gstreamer 1.21.90 - en to tr translation catalogue (383 entries)

en: Print the GStreamer version
tr: GStreamer sürünümü yazdır

en: Make all warnings fatal
tr: Tüm uyarıları ölümcül yap

en: Print available debug categories and exit
tr: Geçerli hata ayıklama sınıflarını yazdır ve çık

en: Default debug level from 1 (only error) to 9 (anything) or 0 for no output
tr: Öntanımlı hata ayıklama seviyesi 1'den (sadece hatalar) 9'a (her şey) ya da çıktı olmaması için 0

en: LEVEL
tr: DÜZEY

en: Comma-separated list of category_name:level pairs to set specific levels for the individual categories. Example: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3
tr: Ayrı sınıfların belirli seviyeleri için sınıf_ismi:seviye çiftlerinin virgül ile ayrılmış listesi. Örnek: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3

en: LIST
tr: LİSTE

en: Disable colored debugging output
tr: Renkli hata ayıklama çıktısını kapat

en: Changes coloring mode of the debug log. Possible modes: off, on, disable, auto, unix
tr: Hata ayıklama günlüklerini renklendirme kipini değiştirir. Olası kipler: kapalı, açık, devredışı, otomatik, unix

en: Disable debugging
tr: Hata ayıklamayı kapat

en: Enable verbose plugin loading diagnostics
tr: Ayrıntılı eklenti yükleme detaylarını etkinleştir

en: Colon-separated paths containing plugins
tr: Eklentileri içeren iki nokta üst üste ile ayrılmış yollar

en: PATHS
tr: YOLLAR

en: Comma-separated list of plugins to preload in addition to the list stored in environment variable GST_PLUGIN_PATH
tr: Çevre değişkeni GST_PLUGIN_PATH içinde saklanan listeye ek olarak önceden yüklenecek virgün ile ayrılmış eklenti listesi

en: PLUGINS
tr: EKLENTİLER

en: Disable trapping of segmentation faults during plugin loading
tr: Eklenti yüklenirken kesimleme hatalarını yakalamayı kapat

en: Disable updating the registry
tr: Kayıt defteri güncellemeyi devre dışı bırak

en: Disable spawning a helper process while scanning the registry
tr: Kayıt defteri taranırken yardımcı bir işlem oluşturmayı devre dışı bırak

en: GStreamer Options
tr: GStreamer Seçenekleri

en: Show GStreamer Options
tr: GStreamer Seçeneklerini Göster

en: Unknown option
tr: Bilinmeyen seçenek

en: GStreamer encountered a general core library error.
tr: GStreamer genel temel kütüphane hatası ile karşılaştı.

en: GStreamer developers were too lazy to assign an error code to this error.
tr: GStreamer geliştiricileri bu hata için bir hata kodu atamaya üşenmişler.

en: Internal GStreamer error: code not implemented.
tr: İç GStreamer hatası: kod tamamlanmamış.

en: GStreamer error: state change failed and some element failed to post a proper error message with the reason for the failure.
tr: GStreamer hatası: durum değişikliği başarısız oldu ve bazı öge başarısızlık nedeni ile ilgili uygun bir hata iletisi göndermede başarısız oldu.

en: Internal GStreamer error: pad problem.
tr: Dahili GStreamer hatası: dolgu problemi.

en: Internal GStreamer error: thread problem.
tr: İç GStreamer hatası: iş parçacığı sorunu.

en: GStreamer error: negotiation problem.
tr: İç GStreamer hatası: uzlaşma sorunu.

en: Internal GStreamer error: event problem.
tr: İç GStreamer hatası: olay sorunu.

en: Internal GStreamer error: seek problem.
tr: İç GStreamer hatası: arama sorunu.

en: Internal GStreamer error: caps problem.
tr: İç GStreamer hatası: kapasite sorunu.

en: Internal GStreamer error: tag problem.
tr: İç GStreamer hatası: etiket sorunu.

en: Your GStreamer installation is missing a plug-in.
tr: GStreamer kurulumunuzda bir eklenti eksik.

en: GStreamer error: clock problem.
tr: GStreamer hatası: saat sorunu.

en: This application is trying to use GStreamer functionality that has been disabled.
tr: Bu uygulama devre dışı bırakılmış GStreamer işlevini kullanmayı deniyor.

en: GStreamer encountered a general supporting library error.
tr: GStreamer genel kütüphane destekleme hatası ile karşılaştı.

en: Could not initialize supporting library.
tr: Destekleyici kütüphane başlatılamadı.

en: Could not close supporting library.
tr: Destekleyici kütüphane kapatılamadı.

en: Could not configure supporting library.
tr: Desteklenen kütüphane yapılandırılamadı.

