gstreamer 1.19.2 - en to eo translation catalogue (381 entries)

en: Print the GStreamer version
eo: Eligi la version de GStreamer

en: Make all warnings fatal
eo: Igi ĉiujn avertojn fatalaj

en: Print available debug categories and exit
eo: Eligi disponeblajn sencimig-kategoriojn kaj eliri

en: Default debug level from 1 (only error) to 9 (anything) or 0 for no output
eo: Apriora sencimiga nivelo el 1 (nur eraroj) al 9 (ĉio) aŭ 0 por neniu eligo

en: LEVEL
eo: NIVELO

en: Comma-separated list of category_name:level pairs to set specific levels for the individual categories. Example: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3
eo: Komo-apartita listo de paroj kategori_nomo:nivelo por difini specifajn nivelojn por la individuaj kategorioj. Ekzemplo: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3

en: LIST
eo: LISTO

en: Disable colored debugging output
eo: Malaktivigi koloran sencimigan eliron

en: Changes coloring mode of the debug log. Possible modes: off, on, disable, auto, unix
eo: Ŝanĝi kolor-reĝimon de la sencimiga protokolo. Eblaj reĝimoj: off, on, disable, auto, unix

en: Disable debugging
eo: Malaktivigi sencimigon

en: Enable verbose plugin loading diagnostics
eo: Aktivigi detaleman diagnozon de ŝargado je kromaĵo

en: Colon-separated paths containing plugins
eo: Dupunkto-apartitaj vojoj enhavantaj kromaĵojn

en: PATHS
eo: VOJOJ

en: Comma-separated list of plugins to preload in addition to the list stored in environment variable GST_PLUGIN_PATH
eo: Komo-apartita listo de kromaĵoj por antaŭŝargi pluse al la listo konservita en la medi-variablo GST_PLUGIN_PATH

en: PLUGINS
eo: KROMAĴOJ

en: Disable trapping of segmentation faults during plugin loading
eo: Malakvigi interrompon de segmentaj eraroj dum ŝargado je kromaĵoj

en: Disable updating the registry
eo: Malaktivigi ĝisdatigon de registrejo

en: Disable spawning a helper process while scanning the registry
eo: Malaktivigi lanĉo de help-procezon dum traserĉado de la registrejo

en: GStreamer Options
eo: Opcioj de GStreamer

en: Show GStreamer Options
eo: Montri la opciojn de GStreamer

en: Unknown option
eo: Nekonata opcio

en: GStreamer encountered a general core library error.
eo: GStreamer trovis ĝeneralan eraron pri kerna biblioteko.

en: GStreamer developers were too lazy to assign an error code to this error.
eo: GSTreamer programistoj ne sukcesis atribui erarkodon al tiu ĉi eraro.

en: Internal GStreamer error: code not implemented.
eo: Interna Eraro de GStreamer: kodo ne realigita.

en: GStreamer error: state change failed and some element failed to post a proper error message with the reason for the failure.
eo: Eraro de GStreamer: stat-ŝanĝo malsukcesis kaj iu elemento ne sukcesis prezenti taŭgan erar-mesaĝon kun kaŭzo de la fiasko.

en: Internal GStreamer error: pad problem.
eo: Interna eraro de GStreamer: problemo pri Pad.

en: Internal GStreamer error: thread problem.
eo: Interna eraro de GStreamer: problemo pri fadeno.

en: GStreamer error: negotiation problem.
eo: Eraro de GStreamer: problemo pri negocado.

en: Internal GStreamer error: event problem.
eo: Interna eraro de GStreamer: problemo pri evento.

en: Internal GStreamer error: seek problem.
eo: Interna eraro de GStreamer: problemo pri traserĉado.

en: Internal GStreamer error: caps problem.
eo: Interna eraro de GStreamer: problemo pri Caps.

en: Internal GStreamer error: tag problem.
eo: Interna eraro de GStreamer: problemo pri etikedo.

en: Your GStreamer installation is missing a plug-in.
eo: Mankas kromaĵo en via instalo de GStreamer.

en: GStreamer error: clock problem.
eo: Eraro de GStreamer: horloĝa problemo.

en: This application is trying to use GStreamer functionality that has been disabled.
eo: Tiu ĉi aplikaĵo provas uzi malebligitan funkcion de GStreamer.

en: GStreamer encountered a general supporting library error.
eo: GStreamer trovis ĝeneralan eraron pri subtena biblioteko.

en: Could not initialize supporting library.
eo: Ne eblis lanĉi subtenan bibliotekon.

en: Could not close supporting library.
eo: Ne eblis fermi subtenan bibliotekon.

en: Could not configure supporting library.
eo: Ne eblis agordi subtenan bibliotekon.

