gstreamer 1.21.90 - en to nb_NO translation catalogue (375 entries)

en: Print the GStreamer version
nb_NO: Skriv ut versjonsnummer for GStreamer

en: Make all warnings fatal
nb_NO: La alle advarsler være fatale

en: Print available debug categories and exit
nb_NO: Skriv ut tilgjengelige feilsøkingskategorier og avslutt

en: Default debug level from 1 (only error) to 9 (anything) or 0 for no output
nb_NO: Standard feilsøkingsnivå fra 1 (kun feil) til 9 (noe) eller 0 for ingen utdata

en: LEVEL
nb_NO: NIVÅ

en: Comma-separated list of category_name:level pairs to set specific levels for the individual categories. Example: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3
nb_NO: Kommaseparert liste over kategori_navn:nivåpar for å sette spesifikke nivåer for de enkelte kategoriene. Eksempel: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3

en: LIST
nb_NO: LISTE

en: Disable colored debugging output
nb_NO: Deaktiver farget feilsøkingsinformasjon

en: Changes coloring mode of the debug log. Possible modes: off, on, disable, auto, unix
nb_NO: Endrer fargemodus for feilsøking logg. Mulige moduser: av, på, deaktiver, auto, unix

en: Disable debugging
nb_NO: Slå av feilsøking

en: Enable verbose plugin loading diagnostics
nb_NO: Aktiver utførlig diagnostikk ved lasting av programtillegg

en: Colon-separated paths containing plugins
nb_NO: Kolon-separerte stier som inneholder programtillegg

en: PATHS
nb_NO: STIER

en: Comma-separated list of plugins to preload in addition to the list stored in environment variable GST_PLUGIN_PATH
nb_NO: Kommaseparert liste av programtillegg til å forhåndslaste i tillegg til listen som er lagret i miljøvariabelen GST_PLUGIN_PATH

en: PLUGINS
nb_NO: TILLEGG

en: Disable trapping of segmentation faults during plugin loading
nb_NO: Deaktiver fangst av segmenteringsfeil under programtillegglasting

en: Disable updating the registry
nb_NO: Deaktiver oppdatering av registeret

en: Disable spawning a helper process while scanning the registry
nb_NO: Deaktiver forgrening av hjelperprosess under scanning av registeret

en: GStreamer Options
nb_NO: GStreamer-flagg

en: Show GStreamer Options
nb_NO: Vis flagg for GStreamer

en: Unknown option
nb_NO: Ukjent flagg

en: GStreamer encountered a general core library error.
nb_NO: GStreamer møtte en generell kjernebiblioteksfeil.

en: GStreamer developers were too lazy to assign an error code to this error.
nb_NO: GStreamerutviklerne var for lat til å tildele denne feilen en feilkode .

en: Internal GStreamer error: code not implemented.
nb_NO: Intern GStreamerfeil: kode ikke implementert.

en: GStreamer error: state change failed and some element failed to post a proper error message with the reason for the failure.
nb_NO: GStreamerfeil: statusendring mislyktes og noen element mislyktes i å legge inn en skikkelig feilmelding med årsaken til svikten.

en: Internal GStreamer error: pad problem.
nb_NO: Intern GStreamerfeil: utfyllingsproblem.

en: Internal GStreamer error: thread problem.
nb_NO: Intern GStreamerfeil: trådproblem.

en: GStreamer error: negotiation problem.
nb_NO: Intern GStreamerfeil: forhandlingsproblem.

en: Internal GStreamer error: event problem.
nb_NO: Intern GStreamerfeil: hendelsesproblem.

en: Internal GStreamer error: seek problem.
nb_NO: Intern GStreamerfeil: søkeproblem.

en: Internal GStreamer error: caps problem.
nb_NO: Intern GStreamerfeil: caps-problem.

en: Internal GStreamer error: tag problem.
nb_NO: Intern GStreamerfeil: taggproblem.

en: Your GStreamer installation is missing a plug-in.
nb_NO: GStreamerinstallasjonen din mangler et programtillegg.

en: GStreamer error: clock problem.
nb_NO: Intern GStreamerfeil: klokkeproblem.

en: This application is trying to use GStreamer functionality that has been disabled.
nb_NO: Dette programmet prøver å bruke GStreamerfunksjonalitet som har blitt deaktivert.

en: GStreamer encountered a general supporting library error.
nb_NO: GStreamer har møtt et generelt støttebiblioteksfeil.

en: Could not initialize supporting library.
nb_NO: Kunne ikke initiere støttebibliotek.

en: Could not close supporting library.
nb_NO: Kunne ikke lukke støttebibliotek.

en: Could not configure supporting library.
nb_NO: Kunne ikke konfigurere støttebibliotek.