en: Encoding error.
tr: Kodlama hatası.

en: GStreamer encountered a general resource error.
tr: GStreamer genel bir kaynak hatası ile karşılaştı.

en: Resource not found.
tr: Kaynak bulunamadı.

en: Resource busy or not available.
tr: Kaynak meşgul veya ulaşılabilir değil.

en: Could not open resource for reading.
tr: Okuma için kaynak açılamadı.

en: Could not open resource for writing.
tr: Yazma için kaynak açılamadı.

en: Could not open resource for reading and writing.
tr: Okuma ve yazma için kaynak açılamadı.

en: Could not close resource.
tr: Kaynak kapatılamadı.

en: Could not read from resource.
tr: Kaynaktan okunamadı.

en: Could not write to resource.
tr: Kaynağa yazılamadı.

en: Could not perform seek on resource.
tr: Kaynak üzerinde atlama yapılamadı.

en: Could not synchronize on resource.
tr: Kaynak eşzamanlandırılamadı.

en: Could not get/set settings from/on resource.
tr: Kaynağa değerler atanamadı ya da alınamadı.

en: No space left on the resource.
tr: Kaynakta boş alan kalmadı.

en: Not authorized to access resource.
tr: Kaynağa erişmek için yetkili değil.

en: GStreamer encountered a general stream error.
tr: GStreamer genel bir akış hatası ile karşılaştı.

en: Element doesn't implement handling of this stream. Please file a bug.
tr: Öge bu akımın işlemesini gerçekleştiremiyor. Lütfen hata bildiriminde bulunun.

en: Could not determine type of stream.
tr: Akım türü belirlenemedi.

en: The stream is of a different type than handled by this element.
tr: Akım bu öge tarafından işlenen türden farklı bir türde.

en: There is no codec present that can handle the stream's type.
tr: Akım türünü işleyebilecek kodek bulunmuyor.

en: Could not decode stream.
tr: Akım çözümlenemedi.

en: Could not encode stream.
tr: Akım kodlanamadı.

en: Could not demultiplex stream.
tr: Akım çoklaması geriye alınamadı.

en: Could not multiplex stream.
tr: Akım çoklandırılamadı.

en: The stream is in the wrong format.
tr: Akış yanlış biçimdedir.

en: The stream is encrypted and decryption is not supported.
tr: Akış şifrelidir ve şifre açma desteklenmiyor.

en: The stream is encrypted and can't be decrypted because no suitable key has been supplied.
tr: Akış şifrelidir ve şifresi açılamaz çünkü uygun anahtar temin edilmemiştir.

en: No error message for domain %s.
tr: %s etki alanı için hiç hata iletisi yok.

en: No standard error message for domain %s and code %d.
tr: %s etki alanı ve %d kodu için standart hata iletisi yok.

en: Selected clock cannot be used in pipeline.
tr: Seçilen saat ardışık düzende kulanılamıyor.

en: Error writing registry cache to %s: %s
tr: %s konumuna kayıt defteri önbelleğini yazmada hata: %s

en: title
tr: başlık

en: commonly used title
tr: yaygın olarak kullanılan başlık

en: title sortname
tr: sıralamaadı başlığı

en: commonly used title for sorting purposes
tr: amaçları sıralamak için yaygın olarak kullanılan başlık

en: artist
tr: sanatçı

en: person(s) responsible for the recording
tr: kayıttan sorumlu olan kişi(ler)

en: artist sortname
tr: sanatçı sıralamadı

en: person(s) responsible for the recording for sorting purposes
tr: sıralama amaçlı kayıttan sorumlu kişi(ler)

en: album
tr: albüm

en: album containing this data
tr: bu bilgiyi içeren albüm

en: album sortname
tr: albüm sıralama adı

en: album containing this data for sorting purposes
tr: sıralama amaçlı bu verileri içeren albüm

en: album artist
tr: albüm sanatçısı

en: The artist of the entire album, as it should be displayed
tr: Gerektiği gibi gösterilen tüm albümlerin sanatçıları

en: album artist sortname
tr: albüm sanatçıları sıralamaadı

en: The artist of the entire album, as it should be sorted
tr: Gerektiği gibi sıralanan tüm albümlerin sanatçıları

en: date
tr: tarih

en: date the data was created (as a GDate structure)
tr: tarih verisi oluşturuldu (bir GDate yapısı olarak)

en: datetime
tr: tarihsaat

en: date and time the data was created (as a GstDateTime structure)
tr: tarih ve saat verisi oluşturuldu (bir GstDateTime yapısı olarak)

en: genre
tr: tür

en: genre this data belongs to
tr: bu verinin ait olduğu tür

en: comment
tr: yorum

en: free text commenting the data
tr: veriyi yorumlayan serbest metin

en: extended comment
tr: genişletilmiş yorum

en: free text commenting the data in key=value or key[en]=comment form
tr: anahtar=deger ya da anahtar[en]=yorum biçimindeki metin yorumlama

