gstreamer 1.19.2 - en to ka translation catalogue (226 entries)

en: Print the GStreamer version
ka: GStreamer-ის ვერსიის გამოტანა

en: Make all warnings fatal
ka: ყველა გაფრთხილების ფატალურად გამოცხადება

en: LEVEL
ka: დონე

en: LIST
ka: სია

en: Disable debugging
ka: გამართვის გამორთვა

en: Enable verbose plugin loading diagnostics
ka: დამატებების დიაგნოსტიკური შეტყობინებების გამორთვა

en: PATHS
ka: ბილიკები

en: Disable updating the registry
ka: რეესტრის განახლების გამორთვა

en: Disable spawning a helper process while scanning the registry
ka: რეესტრის სკანირებისას ახალი პროცესის გაშვების გამორთვა

en: GStreamer Options
ka: GStreamer-ის მორგება

en: Show GStreamer Options
ka: GStreamer-ის პარამეტრების ჩვენება

en: Unknown option
ka: უცნობი პარამეტრი

en: Internal GStreamer error: code not implemented.
ka: GStreamer-ის შიდა შეცდომა: კოდი განხორციელებულ არაა.

en: Internal GStreamer error: pad problem.
ka: GStreamer-ის შიდა შეცდომა: პადის პრობლემა.

en: Internal GStreamer error: thread problem.
ka: GStreamer-ის შიდა შეცდომა: ნაკადის პრობლემა.

en: GStreamer error: negotiation problem.
ka: GStreamer-ის შეცდომა: დალაპარაკების პრობლემა.

en: Internal GStreamer error: event problem.
ka: GStreamer-ის შიდა შეცდომა: მოვლენის პრობლემა.

en: Internal GStreamer error: seek problem.
ka: GStreamer-ის შიდა შეცდომა: გადახვევის პრობლემა.

en: Internal GStreamer error: caps problem.
ka: GStreamer-ის შიდა შეცდომა: caps-ის პრობლემა.

en: Internal GStreamer error: tag problem.
ka: GStreamer-ის შიდა შეცდომა: ჭდის პრობლემა.

en: Your GStreamer installation is missing a plug-in.
ka: GStreamer-ის თქვენს ვარიანს დამატება აკლია.

en: GStreamer error: clock problem.
ka: GStreamer-ის შიდა შეცდომა: საათის პრობლემა.

en: GStreamer encountered a general supporting library error.
ka: GStreamer-ის მთავარი მხარდამჭერი ბიბლიოთეკის შეცდომა.

en: Could not initialize supporting library.
ka: მხარდაჭერის ბიბლიოთეკის ინიციალიზაციის შეცდომა.

en: Could not close supporting library.
ka: მხარდაჭერის ბიბლიოთეკის დახურვის შეცდომა.

en: Could not configure supporting library.
ka: მხარდაჭერის ბიბლიოთეკის მორგების შეცდომა.

en: Encoding error.
ka: კოდირების შეცდომა.

en: GStreamer encountered a general resource error.
ka: GStreamer-ის ზოგადი რესურსის შეცდომა.

en: Resource not found.
ka: რესურსი ნაპოვნი არაა.

en: Resource busy or not available.
ka: რესურსი დაკავებული ან მიუწვდომელია.

en: Could not open resource for reading.
ka: რესურსის წასაკითხად გახსნა შეუძლებელია.

en: Could not open resource for writing.
ka: რესურსის ჩასაწერად გახსნა შეუძლებელია.

en: Could not open resource for reading and writing.
ka: რესურსის წასაკითხად და ჩასაწერად გახსნა შეუძლებელია.

en: Could not close resource.
ka: რესურსის დახურვის შეცდომა.

en: Could not read from resource.
ka: რესურსიდან წაკითხვის შეცდომა.

en: Could not write to resource.
ka: რესურსში ჩაწერის შეცდომა.

en: Could not perform seek on resource.
ka: რესურსის გადახვევის შეცდომა.

en: Could not synchronize on resource.
ka: რესურსის სინქრონიზაციის შეცდომა.

en: Could not get/set settings from/on resource.
ka: პარამეტრების რესურს(იდან/ზე) მიღება/დაყენების შეცდომა.