en: Encoding error.
nb_NO: Feil i koding.

en: GStreamer encountered a general resource error.
nb_NO: GStreamer har møtt en generelt resursfeil.

en: Resource not found.
nb_NO: Ressursen ble ikke funnet.

en: Resource busy or not available.
nb_NO: Ressursen er opptatt eller ikke tilgjengelig.

en: Could not open resource for reading.
nb_NO: Kunne ikke åpne ressurs for lesing.

en: Could not open resource for writing.
nb_NO: Kunne ikke åpne ressurs for skriving.

en: Could not open resource for reading and writing.
nb_NO: Kunne ikke åpne ressurs for lesing og skriving.

en: Could not close resource.
nb_NO: Kunne ikke luke ressurs.

en: Could not read from resource.
nb_NO: Kunne ikke lese fra ressurs.

en: Could not write to resource.
nb_NO: Kunne ikke skrive til ressurs.

en: Could not perform seek on resource.
nb_NO: Kunne ikke søke i ressurs.

en: Could not synchronize on resource.
nb_NO: Kunne ikke synkronisere på ressurs.

en: Could not get/set settings from/on resource.
nb_NO: Kunne ikke hente/sette innstillinger fra/på ressurs.

en: No space left on the resource.
nb_NO: Ingen plass igjen på ressursen.

en: Not authorized to access resource.
nb_NO: Ikke autorisert til å få tilgang til ressursen.

en: GStreamer encountered a general stream error.
nb_NO: GStreamer har møtt en generelt strømmefeil.

en: Element doesn't implement handling of this stream. Please file a bug.
nb_NO: Element implementerer ikke håndtering av denne strømmen. Send inn en feilrapport.

en: Could not determine type of stream.
nb_NO: Kunne ikke bestemme type strøm.

en: The stream is of a different type than handled by this element.
nb_NO: Strømmen er av en annen type enn det som håndteres av dette elementet.

en: There is no codec present that can handle the stream's type.
nb_NO: Det er ingen kodek til stede som kan håndtere strømmens type.

en: Could not decode stream.
nb_NO: Kunne ikke dekode strøm.

en: Could not encode stream.
nb_NO: Kunne ikke kode strøm.

en: Could not demultiplex stream.
nb_NO: Kunne ikke bryte opp strøm.

en: Could not multiplex stream.
nb_NO: Kunne ikke sette sammen strøm.

en: The stream is in the wrong format.
nb_NO: Strømmen er i feil format.

en: The stream is encrypted and decryption is not supported.
nb_NO: Strømmen er kryptert og dekryptering er ikke støttet.

en: The stream is encrypted and can't be decrypted because no suitable key has been supplied.
nb_NO: Strømmen er kryptert og kan ikke dekrypteres fordi ingen passende nøkkel er oppgitt.

en: No error message for domain %s.
nb_NO: Ingen feilmelding for domene %s.

en: No standard error message for domain %s and code %d.
nb_NO: Ingen standard feilmelding for domene %s og kode %d.

en: Selected clock cannot be used in pipeline.
nb_NO: Valgt klokke kan ikke brukes i røret.

en: Error writing registry cache to %s: %s
nb_NO: Kunne ikke skrive registerbuffer til %s: %s

en: title
nb_NO: tittel

en: commonly used title
nb_NO: ofte brukt tittel

en: title sortname
nb_NO: tittelsorteringsstreng

en: commonly used title for sorting purposes
nb_NO: ofte brukt tittel for sorteringsformål

en: person(s) responsible for the recording
nb_NO: person(er) som er ansvarlige for opptaket

en: artist sortname
nb_NO: sorteringsnavn for artist

en: person(s) responsible for the recording for sorting purposes
nb_NO: person(er) som er ansvarlige for opptaket - til sortering

en: album containing this data
nb_NO: album som inneholder disse dataene

en: album sortname
nb_NO: albumsorteringsstreng

en: album containing this data for sorting purposes
nb_NO: album som inneholder disse dataene for sorteringsformål

en: album artist
nb_NO: albumartist

en: The artist of the entire album, as it should be displayed
nb_NO: Artisten av hele albumet, som det burde bli vist

en: album artist sortname
nb_NO: album-, artistsorteringsstreng

en: The artist of the entire album, as it should be sorted
nb_NO: Artisten av hele albumet, som det burde bli sortert

en: date
nb_NO: dato

en: date the data was created (as a GDate structure)
nb_NO: dato for oppretting av dataene (som en GDate-struktur)

en: datetime
nb_NO: datotid

en: date and time the data was created (as a GstDateTime structure)
nb_NO: dato og klokkeslett dataene ble opprettet (som et GstDateTime-struktur)

