gstreamer 0.10.30.3 - en to fi translation catalogue (313 entries)

en: Print the GStreamer version
fi: Näytä GStreamerin versio

en: Make all warnings fatal
fi: Tee kaikista varoituksista vakavia

en: Print available debug categories and exit
fi: Tulosta saatavilla olevat vianetsintäluokat ja poistu

en: LEVEL
fi: TASO

en: Comma-separated list of category_name:level pairs to set specific levels for the individual categories. Example: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3
fi: Pilkuin eroteltu luettelo luokkanimi:taso-pareista, joilla asetetaan tietyt tasot yksittäisille luokille. Esimerkki: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3

en: LIST
fi: LUETTELO

en: Disable colored debugging output
fi: Ei väritettyjä vianetsintätietoja

en: Disable debugging
fi: Ei vianetsintää

en: Enable verbose plugin loading diagnostics
fi: Käytä monisanaista liitännäisten latausdiagnostiikka

en: Colon-separated paths containing plugins
fi: Kaksoispistein erotellut polut liitännäisiin

en: PATHS
fi: POLUT

en: Comma-separated list of plugins to preload in addition to the list stored in environment variable GST_PLUGIN_PATH
fi: Pilkuin eroteltu luettelo liitännäisistä, jotka esiladataan ympäristömuuttujassa GST_PLUGIN_PATH lueteltujen lisäksi

en: PLUGINS
fi: LIITÄNNÄISET

en: Disable trapping of segmentation faults during plugin loading
fi: Ei muistialueen ylityksen tarkkailua liitännäisten latauksen aikana

en: Disable updating the registry
fi: Älä päivitä rekisteriä

en: Disable spawning a helper process while scanning the registry
fi: Älä käynnistä apuprosessia rekisterin skannauksessa

en: GStreamer Options
fi: GStreamerin valitsimet

en: Show GStreamer Options
fi: Näytä GStreamerin valitsimet

en: Unknown option
fi: Tuntematon valitsin

en: GStreamer encountered a general core library error.
fi: GStreamer kohtasi virheen yleisessä ydinkirjastossa.

en: GStreamer developers were too lazy to assign an error code to this error.
fi: GStreamer-kehittäjät olivat liian laiskoja antaakseen tälle virheelle omaa virhekoodia.

en: Internal GStreamer error: code not implemented.
fi: Sisäinen GStreamer-virhe: koodia ei toteutettu.

en: GStreamer error: state change failed and some element failed to post a proper error message with the reason for the failure.
fi: Gstreamer-virhe: tilasiirtymä epäonnistui ja jokin elementti ei onnistunut ilmoittamaan kunnollista virheilmoitusta epäonnistumisen syyksi.

en: Internal GStreamer error: pad problem.
fi: Sisäinen GStreamer-virhe: täyteongelma.

en: Internal GStreamer error: thread problem.
fi: Sisäinen GStreamer-virhe: säieongelma.

en: Internal GStreamer error: event problem.
fi: Sisäinen GStreamer-virhe: tapahtumaongelma.

en: Internal GStreamer error: seek problem.
fi: Sisäinen GStreamer-virhe: kelausongelma.

en: Internal GStreamer error: caps problem.
fi: Sisäinen GStreamer-virhe: täyteongelma.

en: Internal GStreamer error: tag problem.
fi: Sisäinen GStreamer-virhe: merkintäongelma.

en: Your GStreamer installation is missing a plug-in.
fi: GStreamer-asennuksesta puuttuu liitännäinen.

en: This application is trying to use GStreamer functionality that has been disabled.
fi: Tämä sovellus yrittää käyttää sellaista GStreamerin toiminnallisuutta, joka on poissa käytöstä.

en: GStreamer encountered a general supporting library error.
fi: GStreamer kohtasi virheen yleisessä tukikirjastossa.

en: Could not initialize supporting library.
fi: Tukikirjastoa ei voitu alustaa.

en: Could not close supporting library.
fi: Tukikirjastoa ei voitu sulkea.

en: Could not configure supporting library.
fi: Tukikirjastoa ei voitu konfiguroida.

en: Encoding error.
fi: Koodausvirhe.

en: GStreamer encountered a general resource error.
fi: GStreamer kohtasi yleisen resurssivirheen.

en: Resource not found.
fi: Resurssia ei löytynyt.

en: Resource busy or not available.
fi: Resurssi on varattu tai ei saatavilla.