en: Encoding error.
eo: Enkoda eraro.

en: GStreamer encountered a general resource error.
eo: GStreamer trovis ĝeneralan eraron pri risurco.

en: Resource not found.
eo: Ne trovis risurcon.

en: Resource busy or not available.
eo: Risurco estas okupita aŭ ne disponebla.

en: Could not open resource for reading.
eo: Ne eblis malfermi la risurcon por legado.

en: Could not open resource for writing.
eo: Ne eblis malfermi la risurcon por skribado.

en: Could not open resource for reading and writing.
eo: Ne eblis malfermi la risurcon por legado kaj skribado.

en: Could not close resource.
eo: Ne eblis fermi la risurcon.

en: Could not read from resource.
eo: Ne eblis legi de la risurco.

en: Could not write to resource.
eo: Ne eblis skribi al la risurco.

en: Could not perform seek on resource.
eo: Ne eblis fari traserĉon en la risurco.

en: Could not synchronize on resource.
eo: Ne eblis sinkronigi ĉe la risurco.

en: Could not get/set settings from/on resource.
eo: Ne eblis havigi/difini agordojn el/por la risurco.

en: No space left on the resource.
eo: Neniu spaco lasita en la risurco.

en: Not authorized to access resource.
eo: Ne estas permesita atingi risurcon.

en: GStreamer encountered a general stream error.
eo: GStreamer trovis ĝeneralan eraron pri fluo.

en: Element doesn't implement handling of this stream. Please file a bug.
eo: La elemento ne realigas traktadon de tiu ĉi fluo. Bonvole sendu raporton.

en: Could not determine type of stream.
eo: Ne eblis determini la tipon de fluo.

en: The stream is of a different type than handled by this element.
eo: La fluo estas de malsama tipo ol la traktebla de tiu ĉi elemento.

en: There is no codec present that can handle the stream's type.
eo: Estas neniu ĉeestanta kodeko kiu povas trakti la tipo de fluo.

en: Could not decode stream.
eo: Ne eblis malkodi fluon.

en: Could not encode stream.
eo: Ne eblis enkodi fluon.

en: Could not demultiplex stream.
eo: Ne eblis malplektigi fluon.

en: Could not multiplex stream.
eo: Ne eblis plektigi fluon.

en: The stream is in the wrong format.
eo: La fluo estas laŭ malĝusta formo.

en: The stream is encrypted and decryption is not supported.
eo: La fluo estas ĉifrita kaj malĉifrado ne subtenatas.

en: The stream is encrypted and can't be decrypted because no suitable key has been supplied.
eo: La fluo estas ĉifrita kaj ne povas esti malĉifrita ĉar neniu taŭga ŝlosilo estas provizita.

en: No error message for domain %s.
eo: Neniu erarmesaĝo por domajno %s.

en: No standard error message for domain %s and code %d.
eo: Neniu norma erarmesaĝo por domajno %s kaj kodo %d.

en: Selected clock cannot be used in pipeline.
eo: Elektita horloĝo ne povas esti uzata en ĉenstablo.

en: Error writing registry cache to %s: %s
eo: Eraro dum skribo de registreja kaŝmemoro al %s: %s

en: title
eo: titolo

en: commonly used title
eo: ordinare uzata titolo

en: title sortname
eo: titolo por ordigo

en: commonly used title for sorting purposes
eo: ordinare uzata titolo por ordigo

en: artist
eo: artisto

en: person(s) responsible for the recording
eo: homo respondeca pri la registraĵo

en: artist sortname
eo: artisto por ordigo

en: person(s) responsible for the recording for sorting purposes
eo: nomo de homo respondeca pri la registraĵo, por ordigo

en: album
eo: albumo

en: album containing this data
eo: albumo enhavanta tiun ĉi datumaron

en: album sortname
eo: albumo por ordigo

en: album containing this data for sorting purposes
eo: nomo de albumo enhavanta tiun ĉi datumaron, por ordigo

en: album artist
eo: album-artisto

en: The artist of the entire album, as it should be displayed
eo: La artisto de la tuta albumo, kiel devas aperi

en: album artist sortname
eo: album-artisto por ordigo

en: The artist of the entire album, as it should be sorted
eo: La nomo de la artisto de la tuta albumo, por ordigo

en: date
eo: dato

en: date the data was created (as a GDate structure)
eo: dato kiam la datumaro estis kreata (kiel strukturo GDate)

en: datetime
eo: dato-horo

en: date and time the data was created (as a GstDateTime structure)
eo: dato kaj horo kiam la datumaro estis kreata (kiel strukturo GstDateTime)