en: genre
nb_NO: sjanger

en: genre this data belongs to
nb_NO: sjanger disse dataene tilhører

en: comment
nb_NO: kommentar

en: free text commenting the data
nb_NO: fritekstkommentar som beskriver dataene

en: extended comment
nb_NO: utvidet kommentar

en: free text commenting the data in key=value or key[en]=comment form
nb_NO: fritekstkommentar som beskriver dataene

en: track number
nb_NO: spornummer

en: track number inside a collection
nb_NO: spornummer i en samling

en: track count
nb_NO: antall spor

en: count of tracks inside collection this track belongs to
nb_NO: telling av sporene inne i samlingen dette sporet tilhører

en: disc number
nb_NO: platenummer

en: disc number inside a collection
nb_NO: disknummer inne i en samling

en: disc count
nb_NO: disktelling

en: count of discs inside collection this disc belongs to
nb_NO: telling av diskene i samlingen denne disken tilhører

en: location
nb_NO: plassering

en: Origin of media as a URI (location, where the original of the file or stream is hosted)
nb_NO: Opprinnelsen til mediet som en URI (plassering, hvor den originale fil eller strøm ligger)

en: homepage
nb_NO: hjemmeside

en: Homepage for this media (i.e. artist or movie homepage)
nb_NO: Hjemmesiden til dette mediet (dvs. hjemmesiden til artisten eller filmen)

en: description
nb_NO: beskrivelse

en: short text describing the content of the data
nb_NO: kort tekst som beskriver datainnholdet

en: version
nb_NO: versjon

en: version of this data
nb_NO: versjon for data

en: International Standard Recording Code - see http://www.ifpi.org/isrc/
nb_NO: International Standard Recording Code - se http://www.ifpi.org/isrc/

en: organization
nb_NO: organisasjon

en: copyright
nb_NO: opphavsrett

en: copyright notice of the data
nb_NO: melding om opphavsrett for data

en: copyright uri
nb_NO: lenke til informasjon om opphavsrett

en: URI to the copyright notice of the data
nb_NO: Lenke til melding om opphavsrett for data

en: encoded by
nb_NO: kodet av

en: name of the encoding person or organization
nb_NO: Navnet på personen eller organisasjonen som kodet

en: contact
nb_NO: kontakt

en: contact information
nb_NO: kontaktinformasjon

en: license
nb_NO: lisens

en: license of data
nb_NO: lisens for data

en: license uri
nb_NO: lenke til lisens

en: URI to the license of the data
nb_NO: Lenke til lisensen for dataene

en: performer
nb_NO: utøver

en: person(s) performing
nb_NO: personer som spiller

en: composer
nb_NO: komponist

en: person(s) who composed the recording
nb_NO: person(er) som er komponerte opptaket

en: conductor
nb_NO: dirigent

en: conductor/performer refinement
nb_NO: dirigent/utøver-raffinering

en: duration
nb_NO: varighet

en: length in GStreamer time units (nanoseconds)
nb_NO: lengde i GStreamer tidsenheter (nanosekunder)

en: codec the data is stored in
nb_NO: kodek dataene er lagret i

en: video codec
nb_NO: videokodek

en: codec the video data is stored in
nb_NO: kodek videodataene er lagret i

en: audio codec
nb_NO: lydkodek

en: codec the audio data is stored in
nb_NO: kodek lyddataene er lagret i

en: subtitle codec
nb_NO: undertekstkodek

en: codec the subtitle data is stored in
nb_NO: kodek undertekstdataene er lagret i

en: container format
nb_NO: beholderformat

en: container format the data is stored in
nb_NO: beholderformatet dataene er lagret i

en: exact or average bitrate in bits/s
nb_NO: eksakt eller gjennomsnittlig bitrate i bits/s

en: nominal bitrate
nb_NO: nominell bitrate

en: nominal bitrate in bits/s
nb_NO: nominell bitrate i bits/s

en: minimum bitrate
nb_NO: minste bitrate

en: minimum bitrate in bits/s
nb_NO: minste bitrate i bits/s

en: maximum bitrate
nb_NO: maksimal bitrate

en: maximum bitrate in bits/s
nb_NO: maksimal bitrate i bits/s

en: encoder
nb_NO: koder

en: encoder used to encode this stream
nb_NO: omkoder som skal brukes til å kode denne strømmen

en: encoder version
nb_NO: versjon av koder

en: version of the encoder used to encode this stream
nb_NO: versjon av omkoderen som brukes til å kode denne strømmen