en: Could not open resource for reading.
fi: Resurssia ei voitu avata lukemista varten.

en: Could not open resource for writing.
fi: Resurssia ei voitu avata kirjoittamista varten.

en: Could not open resource for reading and writing.
fi: Resurssia ei voitu avata lukemista ja kirjoittamista varten.

en: Could not close resource.
fi: Resurssia ei voitu sulkea.

en: Could not read from resource.
fi: Resurssista ei voitu lukea.

en: Could not write to resource.
fi: Resurssiin ei voitu kirjoittaa.

en: Could not perform seek on resource.
fi: Resurssia ei voitu kelata.

en: Could not synchronize on resource.
fi: Resurssia ei voitu synkronisoida.

en: Could not get/set settings from/on resource.
fi: Resurssin asetuksia ei saatu/voitu asettaa.

en: No space left on the resource.
fi: Resurssilla ei ole tilaa jäljellä.

en: GStreamer encountered a general stream error.
fi: GStreamer kohtasi yleisen tietovirtavirheen.

en: Element doesn't implement handling of this stream. Please file a bug.
fi: Elementti ei toteuta tämän tietovirran käsittelyä. Tee vikailmoitus.

en: Could not determine type of stream.
fi: Tietovirran tyyppiä ei voitu määrittää.

en: The stream is of a different type than handled by this element.
fi: Tietovirta on eri tyyppiä kuin mitä tämä elementti käsittelee.

en: There is no codec present that can handle the stream's type.
fi: Saatavilla ei ole koodekkia, joka osaa käsitellä tämän tyyppistä tietovirtaa.

en: Could not decode stream.
fi: Tietovirtaa ei voitu purkaa.

en: Could not encode stream.
fi: Tietovirtaa ei voitu koodata.

en: Could not demultiplex stream.
fi: Tietovirran kanavointia ei voitu purkaa.

en: Could not multiplex stream.
fi: Tietovirtaa ei voitu kanavoida.

en: The stream is in the wrong format.
fi: Virta on väärässä muodossa.

en: The stream is encrypted and decryption is not supported.
fi: Virta on salattu ja salauksen purkua ei tueta.

en: The stream is encrypted and can't be decrypted because no suitable key has been supplied.
fi: Virta on salattu ja salausta ei voida purkaa, koska sopivaa avainta ei ole annettu.

en: No error message for domain %s.
fi: Virheviestiä alueelle %s ei ole.

en: No standard error message for domain %s and code %d.
fi: Standardia virheviestiä alueelle %s ja koodille %d ei ole.

en: Selected clock cannot be used in pipeline.
fi: Valittua kelloa ei voi käyttää liukuhihnassa.

en: Error writing registry cache to %s: %s
fi: Virhe kirjoitettaessa rekisterivälimuistia kohteeseen %s: %s

en: title
fi: nimi

en: commonly used title
fi: yleensä käytetty nimi

en: title sortname
fi: nimi lajitteluun

en: commonly used title for sorting purposes
fi: yleensä käytetty nimi lajittelua varten

en: artist
fi: esittäjä

en: person(s) responsible for the recording
fi: nauhoituksesta vastuussa oleva(t) henkilö(t)

en: artist sortname
fi: esittäjä lajitteluun

en: person(s) responsible for the recording for sorting purposes
fi: nauhoituksesta vastuussa oleva(t) henkilö(t) lajittelua varten

en: album
fi: levy

en: album containing this data
fi: levy, joka sisältää tämän datan

en: album sortname
fi: levy lajitteluun

en: album containing this data for sorting purposes
fi: levy, joka sisältää tämän datan, lajittelua varten

en: album artist
fi: levyn esittäjä

en: The artist of the entire album, as it should be displayed
fi: Koko levyn esittäjä sellaisena kuin se tulisi näyttää

en: album artist sortname
fi: levyn esittäjä lajitteluun

en: The artist of the entire album, as it should be sorted
fi: Koko levyn esittäjä sellaisena kuin sitä tulisi käyttää lajitteluun

en: date
fi: päiväys

en: date the data was created (as a GDate structure)
fi: päiväys, jolloin data luotiin (GDate-muodossa)

en: datetime
fi: päiväysaika

en: date and time the data was created (as a GstDateTime structure)
fi: päiväys ja aika, jolloin data luotiin (GstDateTime-muodossa)

