gstreamer 1.7.90 - en to sk translation catalogue (355 entries)

en: Print the GStreamer version
sk: Vypísať verziu GStreamer

en: Make all warnings fatal
sk: Chápať všetky varovania ako závažné

en: Print available debug categories and exit
sk: Vypísať dostupné ladiace kategórie a skončiť

en: Default debug level from 1 (only error) to 9 (anything) or 0 for no output
sk: Predvolená úroveň ladenia od 1 (len chyby) po 9 (všetko) alebo 0 (bez výstupu)

en: LEVEL
sk: ÚROVEŇ

en: Comma-separated list of category_name:level pairs to set specific levels for the individual categories. Example: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3
sk: Čiarkami oddelený zoznam dvojíc názov_kategórie:úroveň pre nastavenie špecifických úrovní pre jednotlivé kategórie. Príklad: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3

en: LIST
sk: ZOZNAM

en: Disable colored debugging output
sk: Zakázať farebný ladiaci výstup

en: Changes coloring mode of the debug log. Possible modes: off, on, disable, auto, unix
sk: Zmení farebný režim ladiaceho výstupu. Dostupné režimy: zapnutý, vypnutý, zakázaný, automatický, unix

en: Disable debugging
sk: Zakázať ladenie

en: Enable verbose plugin loading diagnostics
sk: Povoliť podrobnú diagnostiku načítavania zásuvných modulov

en: Colon-separated paths containing plugins
sk: Dvojbodkou oddelené cesty, ktoré obsahujú zásuvné moduly

en: PATHS
sk: CESTY

en: Comma-separated list of plugins to preload in addition to the list stored in environment variable GST_PLUGIN_PATH
sk: Čiarkami oddelený zoznam zásuvných modulov, ktoré sa majú prednačítať popri zozname, ktorý je uložený v premennej prostredia GST_PLUGIN_PATH

en: PLUGINS
sk: ZÁSUVNÉ MODULY

en: Disable trapping of segmentation faults during plugin loading
sk: Zakázať zachytávanie chýb segmentácie počas načítania zásuvného modulu

en: Disable updating the registry
sk: Zakázať aktualizáciu registrov

en: Disable spawning a helper process while scanning the registry
sk: Zakázať vytváranie pomocných procesov počas skenovania registrov

en: GStreamer Options
sk: Možnosti pre GStreamer

en: Show GStreamer Options
sk: Zobraziť možnosti pre GStreamer

en: Unknown option
sk: Neznáma možnosť

en: GStreamer encountered a general core library error.
sk: GStreamer narazil na všeobecnú chybu hlavnej knižnice.

en: GStreamer developers were too lazy to assign an error code to this error.
sk: Vývojári GStreamer boli príliš leniví na to, aby tejto chybe priradili kód.

en: Internal GStreamer error: code not implemented.
sk: Vnútorná chyba GStreamer: kód nebol implementovaný.

en: GStreamer error: state change failed and some element failed to post a proper error message with the reason for the failure.
sk: Chyba GStreamer: zlyhala zmena stavu a niektorý prvok nedokázal poslať patričné hlásenie o chybe s dôvodom zlyhania.

en: Internal GStreamer error: pad problem.
sk: Vnútorná chyba GStreamer: problém pri vyplňovaní.

en: Internal GStreamer error: thread problem.
sk: Vnútorná chyba GStreamer: problém s vláknami.

en: GStreamer error: negotiation problem.
sk: Vnútorná chyba GStreamer: problém pri vyjednávaní.

en: Internal GStreamer error: event problem.
sk: Vnútorná chyba GStreamer: problém s udalosťami.

en: Internal GStreamer error: seek problem.
sk: Vnútorná chyba GStreamer: problém s nastavením pozície.

en: Internal GStreamer error: caps problem.
sk: Vnútorná chyba GStreamer: problém schopností.

en: Internal GStreamer error: tag problem.
sk: Vnútorná chyba GStreamer: problém so značkami.

en: Your GStreamer installation is missing a plug-in.
sk: Vašej inštalácii GStreamer chýba nejaký zásuvný modul.

en: GStreamer error: clock problem.
sk: Vnútorná chyba GStreamer: problém s časovaním.

en: This application is trying to use GStreamer functionality that has been disabled.
sk: Táto aplikácia sa pokúša použiť takú funkcionalitu GStreamer, ktorá je vypnutá.