en: serial
nb_NO: serienummer

en: serial number of track
nb_NO: serienummer for spor

en: replaygain track gain
nb_NO: avspillingsforsterkning sporforsterkning

en: track gain in db
nb_NO: sporforsterkning i db

en: replaygain track peak
nb_NO: avspillingsforsterkning sportmaksimum

en: peak of the track
nb_NO: sporets maksimum

en: replaygain album gain
nb_NO: avspillingsforsterkning albumforsterkning

en: album gain in db
nb_NO: albumforsterkning i db

en: replaygain album peak
nb_NO: avspillingsforsterkning albummaksimum

en: peak of the album
nb_NO: albumets maksimum

en: replaygain reference level
nb_NO: avspillingsforsterkning referansenivå

en: reference level of track and album gain values
nb_NO: referansenivå for spor- og albumforsterkningsverdier

en: language code
nb_NO: språkkode

en: language code for this stream, conforming to ISO-639-1 or ISO-639-2
nb_NO: språkkoden for denne strømmen, i samsvar med ISO-639-1 eller ISO-639-2

en: language name
nb_NO: språknavn

en: freeform name of the language this stream is in
nb_NO: friformnavnet på språket denne strømmen er i

en: image
nb_NO: bilde

en: image related to this stream
nb_NO: bilde relatert til denne strømmen

note: TRANSLATORS: 'preview image' = image that shows a preview of the full image
en: preview image
nb_NO: forhåndsvis bilde

en: preview image related to this stream
nb_NO: forhåndsvis bilde relatert til denne strømmen

en: attachment
nb_NO: vedlegg

en: file attached to this stream
nb_NO: fil vedlagt denne strømmen

en: beats per minute
nb_NO: slag i minuttet

en: number of beats per minute in audio
nb_NO: antall slag i minuttet i lyd

en: keywords
nb_NO: nøkkelord

en: comma separated keywords describing the content
nb_NO: kommaseparerte nøkkelord som beskriver innholdet

en: geo location name
nb_NO: geografisk stedsnavn

en: human readable descriptive location of where the media has been recorded or produced
nb_NO: lesbar beskrivende plassering av hvor mediene har blitt innspilt eller produsert

en: geo location latitude
nb_NO: geografisk breddegrad

en: geo latitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the equator, negative values for southern latitudes)
nb_NO: geografisk breddegradplassering hvor mediene har vært innspilt eller produsert i grader i henhold til WGS84 (null ved ekvator, negative verdier for sydlige breddegrader)

en: geo location longitude
nb_NO: geografisk lengdegrad

en: geo longitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the prime meridian in Greenwich/UK,  negative values for western longitudes)
nb_NO: geografisk lengdegradplassering hvor mediene har vært innspilt eller produsert i grader i henhold til WGS84 (null ved nullmeridianen i Greenwich / UK, negative verdier for vestlige lengdegrader)

en: geo location elevation
nb_NO: geografisk høyde

en: geo elevation of where the media has been recorded or produced in meters according to WGS84 (zero is average sea level)
nb_NO: geografisk høyde i meter der mediene er innspilt eller produsert, i henhold til WGS84 (null er gjennomsnittlig havnivå)

en: geo location country
nb_NO: geografisk nasjon

en: country (english name) where the media has been recorded or produced
nb_NO: land (engelsk navn) der mediene er innspilt eller produsert

en: geo location city
nb_NO: geografisk by

en: city (english name) where the media has been recorded or produced
nb_NO: by (engelsk navn) der mediene er innspilt eller produsert

en: geo location sublocation
nb_NO: geografisk underlokasjon

en: a location within a city where the media has been produced or created (e.g. the neighborhood)
nb_NO: et sted i en by hvor mediene har blitt produsert eller laget (f.eks nabolaget)

en: geo location horizontal error
nb_NO: geografisk plassering horisontalfeil

en: expected error of the horizontal positioning measures (in meters)
nb_NO: forventet feil i den horisontale posisjoneringsmål (i meter)

en: geo location movement speed
nb_NO: geografisk bevegelseshastighet

en: movement speed of the capturing device while performing the capture in m/s
nb_NO: bevegelseshastigheten til opptaksenheten mens du utfører opptak i m/s

en: geo location movement direction
nb_NO: geografisk bevegelsesretning

en: indicates the movement direction of the device performing the capture of a media. It is represented as degrees in floating point representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
nb_NO: indikerer bevegelsesretningen av innretningen som utfører opptak av et medium. Det er representert som grader i flyttall-representasjon, 0 betyr geografisk nord og øker med klokken

en: geo location capture direction
nb_NO: geografisk opptaksretning

en: indicates the direction the device is pointing to when capturing  a media. It is represented as degrees in floating point  representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
nb_NO: indikerer i hvilken retning enheten peker når du tar opp et medie. Det er representert som grader i flyttall-representasjon, 0 betyr geografisk nord og øker med klokken

note: TRANSLATORS: 'show name' = 'TV/radio/podcast show name' here
en: show name
nb_NO: navn på program