en: track number
tr: parça numarası

en: track number inside a collection
tr: kolleksiyon içindeki parça numarası

en: track count
tr: parça sayısı

en: count of tracks inside collection this track belongs to
tr: bu parçanın ait olduğu kolleksiyonun parça sayısı

en: disc number
tr: disk numarası

en: disc number inside a collection
tr: kolleksiyon içindeki disk numarası

en: disc count
tr: disk sayısı

en: count of discs inside collection this disc belongs to
tr: bu diskin ait olduğu kolleksiyondaki disklerin sayısı

en: location
tr: konum

en: Origin of media as a URI (location, where the original of the file or stream is hosted)
tr: URI olarak ortam kaynağı (dosyanın özgün konumu ya da akışın barındırıldığı konum)

en: homepage
tr: anasayfa

en: Homepage for this media (i.e. artist or movie homepage)
tr: Bu ortamın anasayfası (yani sanatçı ya da film anasayfası)

en: description
tr: tanım

en: short text describing the content of the data
tr: verinin içeriğini tanımlayan kısa metin

en: version
tr: sürüm

en: version of this data
tr: bu verinin sürümü

en: International Standard Recording Code - see http://www.ifpi.org/isrc/
tr: Uluslararası Standart Kayıt Kodu - http://www.ifpi.org/isrc/ adresine bakın

en: organization
tr: kurum

en: copyright
tr: telif hakkı

en: copyright notice of the data
tr: verinin telif hakkı notu

en: copyright uri
tr: telif hakkı uri

en: URI to the copyright notice of the data
tr: Verinin telif hakkı bildirimi için URI

en: encoded by
tr: kodlayan

en: name of the encoding person or organization
tr: kodlayan kişi ya da organizasyonun adı

en: contact
tr: iletişim

en: contact information
tr: iletişim bilgisi

en: license
tr: lisans

en: license of data
tr: verinin lisansı

en: license uri
tr: lisans uri

en: URI to the license of the data
tr: Verinin lisansı için URI

en: performer
tr: icra eden

en: person(s) performing
tr: icra eden kişi(ler)

en: composer
tr: düzenleyici

en: person(s) who composed the recording
tr: kayıt oluşturan kişi(ler)

en: conductor
tr: kondüktör

en: conductor/performer refinement
tr: kondüktör/performans iyileştirmesi

en: duration
tr: süre

en: length in GStreamer time units (nanoseconds)
tr: GStreamer zaman birimleri cinsinden uzunluk (nanosaniye)

en: codec
tr: kodek

en: codec the data is stored in
tr: verinin saklandığı kodek

en: video codec
tr: video kodeki

en: codec the video data is stored in
tr: videonun saklandığı kodek

en: audio codec
tr: ses kodeki

en: codec the audio data is stored in
tr: ses verisinin saklandığı kodek

en: subtitle codec
tr: altyazı kodlayıcı-kod çözücüsü

en: codec the subtitle data is stored in
tr: altyazı verisinin saklandığı kodlayıcı-kod çözücü

en: container format
tr: kap biçimi

en: container format the data is stored in
tr: verilerin saklandığı kap biçemi

en: bitrate
tr: örnekleme hızı

en: exact or average bitrate in bits/s
tr: bit/s olarak ortalama veya kesin örnekleme hızı

en: nominal bitrate
tr: nominal örnekleme hızı

en: nominal bitrate in bits/s
tr: bit/s olarak nominal örnekleme hızı

en: minimum bitrate
tr: asgari örnekleme hızı

en: minimum bitrate in bits/s
tr: bit/s olarak asgari örnekleme hızı

en: maximum bitrate
tr: azami örnekleme hızı

en: maximum bitrate in bits/s
tr: bit/s olarak azami örnekleme hızı

en: encoder
tr: kodlayıcı

en: encoder used to encode this stream
tr: bu akımı kodlarken kullanılacak kodlayıcı

en: encoder version
tr: kodlayıcı sürümü

en: version of the encoder used to encode this stream
tr: bu akımı kodlarken kullanılan kodlayıcının sürümü

en: serial
tr: seri numarası

en: serial number of track
tr: parçanın seri numarası

en: replaygain track gain
tr: tekrarkazanç parça kazancı

en: track gain in db
tr: db olarak parça kazancı

en: replaygain track peak
tr: tekrarkazanç parça üst sınırı

en: peak of the track
tr: parçanın üst sınırı

en: replaygain album gain
tr: tekrarkazanç albüm kazancı

en: album gain in db
tr: db olarak albüm kazancı

en: replaygain album peak
tr: tekrarkazanç albüm üst sınırı

en: peak of the album
tr: albüm üst sınırı

en: replaygain reference level
tr: yeniden kazanç kaynak seviyesi

en: reference level of track and album gain values
tr: şarkı ve albüm kazanç değerlerinin kaynak seviyesi