en: genre
fi: laji

en: genre this data belongs to
fi: laji, johon tämä data kuuluu

en: comment
fi: kommentti

en: free text commenting the data
fi: vapaa kommenttiteksti datalle

en: extended comment
fi: laajennettu kommentti

en: free text commenting the data in key=value or key[en]=comment form
fi: vapaa kommenttiteksti datalle muodossa avain=arvo tai avain[fi]=kommentti

en: track number
fi: raidan numero

en: track number inside a collection
fi: raidan numero kokoelman sisällä

en: track count
fi: raitojen määrä

en: count of tracks inside collection this track belongs to
fi: tähän kokoelmaan kuuluvien raitojen lukumäärä

en: disc number
fi: levynumero

en: disc number inside a collection
fi: levynumero kokoelman sisällä

en: disc count
fi: levymäärä

en: count of discs inside collection this disc belongs to
fi: tämän levyn kokoelmaan kuuluvien levyjen lukumäärä

en: location
fi: sijainti

en: Origin of media as a URI (location, where the original of the file or stream is hosted)
fi: Median alkuperä URI-muodossa (sijainti, jossa alkuperäinen tiedosto tai virta on tarjolla)

en: homepage
fi: kotisivu

en: Homepage for this media (i.e. artist or movie homepage)
fi: Tämän median kotisivu (eism. artistin tai elokuvan kotisivu)

en: description
fi: kuvaus

en: short text describing the content of the data
fi: lyhyt teksti, joka kuvaa datan sisältöä

en: version
fi: versio

en: version of this data
fi: tämän datan versio

en: International Standard Recording Code - see http://www.ifpi.org/isrc/
fi: Kansainvälinen standardoitu äänitekoodi ISRC - katso http://www.ifpi.org/isrc/

en: organization
fi: organisaatio

en: copyright
fi: tekijänoikeus

en: copyright notice of the data
fi: huomautus datan tekijänoikeuksista

en: copyright uri
fi: tekijänoikeus-uri

en: URI to the copyright notice of the data
fi: URI huomautukseen datan tekijänoikeuksista

en: contact
fi: yhteystiedot

en: contact information
fi: yhteystiedot

en: license
fi: lisenssi

en: license of data
fi: datan lisenssi

en: license uri
fi: lisenssin uri

en: URI to the license of the data
fi: URI datan lisenssiin

en: performer
fi: esittäjä

en: person(s) performing
fi: esittämässä oleva(t) henkilö(t)

en: composer
fi: säveltäjä

en: person(s) who composed the recording
fi: sävellyksestä vastuussa oleva(t) henkilö(t)

en: duration
fi: kesto

en: length in GStreamer time units (nanoseconds)
fi: pituus GStreamerin aikayksikköinä (nanosekuntia)

en: codec
fi: koodekki

en: codec the data is stored in
fi: koodekki, jolla data on tallennettu

en: video codec
fi: videokoodekki

en: codec the video data is stored in
fi: koodekki, jolla videodata on tallennettu

en: audio codec
fi: äänikoodekki

en: codec the audio data is stored in
fi: koodekki, jolla äänidata on tallennettu

en: subtitle codec
fi: tekstityskoodekki

en: codec the subtitle data is stored in
fi: koodekki, jolla tekstitystiedot on tallennettu

en: container format
fi: säilöntämuoto

en: container format the data is stored in
fi: säilöntämuoto, jolla data on tallennettu

en: bitrate
fi: bittinopeus

en: exact or average bitrate in bits/s
fi: tarkka tai keskimääräinen bittinopeus [bittiä/s]

en: nominal bitrate
fi: nimellinen bittinopeus

en: nominal bitrate in bits/s
fi: nimellinen bittinopeus [bittiä/s]

en: minimum bitrate
fi: vähimmäisbittinopeus

en: minimum bitrate in bits/s
fi: vähimmäisbittinopeus [bittiä/s]

en: maximum bitrate
fi: enimmäisbittinopeus

en: maximum bitrate in bits/s
fi: enimmäisbittinopeus [bittiä/s]

en: encoder
fi: koodain

en: encoder used to encode this stream
fi: koodain, joka koodaa tämän virran

en: encoder version
fi: koodaimen versio

en: version of the encoder used to encode this stream
fi: tämän virran koodaamiseen käytetyn koodaimen versio