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from
nb_NO: Navnet på serien tv- eller podcasten mediet stammer fra

note: TRANSLATORS: 'show sortname' = 'TV/radio/podcast show name as used for sorting purposes' here
en: show sortname
nb_NO: serie-sorteringsnavn

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from, for sorting purposes
nb_NO: Navnet på serien tv- eller podcasten mediet stammer fra, for sorteringsformål

en: episode number
nb_NO: episodenummer

en: The episode number in the season the media is part of
nb_NO: Episodenummeret i sesongen mediet er en del av

en: season number
nb_NO: sesongnummer

en: The season number of the show the media is part of
nb_NO: Sesongnummeret i serien mediet er en del av

en: lyrics
nb_NO: tekster

en: The lyrics of the media, commonly used for songs
nb_NO: Teksten til mediene, vanligvis brukt for sanger

en: composer sortname
nb_NO: komponist-sorteringsnavn

en: person(s) who composed the recording, for sorting purposes
nb_NO: person(er) som komponert opptaket, for sorteringsformål

en: grouping
nb_NO: gruppering

en: Groups related media that spans multiple tracks, like the different pieces of a concerto. It is a higher level than a track, but lower than an album
nb_NO: Grupperelaterte media som går over flere spor, som de forskjellige delene av en konsert. Det er et høyere nivå enn et spor, men lavere enn et album

en: user rating
nb_NO: brukerrangering

en: Rating attributed by a user. The higher the rank, the more the user likes this media
nb_NO: Rating tilskrevet av en bruker. Jo høyere rang, jo mer liker brukeren dette mediet

en: device manufacturer
nb_NO: enhetsprodusent

en: Manufacturer of the device used to create this media
nb_NO: Produsenten av enheten som brukes til å lage dette mediet

en: device model
nb_NO: enhetsmodell

en: Model of the device used to create this media
nb_NO: Modell av enheten som brukes til å lage dette mediet

en: application name
nb_NO: Programnavn

en: Application used to create the media
nb_NO: Program brukt til å lage mediet

en: application data
nb_NO: Programdata

en: Arbitrary application data to be serialized into the media
nb_NO: Vilkårlige programdata som skal serialiseres i mediet

en: image orientation
nb_NO: bildeorientering

en: How the image should be rotated or flipped before display
nb_NO: Hvordan bildet skal roteres eller snus før visning

en: publisher
nb_NO: utgiver

en: Name of the label or publisher
nb_NO: Navnet på forlaget eller utgiveren

en: interpreted-by
nb_NO: tolket av

en: Information about the people behind a remix and similar interpretations
nb_NO: Informasjon om menneskene bak en remiks og lignende tolkninger

en: midi-base-note
nb_NO: midi-base-node

en: Midi note number of the audio track.
nb_NO: Midi-nodenummer på lydsporet.

en: Invalid URI: %s
nb_NO: Ugyldig URI: %s

en: No URI handler for the %s protocol found
nb_NO: Ingen URI-behandler for %s protokollen funnet

en: URI scheme '%s' not supported
nb_NO: URI-ordningen «%s» støttes ikke

en: ERROR: from element %s: %s
nb_NO: FEIL: fra element %s: %s

en: Additional debug info:
    %s
nb_NO: Tilleggsinformasjon for feilsøking:
    %s

note: ****************************************************************************************** *** helpers for pipeline-setup
en: link has no source [sink=%s@%p]
nb_NO: link har ingen slik kilde [sink=%s@%p]

en: link has no sink [source=%s@%p]
nb_NO: link har ingen slik sink [source=%s@%p]

en: No such property.
nb_NO: Egenskapen finnes ikke.

en: no property "%s" in element "%s"
nb_NO: ingen egenskap «%s» i element «%s»

en: Element "%s" is not a GstPreset
nb_NO: Elementet «%s» er ikke en GstPreset.

en: could not set preset "%s" in element "%s"
nb_NO: kunne ikke sette forhåndsinstilling «%s» i elementet «%s»

en: no element "%s"
nb_NO: ingen element «%s»

en: could not set property "%s" in element "%s" to "%s"
nb_NO: kunne ikke sette egenskapen «%s» i elementet «%s» til «%s»

en: could not set property "%s" in child of element "%s" to "%s"
nb_NO: kunne ikke sette egenskapen «%s» i underordnet elementet «%s» til «%s»

en: Delayed linking failed.
nb_NO: Forsinket linking feilet.