en: genre
eo: ĝenro

en: genre this data belongs to
eo: ĝenro al kiu tiu ĉi datumaro apartenas

en: comment
eo: komento

en: free text commenting the data
eo: libera teksto priskribanta la datumaron

en: extended comment
eo: kroma komento

en: free text commenting the data in key=value or key[en]=comment form
eo: libera teksto komentanta la datumaron laŭ formo key=valoro aŭ key[en]=komento

en: track number
eo: trak-numero

en: track number inside a collection
eo: trak-numero ene de aro

en: track count
eo: trak-nombro

en: count of tracks inside collection this track belongs to
eo: nombro da trakoj ene de aro al kiu tiu ĉi trako apartenas

en: disc number
eo: disk-numero

en: disc number inside a collection
eo: disk-numero ene de aro

en: disc count
eo: disk-nombro

en: count of discs inside collection this disc belongs to
eo: nombro da diskoj ene de aro al kiu tiu ĉi disko apartenas

en: location
eo: loko

en: Origin of media as a URI (location, where the original of the file or stream is hosted)
eo: Deveno de aŭdvidaĵo kiel URI (loko, kie la originalo de la dosiero aŭ fluo gastiĝas)

en: homepage
eo: hejmpaĝo

en: Homepage for this media (i.e. artist or movie homepage)
eo: Hejmpaĝo por tiu ĉi aŭdvidaĵo (t.e. artista aŭ filma hejmpaĝo)

en: description
eo: priskribo

en: short text describing the content of the data
eo: teksteto priskribanta la enhavo de la datumaro

en: version
eo: versio

en: version of this data
eo: versio de tiu ĉi datumaro

en: International Standard Recording Code - see http://www.ifpi.org/isrc/
eo: International Standard Recording Code - vidu http://www.ifpi.org/isrc/

en: organization
eo: organizaĵo

en: copyright
eo: kopirajto

en: copyright notice of the data
eo: kopirajta rimarko pri tiu ĉi datumaro

en: copyright uri
eo: kopirajta URI

en: URI to the copyright notice of the data
eo: URI al la kopirajta rimarko de la datumaro

en: encoded by
eo: enkodita de

en: name of the encoding person or organization
eo: nomo la enkodanta homo aŭ organizaĵo

en: contact
eo: kontakto

en: contact information
eo: informo pri kontakto

en: license
eo: permesilo

en: license of data
eo: permesilo de la datumaro

en: license uri
eo: permesila URI

en: URI to the license of the data
eo: URI al la permesilo de la datumoj

en: performer
eo: ludanto

en: person(s) performing
eo: homo kiu estas ludanta

en: composer
eo: komponisto

en: person(s) who composed the recording
eo: homo kiu komponis la registraĵon

en: conductor
eo: dirigento

en: conductor/performer refinement
eo: dirigento/ludanto, pli polure

en: duration
eo: daŭro

en: length in GStreamer time units (nanoseconds)
eo: longo laŭ temp-unuo de GStreamer (nanosekondoj)

en: codec
eo: kodeko

en: codec the data is stored in
eo: kodeko laŭ kiu la datumaro estas konservita

en: video codec
eo: video-kodeko

en: codec the video data is stored in
eo: kodeko laŭ kiu la videa datumaro estas konservita

en: audio codec
eo: son-kodeko

en: codec the audio data is stored in
eo: kodeko laŭ kiu la sona datumaro estas konservita

en: subtitle codec
eo: subtekst-kodeko

en: codec the subtitle data is stored in
eo: kodeko laŭ kiu la subteksta datumaro estas konservita

en: container format
eo: enhavila formo

en: container format the data is stored in
eo: enhavila formo laŭ kiu la datumaro estas konservita

en: bitrate
eo: bitrapido

en: exact or average bitrate in bits/s
eo: ĝusta aŭ meznombra bitrapido laŭ bitoj/s

en: nominal bitrate
eo: meznombra bitrapido

en: nominal bitrate in bits/s
eo: meznombra bitrapido laŭ bitoj/s

en: minimum bitrate
eo: minimuma bitrapido

en: minimum bitrate in bits/s
eo: minimuma bitrapido laŭ bitoj/s

en: maximum bitrate
eo: maksimuma bitrapido

en: maximum bitrate in bits/s
eo: maksimuma bitrapido laŭ bitoj/s

en: encoder
eo: enkodilo

en: encoder used to encode this stream
eo: enkodilo uzata por enkodi tiun ĉi fluon

en: encoder version
eo: enkodila versio

en: version of the encoder used to encode this stream
eo: versio de la enkodilo uzata por enkodi tiun ĉi fluon