en: No space left on the resource.
ka: რესურსზე ადგილი აღარ დარჩა.

en: Not authorized to access resource.
ka: შეამოწმეთ რესურსზე წვდომის უფლებები.

en: GStreamer encountered a general stream error.
ka: GStreamer-ის ზოგადი ნაკადის შეცდომა.

en: Could not determine type of stream.
ka: ნაკადის ტიპის დადგენა შეუძლებელია.

en: Could not decode stream.
ka: ნაკადის დეკოდირების შეცდომა.

en: Could not encode stream.
ka: ნაკადის კოდირების შეცდომა.

en: Could not demultiplex stream.
ka: ნაკადის დემულტიპლექსირების შეცდომა.

en: Could not multiplex stream.
ka: ნაკადის მულტიპლექსირების შეცდომა.

en: The stream is in the wrong format.
ka: ნაკადის არასწორი ფორმატი.

en: The stream is encrypted and decryption is not supported.
ka: ნაკადი დაშიფრულია. გაშიფვრა მხარდაუჭერელია.

en: No error message for domain %s.
ka: დომენს %s შეცდომები არ გააჩნია.

en: Error writing registry cache to %s: %s
ka: რეესტრის კეშის %s-ში ჩაწერის შეცდომა: %s

en: title
ka: სათაური

en: commonly used title
ka: ზოგადად გამოყენებული სათაური

en: title sortname
ka: სათაურის დალაგების სახელი

en: commonly used title for sorting purposes
ka: დალაგებისთვის გამოყენებული სახელი

en: artist
ka: შემსრულებელი

en: person(s) responsible for the recording
ka: ჩაწერაზე პასუხისმგებელი პერსონალი

en: artist sortname
ka: შემსრულებლის დალაგების სახელი

en: person(s) responsible for the recording for sorting purposes
ka: დალაგებისთვის გამოყენებული ჩაწერაზე მომუშავე პერსონალი

en: album
ka: ალბომი

en: album containing this data
ka: ამ მონაცემების შემცველი ალბომი

en: album sortname
ka: დალაგებისთვის გამოყენებული ალბომის სახელი

en: album containing this data for sorting purposes
ka: დალაგებისთვის გამოყენებული ალბომის სახელი

en: album artist
ka: ალბომის შემსრულებელი

en: The artist of the entire album, as it should be displayed
ka: ალბომის შემსრულებელი, როგორც უნდა გამოჩნდეს

en: album artist sortname
ka: დალაგებისთვის გამოყენებული ალბომის შემსრულებლის სახელი

en: The artist of the entire album, as it should be sorted
ka: დალაგებისთვის გამოყენებული ალბომის შემსრულებლის სახელი

en: date
ka: თარიღი

en: date the data was created (as a GDate structure)
ka: მონაცემების შექმნის თარიღი (როგორც GDate-ის სტრუქტურა)

en: datetime
ka: თარიღი და დრო

en: date and time the data was created (as a GstDateTime structure)
ka: მონაცემების შექმნის თარიღი და დრო (როგორც GstDateTime-ის სტრუქტურა)

en: genre
ka: ჟანრი

en: genre this data belongs to
ka: ჟანრი, რომელსაც ეს მონაცემები ეკუთვნის

en: comment
ka: კომენტარები

en: free text commenting the data
ka: კომენტარის ტექსტი

en: extended comment
ka: გაფართოებული კომენტარი

en: track number
ka: ტრეკის ნომერი

en: track number inside a collection
ka: ტრეკის ნომერი კოლექციაში

en: track count
ka: ტრეკების რაოდენობა

en: count of tracks inside collection this track belongs to
ka: ტრეკების რაოდენობა კოლექციაში, რომელსაც ის ეკუთვნის

en: disc number
ka: დისკის ნომერი

en: disc number inside a collection
ka: დისკის ნომერი კოლექციაში

en: disc count
ka: დისკების რაოდენობა

en: count of discs inside collection this disc belongs to
ka: დისკების რაოდენობა კოლექციაში, რომელსაც ის ეკუთვნის