en: GStreamer encountered a general supporting library error.
sk: GStreamer narazil na všeobecnú chybu podpornej knižnice.

en: Could not initialize supporting library.
sk: Nepodarilo sa inicializovať podpornú knižnicu.

en: Could not close supporting library.
sk: Nepodarilo sa zatvoriť podpornú knižnicu.

en: Could not configure supporting library.
sk: Nepodarilo sa nastaviť podpornú knižnicu.

en: Encoding error.
sk: Chyba pri kódovaní.

en: GStreamer encountered a general resource error.
sk: GStreamer narazil na všeobecnú chybu zdrojov.

en: Resource not found.
sk: Zdroj sa nenašiel.

en: Resource busy or not available.
sk: Zdroj sa používa alebo nie je k dispozícii.

en: Could not open resource for reading.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zdroj na čítanie.

en: Could not open resource for writing.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zdroj na zápis.

en: Could not open resource for reading and writing.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zdroj na čítanie a zápis.

en: Could not close resource.
sk: Nepodarilo sa zatvoriť zdroj.

en: Could not read from resource.
sk: Nepodarilo sa čítať zo zdroja.

en: Could not write to resource.
sk: Nepodarilo sa zapisovať na zdroj.

en: Could not perform seek on resource.
sk: Nepodarilo sa nastaviť pozíciu na zdroji.

en: Could not synchronize on resource.
sk: Nepodarilo sa synchronizovať so zdrojom.

en: Could not get/set settings from/on resource.
sk: Nepodarilo sa získať/upraviť nastavenia zdroja.

en: No space left on the resource.
sk: Na zdroji už nezostalo miesto.

en: Not authorized to access resource.
sk: Nedostatočné práva na prístup k tomuto zdroju.

en: GStreamer encountered a general stream error.
sk: GStreamer narazil na všeobecnú chybu prúdu údajov.

en: Element doesn't implement handling of this stream. Please file a bug.
sk: Prvok neimplementuje obsluhu tohoto prúdu údajov. Ohláste prosím tuto chybu.

en: Could not determine type of stream.
sk: Nepodarilo sa zistiť typ prúdu údajov.

en: The stream is of a different type than handled by this element.
sk: Tento prúd údajov je odlišného typu, než je schopný obslúžiť tento prvok.

en: There is no codec present that can handle the stream's type.
sk: Nie je k dispozícii žiadny kodek, ktorý by dokázal obslúžiť tento typ prúdu údajov.

en: Could not decode stream.
sk: Nepodarilo sa dekódovať prúd údajov.

en: Could not encode stream.
sk: Nepodarilo sa zakódovať prúd údajov.

en: Could not demultiplex stream.
sk: Nepodarilo sa demultiplexovať prúd údajov.

en: Could not multiplex stream.
sk: Nepodarilo sa multiplexovať prúd údajov.

en: The stream is in the wrong format.
sk: Tento prúd údajov je v nesprávnom formáte.

en: The stream is encrypted and decryption is not supported.
sk: Tento prúd údajov je šifrovaný a dešifrovanie nie je podporované

en: The stream is encrypted and can't be decrypted because no suitable key has been supplied.
sk: Tento prúd údajov je šifrovaný a nedá sa dešifrovať, pretože nie je k dispozícii vhodný kľúč.

en: No error message for domain %s.
sk: Žiadna chybová správa pre doménu %s.

en: No standard error message for domain %s and code %d.
sk: Žiadna štandardná chybová správa pre doménu %s a kód %d.

en: Selected clock cannot be used in pipeline.
sk: Vybraný časovač sa nedá použiť v rúre.

en: Error writing registry cache to %s: %s
sk: Chyba pri zápise vyrovnávacej pamäte registrov do %s: %s

en: title
sk: názov

en: commonly used title
sk: často používaný názov

en: title sortname
sk: názov/triedenie

en: commonly used title for sorting purposes
sk: často používaný názov, na účely triedenia

en: artist
sk: umelec

en: person(s) responsible for the recording
sk: osoby zodpovedné za nahrávku

en: artist sortname
sk: umelec/triedenie

en: person(s) responsible for the recording for sorting purposes
sk: osoby zodpovedné za nahrávku, na účely triedenia