en: could not link %s to %s, %s can't handle caps %s
nb_NO: kunne ikke lenke %s til %s,  %s kan ikke håndtere store bokstaver %s

en: could not link %s to %s, neither element can handle caps %s
nb_NO: kunne ikke linke %s til %s, ingen av elementene kan håndtere store bokstaver %s

en: could not link %s to %s with caps %s
nb_NO: kunne ikke lenke %s til %s med store bokstaver %s

en: could not link %s to %s
nb_NO: kunne ikke lenke %s til %s

en: unexpected reference "%s" - ignoring
nb_NO: uventet referanse «%s» – ignorerer

en: unexpected pad-reference "%s" - ignoring
nb_NO: uventet pad-referanse «%s» – ignorerer

en: could not parse caps "%s"
nb_NO: kunne ikke analysere caps «%s»

en: no sink element for URI "%s"
nb_NO: ingen sink-element for URI «%s»

en: no source element for URI "%s"
nb_NO: ingen kilde-element for URI «%s»

en: syntax error
nb_NO: Syntaksfeil

en: specified empty bin "%s", not allowed
nb_NO: spesifisert tomt lager «%s», ikke tillat

en: no bin "%s", unpacking elements
nb_NO: intet lager «%s», pakker ut elementer

en: empty pipeline not allowed
nb_NO: Tom rørledning ikke tillatt

en: Pipeline construction is invalid, please add queues.
nb_NO: Datakanal-konstruksjon er ugyldig, vennligst legg til køer.

en: A lot of buffers are being dropped.
nb_NO: Mange av buffere blir droppet.

en: Internal data flow problem.
nb_NO: Intern dataflytproblem.

en: Internal data flow error.
nb_NO: Intern feil med dataflyt.

en: Internal clock error.
nb_NO: Feil i intern klokke

en: Failed to map buffer.
nb_NO: Klarte ikke å kartlegge buffer.

en: Filter caps
nb_NO: Filtrer caps

en: Restrict the possible allowed capabilities (NULL means ANY). Setting this property takes a reference to the supplied GstCaps object.
nb_NO: Begrense mulige tillatt evner (NULL betyr ALT). Innstilling av denne egenskapen tar en referanse til det medfølgende GstCaps-objektet.

en: Caps Change Mode
nb_NO: Caps-endringstilstand

en: Filter caps change behaviour
nb_NO: Filter caps-endringsatferd

en: No Temp directory specified.
nb_NO: Inten temp-mappe spesifisert.

en: Could not create temp file "%s".
nb_NO: Kunne ikke lage midlertidig fil «%s».

en: Could not open file "%s" for reading.
nb_NO: Kunne ikke åpne fil «%s» for lesing.

en: Error while writing to download file.
nb_NO: Feil ved skriving til nedastingsfilen.

en: No file name specified for writing.
nb_NO: Ingen filnavn oppgitt for skriving.

en: Could not open file "%s" for writing.
nb_NO: Kunne ikke åpne fil «%s» for skriving.

en: Error closing file "%s".
nb_NO: Feil ved lukking av fil «%s».

en: Error while seeking in file "%s".
nb_NO: Feil ved søking i fil «%s».

en: Error while writing to file "%s".
nb_NO: Feil ved skriving til fil «%s».

en: No file name specified for reading.
nb_NO: Ingen filnavn oppgitt for lesing.

en: Could not get info on "%s".
nb_NO: Kunne ikke hente informasjon om «%s».

en: "%s" is a directory.
nb_NO: «%s» er en katalog.

en: File "%s" is a socket.
nb_NO: Fil «%s» er en plugg.

en: Failed after iterations as requested.
nb_NO: Mislyktes etter iterasjoner som forespurt.

en: eos-after and error-after can't both be defined.
nb_NO: eos-after og error-after kan ikke begge være definert.

en: detected capabilities in stream
nb_NO: oppdaget evner i strøm

en: force caps
nb_NO: tving caps

en: force caps without doing a typefind
nb_NO: tving caps uten å foreta typefind

en: Stream doesn't contain enough data.
nb_NO: Strømmen inneholder ikke nok data.

en: Stream contains no data.
nb_NO: Strømmen inneholder ikke data.