en: serial
eo: seriaĵo

en: serial number of track
eo: seria numero de trako

en: replaygain track gain
eo: trak-amplifo de ReplayGain

en: track gain in db
eo: trak-amplifo laŭ db

en: replaygain track peak
eo: traka pinto de ReplayGain

en: peak of the track
eo: pinto de la trako

en: replaygain album gain
eo: albuma amplifo de ReplayGain

en: album gain in db
eo: albuma amplifo laŭ db

en: replaygain album peak
eo: albuma pinto de ReplayGain

en: peak of the album
eo: pinto de la albumo

en: replaygain reference level
eo: referenca nivelo de ReplayGain

en: reference level of track and album gain values
eo: referenca nivelo de amplifaj valoroj de trako kaj albumo

en: language code
eo: lingvokodo

en: language code for this stream, conforming to ISO-639-1 or ISO-639-2
eo: lingvokodo por tiu ĉi fluo, konforme al ISO-639-1 aŭ ISO-639-2

en: language name
eo: lingva nomo

en: freeform name of the language this stream is in
eo: liberforma nomo de la lingvo de la fluo

en: image
eo: bildo

en: image related to this stream
eo: bildo rilata al tiu ĉi fluo

note: TRANSLATORS: 'preview image' = image that shows a preview of the full image
en: preview image
eo: antaŭvida bildo

en: preview image related to this stream
eo: antaŭvida bildo rilata al tiu ĉi fluo

en: attachment
eo: kunsendaĵo

en: file attached to this stream
eo: dosiero alkroĉita al tiu ĉi fluo

en: beats per minute
eo: frapoj por minuto

en: number of beats per minute in audio
eo: valoro de frapoj por minuto en sono

en: keywords
eo: ĉefvortoj

en: comma separated keywords describing the content
eo: komo-apartitaj ĉefvortoj priskribantaj la enhavo

en: geo location name
eo: ter-pozicia nomo

en: human readable descriptive location of where the media has been recorded or produced
eo: hom-legebla priskribo de loko, kie la aŭdvidaĵo estis registrata aŭ produktata

en: geo location latitude
eo: ter-pozicia latitudo

en: geo latitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the equator, negative values for southern latitudes)
eo: tera latitudo, kie la aŭdvidaĵo estis registrita aŭ produktata laŭ gradoj WGS84 (nulo ĉe ekvatoro, negativaj valoroj por sudaj latitudoj)

en: geo location longitude
eo: ter-pozicia longitudo

en: geo longitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the prime meridian in Greenwich/UK,  negative values for western longitudes)
eo: tera longitudo, kie la aŭdvidaĵo estis registrita aŭ produktata laŭ gradoj WGS84 (nulo ĉe Grenviĉo/UK, negativaj valoroj por okcidentaj longitudoj)

en: geo location elevation
eo: ter-pozicia alto

en: geo elevation of where the media has been recorded or produced in meters according to WGS84 (zero is average sea level)
eo: tera alto, kie la aŭdvidaĵo estis registrita aŭ produktata laŭ gradoj WGS84 (nulo ĉe meznombra mar-nivelo)

en: geo location country
eo: ter-pozicio laŭ lando

en: country (english name) where the media has been recorded or produced
eo: lando (angla nomo) kie la aŭdvidaĵo estis registrata aŭ produktata

en: geo location city
eo: ter-pozicio laŭ urbo

en: city (english name) where the media has been recorded or produced
eo: urbo (angla nomo) kie la aŭdvidaĵo estis registrata aŭ produktata

en: geo location sublocation
eo: ter-pozicio laŭ subloko

en: a location within a city where the media has been produced or created (e.g. the neighborhood)
eo: loko ene de urbo kie  la aŭdvidaĵo estis registrata aŭ produktata

en: geo location horizontal error
eo: ter-pozicia horizontala eraro

en: expected error of the horizontal positioning measures (in meters)
eo: atendata eraro de la horizontala poziciaj mezuroj (laŭ metroj)

en: geo location movement speed
eo: ter-pozicia mov-rapido

en: movement speed of the capturing device while performing the capture in m/s
eo: mov-rapido de la kaptanta aparato dum la kaptado laŭ m/s

en: geo location movement direction
eo: ter-pozicia mov-direkto

en: indicates the movement direction of the device performing the capture of a media. It is represented as degrees in floating point representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
eo: indikas la mov-direkton de la aparato kiu kaptadas aŭdvidaĵon. Ĝi estas reprezentata kiel gradoj laŭ glit-punkta cifero; 0 signifas geografia nordo, kaj ĝi pliiĝas dekstrume

en: geo location capture direction
eo: ter-pozicia kaptada direkto

en: indicates the direction the device is pointing to when capturing  a media. It is represented as degrees in floating point  representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
eo: indikas la direkto kien la aparato iras dum kaptado de aŭdvidaĵo. Ĝi estas reprezentata kiel gradoj laŭ glit-punkta cifero; 0 signifas geografia nordo, kaj ĝi pliiĝas dekstrume

note: TRANSLATORS: 'show name' = 'TV/radio/podcast show name' here
en: show name
eo: spektakla nomo