en: location
ka: მდებარეობა

en: Origin of media as a URI (location, where the original of the file or stream is hosted)
ka: წყაროს მდებარეობის URI(მდებარეობა, სადაც ორიგინალი ნაკადი ან ფაილი ინახება)

en: homepage
ka: საწყისი გვერდი

en: Homepage for this media (i.e. artist or movie homepage)
ka: მედიის საწყისი გვერდი (შემსრულებლის ან ფილმის ვებგვერდი)

en: description
ka: აღწერა

en: short text describing the content of the data
ka: მონაცემების შემცველობის აღმწერი მოკლე ტექსტი

en: version
ka: ვერსია

en: version of this data
ka: მონაცემების ვერსია

en: International Standard Recording Code - see http://www.ifpi.org/isrc/
ka: ჩაწერის საერთაშორისო სტანდარტული კოდი - იხილეთ http://www.ifpi.org/isrc/

en: organization
ka: ორგანიზაცია

en: copyright
ka: უფლებები

en: copyright notice of the data
ka: მონაცემების საავტორო უფლებები

en: copyright uri
ka: საავტორო უფლებების URI

en: URI to the copyright notice of the data
ka: საავტორო უფლებების შემცველი ტექსტის URI-ი

en: encoded by
ka: კოდირების ავტორი

en: name of the encoding person or organization
ka: კოდირების ავტორი პერსონის ან ორგანიზაციის სახელი

en: contact
ka: კონტაქტი

en: contact information
ka: საკონტაქტო ინფორმაცია

en: license
ka: ლიცენზია

en: license of data
ka: მონაცემების ლიცენზია

en: license uri
ka: ლიცენზიის URI

en: URI to the license of the data
ka: მონაცემების ლიცენზიის URI

en: performer
ka: შემსრულებელი

en: person(s) performing
ka: შემსრულებლები

en: composer
ka: კომპოზიტორი

en: person(s) who composed the recording
ka: ჩანაწერის კომპოზიტორი

en: conductor
ka: დირიჟორი

en: conductor/performer refinement
ka: დირიჟორი

en: duration
ka: ხანგრძლივობა

en: length in GStreamer time units (nanoseconds)
ka: ხანგრძლივობა GStreamer-ის დროის ერთეულებში (ნანოწამებში)

en: codec
ka: კოდეკი

en: codec the data is stored in
ka: მონაცემების კოდეკი

en: video codec
ka: ვიდეო კოდეკი

en: codec the video data is stored in
ka: მონაცემების ვიდეო კოდეკი

en: audio codec
ka: აუდიო კოდეკი

en: codec the audio data is stored in
ka: მონაცემების აუდიო კოდეკი

en: subtitle codec
ka: სუბტიტრების კოდეკი

en: codec the subtitle data is stored in
ka: მონაცემების სუბტიტრების კოდეკი

en: container format
ka: კონტეინერის ფორმატი

en: container format the data is stored in
ka: მონაცემების კონტეინერის ფორმატი

en: bitrate
ka: სიჩქარე

en: exact or average bitrate in bits/s
ka: ზუსტი ან საშუალო სიჩქარე (ბიტი/წმ)

en: nominal bitrate
ka: ნომინალური სიჩქარე

en: nominal bitrate in bits/s
ka: ნომინალური სიჩქარე (ბიტი/წმ)

en: minimum bitrate
ka: მინიმალური სიჩქარე

en: minimum bitrate in bits/s
ka: მინიმალური სიჩქარე (ბიტი/წმ)

en: maximum bitrate
ka: მაქსიმალური სიჩქარე

en: maximum bitrate in bits/s
ka: მაქსიმალური სიჩქარე (ბიტი/წმ)

en: encoder
ka: ენკოდერი

en: encoder used to encode this stream
ka: ამ ნაკადის გადაყვანად გამოყენებული ენკოდერი

en: encoder version
ka: ენკოდერის ვერსია

en: version of the encoder used to encode this stream
ka: ამ ნაკადის გადასაყვანად გამოყენებული ენკოდერი