en: language code
tr: dil kodu

en: language code for this stream, conforming to ISO-639-1 or ISO-639-2
tr: bu akış için ISO-639-1 ya da ISO-639-2 standartlarına uygun dil kodu

en: language name
tr: dil adı

en: freeform name of the language this stream is in
tr: bu akıştaki dilin serbest biçem adı

en: image
tr: görüntü

en: image related to this stream
tr: bu akış ile ilişkili görüntü

note: TRANSLATORS: 'preview image' = image that shows a preview of the full image
en: preview image
tr: görüntüyü önizle

en: preview image related to this stream
tr: bu akış ile ilişkili görüntüyü önizle

en: attachment
tr: ek

en: file attached to this stream
tr: bu akışa dosya eklendi

en: beats per minute
tr: dakikadaki vuruş

en: number of beats per minute in audio
tr: seste dakikadaki vuruş sayısı

en: keywords
tr: anahtar sözcükler

en: comma separated keywords describing the content
tr: içeriği tanımlayan virgülle ayrılmış anahtar sözcükler

en: geo location name
tr: coğrafi konum adı

en: human readable descriptive location of where the media has been recorded or produced
tr: ortamın kaydedildiği ya da üretildiği okunabilir açıklayıcı konum

en: geo location latitude
tr: coğrafi konum enlemi

en: geo latitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the equator, negative values for southern latitudes)
tr: WGS84'e göre ortamın derece olarak kaydedildiği veya üretildiği coğrafi enlem konumu (ekvatorda sıfır, güney enlemleri için negatif değerler)

en: geo location longitude
tr: coğrafi konum boylamı

en: geo longitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the prime meridian in Greenwich/UK,  negative values for western longitudes)
tr: WGS84'e göre medyanın derece olarak kaydedildiği veya üretildiği coğrafi boylam konumu (Greenwich/UK'deki prime meridyende sıfır, batı boylamları için negatif değerler)

en: geo location elevation
tr: coğrafi konum yüksekliği

en: geo elevation of where the media has been recorded or produced in meters according to WGS84 (zero is average sea level)
tr: WGS84'e göre ortamın kaydedildiği veya metre olarak üretildiği yerin coğrafi yüksekliği (sıfır ortalama deniz seviyesidir)

en: geo location country
tr: ülke coğrafi konumu

en: country (english name) where the media has been recorded or produced
tr: ortamın üretildiği ya da kaydedildiği ülke (ingilizce adı)

en: geo location city
tr: şehir coğrafi konumu

en: city (english name) where the media has been recorded or produced
tr: ortamın kaydedildiği ya da üretildiği şehir (ingilizce adı)

en: geo location sublocation
tr: bölge coğrafi konumu

en: a location within a city where the media has been produced or created (e.g. the neighborhood)
tr: ortamın üretildiği ya da oluşturulduğu şehirdeki bir konum (örneğin semt)

en: geo location horizontal error
tr: coğrafi yatay konum hatası

en: expected error of the horizontal positioning measures (in meters)
tr: yatay konumlandırma ölçümlerinde beklenen hata (metre cinsinden)

en: geo location movement speed
tr: coğrafi konum hareket hızı

en: movement speed of the capturing device while performing the capture in m/s
tr: yakalama aygıtının m/s cinsinden yakalama yaparken ki hareket hızı

en: geo location movement direction
tr: coğrafi konum hareket doğrultusu

en: indicates the movement direction of the device performing the capture of a media. It is represented as degrees in floating point representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
tr: bir ortamın yakalanmasını gerçekleştiren aygıtın hareket yönünü gösterir. Kayan nokta gösteriminde derece olarak temsil edilir, 0 coğrafi kuzey anlamına gelir ve saat yönünde artar

en: geo location capture direction
tr: coğrafi konum yakalama açıklaması

en: indicates the direction the device is pointing to when capturing  a media. It is represented as degrees in floating point  representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
tr: bir medyayı yakalarken aygıtın işaret ettiği yönü gösterir. Kayan nokta gösteriminde derece olarak temsil edilir, 0 coğrafi kuzey anlamına gelir ve saat yönünde artar

note: TRANSLATORS: 'show name' = 'TV/radio/podcast show name' here
en: show name
tr: adı göster

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from
tr: Ortamın tv/podcast/serie den birisinin adı

note: TRANSLATORS: 'show sortname' = 'TV/radio/podcast show name as used for sorting purposes' here
en: show sortname
tr: sıralamaadını göster