en: serial
fi: sarjanumero

en: serial number of track
fi: raidan sarjanumero

en: replaygain track gain
fi: raidan replaygain-vahvistus

en: track gain in db
fi: raidan vahvistus desibeleissä

en: replaygain track peak
fi: raidan replaygain-huippu

en: peak of the track
fi: raidan huippu

en: replaygain album gain
fi: levyn replaygain-vahvistus

en: album gain in db
fi: levyn vahvistus desibeleissä

en: replaygain album peak
fi: levyn replaygain-huippu

en: peak of the album
fi: levyn huippu

en: replaygain reference level
fi: raidan replaygain-viitetaso

en: reference level of track and album gain values
fi: viitetaso raidan ja albumin gain-arvoille

en: language code
fi: kielikoodi

en: image
fi: kuva

en: image related to this stream
fi: kuva, joka liittyy tähän virtaan

note: TRANSLATORS: 'preview image' = image that shows a preview of the full image
en: preview image
fi: esikatselukuva

en: preview image related to this stream
fi: esikatselukuva, joka liittyy tähän virtaan

en: attachment
fi: liite

en: file attached to this stream
fi: tiedosto, joka on liitetty tähän virtaan

en: beats per minute
fi: tahtia per minuutti

en: number of beats per minute in audio
fi: tahtien määrä per minuutti äänessä

en: keywords
fi: avainsanat

en: comma separated keywords describing the content
fi: pilkuilla erotellut avainsanat,jotka kuvaavat sisältöä

en: geo location name
fi: maantietellisen sijainnin nimi

en: human readable descriptive location of where the media has been recorded or produced
fi: ihmisluettava kuvaus sijainnista tai paikasta, jossa media on nauhoitettu tai tuotettu

en: geo location latitude
fi: maantieteellisen sijainnin leveyspiiri

en: geo latitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the equator, negative values for southern latitudes)
fi: maantieteellinen leveyspiiri, jossa media on nauhoitettu tai tuotettu asteina WGS84-koordinaatistossa (nolla on päiväntasaaja, negatiiviset arvot ovat eteläisiä leveyspiirejä)

en: geo location longitude
fi: maantieteellisen sijainnin pituuspiiri

en: geo longitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the prime meridian in Greenwich/UK,  negative values for western longitudes)
fi: maantieteellinen pituuspiiri, jossa media on nauhoitettu tai tuotettu asteina WGS84-koordinaatistossa (nolla on nollameridiaani Greenwichissä Yhdistyneessä kuningaskunnassa, negatiiviset arvot ovat läntisiä pituuspiirejä)

en: geo location elevation
fi: maantieteellisen sijainnin korkeustaso

en: geo elevation of where the media has been recorded or produced in meters according to WGS84 (zero is average sea level)
fi: maantietellinen korkeustaso, jossa media on nauhoitettu tai tuotettu metreinä WGS84-koordinaateista (nolla on keskimääräinen merenpinta)

en: geo location country
fi: maantieteellisen sijainnin maa

en: country (english name) where the media has been recorded or produced
fi: maa (englanninkielinen nimi), jossa media on nauhoitettu tai tuotettu

en: geo location city
fi: maantieteellisen sijainnin kaupunki

en: city (english name) where the media has been recorded or produced
fi: kaupunki (englanninkielinen nimi), jossa media on nauhoitettu tai tuotettu

en: geo location sublocation
fi: maantieteellisen sijainnin alisijainti

en: geo location horizontal error
fi: maantietellisen sijainnin virhe vaakasuorassa

en: expected error of the horizontal positioning measures (in meters)
fi: odotettu virhe paikannuksen vaakasuorassa mittauksessa (metreinä)

en: geo location movement speed
fi: maantieteellisen sijainnin liikenopeus

en: movement speed of the capturing device while performing the capture in m/s
fi: nauhoittavan laitteen liikenopeus nauhoitettaessa yksikössä m/s

en: geo location movement direction
fi: maantieteellisen sijainnin liikesuunta

en: indicates the movement direction of the device performing the capture of a media. It is represented as degrees in floating point representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
fi: ilmoittaa mediaa nauhoittavan laitteen liikesuunnan. Esitetään asteina
    liukulukumuodossa, jossa 0 tarkoittaa maantieteellistä pohjoista ja
    asteet kasvavat myötäpäivään

en: geo location capture direction
fi: maantieteellisen sijainnin kuvaussuunta

en: indicates the direction the device is pointing to when capturing  a media. It is represented as degrees in floating point  representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
fi: ilmoittaa suunnan, johon mediaa nauhoittava laite osoittaa nauhoitettaessa. Esitetään asteina liukulukumuodossa, jossa 0 tarkoittaa maantieteellistä pohjoista ja asteet kasvavat myötäpäivään

note: TRANSLATORS: 'show name' = 'TV/radio/podcast show name' here
en: show name
fi: ohjelman nimi