en: album containing this data
sk: album obsahujúci tieto údaje

en: album sortname
sk: album/triedenie

en: album containing this data for sorting purposes
sk: album obsahujúci tieto údaje, na účely triedenia

en: album artist
sk: umelec albumu

en: The artist of the entire album, as it should be displayed
sk: Umelec celého albumu, ako sa má zobraziť

en: album artist sortname
sk: meno umelca albumu pre triedenie

en: The artist of the entire album, as it should be sorted
sk: Umelec celého albumu, ako sa má zoradiť

en: date
sk: dátum

en: date the data was created (as a GDate structure)
sk: dátum, kedy boli tieto údaje vytvorené (ako štruktúra GDate)

en: datetime
sk: dátum a čas

en: date and time the data was created (as a GstDateTime structure)
sk: dátum a čas, kedy boli tieto údaje vytvorené (ako štruktúra GstDateTime)

en: genre
sk: žáner

en: genre this data belongs to
sk: žáner, do ktorého patria tieto údaje

en: comment
sk: poznámka

en: free text commenting the data
sk: voľný text komentujúci údaje

en: extended comment
sk: rozšírená poznámka

en: free text commenting the data in key=value or key[en]=comment form
sk: vyčistiť text poznámky ku údajom vo formáte key=value alebo key[en]=comment

en: track number
sk: číslo stopy

en: track number inside a collection
sk: číslo stopy v rámci zbierky

en: track count
sk: počet stôp

en: count of tracks inside collection this track belongs to
sk: počet stôp v zbierke, do ktorej patrí táto stopa

en: disc number
sk: číslo disku

en: disc number inside a collection
sk: číslo disku v rámci zbierky

en: disc count
sk: počet diskov

en: count of discs inside collection this disc belongs to
sk: počet diskov v rámci zbierky, do ktorej tento disk patrí

en: location
sk: umiestnenie

en: Origin of media as a URI (location, where the original of the file or stream is hosted)
sk: Zdroj média, ako napríklad URI (miesto, kde je uložený originál tohto súboru alebo prúdu údajov)

en: homepage
sk: domovská stránka

en: Homepage for this media (i.e. artist or movie homepage)
sk: Domovská stránka tohto média (napr. umelca, alebo filmu)

en: description
sk: popis

en: short text describing the content of the data
sk: krátky text popisujúci obsah údajov

en: version
sk: verzia

en: version of this data
sk: verzia týchto údajov

en: International Standard Recording Code - see http://www.ifpi.org/isrc/
sk: International Standard Recording Code - viz http://www.ifpi.org/isrc/

en: organization
sk: organizácia

en: copyright notice of the data
sk: poznámka o autorských právach k údajom

en: copyright uri
sk: uri pre copyright

en: URI to the copyright notice of the data
sk: URI pre poznámku o autorských právach údajov

en: encoded by
sk: kodér

en: name of the encoding person or organization
sk: meno kódujúcej osoby alebo organizácie

en: contact
sk: kontakt

en: contact information
sk: kontaktné informácie

en: license
sk: licencia

en: license of data
sk: licencia údajov

en: license uri
sk: URI licencie

en: URI to the license of the data
sk: URI ku licencii týchto údajov

en: performer
sk: interpret

en: person(s) performing
sk: vystupujúce osoby

en: composer
sk: skladateľ

en: person(s) who composed the recording
sk: osoby zodpovedné za skladbu nahrávky

en: conductor
sk: dirigent

en: conductor/performer refinement
sk: upresnenie dirigenta/interpreta

en: duration
sk: trvanie

en: length in GStreamer time units (nanoseconds)
sk: dĺžka v jednotkách času GStreamer (nanosekundách)

en: codec
sk: kodek

en: codec the data is stored in
sk: kodek, v ktorom sú údaje uložené

en: video codec
sk: video kodek

en: codec the video data is stored in
sk: kodek, v ktorom sú video údaje uložené

en: audio codec
sk: zvukový kodek

en: codec the audio data is stored in
sk: kodek, v ktorom sú zvukové údaje uložené

en: subtitle codec
sk: kodek pre titulky

en: codec the subtitle data is stored in
sk: kodek pre titulky sa nachádza v

en: container format
sk: formát kontajneru

en: container format the data is stored in
sk: formát kontajneru, v ktorom sú uložené dáta