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from, for sorting purposes
tr: Ortamın tv/podcast/serie den birisinin adı, sıralama için

en: episode number
tr: bölüm numarası

en: The episode number in the season the media is part of
tr: Ortamın parçası olduğu sezonun bölüm numarası

en: season number
tr: oturum numarası

en: The season number of the show the media is part of
tr: Ortamın parçası olduğu sezon numarası

en: lyrics
tr: şarkı sözleri

en: The lyrics of the media, commonly used for songs
tr: Ortamın şarkı sözleri, genellikle şarkılar için kullanılır

en: composer sortname
tr: besteci sıralama adı

en: person(s) who composed the recording, for sorting purposes
tr: sıralama amaçlı kayıt oluşturan kişi(ler)

en: grouping
tr: gruplandırma

en: Groups related media that spans multiple tracks, like the different pieces of a concerto. It is a higher level than a track, but lower than an album
tr: Grup ilgili ortam çoklu şarkılar içerir, bir konçertonun farklı parçaları gibi. Bu şarkıdan daha üst seviyedir ancak albümden alt seviyedir

en: user rating
tr: kullanıcı değerlendirmesi

en: Rating attributed by a user. The higher the rank, the more the user likes this media
tr: Kullanıcı tarafından verilmiş puanlama. En yüksek puanlama, bir çok kullanıcı bu ortamı beğenmiş

en: device manufacturer
tr: aygıt üreticisi

en: Manufacturer of the device used to create this media
tr: Bu ortamı oluşturmak için kullanılan aygıt üreticisi

en: device model
tr: aygıt modeli

en: Model of the device used to create this media
tr: Bu ortamı oluşturmak için kullanılan aygıtın modeli

en: application name
tr: uygulama adı

en: Application used to create the media
tr: Bu ortamı oluşturmak için kullanılan uygulama

en: application data
tr: uygulama verileri

en: Arbitrary application data to be serialized into the media
tr: Ortamda serileştirilecek gelişigüzel uygulama verileri

en: image orientation
tr: görüntü yönü

en: How the image should be rotated or flipped before display
tr: Görüntü gösterilmeden önce nasıl döndürülmelidir ya da çevirilmelidir

en: publisher
tr: yayımcı

en: Name of the label or publisher
tr: Marka ya da yayımcının adı

en: interpreted-by
tr: tarafından-yorumlanmış

en: Information about the people behind a remix and similar interpretations
tr: Yeniden düzenleme ve benzer yorumların arkasındaki kişi hakkında bilgi

en: Midi note number of the audio track.
tr: Ses kaydının midi notu numarası.

en: private-data
tr: özel-veri

en: Private data
tr: Özel veri

en: Invalid URI: %s
tr: Geçersiz URI: %s

en: No URI handler for the %s protocol found
tr: %s iletişim kuralı için URI işleyicisi bulunamadı

en: URI scheme '%s' not supported
tr: URI şema '%s' desteklenmez

en: ERROR: from element %s: %s
tr: HATA: %s ögesinden: %s

en: Additional debug info:
    %s
tr: Ek hata ayıklama bilgisi:
    %s

note: ****************************************************************************************** *** helpers for pipeline-setup
en: link has no source [sink=%s@%p]
tr: bağlantı kaynağı yok [alıcı=%s@%p]

en: link has no sink [source=%s@%p]
tr: bağlantı alış noktası yok [kaynak=%s@%p]

en: No such property.
tr: Böyle bir özellik yok.

en: no property "%s" in element "%s"
tr: "%2$s" ögesinde "%1$s" özelliği yok

en: Element "%s" is not a GstPreset
tr: "%s" ögesi bir GstPreset değildir

en: could not set preset "%s" in element "%s"
tr: "%2$s" ögesinde kurulu ayar "%1$s" ayarlanamadı

en: no element "%s"
tr: "%s" ögesi yok

en: could not set property "%s" in element "%s" to "%s"
tr: "%2$s" ögesindeki "%1$s" özelliğine "%3$s" değeri atanamadı

en: could not set property "%s" in child of element "%s" to "%s"
tr: "%2$s" alt ögesindeki "%1$s" özelliğine "%3$s" değeri atanamadı

en: Delayed linking failed.
tr: Gecikmeli bağlama başarısız oldu.