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from
fi: TV/podcast/sarjan ohjelman nimi, josta tämä media on lähtöisin

note: TRANSLATORS: 'show sortname' = 'TV/radio/podcast show name as used for sorting purposes' here
en: show sortname
fi: ohjelman lajittelunimi

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from, for sorting purposes
fi: Lajitteluun käytettävä TV/podcast/sarjan ohjelman nimi, josta tämä media on lähtöisin

en: episode number
fi: episodin numero

en: The episode number in the season the media is part of
fi: Episodin numero kaudella, johon tämä media kuuluu

en: season number
fi: Kauden numero

en: The season number of the show the media is part of
fi: Kauden numero ohjelmalle, johon tämä media kuuluu

en: lyrics
fi: sanoitukset

en: The lyrics of the media, commonly used for songs
fi: Median sanoitukset, yleensä käytössä lauluille

en: composer sortname
fi: säveltäjän lajittelunimi

en: person(s) who composed the recording, for sorting purposes
fi: sävellyksestä vastuussa oleva(t) henkilö(t) lajittelua varten

en: grouping
fi: ryhmittely

en: Groups related media that spans multiple tracks, like the different pieces of a concerto. It is a higher level than a track, but lower than an album
fi: Ryhmittelee toisiinsa liittyvät media, jotka koostuvat useammasta raidasta, kuten konsertin eri osat. Tämä on korkeamman tason kuin raita, mutta matalamman tason kuin levy

en: user rating
fi: käyttäjän arvio

en: Rating attributed by a user. The higher the rank, the more the user likes this media
fi: Arvio käyttäjältä. Mitä suurempi sijoitus, sitä enemmän käyttäjä pitää tästä mediasta

en: device manufacturer
fi: laitevalmistaja

en: Manufacturer of the device used to create this media
fi: Tämän median luomiseen käytetyn laitteen valmistaja

en: device model
fi: laitemalli

en: Model of the device used to create this media
fi: Tämän median luomiseen käytetyn laitteen malli

en: application name
fi: sovelluksen nimi

en: Application used to create the media
fi: Tämän median luomiseen käytetty sovellus

en: application data
fi: sovellusdata

en: Arbitrary application data to be serialized into the media
fi: Mielivaltainen sovellusdata joka serialisoidaan mediaan

en: image orientation
fi: kuvasuunta

en: How the image should be rotated or flipped before display
fi: Kuinka kuva tulisi pyöräyttää tai kääntää ympäri ennen näyttämistä

en: ERROR: from element %s: %s
fi: VIRHE: elementiltä %s: %s

en: Additional debug info:
    %s
fi: Lisätietoja vianetsintään:
    %s

en: no property "%s" in element "%s"
fi: ominaisuutta ”%s” ei ole elementissä ”%s”

en: no element "%s"
fi: ei elementtiä ”%s”

en: could not set property "%s" in element "%s" to "%s"
fi: elementin ”%2$s” ominaisuutta ”%1$s” ei voitu asettaa arvoon ”%3$s”

en: could not link %s to %s
fi: elementtiä %s ei voitu linkittää elementtiin %s

en: could not parse caps "%s"
fi: kykyjä ”%s” ei voitu jäsentää

en: no sink element for URI "%s"
fi: ei nieluelementtiä URIlle ”%s”

en: no source element for URI "%s"
fi: ei lähde-elementtiä URI:lle ”%s”

en: specified empty bin "%s", not allowed
fi: määritetty tyhjä säiliö ”%s”, ei sallittu

en: empty pipeline not allowed
fi: tyhjää liukuhihnaa ei sallita

en: A lot of buffers are being dropped.
fi: Useita puskureita putoilee.

en: Internal data flow problem.
fi: Sisäinen tiedon virtausongelma.

en: Internal data flow error.
fi: Sisäinen tiedon virtausvirhe.

en: Internal clock error.
fi: Sisäinen kellovirhe.