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from
eo: Nomo de la tv/podcast/seria spektaklo el kie la aŭdvidaĵo devenas

note: TRANSLATORS: 'show sortname' = 'TV/radio/podcast show name as used for sorting purposes' here
en: show sortname
eo: spektakla nomo por ordigo

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from, for sorting purposes
eo: Nomo de la tv/podcast/seria spektaklo el kie la aŭdvidaĵo devenas, por ordigo

en: episode number
eo: epizoda numero

en: The episode number in the season the media is part of
eo: La epizoda numero en la sezono al kiu la aŭdividaĵo apartenas

en: season number
eo: sezona numero

en: The season number of the show the media is part of
eo: La sezona numero de la spektaklo al kiu la aŭdividaĵo apartenas

en: lyrics
eo: lirikoj

en: The lyrics of the media, commonly used for songs
eo: La lirikoj da la aŭdvidaĵo, ordinare uzata por kanzonoj

en: composer sortname
eo: komponisto por ordigo

en: person(s) who composed the recording, for sorting purposes
eo: homo kiu komponis la registraĵon, por ordigo

en: grouping
eo: grupigo

en: Groups related media that spans multiple tracks, like the different pieces of a concerto. It is a higher level than a track, but lower than an album
eo: Grupo de interrilataj aŭdvidaĵoj formita de pluraj trakoj, kiel malsamaj pecoj de koncerto. Ĝi estas pli alta klaso ol trako, sed malpli alta ol albumo

en: user rating
eo: taksado de uzanto

en: Rating attributed by a user. The higher the rank, the more the user likes this media
eo: Takso farita de uzanto. Ju pli alta la rango, des pli la uzanto ŝatas tiun ĉi aŭdvidaĵon

en: device manufacturer
eo: aparato-fabrikanto

en: Manufacturer of the device used to create this media
eo: Fabrikanto de la aparato uzata por krei tiun ĉi aŭdvidaĵon

en: device model
eo: aparata modelo

en: Model of the device used to create this media
eo: Modelo de la aparato por krei tiun ĉi aŭdvidaĵon

en: application name
eo: aplikaĵ-nomo

en: Application used to create the media
eo: Aplikaĵo uzata por krei la aŭdvidaĵon

en: application data
eo: aplikaĵa datumaro

en: Arbitrary application data to be serialized into the media
eo: Ajna aplikaĵ-datumaro kiu estos seriigita en la aŭdvidaĵon

en: image orientation
eo: orientiĝo de bildo

en: How the image should be rotated or flipped before display
eo: Kiel la bildo devus esti rotaciita aŭ renversita antaŭ ol esti montrata

en: publisher
eo: eldonisto

en: Name of the label or publisher
eo: Nomo de la eldonejo aŭ eldonisto

en: interpreted-by
eo: interpretita-de

en: Information about the people behind a remix and similar interpretations
eo: Informo pri la homoj kiuj faris remikson kaj similajn interpretojn

en: midi-base-note
eo: midi-baza-noto

en: Midi note number of the audio track.
eo: MIDIa not-numero de son-trako.

en: private-data
eo: privata-datumaro

en: Private data
eo: Privata datumaro

en: Invalid URI: %s
eo: Malvalida URI: %s

en: No URI handler for the %s protocol found
eo: Neniu URI-traktilo por la protokolo %s estas trovita

en: URI scheme '%s' not supported
eo: URI-skemo '%s' ne subtenatas

en: ERROR: from element %s: %s
eo: ERARO: el elemento %s: %s

en: Additional debug info:
    %s
eo: Kroma sencimiga informo:
    %s

note: ****************************************************************************************** *** helpers for pipeline-setup
en: link has no source [sink=%s@%p]
eo: la ligo ne havas fonton [sink=%s@%p]

en: link has no sink [source=%s@%p]
eo: la ligo ne havas konsumanton [source=%s@%p]

en: no property "%s" in element "%s"
eo: neniu atributo "%s" en elemento "%s"

en: Element "%s" is not a GstPreset
eo: Elemento "%s" ne estas GstPreset

en: could not set preset "%s" in element "%s"
eo: ne eblis difini 'preset' "%s" en elemento "%s"

en: no element "%s"
eo: neniu elemento "%s"

en: could not set property "%s" in element "%s" to "%s"
eo: ne eblis difini atributon "%s" en elemento "%s" kiel "%s"

en: Delayed linking failed.
eo: Prokrastita ligiĝo malsukcesis.

