APE

en: ICY internet radio
eo: Ret-radio ICY

en: Apple Lossless Audio (ALAC)
eo: Senperda sonkodeko de Apple (ALAC)

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC)
eo: Libera senperda sonkodeko (FLAC)

en: Lossless True Audio (TTA)
eo: Senperda sonkodeko True Audio (TTA)

en: Windows Media Speech
eo: Vindoza Media Speech

en: Run-length encoding
eo: Enkodigo Run-length

note: subtitle formats with static descriptions
en: Timed Text
eo: Tempmezurita Teksto

note: FIXME: add variant field to typefinder?
en: Subtitle
eo: Subteksto

en: MPL2 subtitle format
eo: Subteksta formo MPL2

en: DKS subtitle format
eo: Subteksta formo DKS

en: QTtext subtitle format
eo: Subteksta formo QTtext

en: Sami subtitle format
eo: Subteksta formo Sami

en: TMPlayer subtitle format
eo: Subteksta formo TMPlayer

en: CEA 608 Closed Caption
eo: Subteksto/sono CEA 608

en: CEA 708 Closed Caption
eo: Subteksto/sono CEA 708

en: Kate subtitle format
eo: Subteksta formo Kate

en: WebVTT subtitle format
eo: Subteksta formo WebVTT

en: Uncompressed video
eo: Nedensigita video

en: Uncompressed gray
eo: Nedensigita gray

en: Uncompressed packed YUV %s
eo: Nedensigita pakigita YUV %s

en: Uncompressed semi-planar YUV %s
eo: Nedensigita duon-ebena YUV %s

en: Uncompressed planar YUV %s
eo: Nedensigita ebena YUV %s

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
eo: Nedensigita paletrigita %d-bita %s

en: Uncompressed %d-bit %s
eo: Nedensigita %d-bita %s

en: DivX MPEG-4 Version %d
eo: DivX MPEG-4 versio %d

en: Uncompressed audio
eo: Nedensigita sono

en: Raw %d-bit %s audio
eo: Kruda %d-bita %s audio

en: Audio CD source
eo: Fonto de son-KD

en: DVD source
eo: Fonto de DVD

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
eo: Fonto de protokolo real-tempa flua (RTSP)

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
eo: Fonto de protokolo Microsoft Media Server (MMS)

note: TODO: find out how to add a comment for translators to the source code * (and tell them to make the first letter uppercase below if they move * the protocol to the middle or end of the string)
en: %s protocol source
eo: %s protokolfonto

en: %s video RTP depayloader
eo: %s video RTP-deŝarĝilo (depayloader)

en: %s audio RTP depayloader
eo: %s sona RTP-deŝarĝilo (depayloader)

en: %s RTP depayloader
eo: %s RTP-deŝarĝilo (depayloader)

en: %s demuxer
eo: %s malplektilo (demux)

en: %s decoder
eo: %s malkodilo

en: %s video RTP payloader
eo: %s videa RTP-ŝarĝilo (payloader)

en: %s audio RTP payloader
eo: %s sona RTP-ŝarĝilo (payloader)

en: %s RTP payloader
eo: %s RTP-ŝarĝilo (payloader)

en: %s muxer
eo: %s plektilo (mux)

en: %s encoder
eo: %s enkodilo

en: GStreamer element %s
eo: GStreamer-elemento %s

en: Unknown source element
eo: Nekonata fonta lemento

en: Unknown sink element
eo: Nekonata konsuma elemento

en: Unknown element
eo: Nekonata elemento

en: Unknown decoder element
eo: Nekonata malkodila elemento

en: Unknown encoder element
eo: Nekonata enkodila elemento

note: we should really never get here, but we better still return * something if we do
en: Plugin or element of unknown type
eo: Kromaĵo aŭ elemento el nekonata tipo

en: Failed to read tag: not enough data
eo: Ni malsukcesis legi etikedon: ne sufiĉe da datumaro