en: bitrate
sk: Bitová rýchlosť

en: exact or average bitrate in bits/s
sk: presná alebo priemerná bitová rýchlosť v bitoch/s

en: nominal bitrate
sk: nominálna bitová rýchlosť

en: nominal bitrate in bits/s
sk: nominálna bitová rýchlosť v bitoch/s

en: minimum bitrate
sk: minimálna bitová rýchlosť

en: minimum bitrate in bits/s
sk: minimálna bitová rýchlosť v bitoch/s

en: maximum bitrate
sk: maximálna bitová rýchlosť

en: maximum bitrate in bits/s
sk: maximálna bitová rýchlosť v bitoch/s

en: encoder
sk: kodér

en: encoder used to encode this stream
sk: kodér používaný pre kódovanie tohoto prúdu údajov

en: encoder version
sk: verzia kodéru

en: version of the encoder used to encode this stream
sk: verzia kodéru používaného pre kódovanie tohto prúdu

en: serial
sk: sériové

en: serial number of track
sk: sériové číslo stopy

en: replaygain track gain
sk: prehrávací zisk stopy

en: track gain in db
sk: zisk stopy v db

en: replaygain track peak
sk: špička prehrávacieho zisku stopy

en: peak of the track
sk: špička stopy

en: replaygain album gain
sk: prehrávací zisk albumu

en: album gain in db
sk: zisk albumu v db

en: replaygain album peak
sk: špička prehrávacieho zisku albumu

en: peak of the album
sk: špička albumu

en: replaygain reference level
sk: referenčná úroveň prehrávacieho zisku stopy

en: reference level of track and album gain values
sk: Referenčná úroveň zisku pre stopu a pre album

en: language code
sk: jazykový kód

en: language code for this stream, conforming to ISO-639-1 or ISO-639-2
sk: Jazykový kód pre tento prúd údajov, v súlade s ISO-639-1 alebo ISO-639-2

en: language name
sk: názov jazyku

en: freeform name of the language this stream is in
sk: názov reči tohto prúdu údajov

en: image
sk: obrázok

en: image related to this stream
sk: obrázok zodpovedajúci k tomuto prúdu údajov

note: TRANSLATORS: 'preview image' = image that shows a preview of the full image
en: preview image
sk: ukážka obrázku

en: preview image related to this stream
sk: ukážka obrázku zodpovedajúca tomuto prúdu údajov

en: attachment
sk: príloha

en: file attached to this stream
sk: súbor pripojený ku tomuto prúdu údajov

en: beats per minute
sk: úderov za minútu

en: number of beats per minute in audio
sk: počet úderov za minútu, vo zvuku

en: keywords
sk: kľúčové slová

en: comma separated keywords describing the content
sk: kľúčové slová, opisujúce obsah, oddelené čiarkou

en: geo location name
sk: zemepisná poloha - názov

en: human readable descriptive location of where the media has been recorded or produced
sk: opis miesta, v ľudskej reči, kde boli tieto médiá nahraté alebo produkované

en: geo location latitude
sk: zemepisná šírka

en: geo latitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the equator, negative values for southern latitudes)
sk: zemepisná šírka miesta, kde boli tieto médiá nahraté alebo produkované, v stupňoch podľa WGS84 (0 pre rovník, záporné hodnoty pre južné šírky)

en: geo location longitude
sk: zemepisná dĺžka

en: geo longitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the prime meridian in Greenwich/UK,  negative values for western longitudes)
sk: zemepisná dĺžka miesta, kde boli tieto médiá nahraté alebo produkované, v stupňoch podľa WGS84 (0 pre nultý poludník v Greenwich/UK, záporné hodnoty pre západné dĺžky)

en: geo location elevation
sk: nadmorská výška

en: geo elevation of where the media has been recorded or produced in meters according to WGS84 (zero is average sea level)
sk: zemepisná nadmorská výška  miesta, kde boli tieto médiá nahraté alebo produkované, v metroch podľa WGS84 (0 je priemerná hladina mora)

en: geo location country
sk: zemepisná poloha - krajina

en: country (english name) where the media has been recorded or produced
sk: krajina (v angličtine), kde bolo toto médium nahraté alebo produkované

en: geo location city
sk: zemepisná poloha - mesto

en: city (english name) where the media has been recorded or produced
sk: mesto (v angličtine), kde bolo toto médium nahraté alebo produkované