en: could not link %s to %s, %s can't handle caps %s
eo: ne eblis ligi %s al %s, %s ne povas trakti Caps %s

en: could not link %s to %s, neither element can handle caps %s
eo: ne eblis ligi %s al %s, neniu elemento povas trakti Caps %s

en: could not link %s to %s with caps %s
eo: ne eblis ligi %s al %s per Caps %s

en: could not link %s to %s
eo: ne eblis ligi %s al %s

en: unexpected reference "%s" - ignoring
eo: neatendita referenco "%s" - ni ignoras

en: unexpected pad-reference "%s" - ignoring
eo: neatendita Pad-referenco "%s" - ni ignoras

en: could not parse caps "%s"
eo: ne eblis analizi Caps "%s"

en: no sink element for URI "%s"
eo: neniu konsumanta elemento por URI "%s"

en: no source element for URI "%s"
eo: neniu fonta elemento por URI "%s"

en: syntax error
eo: sintaksa eraro

en: specified empty bin "%s", not allowed
eo: la Bin "%s" malplenas, tio ne permesatas

en: no bin "%s", unpacking elements
eo: neniu Bin "%s", ni elpakigas elementojn

en: empty pipeline not allowed
eo: malplena ĉenstablo ne permesatas

en: Pipeline construction is invalid, please add queues.
eo: Konstruo de ĉenstablo malvalidas, bonvolu aldoni envicig-petojn.

en: A lot of buffers are being dropped.
eo: Multe da bufroj estas forlasataj.

en: Internal data flow problem.
eo: Problemo pri interna datumara fluo.

en: Internal data flow error.
eo: Eraro pri interna datumara fluo.

en: Internal clock error.
eo: Eraro pri interna horloĝa.

en: Failed to map buffer.
eo: Ni malsukcesis mapigi bufron.

en: Filter caps
eo: Filtri Caps

en: Restrict the possible allowed capabilities (NULL means ANY). Setting this property takes a reference to the supplied GstCaps object.
eo: Limigi la eble permesataj kapabloj (NULL = ANY). Difino de tiu ĉi atributo portas referencon al la provizita objekto GstCaps.

en: Caps Change Mode
eo: Ŝanĝa Reĝimo de Caps

en: Filter caps change behaviour
eo: Filtri ŝanĝan konduton de Caps

en: No Temp directory specified.
eo: Neniu dosierujo Temp estis indikata.

en: Could not create temp file "%s".
eo: Ne eblis krei provizoran dosieron "%s".

en: Could not open file "%s" for reading.
eo: Ne eblis malfermi la dosieron "%s" por legi.

en: Error while writing to download file.
eo: Eraro dum skribo al la elŝuta dosiero.

en: No file name specified for writing.
eo: Neniu dosiernomo estis indikata por legi.

en: Could not open file "%s" for writing.
eo: Ne eblis malfermi la dosieron "%s" por skribi.

en: Error closing file "%s".
eo: Eraro dum fermo de la dosiero "%s".

en: Error while seeking in file "%s".
eo: Eraro dum traŝerĉado en la dosiero "%s".

en: Error while writing to file "%s".
eo: Eraro dum skribo al la dosiero "%s".

en: No file name specified for reading.
eo: Neniu dosiernomo estis indikata por legi.

en: Could not get info on "%s".
eo: Ne eblis havigi informon pri "%s".

en: "%s" is a directory.
eo: "%s" estas dosierujo.

en: File "%s" is a socket.
eo: Dosiero "%s" estas konektinterfaco (socket).

en: Failed after iterations as requested.
eo: Malsukceso post iteracioj kiel petite.

en: eos-after and error-after can't both be defined.
eo: eos-after kaj error-after ne povas esti difinataj samtempe.

en: detected capabilities in stream
eo: detektitaj kapabloj en fluo

en: minimum
eo: minimumo

en: force caps
eo: devigi Caps

en: force caps without doing a typefind
eo: devigi Caps sen uzo de 'typefind'

en: Stream doesn't contain enough data.
eo: La fluo ne enhavas sufiĉe da datumaro.

en: Stream contains no data.
eo: La fluo enhavas neniun datumaron.

en: %sImplemented Interfaces%s:
eo: %sRealigitaj Interfacoj%s:

en: readable
eo: legebla

en: writable
eo: skribebla

en: deprecated
eo: evitinda

en: controllable
eo: regebla

en: conditionally available
eo: disponebla kondiĉe

en: changeable in NULL, READY, PAUSED or PLAYING state
eo: ŝanĝebla nur en statoj NULA, PRETA, PAŬZITA aŭ LUDANTA

en: changeable only in NULL, READY or PAUSED state
eo: ŝanĝebla nur en statoj NULA, PRETA aŭ PAŬZITA

en: changeable only in NULL or READY state
eo: ŝanĝebla nur en statoj NULA aŭ PRETA