en: serial
ka: სერიული ნომერი

en: serial number of track
ka: ტრეკის სერიული ნომერი

en: language code
ka: ენის კოდი

en: language name
ka: ენის სახელი

en: image
ka: გამოსახულება

note: TRANSLATORS: 'preview image' = image that shows a preview of the full image
en: preview image
ka: გამოსახულების გადახედვა

en: attachment
ka: მიმაგრება

en: beats per minute
ka: ტაქტი წუთში

en: keywords
ka: საკვანძო სიტყვები

en: geo location name
ka: გელოკაციის სახელი

en: human readable descriptive location of where the media has been recorded or produced
ka: ადამიანისთვის გასაგები სახელი ადგილისა, სადაც ეს მედია ჩაიწერა ან გამოიცა

en: geo location latitude
ka: გეოლოკაციის განედი

en: geo latitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the equator, negative values for southern latitudes)
ka: გეოლოკაციის განედი, სადაც ეს მედია ჩაიწერა ან გამოიცა (WGS84 (0 ეკვატორთან, უარყოფითი სამხრეთ ნახევარსფეროში))

en: geo location longitude
ka: გეოლოკაციის გრძედი

en: geo longitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the prime meridian in Greenwich/UK,  negative values for western longitudes)
ka: გეოლოკაციის გრძედი, სადაც ეს მედია ჩაიწერა ან გამოიცა (WGS84 (0 ნულოვან სარტყელთან, უარყოფითი მნიშვნელობა დასავლეთ გრძედებში))

en: geo location elevation
ka: გეოლოკაციის სიმაღლე

en: geo elevation of where the media has been recorded or produced in meters according to WGS84 (zero is average sea level)
ka: გეოლოკაციის სიმაღლე, სადაც ეს მედია ჩაიწერა ან გამოიცა (WGS84 (0 ზღვის დონეა)

en: geo location country
ka: ქვეყნის გეოლოკაცია

en: country (english name) where the media has been recorded or produced
ka: ქვეყანა, სადაც ეს მედია ჩაიწერა ან გამოიცა

en: geo location city
ka: ქალაქის გეოლოკაცია

en: city (english name) where the media has been recorded or produced
ka: ქალაქის სახელი(ინგლისურად), სადაც ეს მედია ჩაიწერა ან გამოიცა

en: geo location sublocation
ka: გეოლოკაციის ქველოკაცია

en: a location within a city where the media has been produced or created (e.g. the neighborhood)
ka: მდებარეობა ქალაქის შიგნით, სადაც ეს მედია ჩაიწერა ან გამოიცა (მაგ: უბნის სახელი)

en: geo location horizontal error
ka: გეოლოკაციის ჰორიზონტალური შეცდომა

en: geo location movement speed
ka: გეოლოკაციის გადაადგილების სიჩქარე

en: geo location movement direction
ka: გეოლოკაციის მოძრაობის მიმართულება

en: geo location capture direction
ka: გეოლოკაციის ჩაწერის მიმართულება

note: TRANSLATORS: 'show name' = 'TV/radio/podcast show name' here
en: show name
ka: სახელის ჩვენება

note: TRANSLATORS: 'show sortname' = 'TV/radio/podcast show name as used for sorting purposes' here
en: show sortname
ka: დასალაგებელი სახელის ჩვენება

en: episode number
ka: ეპიზოდის ნომერი

en: season number
ka: სეზონის ნომერი

en: lyrics
ka: ლირიკა

en: grouping
ka: დაჯგუფება

en: user rating
ka: მომხმარებლის შეფასება

en: device manufacturer
ka: მოწყობილობის მწარმოებელი

en: device model
ka: მოწყობილობის მოდელი

en: application name
ka: აპლიკაციის სახელი

en: Application used to create the media
ka: ამ მედიის შესაქმნელად გამოყენებული აპლიკაცია

en: application data
ka: აპლიკაციის მონაცემები

en: image orientation
ka: გამოსახულების ორიენტაცია

en: publisher
ka: გამომცემელი

en: Name of the label or publisher
ka: გამომცემლის ან ლეიბლის სახელი

en: interpreted-by
ka: ინტერპრეტატორი

en: Midi note number of the audio track.
ka: აუდიო ბილიკის MIDI ნომერი.