en: Filter caps
fi: Kykysuodatus

en: Restrict the possible allowed capabilities (NULL means ANY). Setting this property takes a reference to the supplied GstCaps object.
fi: Rajoita mahdollisia sallittuja kykyjä (NULL tarkoittaa mitä tahansa). Tämän ominaisuuden asettaminen ottaa kahvan annettuun GstCaps-olioon.

en: No Temp directory specified.
fi: Tilapäishakemistoa ei ole määritetty.

en: Could not create temp file "%s".
fi: Ei voitu luoda tilapäistiedostoa ”%s”.

en: Could not open file "%s" for reading.
fi: Tiedostoa ”%s” ei voitu avata lukemista varten.

en: Error while writing to download file.
fi: Virhe kirjoitettaessa lataustiedostoon.

en: No file name specified for writing.
fi: Kirjoitusta varten ei määritetty tiedostonimeä.

en: Could not open file "%s" for writing.
fi: Tiedostoa ”%s” ei voitu avata kirjoittamista varten.

en: Error closing file "%s".
fi: Virhe suljettaessa tiedostoa ”%s”.

en: Error while seeking in file "%s".
fi: Virhe kelattaessa tiedostoa ”%s”.

en: Error while writing to file "%s".
fi: Virhe kirjoitettaessa tiedostoon ”%s”.

en: No file name specified for reading.
fi: Lukemista varten ei ole määritetty tiedostonimeä.

en: Could not get info on "%s".
fi: Ei saatu tietoja kohteesta ”%s”.

en: "%s" is a directory.
fi: ”%s” on hakemisto.

en: File "%s" is a socket.
fi: Tiedosto ”%s” on pistoke.

en: Failed after iterations as requested.
fi: Epäonnistui, kuten pyydettiin, yritysten jälkeen.

en: caps
fi: kyvyt

en: detected capabilities in stream
fi: tunnistettu kyvyt virrassa

en: minimum
fi: vähintään

en: force caps
fi: pakota kyvyt

en: force caps without doing a typefind
fi: pakota kyvyt ilman tyyppihakua

en: Stream contains no data.
fi: Virta on tyhjä.

en: readable
fi: luettavissa

en: writable
fi: kirjoitettavissa

en: controllable
fi: ohjattavissa

en: changeable in NULL, READY, PAUSED or PLAYING state
fi: vaihdettavissa TYHJÄ-, VALMIS-, TAUOLLA- tai SOI-tiloissa

en: changeable only in NULL, READY or PAUSED state
fi: vaihdettavissa vain TYHJÄ-, VALMIS- tai TAUOLLA-tiloissa

en: changeable only in NULL or READY state
fi: vaihdettavissa vain TYHJÄ- tai VALMIS--tiloissa

en: Blacklisted files:
fi: Mustalistatut tiedostot:

en: %d blacklisted file | %d blacklisted files
fi[0]: %d mustalistattu tiedosto
fi[1]: %d mustalistattua tiedostoa

en: %d plugin | %d plugins
fi[0]: %d liitännäinen
fi[1]: %d liitännäistä

en: %d blacklist entry | %d blacklist entries
fi[0]: %d mustalistaustietue
fi[1]: %d mustalistaustietuetta

en: %d feature | %d features
fi[0]: %d ominaisuus
fi[1]: %d ominaisuutta

en: Print all elements
fi: Tulosta kaikki elementit

en: Print list of blacklisted files
fi: Tulista luettelo tiedostoista mustalla listalla

en: Print a machine-parsable list of features the specified plugin or all plugins provide.
                                           Useful in connection with external automatic plugin installation mechanisms
fi: Tulosta koneluettava luettelo ominaisuuksista, jotka annettu liitännäinen tarjoaa.
                                           Hyödyllinen ulkoisten automaattisten liitännäisten asennusmekanismien yhteydessä

en: List the plugin contents
fi: Luettele liitännäisen sisältö

en: Print supported URI schemes, with the elements that implement them
fi: Tulosta tuetut URI-skeemat sekä ne toteuttavat elementit

en: Could not load plugin file: %s
fi: Ei voitu ladata liitännäistiedostoa: %s

en: No such element or plugin '%s'
fi: Ei tällaista elementtiä tai liitännäistä ”%s”

en: Setting pipeline to PLAYING ...
fi: Asetetaan liukuhihna tilaan SOI...

en: ERROR: pipeline doesn't want to play.
fi: VIRHE: Liukuhihna ei halua toistaa.