en: could not link %s to %s, %s can't handle caps %s
tr: %s i %s e bağlanamadı, %s başlıklar işlenemiyor %s

en: could not link %s to %s, neither element can handle caps %s
tr: %s i %s e bağlanamadı, hiçbir başlık ögesi işlenemiyor %s

en: could not link %s to %s with caps %s
tr: %s, %s e %s başlıklar ile bağlanamadı

en: could not link %s to %s
tr: %s, %s'a bağlanamadı

en: unexpected reference "%s" - ignoring
tr: beklenmeyen kaynak "%s" - yoksayılıyor

en: unexpected pad-reference "%s" - ignoring
tr: beklenmedik dolgu-kaynağı "%s" - yoksayılıyor

en: could not parse caps "%s"
tr: "%s" kabiliyetleri ayrıştırılamadı

en: no sink element for URI "%s"
tr: "%s" URI'si için sink ögesi yok

en: no source element for URI "%s"
tr: "%s" URI'si için kaynak ögesi yok

en: syntax error
tr: söz dizim hatası

en: specified empty bin "%s", not allowed
tr: belirtilen boş ikili "%s", izin verilmedi

en: no bin "%s", unpacking elements
tr: "%s" ikilisi yok, öge açılamıyor

en: empty pipeline not allowed
tr: boş boruhattına izin verilmiyor

en: Pipeline construction is invalid, please add queues.
tr: Ardışık düzen yapısı geçersiz, lütfen sıralar ekleyin.

en: A lot of buffers are being dropped.
tr: Tampon belleklerin bir çoğu bırakılıyor.

en: Internal data flow problem.
tr: İç veri akış sorunu.

en: Internal data flow error.
tr: İç veri akış hatası.

en: Internal clock error.
tr: İç saat hatası.

en: Failed to map buffer.
tr: Tampon eşleştirme başarısız.

en: Filter caps
tr: Büyük harfleri süz

en: Restrict the possible allowed capabilities (NULL means ANY). Setting this property takes a reference to the supplied GstCaps object.
tr: İzin verilen yetenekleri kısıtla (NULL HİÇ anlamına gelir). Bu özelliklerin ayarlanması verilen GstCaps nesnesini kaynak olarak alır.

en: Caps Change Mode
tr: Başlıklar Modunu Değiştir

en: Filter caps change behaviour
tr: Büyük harf değişiklik davranışını filtrele

en: No Temp directory specified.
tr: Geçici dizin belirtilmedi.

en: Could not create temp file "%s".
tr: Geçici dosya "%s" oluşturulamadı.

en: Could not open file "%s" for reading.
tr: "%s" dosyası okuma için açılamadı.

en: Error while writing to download file.
tr: Dosya indirmek için yazarken hata.

en: No file name specified for writing.
tr: Yazım için hiç bir dosya adı belirtilmedi.

en: Could not open file "%s" for writing.
tr: "%s" dosyası yazım için açılamadı.

en: Error closing file "%s".
tr: "%s" kapatılırken hata.

en: Error while seeking in file "%s".
tr: "%s" dosyasında arama yaparken hata.

en: Error while writing to file "%s".
tr: "%s" dosyası yazılırken hata.

en: No file name specified for reading.
tr: Okuma için hiç bir dosya adı belirtilmedi.

en: Could not get info on "%s".
tr: "%s" ögesinden bilgi alınamadı.

en: "%s" is a directory.
tr: "%s" bir dizindir.

en: File "%s" is a socket.
tr: Dosya "%s" bir sokettir.

en: Failed after iterations as requested.
tr: İstenildiği gibi tekrarlama başarısız oldu.

en: eos-after and error-after can't both be defined.
tr: eos-sonra ve hata-sonra her ikisi de tanımlanamaz.

en: caps
tr: kabiliyetler

en: detected capabilities in stream
tr: akımda tesbit edilen kabiliyetler

en: minimum
tr: asgari

en: force caps
tr: kapasiteyi zorla

en: force caps without doing a typefind
tr: bir tür tanımlaması yapmadan kapasiteyi zorla

en: Stream doesn't contain enough data.
tr: Akışı yeterli veri içermiyor.

en: Stream contains no data.
tr: Akış hiçbir veri içermiyor.

en: %sImplemented Interfaces%s:
tr: %serçeklenmiş Arayüzler%s:

en: readable
tr: okunabilir

en: writable
tr: yazılabilir

en: deprecated
tr: kullanım dışı

en: controllable
tr: yöneltilebilir

en: conditionally available
tr: koşullu olarak kullanılabilir

en: changeable in NULL, READY, PAUSED or PLAYING state
tr: BOŞ, HAZIR, DURDURULMUŞ veya YÜRÜTÜLÜYOR durumlarına değiştirilebilir

en: changeable only in NULL, READY or PAUSED state
tr: sadece NULL, READY ya da PAUSED olarak değiştirilebilir

en: changeable only in NULL or READY state
tr: sadece NULL ya da READY olarak değiştirilebilir

en: Blacklisted files:
tr: Kara listeye alınan dosyalar:

en: %sTotal count%s: %s
tr: %sToplam sayı%s: %s

en: %d blacklisted file | %d blacklisted files
tr[0]: %d kara listeye alınan dosya

en: %d plugin | %d plugins
tr[0]: %d eklentisi

en: %d blacklist entry | %d blacklist entries
tr[0]: %d kara liste girdisi

en: %d feature | %d features
tr[0]: %d özelliği

en: Print all elements
tr: Bütün ögeleri yazdır

en: Print list of blacklisted files
tr: Kara listeye alınmış dosyaların listesini yazdır

en: Print a machine-parsable list of features the specified plugin or all plugins provide.
                                           Useful in connection with external automatic plugin installation mechanisms
tr: Belirtilen eklenti ya da sağlanan bütün eklentilerin özelliklerinin makine-çözümlenebilir bir listesini yazdır.
                                           Harici otomatik eklenti kurulum tekniği ile bağlantıda faydalı

en: List the plugin contents
tr: Eklenti içeriklerini listele

en: A slashes ('/') separated list of types of elements (also known as klass) to list. (unordered)
tr: Bir eğik çizgi ('/') ögelerinin türlerini listelemek için (klass olarak da bilinen) listelerine ayrılmış. (sıralı değil)

en: Check if the specified element or plugin exists
tr: Belirtilen öge ya da eklentinin var olup olmadığını kontrol et

en: When checking if an element or plugin exists, also check that its version is at least the version specified
tr: Bir öge ya da eklentinin var olup olmadığını kontrol ettiğinizde ayrıca onların belirtilen en son versiyonda olup olmadıklarını da kontrol edin

en: Print supported URI schemes, with the elements that implement them
tr: Desteklenen URI şemalarını onlara uygulanan ögelerle yazdır

en: Disable colors in output. You can also achieve the same by setting 'GST_INSPECT_NO_COLORS' environment variable to any value.
tr: Çıktıdaki renkleri devre dışı bırakın. 'GST_INSPECT_NO_COLORS' ortam değişkenini herhangi bir değere ayarlayarak da aynısını elde edebilirsiniz.

en: Color output, even when not sending to a tty.
tr: Bir tty göndermese bile renk çıkışı.

en: Could not load plugin file: %s
tr: Eklenti dosyası yüklenemedi: %s

en: No such element or plugin '%s'
tr: Böyle bir öge ya da '%s' eklentisi yok

en: Index statistics
tr: Dizin istatistikleri

en: Setting pipeline to PLAYING ...
tr: Boru hattı PLAYING olarak ayarlanıyor ...

en: ERROR: pipeline doesn't want to play.
tr: HATA: boruhattı çalmak istemiyor.

en: Got message #%u from element "%s" (%s):
tr: #%u iletisi "%s" ögesinden alındı (%s):

en: Got message #%u from pad "%s:%s" (%s):
tr: #%u iletisi dolgu "%s:%s" (%s) üzerinden alındı:

en: Got message #%u from object "%s" (%s):
tr: #%u iletisi "%s" nesnesinden alındı (%s):

en: Got message #%u (%s):
tr: İleti #%u alındı (%s):

en: Got EOS from element "%s".
tr: "%s" ögesinden gelen EOS.

en: EOS received - stopping pipeline...
tr: EOS alındı - boru hattı durduruluyor...

en: FOUND TAG      : found by element "%s".
tr: ETİKET BULUNDU      : "%s" ögesi tarafından bulundu.

en: FOUND TAG      : found by pad "%s:%s".
tr: ETİKET BULUNDU      : "%s:%s" dolgusu tarafından bulundu.

en: FOUND TAG      : found by object "%s".
tr: ETİKET BULUNDU      : "%s" nesnesi tarafından bulundu.

en: FOUND TAG
tr: ETİKET BULUNDU

en: FOUND TOC      : found by element "%s".
tr: İÇİNDEKİLER BULUNDU      : "%s" ögesi tarafından bulundu.

en: FOUND TOC      : found by object "%s".
tr: İÇİNDEKİLER BULUNDU      : "%s" nesnesi tarafından bulundu.

en: FOUND TOC
tr: İÇİNDEKİLER BULUNDU

en: INFO:
    %s
tr: BİLGİ:
    %s

en: WARNING: from element %s: %s
tr: UYARI: %s ögesinden: %s

en: Pipeline is PREROLLED ...
tr: Boru hattı PREROLLED ...

en: Prerolled, waiting for buffering to finish...
tr: Kullanım öncesi, önbelleğe alma işleminin bitmesi bekleniyor...

en: Prerolled, waiting for progress to finish...
tr: Kullanım öncesi, ilerlemenin bitmesi için bekleniyor...

en: buffering...
tr: tamponlanıyor...