en: geo location sublocation
sk: zemepisná poloha - upresnenie

en: a location within a city where the media has been produced or created (e.g. the neighborhood)
sk: umiestnenie v rámci mesta, kde bolo toto médium vyprodukované alebo vytvorené (napr. v susedstve)

en: geo location horizontal error
sk: geografická poloha - vodorovná odchýlka

en: expected error of the horizontal positioning measures (in meters)
sk: očakávaná odchýlka vodorovného umiestnenia (v metroch)

en: geo location movement speed
sk: zemepisná poloha - rýchlosť pohybu

en: movement speed of the capturing device while performing the capture in m/s
sk: rýchlosť pohybu zachytávajúceho zariadenia počas zachytávania v m/s

en: geo location movement direction
sk: zemepisná poloha - smer pohybu

en: indicates the movement direction of the device performing the capture of a media. It is represented as degrees in floating point representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
sk: ukazuje smer pohybu zariadenia, ktoré vykonávalo zachytávanie média. Je reprezentovaný ako stupne v neceločíselnej reprezentácii, 0 znamená geografický sever, a zvyšuje sa v smere hodinových ručičiek

en: geo location capture direction
sk: zemepisná poloha - smer zachytávania

en: indicates the direction the device is pointing to when capturing  a media. It is represented as degrees in floating point  representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
sk: ukazuje smer, kam zariadenie smerovalo počas zachytávania média. Je reprezentovaný ako stupne v neceločíselnej reprezentácii, 0 znamená geografický sever, a zvyšuje sa v smere hodinových ručičiek

note: TRANSLATORS: 'show name' = 'TV/radio/podcast show name' here
en: show name
sk: názov šou

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from
sk: Názov tv/podcast/seriálovej šou z ktorého pochádza toto médium

note: TRANSLATORS: 'show sortname' = 'TV/radio/podcast show name as used for sorting purposes' here
en: show sortname
sk: názov šou pre triedenie

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from, for sorting purposes
sk: Názov tv/podcast/seriálovej šou z ktorého pochádza toto médium, pre účely triedenia

en: episode number
sk: číslo epizódy

en: The episode number in the season the media is part of
sk: Číslo epizódy v tomto období, ktorého súčasťou je toto médium

en: season number
sk: číslo obdobia

en: The season number of the show the media is part of
sk: Číslo obdobia tejto šou, ktorej súčasťou je toto médium

en: lyrics
sk: text

en: The lyrics of the media, commonly used for songs
sk: Text tohto média, zvyčajne sa používa pri piesňach

en: composer sortname
sk: meno skladateľa pre triedenie

en: person(s) who composed the recording, for sorting purposes
sk: osoby zodpovedné za nahrávku, na účely triedenia

en: grouping
sk: zoskupovanie

en: Groups related media that spans multiple tracks, like the different pieces of a concerto. It is a higher level than a track, but lower than an album
sk: Zoskupí súvisiace médiá, ktoré zaberajú viacero stôp, ako napríklad rôzne časti koncertu. Toto je vyššia úroveň než stopa, ale nižšia než album.

en: user rating
sk: hodnotenie používateľa

en: Rating attributed by a user. The higher the rank, the more the user likes this media
sk: Hodnotenie podľa používateľa. Čím vyššie, tým viac sa toto médium páči.

en: device manufacturer
sk: výrobca zariadenia

en: Manufacturer of the device used to create this media
sk: Výrobca zariadenia použitého na vytvorenie tohto média

en: device model
sk: model zariadenia

en: Model of the device used to create this media
sk: Model zariadenia použitého na vytvorenie tohto média

en: application name
sk: názov aplikácie

en: Application used to create the media
sk: Aplikácia použitá pri tvorbe tohto média

en: application data
sk: dáta aplikácie

en: Arbitrary application data to be serialized into the media
sk: Ľubovoľné údaje aplikácie, ktoré sa majú serializovať do média

en: image orientation
sk: orientácia obrázku

en: How the image should be rotated or flipped before display
sk: Ako má byť obrázok otočený alebo prevrátený pred jeho zobrazením

en: publisher
sk: vydavateľ

en: Name of the label or publisher
sk: Meno titulu alebo vydavateľa

en: interpreted-by
sk: interpret

en: Information about the people behind a remix and similar interpretations
sk: Informácie o ľuďoch v pozadí remixovania a podobných interpretácií