en: Private data
ka: პირადი მონაცემები

en: Invalid URI: %s
ka: არასწორი URI: %s

en: URI scheme '%s' not supported
ka: URI-ს სქემა %s მხარდაუჭერელია

en: ERROR: from element %s: %s
ka: შეცდომა: ელემენტიდან %s: %s

en: Additional debug info:
    %s
ka: გამართვის დამატებითი ინფორმაცია:
    %s

en: no element "%s"
ka: ელემენტი "%s" არ არსებობს

en: syntax error
ka: სინტაქსური შეცდომა

en: Internal data flow problem.
ka: მონაცემების შიდა დინების პრობლემა.

en: Internal data flow error.
ka: მონაცემების შიდა დინების შეცდომა.

en: Internal clock error.
ka: შიდა საათის შეცდომა.

en: Failed to map buffer.
ka: ბაფერის დადების შეცდომა.

en: Error closing file "%s".
ka: ფაილის (%s) დახურვის შეცდომა.

en: "%s" is a directory.
ka: "%s" საქაღალდეა.

en: File "%s" is a socket.
ka: ფაილი "%s" სოკეტია.

en: minimum
ka: მინიმუმი

en: readable
ka: კითხვადი

en: writable
ka: ჩაწერადი

en: deprecated
ka: მოძველებული

en: controllable
ka: კონტროლირებადი

en: conditionally available
ka: პირობითად ხელმისაწვდომი

en: changeable in NULL, READY, PAUSED or PLAYING state
ka: შეცვლადია NULL, READY, PAUSED და PLAYING მდგომარეობაში

en: changeable only in NULL, READY or PAUSED state
ka: შეცვლადია მხოლოდ NULL, READY ან PAUSED მდგომარეობაში

en: changeable only in NULL or READY state
ka: შეცვლადია მხოლოდ NULL ან READY მდგომარეობაში

en: Blacklisted files:
ka: შავ სიაში ჩასმული ფაილები:

en: %sTotal count%s: %s
ka: %sსრული რაოდენობა%s: %s

en: %d blacklisted file | %d blacklisted files
ka[0]: %d შავ სიაში ჩასმული ფაილიკი
ka[1]: %d შავ სიაში ჩასმული ფაილიკი

en: %d plugin | %d plugins
ka[0]: %d დამატება
ka[1]: %d დამატება

en: %d blacklist entry | %d blacklist entries
ka[0]: %d შავი სიის ჩანაწერი
ka[1]: %d შავი სიის ჩანაწერი

en: %d feature | %d features
ka[0]: %d თვისება
ka[1]: %d თვისება

en: Print all elements
ka: ყველა ელემენტის გამოტანა

en: Print list of blacklisted files
ka: ყველა გაშავებული ფაილის სიის ჩვენება

en: List the plugin contents
ka: დამატების შემცველობის ჩვენება

en: Could not load plugin file: %s
ka: დამატების ფაილის ჩატვირთვა შეუძლებელია: %s

en: Index statistics
ka: ინდექსის სტატისტიკა

en: FOUND TAG      : found by element "%s".
ka: ნაპოვნია ჭდე      : იპოვნა ელემენტმა "%s".

en: FOUND TAG      : found by pad "%s:%s".
ka: ნაპოვნია ჭდე      : იპოვნა PAD-მა "%s:%s".

en: FOUND TAG      : found by object "%s".
ka: ნაპოვნია ჭდე      : იპოვნა ობიექტმა "%s".

en: FOUND TAG
ka: ნაპოვნია ჭდე

en: FOUND TOC      : found by element "%s".
ka: ნაპოვნია სარჩევი      : იპოვნა ელემენტმა "%s".

en: FOUND TOC      : found by object "%s".
ka: ნაპოვნია სარჩევი      : იპოვნა ობიექტმა "%s".

en: FOUND TOC
ka: ნაპოვნია სარჩევი

en: INFO:
    %s
ka: ინფორმაცია:
    %s

en: buffering...
ka: ბუფერის შევსება...

en: Progress: (%s) %s
ka: მიმდინარეობა (%s) %s

en: Missing element: %s
ka: ნაკლული ელემენტი: %s

en: Output messages
ka: გამოტანილი შეტყობინებები