en: Blacklisted files:
eo: Dosieroj en nigra listo:

en: %sTotal count%s: %s
eo: %sTotalo%s: %s

en: %d blacklisted file | %d blacklisted files
eo[0]: %d dosiero en nigra listo
eo[1]: %d dosieroj en nigra listo

en: %d plugin | %d plugins
eo[0]: %d kromprogramo
eo[1]: %d kromprogramoj

en: %d blacklist entry | %d blacklist entries
eo[0]: %d ero de nigra listo
eo[1]: %d eroj de nigra listo

en: %d feature | %d features
eo[0]: %d trajto
eo[1]: %d trajtoj

en: Print all elements
eo: Eligi ĉiujn elementojn

en: Print list of blacklisted files
eo: Montri aron da dosieroj en nigra listo

en: Print a machine-parsable list of features the specified plugin or all plugins provide.
                                           Useful in connection with external automatic plugin installation mechanisms
eo: Montri maŝin-analizeblan liston de trajtoj kiuj la indikita kromprogramo aŭ ĉiuj ili provizas.
                                           Utilas kune kun ekstera aŭtomata meĥanismo de instalado de kromprogramoj

en: List the plugin contents
eo: Listigi la enhavon de la kromprogramo

en: A slashes ('/') separated list of types of elements (also known as klass) to list. (unordered)
eo: Klino-apartita ('/') listo de tipoj de elementoj (ankaŭ nomataj klass) listigota. (senorde)

en: Check if the specified element or plugin exists
eo: Kontrolu ĉu la indikita elemento aŭ kromprogramo ekzistas

en: When checking if an element or plugin exists, also check that its version is at least the version specified
eo: Dum kontrolado ĉu elemento aŭ kromprogramo ekzistas, ankaŭ kontrolu ĉu ĝia versio estas minimume la indikita versio

en: Print supported URI schemes, with the elements that implement them
eo: Montri subtenatajn skemojn de URI, kun la elementoj kiuj realigas ilin

en: Disable colors in output. You can also achieve the same by setting 'GST_INSPECT_NO_COLORS' environment variable to any value.
eo: Malebligi kolorojn en eligo. Vi ankaŭ povas akiri la saman rezulton per difino de iu ajn valoro por la medi-variablo 'GST_INSPECT_NO_COLORS'.

en: Color output, even when not sending to a tty.
eo: Kolora eligo, eĉ kiam ne sendanta al tty.

en: Could not load plugin file: %s
eo: Ne eblis ŝargi je kromprograma dosiero: %s

en: No such element or plugin '%s'
eo: Neniu elemento aŭ kromprogramo tia '%s'

en: Index statistics
eo: Indeksaj statistikoj

en: Setting pipeline to PLAYING ...
eo: Ni difinas ĉenstablon kiel LUDANTA ...

en: ERROR: pipeline doesn't want to play.
eo: ERARO: ĉenstablo ne volas ludi.

en: Got message #%u from element "%s" (%s):
eo: Ni havigis mesaĝon #%u el elemento "%s" (%s):

en: Got message #%u from pad "%s:%s" (%s):
eo: Ni havigis mesaĝon #%u el Pad "%s:%s" (%s):

en: Got message #%u from object "%s" (%s):
eo: Ni havigis mesaĝon #%u el objekto "%s" (%s):

en: Got message #%u (%s):
eo: Ni havigis mesaĝon #%u (%s):

en: Got EOS from element "%s".
eo: Ni havigis EOS el elemento "%s".

en: EOS received - stopping pipeline...
eo: EOS ricevita - ni ĉesas ĉenstablon...

en: FOUND TAG      : found by element "%s".
eo: ETIKEDO TROVITA: trovita per elemento "%s".

en: FOUND TAG      : found by pad "%s:%s".
eo: ETIKEDO TROVITA: trovita per Pad "%s:%s".

en: FOUND TAG      : found by object "%s".
eo: ETIKEDO TROVITA: trovita per objekto "%s".

en: FOUND TAG
eo: ETIKEDO TROVITA

en: FOUND TOC      : found by element "%s".
eo: TOC TROVITA   : trovita per elemento "%s".

en: FOUND TOC      : found by object "%s".
eo: TOC TROVITA   : trovita per objekto "%s".

en: FOUND TOC
eo: TOC TROVITA

en: INFO:
    %s
eo: INFORMO:
    %s

en: WARNING: from element %s: %s
eo: AVERTO: el elemento %s: %s

en: Pipeline is PREROLLED ...
eo: Ĉenstablo estas ANTAŬPREPARITA ...

en: Prerolled, waiting for buffering to finish...
eo: Preparite, ni atendas plenigon de bufro por fini...

en: Prerolled, waiting for progress to finish...
eo: Preparite, ni atendas progreson por fini...