en: private-data
sk: súkromné-dáta

en: Private data
sk: Súkromné dáta

en: No URI handler for the %s protocol found
sk: Nenašla sa obsluha URI pre protokol %s

en: URI scheme '%s' not supported
sk: URI schéma '%s' nie je podporovaná

en: ERROR: from element %s: %s
sk: CHYBA: od prvku %s: %s

en: Additional debug info:
    %s
sk: Prídavné ladiace informácie:
    %s

note: ****************************************************************************************** *** helpers for pipeline-setup
en: link has no source [sink=%s@%p]
sk: odkaz nemá zdroj [sink=%s@%p]

en: link has no sink [source=%s@%p]
sk: odkaz nemá sink  [source=%s@%p]

en: no property "%s" in element "%s"
sk: neexistuje vlastnosť "%s" v prvku "%s"

en: no element "%s"
sk: prvok "%s" neexistuje

en: could not set property "%s" in element "%s" to "%s"
sk: nepodarilo sa nastaviť vlastnosť "%s" v prvku "%s" na "%s"

en: Delayed linking failed.
sk: Oneskorené odkazovanie zlyhalo.

en: could not link %s to %s
sk: nepodarilo sa pripojiť %s ku %s

en: unexpected reference "%s" - ignoring
sk: nečakaný odkaz "%s" - ignorujem

en: could not parse caps "%s"
sk: nepodarilo sa analyzovať schopnosti "%s"

en: no sink element for URI "%s"
sk: neexistuje prvok sink pre URI "%s"

en: no source element for URI "%s"
sk: neexistuje zdrojový prvok pre URI "%s"

en: syntax error
sk: chyba syntaxe

en: specified empty bin "%s", not allowed
sk: bol zadaný prázdny zásobník "%s", čo nie je dovolené

en: no bin "%s", unpacking elements
sk: neexistuje zásobník "%s", rozbaľujem prvky

en: empty pipeline not allowed
sk: prázdna rúra sa nepripúšťa

en: A lot of buffers are being dropped.
sk: Veľa vyrovnávacej pamäte sa zahadzuje.

en: Internal data flow problem.
sk: Vnútorný problém v toku údajov.

en: Internal data flow error.
sk: Vnútorná chyba toku údajov.

en: Internal clock error.
sk: Vnútorná chyba časovača.

en: Failed to map buffer.
sk: Zlyhalo vytváranie vyrovnávacej pamäte.

en: Filter caps
sk: Filtrovať schopnosti

en: Restrict the possible allowed capabilities (NULL means ANY). Setting this property takes a reference to the supplied GstCaps object.
sk: Obmedziť možné povolené schopnosti (NULOVÉ znamená ĽUBOVOĽNÉ). Nastavenie tejto vlastnosti berie referenciu na zadaný objekt GstCaps.

en: No Temp directory specified.
sk: Nebol určený dočasný priečinok (Temp).

en: Could not create temp file "%s".
sk: Nepodarilo sa získať informácie o "%s".

en: Could not open file "%s" for reading.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor "%s" pre čítanie.

en: Error while writing to download file.
sk: Chyba pri zápise do sťahovaného súboru.

en: No file name specified for writing.
sk: Nebol určený názov súboru pre zápis.

en: Could not open file "%s" for writing.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor "%s" pre zápis.

en: Error closing file "%s".
sk: Chyba pri zatváraní súboru "%s".

en: Error while seeking in file "%s".
sk: Chyba pri nastavovaní pozície v súbore "%s".

en: Error while writing to file "%s".
sk: Chyba pri zápise do súboru "%s".

en: No file name specified for reading.
sk: Nebol určený názov súboru pre čítanie.

en: Could not get info on "%s".
sk: Nepodarilo sa získať informácie o "%s".

en: "%s" is a directory.
sk: "%s" je adresár.

en: File "%s" is a socket.
sk: Súbor "%s" je zásuvka.

en: Failed after iterations as requested.
sk: Zlyhanie po vykonaní požadovaných iterácií.

en: caps
sk: schopnosti

en: detected capabilities in stream
sk: zistené schopnosti v prúde údajov

en: force caps
sk: vynútiť veľké písmená

en: force caps without doing a typefind
sk: vynútiť veľké písmená bez kontroly

en: Stream doesn't contain enough data.
sk: Prúd neobsahuje dostatok údajov.