en: %sImplemented Interfaces%s:
nb_NO: %sImplementerte grensesnitt%s:

en: readable
nb_NO: lesbar

en: writable
nb_NO: skrivbar

en: deprecated
nb_NO: foreldet

en: controllable
nb_NO: kontrollerbar

en: conditionally available
nb_NO: betinget tilgjengelig

en: changeable in NULL, READY, PAUSED or PLAYING state
nb_NO: kan bare endres i NULL-, KLAR-, PAUSE- eller SPILLER-tilstand

en: changeable only in NULL, READY or PAUSED state
nb_NO: kan bare endres i NULL-, KLAR- eller PAUSE-tilstand

en: changeable only in NULL or READY state
nb_NO: kan bare endres i NULL-, eller KLAR-tilstand

en: Blacklisted files:
nb_NO: Svartelistede filer:

en: %sTotal count%s: %s
nb_NO: %sTotalt antall%s: %s

en: %d blacklisted file | %d blacklisted files
nb_NO[0]: %d sortelistet fil
nb_NO[1]: %d sortelistede filer

en: %d plugin | %d plugins
nb_NO[0]: %d programtillegg
nb_NO[1]: %d programtillegg

en: %d blacklist entry | %d blacklist entries
nb_NO[0]: %d sortelisteoppføring
nb_NO[1]: %d sortelisteoppføringer

en: %d feature | %d features
nb_NO[0]: %d funksjon
nb_NO[1]: %d funksjoner

en: Print all elements
nb_NO: Skriv ut alle elementene

en: Print list of blacklisted files
nb_NO: Skriv ut liste med sortelistede filer

en: Print a machine-parsable list of features the specified plugin or all plugins provide.
                                           Useful in connection with external automatic plugin installation mechanisms
nb_NO: Skriv ut en maskin-analyseres liste over funksjoner det angitte programtillegget eller alle programtillegg gir.
                                           Nyttig i forbindelse med eksterne automatiske installasjonsmekanismer for programtillegg

en: List the plugin contents
nb_NO: List innhold i programtillegg

en: A slashes ('/') separated list of types of elements (also known as klass) to list. (unordered)
nb_NO: En skråstrekseparert («/») liste av typer av elementer (også kjent som klasse) til listen. (Uordnet)

en: Check if the specified element or plugin exists
nb_NO: Sjekk om det spesifiserte elementet eller programtillegg eksisterer

en: When checking if an element or plugin exists, also check that its version is at least the version specified
nb_NO: Ved sjekking om et element eller programtillegg eksisterer, sjekk også at dens versjon er minst den angitte versjonen

en: Print supported URI schemes, with the elements that implement them
nb_NO: Skrive ut støttede URI-schemes, med elementer som implementerer dem

en: Disable colors in output. You can also achieve the same by setting 'GST_INSPECT_NO_COLORS' environment variable to any value.
nb_NO: Deaktiver farger i utdata. Du kan også oppnå det samme ved å stille inn miljøvariabelen «GST_INSPECT_NO_COLORS» til hvilken som helst verdi.

en: Color output, even when not sending to a tty.
nb_NO: Fargeutgang, selv når det ikke sendes til en tty.

en: Could not load plugin file: %s
nb_NO: Kunne ikke laste programtilleggsfil: «%s»

en: No such element or plugin '%s'
nb_NO: Ingen slik element eller programtillegg '%s'

en: Index statistics
nb_NO: Indeksstatistikk

en: Setting pipeline to PLAYING ...
nb_NO: Setter rørledning til SPILLER ...

en: ERROR: pipeline doesn't want to play.
nb_NO: FEIL: rørledningen vil ikke spille.

en: Got message #%u from element "%s" (%s):
nb_NO: Fikk melding #%u fra element «%s» (%s):

en: Got message #%u from pad "%s:%s" (%s):
nb_NO: Fikk melding #%u fra pad «%s:%s» (%s):

en: Got message #%u from object "%s" (%s):
nb_NO: Fikk melding #%u fra objekt «%s» (%s):

en: Got message #%u (%s):
nb_NO: Fikk melding #%u (%s):

en: Got EOS from element "%s".
nb_NO: Fikk EOS fra element «%s».

en: EOS received - stopping pipeline...
nb_NO: EOS mottatt - stopper rørledning...

en: FOUND TAG      : found by element "%s".
nb_NO: FANT TAG      : funnet av element «%s».

en: FOUND TAG      : found by pad "%s:%s".
nb_NO: FANT TAG      : funnet av pad «%s:%s».

en: FOUND TAG      : found by object "%s".
nb_NO: FANT TAG      : funnet av objekt «%s».

en: FOUND TAG
nb_NO: FANT TAGG

en: FOUND TOC      : found by element "%s".
nb_NO: FANT TOC      : funnet av element «%s».

en: FOUND TOC      : found by object "%s".
nb_NO: FANT TOC      : funnet av objekt «%s».

en: FOUND TOC
nb_NO: FANT TOC

en: WARNING: from element %s: %s
nb_NO: ADVARSEL: fra element %s: %s

en: Pipeline is PREROLLED ...
nb_NO: Rørledning er forberedt ...

en: Prerolled, waiting for buffering to finish...
nb_NO: Forbereder, venter på at buffering fullfører ...

en: Prerolled, waiting for progress to finish...
nb_NO: Forbereder, venter på at fremdriften fullfører ...