en: track ID
eo: trak-ID

en: MusicBrainz track ID
eo: Trak-ID ĉe MusicBrainz

en: artist ID
eo: artista ID

en: MusicBrainz artist ID
eo: Artista ID ĉe MusicBrainz

en: album ID
eo: albuma ID

en: MusicBrainz album ID
eo: Albuma ID ĉe MusicBrainz

en: album artist ID
eo: artista ID de albumo

en: MusicBrainz album artist ID
eo: Album-artista ID ĉe MusicBrainz

en: release group ID
eo: eldongrupa ID

en: MusicBrainz release group ID
eo: Eldongrupa ID ĉe MusicBrainz

en: release track ID
eo: eldontraka ID

en: MusicBrainz release track ID
eo: Eldontraka ID ĉe MusicBrainz

en: track TRM ID
eo: trak-TRM ID

en: MusicBrainz TRM ID
eo: TRM ID ĉe MusicBrainz

en: AcoustID fingerprint (chromaprint)
eo: AcoustID fingropremaĵo (chromaprint)

en: capturing shutter speed
eo: kaptado de obturila rapido

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
eo: Obturila rapido uzata por kapti bildon, laŭ sekundoj

en: capturing focal ratio
eo: kaptado de fokusa kvociento

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
eo: Fokusa kvociento (f-numero) uzata por kapti la bildon

en: capturing focal length
eo: kaptado de fokusa distanco

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
eo: Fokusa distanco de lensoj uzata dum kaptado de bildo, laŭ mm

en: capturing 35 mm equivalent focal length
eo: kaptado de fokusa distanco ekvivalenta al 35 mm

en: 35 mm equivalent focal length of the lens used capturing the image, in mm
eo: fokusa distanco ekvivalenta al 35 mm de la lensoj uzataj por kapti la bildon, laŭ mm

en: capturing digital zoom ratio
eo: kaptado de cifereca zoma kvociento

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
eo: Cifereca zoma kvociento uzata por kapti bildon

en: capturing iso speed
eo: kaptado de rapido iso

en: The ISO speed used when capturing an image
eo: La rapido ISO uzata por kapti bildon

en: capturing exposure program
eo: kaptado de eksponada programo

en: The exposure program used when capturing an image
eo: La ekzponada programo uzata por kapti bildon

en: capturing exposure mode
eo: kaptado de ekzponada reĝimo

en: The exposure mode used when capturing an image
eo: La ekzponada reĝimo uzata dum kaptado de bildo

en: capturing exposure compensation
eo: kaptado de ekzponada kompenso

en: The exposure compensation used when capturing an image
eo: La ekzponada kompenso uzata por kapti bildon

en: capturing scene capture type
eo: kaptado de pejzaĝ-haviga tipo

en: The scene capture mode used when capturing an image
eo: La pejzaĝ-haviga reĝimo uzata por kapti bildon

en: capturing gain adjustment
eo: kaptado de amplifan difinon

en: The overall gain adjustment applied on an image
eo: La ĝenerala amplifa difino aplikata en bildo

en: capturing white balance
eo: kaptado de blankeca ekvilibro

en: The white balance mode set when capturing an image
eo: La blankeca ekvilibra reĝimo difinita por kapti bildon

en: capturing contrast
eo: kaptado de kontrasto

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
eo: La direkto de kontrasta procezado aplikata por kapti bildon

en: capturing saturation
eo: kaptado de satureco

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
eo: La direkto de satureca procezado aplikata por kapti bildon

en: capturing sharpness
eo: kaptado de neteco

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
eo: La direkto de neteca procezado aplikata por kapti bildon

en: capturing flash fired
eo: kaptado de fulmolumilo

en: If the flash fired while capturing an image
eo: Ĉu la lumilo fulmis por kapti bildon

en: capturing flash mode
eo: kaptado de fulmila reĝimo

en: The selected flash mode while capturing an image
eo: La elektita fulmila reĝimo por kapti bildon

en: capturing metering mode
eo: kaptado de mezura reĝimo

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
eo: La mezura reĝimo uzata por difini ekspono por kapti bildon

en: capturing source
eo: kaptado de fonto

en: The source or type of device used for the capture
eo: La fonto aŭ tipo de aparato uzata por la kaptado

en: image horizontal ppi
eo: bilda horizontala ppi

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
eo: Aŭdvidaĵa intenca horizontala denso de bilderoj laŭ ppi

en: image vertical ppi
eo: bilda vertikala ppi

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
eo: Aŭdvidaĵa intenca vertikala denso de bilderoj laŭ ppi

en: ID3v2 frame
eo: Kadro ID3v2

en: unparsed id3v2 tag frame
eo: kadro kun neanalizita etikedo id3v2

en: musical-key
eo: muzik-tono

en: Initial key in which the sound starts
eo: Unua tono en kiu la sono komencas

en: Print version information and exit
eo: Montri informon pri versio kaj eliri

en: Don't exit after showing the initial device list, but wait for devices to added/removed.
eo: Ne eliri post montro de komenca aparato-listo, sed atendi por ke aparatoj estu aldonataj/forigataj.