en: buffering...
eo: bufrado...

en: Done buffering, setting pipeline to PLAYING ...
eo: Bufrado plenutima, ni difinas ĉenstablo kiel LUDANTA ...

note: we were not buffering but PLAYING, PAUSE  the pipeline.
en: Buffering, setting pipeline to PAUSED ...
eo: Bufrado, ni difinas ĉenstablo kiel PAŬZITA ...

en: Redistribute latency...
eo: Redisdoni respondotempon...

en: Setting state to %s as requested by %s...
eo: Difino de stato al %s kiel petite de %s...

note: this application message is posted when we caught an interrupt and * we need to stop the pipeline.
en: Interrupt: Stopping pipeline ...
eo: Interrompo: ni haltas ĉenstablon ...

en: Interrupt while waiting for EOS - stopping pipeline...
eo: Interrompo dum atendo je EOS - ni ĉesas ĉenstablon...

en: EOS on shutdown enabled -- Forcing EOS on the pipeline
eo: EOS je malŝalto aktivas -- Ni devigas EOS en la ĉenstablo

en: Waiting for EOS...
eo: Ni atendas je EOS...

en: Progress: (%s) %s
eo: Progreso: (%s) %s

en: Missing element: %s
eo: Mankas elementos: %s

en: Got context from element '%s': %s=%s
eo: Havigita kunteksto el elemento '%s': %s=%s

en: ERROR: pipeline doesn't want to preroll.
eo: ERARO: ĉenstablo ne volas antaŭprepariĝi.

en: An error happened while waiting for EOS
eo: Eraro okazis dum atendo je EOS

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
eo: Uzu Vindozan alt-distingivan horloĝon, distingivo: %u ms

en: Output tags (also known as metadata)
eo: Eligi etikedojn (ankaŭ konataj kiel metadatumaro)

en: Output TOC (chapters and editions)
eo: Eligi TOC (ĉapitroj kaj eldonoj)

en: Output status information and property notifications
eo: Eligi informon pri stato kaj sciigojn pri atributoj

en: Do not print any progress information
eo: Ne montru iun ajn informon pri progreso

en: Output messages
eo: Eligaj mesaĝoj

en: Do not output status information for the specified property if verbose output is enabled (can be used multiple times)
eo: Ne eligi informon pri stato por la indikita atributo okaze de aktivigo de detalema eligo (povas esti uzata multfoje)

en: PROPERTY-NAME
eo: ATRIBUTO-NOMO

en: Do not install a fault handler
eo: Ne instali traktilon de misfunkcio

en: Force EOS on sources before shutting the pipeline down
eo: Devigi EOS en fontoj antaŭ ol malŝalti la ĉenstablon

en: Gather and print index statistics
eo: Kolekti kaj montri indeksajn statistikojn

en: Do not print current position of pipeline. If this option is unspecified, the position will be printed when stdout is a TTY. To enable printing position when stdout is not a TTY, use "force-position" option
eo: Ne printi nunan pozicion de dukto. Se tiu ĉi opcio ne estas indikita, la pozicio estos printata kiam ĉefeligo estas TTY. Por ebligi printi la pozicion kiam ĉefeligo ne estas TTY, uzu la opcion "force-position"

en: Allow printing current position of pipeline even if stdout is not a TTY. This option has no effect if the "no-position" option is specified
eo: Eligi printi nunan pozicion de dukto êc kiam ĉefeligo ne estas TTY. Tiu ĉi opcio ne funkcias se la opcio "no-position" estas aktiva

en: ERROR: pipeline could not be constructed: %s.
eo: ERARO: ne eblis konstrui ĉenstablon: %s.

en: ERROR: pipeline could not be constructed.
eo: ERARO: ne eblis konstrui ĉenstablon.

en: WARNING: erroneous pipeline: %s
eo: AVERTO: malĝusta ĉenstablo %s

en: ERROR: the 'pipeline' element wasn't found.
eo: ERARO: la elemento 'pipeline' ne estas trovita.

en: Setting pipeline to PAUSED ...
eo: Ni difinas ĉenstablo kiel PAŬZITA ...

en: Failed to set pipeline to PAUSED.
eo: Malsukcesis difini dukton kiel PAŬZITA.

en: Pipeline is live and does not need PREROLL ...
eo: Ĉenstablo vivas kaj ne bezonas ANTAŬPREPARO ...

en: Pipeline is PREROLLING ...
eo: Ĉenstablo faras PREPARADON ...

en: Execution ended after %
eo: Plenumado finis post %

en: Setting pipeline to NULL ...
eo: Ni difinas ĉenstablon kiel NULA ...

en: Freeing pipeline ...
eo: Ni liberigas ĉenstablon ...