en: buffering...
nb_NO: bufrer ...

en: Done buffering, setting pipeline to PLAYING ...
nb_NO: Ferdig med bufring, setter rørledning til SPILLER

note: we were not buffering but PLAYING, PAUSE  the pipeline.
en: Buffering, setting pipeline to PAUSED ...
nb_NO: Bufrer, setter rørledning til PAUSE ...

en: Redistribute latency...
nb_NO: Redistribuer ventetid ...

en: Setting state to %s as requested by %s...
nb_NO: Setter status til %s som foresåurt av  %s...

note: this application message is posted when we caught an interrupt and * we need to stop the pipeline.
en: Interrupt: Stopping pipeline ...
nb_NO: Avbrudd: Stopper rørledning ...

en: Interrupt while waiting for EOS - stopping pipeline...
nb_NO: Avbryt mens du venter på EOS - stopper rørledning...

en: EOS on shutdown enabled -- Forcing EOS on the pipeline
nb_NO: EOS ved avslutning aktivert - Tvinger EOS på rørledningen

en: Waiting for EOS...
nb_NO: Venter på EOS...

en: Progress: (%s) %s
nb_NO: Fremdrift: (%s) %s

en: Missing element: %s
nb_NO: Mangler element: %s

en: Got context from element '%s': %s=%s
nb_NO: Fikk sammenheng fra element «%s»: %s=%s

en: ERROR: pipeline doesn't want to preroll.
nb_NO: FEIL: rørledningen vil ikke forberede.

en: An error happened while waiting for EOS
nb_NO: En feil oppsto ved venting på EOS

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
nb_NO: Bruk Windows høyoppløselig klokke, presisjon: %u ms

en: Output tags (also known as metadata)
nb_NO: skriv ut tagger (også kjent som metadata)

en: Output TOC (chapters and editions)
nb_NO: Skriv ut TOC (kapitler og utgaver)

en: Output status information and property notifications
nb_NO: Skriv ut statusinformasjon og egenskapsvarslinger

en: Do not print any progress information
nb_NO: Ikke skriv ut fremdriftsinformasjon

en: Output messages
nb_NO: Utdatameldinger

en: Do not output status information for the specified property if verbose output is enabled (can be used multiple times)
nb_NO: Ikke gi ut statusinformasjon for den angitte egenskapen hvis verbose-utgang er aktivert (kan brukes flere ganger)

en: PROPERTY-NAME
nb_NO: EGENSKAPSNAVN

en: Do not install a fault handler
nb_NO: ikke installer feilhåndterer

en: Force EOS on sources before shutting the pipeline down
nb_NO: Tvinge EOS på kilder før rørledningen stenges

en: Gather and print index statistics
nb_NO: Samle og skriv ut indeksstatistikk

en: Do not print current position of pipeline. If this option is unspecified, the position will be printed when stdout is a TTY. To enable printing position when stdout is not a TTY, use "force-position" option
nb_NO: Ikke skriv ut nåværende posisjon for rørledningen. Hvis dette alternativet er uspesifisert, blir posisjonen skrevet ut når std.ut er en TTY. For å aktivere utskriftsposisjon når std.ut ikke er en TTY, bruk «force-position»-alternativet

en: Allow printing current position of pipeline even if stdout is not a TTY. This option has no effect if the "no-position" option is specified
nb_NO: Tillat utskrift av nåværende posisjon av rørledningen, selv om standard ut er ikke en TTY. Dette alternativet har ingen effekt hvis alternativet "no-position" er spesifisert

en: ERROR: pipeline could not be constructed: %s.
nb_NO: FEIL: rørledningen kunne ikke bygges: %s.

en: ERROR: pipeline could not be constructed.
nb_NO: FEIL: rørledningen kunne ikke bygges.

en: WARNING: erroneous pipeline: %s
nb_NO: ADVARSEL: feilaktig rørledning: %s

en: ERROR: the 'pipeline' element wasn't found.
nb_NO: FEIL: elementet «rørledning» ble ike funnet.

en: Setting pipeline to PAUSED ...
nb_NO: Setter rørledning til PAUSE

en: Failed to set pipeline to PAUSED.
nb_NO: Kunnen ikke sette rørledning til PAUSE

en: Pipeline is live and does not need PREROLL ...
nb_NO: Rørledningen er live og trenger ikke forberedelse

en: Pipeline is PREROLLING ...
nb_NO: Rørledningen forbereder ...

en: Execution ended after %
nb_NO: Kjøring endte etter %

en: Setting pipeline to NULL ...
nb_NO: Setter rørledning til NULL ...

en: Freeing pipeline ...
nb_NO: Frigjør rør ...