en: Stream contains no data.
sk: Prúd neobsahuje údaje.

en: readable
sk: čitateľné

en: writable
sk: zapisovateľné

en: deprecated
sk: zastaralé

en: controllable
sk: ovládateľné

en: changeable in NULL, READY, PAUSED or PLAYING state
sk: meniteľné v stave NULOVÝ, PRIPRAVENÝ, POZASTAVENÝ alebo HRAJÚCI

en: changeable only in NULL, READY or PAUSED state
sk: meniteľné v iba stave NULOVÝ, PRIPRAVENÝ alebo POZASTAVENÝ

en: changeable only in NULL or READY state
sk: meniteľné iba v stave NULOVÝ alebo PRIPRAVENÝ

en: Blacklisted files:
sk: Zakázané súbory:

en: %d blacklisted file | %d blacklisted files
sk[0]: %d zakázaný súbor
sk[1]: %d zakázané súbory
sk[2]: %d zakázaných súborov

en: %d plugin | %d plugins
sk[0]: %d zásuvný modul
sk[1]: %d zásuvné moduly
sk[2]: %d zásuvných modulov

en: %d blacklist entry | %d blacklist entries
sk[0]: %d zakázaná položka
sk[1]: %d zakázané položky
sk[2]: %d zakázaných položiek

en: %d feature | %d features
sk[0]: %d funkcia
sk[1]: %d funkcie
sk[2]: %d funkcií

en: Print all elements
sk: Vypísať všetky prvky

en: Print list of blacklisted files
sk: Vytlačiť zoznam zakázaných súborov

en: Print a machine-parsable list of features the specified plugin or all plugins provide.
                                           Useful in connection with external automatic plugin installation mechanisms
sk: Vypísať taký zoznam možností tohto zásuvného modulu, ktorý sa dá spracovať automaticky.
                                           Je to užitočné v spojitosti s vonkajšími automatickými mechanizmami inštalácie zásuvných modulov

en: List the plugin contents
sk: Vypísať zoznam zásuvných modulov

en: Check if the specified element or plugin exists
sk: Skontrolovať, či existuje vybraný prvok alebo zásuvný modul

en: When checking if an element or plugin exists, also check that its version is at least the version specified
sk: Pri kontrole, či existuje daný prvok alebo zásuvný modul, skontrolovať aj či je jeho verzia aspoň na určenej úrovni

en: Print supported URI schemes, with the elements that implement them
sk: Zobraziť podporované URI schémy, spolu s prvkami ktoré ich implementujú

en: Could not load plugin file: %s
sk: Nepodarilo sa načítať súbor zásuvného modulu: %s

en: No such element or plugin '%s'
sk: Takýto prvok alebo zásuvný modul neexistuje '%s'

en: Index statistics
sk: Štatistika indexu

en: Setting pipeline to PLAYING ...
sk: Nastavujem rúru na HRAJÚCU ...

en: ERROR: pipeline doesn't want to play.
sk: CHYBA: Rúra nechce hrať.

en: Got message #%u from element "%s" (%s):
sk: Dostal som správu #%u od prvku "%s" (%s):

en: Got message #%u from pad "%s:%s" (%s):
sk: Dostal som správu #%u od padu "%s:%s" (%s):

en: Got message #%u from object "%s" (%s):
sk: Dostal som správu #%u od objektu "%s" (%s):

en: Got message #%u (%s):
sk: Dostal som správu #%u (%s):

en: Got EOS from element "%s".
sk: Dostal som EOS od prvku "%s".

en: EOS received - stopping pipeline...
sk: Prijatý EOS - zastavujem rúru ...

en: FOUND TAG      : found by element "%s".
sk: NAŠLA SA ZNAČKA    : našiel ju prvok "%s".

en: FOUND TAG      : found by pad "%s:%s".
sk: NAŠLA SA ZNAČKA    : našiel ju pad "%s:%s".

en: FOUND TAG      : found by object "%s".
sk: NAŠLA SA ZNAČKA    : našiel ju objekt "%s".

en: FOUND TAG
sk: NAŠLA SA ZNAČKA

en: FOUND TOC      : found by element "%s".
sk: NAŠLA SA TABUĽKA    : našiel ju prvok "%s".