en: Include devices from hidden device providers.
eo: Inkluzivi aparatojn el kaŝitaj aparat-provizantoj.

en: Volume: %.0f%%
eo: Laŭteco: %.0f%%

en: Mute: on
eo: Silento: aktiva

en: Mute: off
eo: Silento: malaktiva

en: Buffering...
eo: Bufrado...

en: Clock lost, selecting a new one
eo: Horloĝo estas perdita, ni elektas novan

en: Reached end of play list.
eo: Fino de lud-listo estas atingita.

en: Paused
eo: Paŭso

en: Now playing %s
eo: Nun ni ludas %s

en: About to finish, preparing next title: %s
eo: Baldaŭ tiu finos, ni preparas sekvan titolon: %s

en: Playback rate: %.2f
eo: Ludad-rapido: %.2f

en: Could not change playback rate to %.2f
eo: Ne eblis ŝanĝi ludad-rapidon al %.2f

en: space
eo: spaco

en: pause/unpause
eo: paŭso/daŭrigo

en: q or ESC
eo: q aŭ ESC

en: quit
eo: eliri

en: > or n
eo: > aŭ n

en: play next
eo: ludi sekvan

en: < or b
eo: < aŭ b

en: play previous
eo: ludi pasintan

en: seek forward
eo: trairi antaŭen

en: seek backward
eo: trairi malantaŭen

en: volume up
eo: pliigi laŭtecon

en: volume down
eo: malpliigi laŭtecon

en: toggle audio mute on/off
eo: ŝanĝi sona silento aktiva/malaktiva

en: increase playback rate
eo: pliigi lud-rapidon

en: decrease playback rate
eo: malpliigi lud-rapidon

en: change playback direction
eo: ŝanĝi direkton de ludado

en: enable/disable trick modes
eo: aktivigi/malaktivigi artifikajn reĝimojn

en: seek to beginning
eo: trairi al la komenco

en: show keyboard shortcuts
eo: montri fulmoklavojn

en: Interactive mode - keyboard controls:
eo: Interega reĝimo - klavaraj regiloj:

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
eo: Uzu Vindozan alt-distingivan horloĝon, distingivo: %u ms

en: Output status information and property notifications
eo: Eligi informon pri stato kaj sciigojn pri atributoj

en: Control playback behaviour setting playbin 'flags' property
eo: Regi ludadan konduton per difino de atributo 'flags' de Playbin

en: Video sink to use (default is autovideosink)
eo: Videa konsumanto uzota (apriore estas autovideosink)

en: Audio sink to use (default is autoaudiosink)
eo: Sona konsumanto uzota (apriore estas autoaudiosink)

en: Enable gapless playback
eo: Aktivigas ludadon sen interrompoj

en: Shuffle playlist
eo: Hazarda ludlisto

en: Disable interactive control via the keyboard
eo: Malaktivigi interagan regadon per klavaro

en: Volume
eo: Laŭteco

en: Start position in seconds.
eo: Komenci pozicio laŭ sekundoj.

en: Playlist file containing input media files
eo: Ludlista dosiero enhavanta enigajn aŭdvidaĵajn dosierojn

en: Use the experimental instant-rate-change flag when changing rate
eo: Uzi eksperimentan flagon instant-rate-change dum ŝanĝo de rapido

en: Do not print any output (apart from errors)
eo: Ne montru iun ajn eligon (krom eraroj)

en: Keep showing the last frame on EOS until quit or playlist change command (gapless is ignored)
eo: Teni montradon de la lasta kadro en EOS ĝis komando 'eliri' aŭ 'ŝanĝi ludliston' (seninterrompo estos ignorata)

en: Usage: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...
eo: Uzmaniero: %s DOSIERO1|URI1 [DOSIERO2|URI2] [DOSIERO3|URI3] ...

en: You must provide at least one filename or URI to play.
eo: Vi devas indiki minimume unu dosiernomon aŭ URI por ludi.

en: Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
eo: Premu 'k' por vidi liston de fulmoklavoj.