en: Done buffering, setting pipeline to PLAYING ...
tr: Önbelleğe alma işlemi, YÜRÜTÜLÜYOR durumu için ardışık düzen ayarlamaları yapıldı ...

note: we were not buffering but PLAYING, PAUSE  the pipeline.
en: Buffering, setting pipeline to PAUSED ...
tr: Tamponlama, DURAKLAT olarak ayarlanıyor ...

en: Redistribute latency...
tr: Yeniden dağıtım gecikmesi...

en: Setting state to %s as requested by %s...
tr: Durum %s olarak ayarlanıyor, %s tarafından istenmiş...

note: this application message is posted when we caught an interrupt and * we need to stop the pipeline.
en: Interrupt: Stopping pipeline ...
tr: Kesme: Boru hattı durduruluyor ...

en: Interrupt while waiting for EOS - stopping pipeline...
tr: EOS için beklenirken kesme - boru hattı durduruluyor...

en: EOS on shutdown enabled -- Forcing EOS on the pipeline
tr: Kapanmada EOS etkin - Boru hattında EOS zorlanıyor

en: Waiting for EOS...
tr: EOS için bekleniyor...

en: Progress: (%s) %s
tr: İlerleme: (%s) %s

en: Missing element: %s
tr: Eksik öge: %s

en: Got context from element '%s': %s=%s
tr: Ögeden '%s' içerik alındı: %s=%s

en: ERROR: pipeline doesn't want to preroll.
tr: HATA: boru hattı kullanım öncesi yapmak istemiyor.

en: An error happened while waiting for EOS
tr: Akış sonu için beklerken bir hata oldu

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
tr: Windows yüksek çözünürlüklü saat, hassasiyet kullanımı: %u ms

en: Output tags (also known as metadata)
tr: Çıktı etiketleri (metadata olarak da bilinir)

en: Output TOC (chapters and editions)
tr: İçindekiler Çıktısı (bölümler ve sürümleri)

en: Output status information and property notifications
tr: Çıktı durum bilgisi ve özellik uyarıları

en: Do not print any progress information
tr: Herhangi bir ilerleme bilgisi yazdırmayın

en: Output messages
tr: Çıktı iletileri

en: Do not output status information for the specified property if verbose output is enabled (can be used multiple times)
tr: Ayrıntılı çıktı etkinse, durum bilgilerini belirtilen özellik için çıkış değil (birden çok kez kullanılabilir)

en: PROPERTY-NAME
tr: ÖZELLİK-ADI

en: Do not install a fault handler
tr: Hatalı işleticiyi kurma

en: Force EOS on sources before shutting the pipeline down
tr: Boru hattı kapatılmadan önce kaynaklarda EOS zorla

en: Gather and print index statistics
tr: Dizin istatistiklerini topla ve yazdır

en: Do not print current position of pipeline. If this option is unspecified, the position will be printed when stdout is a TTY. To enable printing position when stdout is not a TTY, use "force-position" option
tr: İşlem hattının geçerli konumunu yazdırmayın. Bu seçenek belirtilmezse, stdout bir TTY olduğunda konum yazdırılır. Stdout bir TTY olmadığında yazdırma konumunu etkinleştirmek için "kuvvet-konum" seçeneğini kullanın

en: Allow printing current position of pipeline even if stdout is not a TTY. This option has no effect if the "no-position" option is specified
tr: Stdout bir TTY olmasa bile işlem hattının geçerli konumunu yazdırmaya izin verin. "pozisyon-yok" seçeneği belirtilirse bu seçeneğin hiçbir etkisi olmaz

en: ERROR: pipeline could not be constructed: %s.
tr: HATA: boruhattı oluşturulamadı: %s.

en: ERROR: pipeline could not be constructed.
tr: HATA: boruhattı oluşturulamadı.

en: WARNING: erroneous pipeline: %s
tr: UYARI: hatalı boruhattı: %s

en: ERROR: the 'pipeline' element wasn't found.
tr: HATA: 'pipeline' ögesi bulunamadı.

en: Setting pipeline to PAUSED ...
tr: DURDURULDU durumu için ardışık düzen ayarlamaları ...

en: Failed to set pipeline to PAUSED.
tr: İşlem hattı DURAKLATILDI olarak ayarlanamadı.

en: Pipeline is live and does not need PREROLL ...
tr: Boru hattı çalışıyor ve PREROLL ihtiyacı yok ...

en: Pipeline is PREROLLING ...
tr: Boru hattı PREROLLING yapıyor ...

en: Execution ended after %
tr: Çalıştırma % sonrası bitti

en: Setting pipeline to NULL ...
tr: Boru hattı NULL olarak ayarlanıyor ...

en: Freeing pipeline ...
tr: Boru hattı boşaltılıyor ...