en: FOUND TOC      : found by object "%s".
sk: NAŠLA SA TABUĽKA    : našiel ju objekt "%s".

en: FOUND TOC
sk: NAŠLA SA TABUĽKA

en: WARNING: from element %s: %s
sk: VAROVANIE: z prvku %s: %s

en: Pipeline is PREROLLED ...
sk: Rúra je v stave PREROLLED ...

en: Prerolled, waiting for buffering to finish...
sk: Predčítané, čakám na dokončenie napĺňania vyrovnávacej pamäte...

en: Prerolled, waiting for progress to finish...
sk: Predčítané, čakám na dokončenie...

en: buffering...
sk: Ukladám do vyrovnávacej pamäte...

en: Done buffering, setting pipeline to PLAYING ...
sk: Vyrovnávacia pamäť je naplnená, nastavujem rúru na HRAJÚCU ...

note: we were not buffering but PLAYING, PAUSE  the pipeline.
en: Buffering, setting pipeline to PAUSED ...
sk: Napĺňa sa vyrovnávacia pamäť, nastavujem rúru na POZASTAVENÚ ...

en: Redistribute latency...
sk: Predistribuovať latenciu...

en: Setting state to %s as requested by %s...
sk: Nastavujem stav na %s ako požaduje %s...

note: this application message is posted when we caught an interrupt and * we need to stop the pipeline.
en: Interrupt: Stopping pipeline ...
sk: Prerušenie: Zastavujem rúru ...

en: Interrupt while waiting for EOS - stopping pipeline...
sk: Prerušenie počas čakania na EOS - zastavujem rúru ...

en: EOS on shutdown enabled -- Forcing EOS on the pipeline
sk: EOS pri vypnutí je povolený -- Vynucujem EOS pre rúru

en: Waiting for EOS...
sk: Čakám na EOS...

en: Progress: (%s) %s
sk: Priebeh: (%s) %s

en: Missing element: %s
sk: Chýba prvok %s

en: Got context from element '%s': %s=%s
sk: Získal som kontext z prvku '%s': %s=%s

en: ERROR: pipeline doesn't want to preroll.
sk: CHYBA: rúra nechce prerollovať.

en: An error happened while waiting for EOS
sk: Počas čakania na EOS nastala chyba

en: Output tags (also known as metadata)
sk: Vypísať značky (známe tiež ako metadáta)

en: Output TOC (chapters and editions)
sk: Výstupná tabuľka obsahu (kapitoly a vydania)

en: Output status information and property notifications
sk: Vypísať informácie o stave a upozornenia o vlastnostiach

en: Do not print any progress information
sk: Nevypisovať informácie o stave

en: Output messages
sk: Vypísať správy

en: Do not output status information for the specified property if verbose output is enabled (can be used multiple times)
sk: Neposkytnúť do výstupu informácie o vybranom vlastníctve ak je povolený podrobný výstup )dá sa použiť niekoľkokrát)

en: PROPERTY-NAME
sk: Meno vlastníctva

en: Do not install a fault handler
sk: Neinštalovať obsluhu výnimiek

en: Force EOS on sources before shutting the pipeline down
sk: Vynútiť EOS na zdrojoch pred vypnutím rúry

en: Gather and print index statistics
sk: Zozbierať a zobraziť štatistiku indexu

en: ERROR: pipeline could not be constructed: %s.
sk: CHYBA: nepodarilo sa vytvoriť rúru: %s.

en: ERROR: pipeline could not be constructed.
sk: CHYBA: nepodarilo sa vytvoriť rúru.

en: WARNING: erroneous pipeline: %s
sk: VAROVANIE: chybná rúra: %s

en: ERROR: the 'pipeline' element wasn't found.
sk: CHYBA: prvok 'rúra' sa nenašiel.

en: Setting pipeline to PAUSED ...
sk: Nastavujem rúru na POZASTAVENÚ ...

en: Pipeline is live and does not need PREROLL ...
sk: Rúra je živá a nepotrebuje PREROLL ...

en: Pipeline is PREROLLING ...
sk: Rúra je v stave PREROLLING ...

en: Execution ended after %
sk: Vykonávanie skončilo po %

en: Setting pipeline to NULL ...
sk: Nastavujem rúru na NULOVÚ ...

en: Freeing pipeline ...
sk: Uvoľňujem rúru ...