en: Got message #%u from element "%s" (%s):
fi: Saatiin viesti #%u elementiltä ”%s” (%s):

en: Got message #%u from pad "%s:%s" (%s):
fi: Saatiin viesti #%u täytteeltä ”%s:%s” (%s):

en: Got message #%u from object "%s" (%s):
fi: Saatiin viesti #%u oliolta ”%s” (%s):

en: Got message #%u (%s):
fi: Saatiin viesti #%u (%s):

en: Got EOS from element "%s".
fi: Saatiin EOS (virran loppu) elementiltä ”%s”.

en: EOS received - stopping pipeline...
fi: Virran-loppu vastaanotettu - pysäytetään liukuhihna...

en: FOUND TAG      : found by element "%s".
fi: LÖYTYI MERKINTÄ: sen löysi elementti ”%s”.

en: FOUND TAG      : found by pad "%s:%s".
fi: LÖYTYI MERKINTÄ: sen löysi täyte ”%s:%s”.

en: FOUND TAG      : found by object "%s".
fi: LÖYTYI MERKINTÄ: sen löysi olio ”%s”.

en: FOUND TAG
fi: LÖYTI MERKINTÄ

en: WARNING: from element %s: %s
fi: VAROITUS: elementiltä %s: %s

en: Pipeline is PREROLLED ...
fi: Liukuhihna on ESIRULLATTU...

en: Prerolled, waiting for buffering to finish...
fi: Esipyöritetty, odotetaan puskuroinnin päättymistä...

en: buffering...
fi: puskuroidaan...

en: Done buffering, setting pipeline to PLAYING ...
fi: Puskurointi tehty, asetetaan liukuhihna tilaan SOI...

note: we were not buffering but PLAYING, PAUSE  the pipeline.
en: Buffering, setting pipeline to PAUSED ...
fi: Puskuroidaan, asetetaan liukuhihna tilaan TAUOLLA...

en: Redistribute latency...
fi: Uudelleenjaa latenssi...

en: Setting state to %s as requested by %s...
fi: Asetetaan tilaan %s kuten %s pyysi...

note: this application message is posted when we caught an interrupt and * we need to stop the pipeline.
en: Interrupt: Stopping pipeline ...
fi: Keskeytys: Pysäytetään liukuhihna ...

en: EOS on shutdown enabled -- Forcing EOS on the pipeline
fi: Virran-loppu sammutettaessa käytössä -- pakotetaan virran-loppu liukuhihnalle

en: Waiting for EOS...
fi: Odotetaan virran loppua...

en: ERROR: pipeline doesn't want to preroll.
fi: VIRHE: Liukuhihna ei halua esirullautua.

en: An error happened while waiting for EOS
fi: Tapahtui virhe odotettaessa virran-loppua

en: Output tags (also known as metadata)
fi: Tulostemerkinnät (tunnetaan myös metadatana)

en: Output status information and property notifications
fi: Tulostetilatiedot ja ominaisuushuomiot

en: Do not print any progress information
fi: Älä tulosta mitään edistymistietoa

en: Output messages
fi: Tulosteviestit

en: Do not install a fault handler
fi: Älä asenna virheenkäsittelintä

en: Force EOS on sources before shutting the pipeline down
fi: Pakota virran-loppu lähteille ennen liukuhihan sammuttamista

en: ERROR: pipeline could not be constructed: %s.
fi: VIRHE: liukuhihnaa ei voitu rakentaa: %s.

en: ERROR: pipeline could not be constructed.
fi: VIRHE: liukuhihnaa ei voitu rakentaa.

en: WARNING: erroneous pipeline: %s
fi: VAROITUS: virheellinen liukuhihna: %s

en: ERROR: the 'pipeline' element wasn't found.
fi: VIRHE: ”liukuhihna”-elementtiä ei löytynyt.

en: Setting pipeline to PAUSED ...
fi: Asetetaan liukuhihna tilaan TAUOLLA...

en: Pipeline is live and does not need PREROLL ...
fi: Liukuhihna on käynnissä eikä sitä tarvitse ESIRULLATA...

en: Pipeline is PREROLLING ...
fi: Liukuhihna ESIRULLAUTUU...

en: Execution ended after %
fi: Suoritus päättyi jälkeen %

en: Setting pipeline to NULL ...
fi: Asetetaan liukuhihna tilaan TYHJÄ...

en: Freeing pipeline ...
fi: Vapautetaan liukuhihna...
