gstreamer-1.27.90 - en to sr translation catalogue (396 entries)

en: Print the GStreamer version
sr: Исписује издање Гстримера

en: Make all warnings fatal
sr: Чини сва упозорења кобним

en: Print available debug categories and exit
sr: Исписује доступне категорије за уклањање грешака и излази

en: Default debug level from 1 (only error) to 9 (anything) or 0 for no output
sr: Основни ниво за уклањање грешака од 1 (само грешке) до 9 (све) или 0 (без излаза)

en: LEVEL
sr: НИВО

en: Comma-separated list of category_name:level pairs to set specific levels for the individual categories. Example: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3
sr: Зарезом одвојен списак парова назив_категорије:ниво за постављање нарочитих нивоа за појединачне категорије. Пример: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3

en: LIST
sr: СПИСАК

en: Disable colored debugging output
sr: Искључује обојени излаз за уклањање грешака

en: Changes coloring mode of the debug log. Possible modes: off, on, disable, auto, unix
sr: Мења режим бојења дневника за уклањање грешака. Могући режими су: off, on, disable, auto, unix

en: Disable debugging
sr: Искључује уклањање грешака

en: Colon-separated paths containing plugins
sr: Двотачком раздвојене путање које садрже прикључке

en: PATHS
sr: ПУТАЊЕ

en: Comma-separated list of plugins to preload in addition to the list stored in environment variable GST_PLUGIN_PATH
sr: Зарезом раздвојен списак прикључака који ће бити унапред учитани као додатак списку који се чува у променљивој окружења GST_PLUGIN_PATH

en: PLUGINS
sr: ПРИКЉУЧЦИ

en: Disable trapping of segmentation faults during plugin loading
sr: Искључује пресретање погрешних приступа меморији приликом учитавања прикључка

en: Disable updating the registry
sr: Искључује ажурирање регистра

en: Disable spawning a helper process while scanning the registry
sr: Искључује израђање помоћниковог процеса приликом претраживања регистра

en: GStreamer Options
sr: Опције Гстримера

en: Show GStreamer Options
sr: Приказује опције Гстримера

en: Unknown option
sr: Непозната опција

en: GStreamer encountered a general core library error.
sr: Гстример је наишао на општу грешку у основној библиотеци.

en: GStreamer developers were too lazy to assign an error code to this error.
sr: Програмери Гстримера су били сувише лењи да доделе неки кôд за ову грешку.

en: Internal GStreamer error: code not implemented.
sr: Унутрашња грешка Гстримера: кôд није примењен.

en: GStreamer error: state change failed and some element failed to post a proper error message with the reason for the failure.
sr: Грешка Гстримера: промена стања није успела и неки елемент није успео да огласи сопствену поруку грешке са разлогом неуспеха.

en: Internal GStreamer error: pad problem.
sr: Унутрашња грешка Гстримера: неприлика са попуном.

en: Internal GStreamer error: thread problem.
sr: Унутрашња грешка Гстримера: неприлика са нитима.

en: GStreamer error: negotiation problem.
sr: грешка Гстримера: неприлика у преговарању.

en: Internal GStreamer error: event problem.
sr: Унутрашња грешка Гстримера: неприлика са догађајем.

en: Internal GStreamer error: seek problem.
sr: Унутрашња грешка Гстримера: неприлика са тражењем.

en: Internal GStreamer error: caps problem.
sr: Унутрашња грешка Гстримера: неприлика са могућностима.

en: Internal GStreamer error: tag problem.
sr: Унутрашња грешка Гстримера: неприлика са ознаком.

en: Your GStreamer installation is missing a plug-in.
sr: Вашој инсталацији Гстримера недостаје прикључак.

en: GStreamer error: clock problem.
sr: Грешка Гстримера: неприлика са сатом.

en: This application is trying to use GStreamer functionality that has been disabled.
sr: Овај програм покушава да користи функционалност Гстримера која је искључена.

en: GStreamer encountered a general supporting library error.
sr: Гстример је наишао на општу грешку у библиотеци подршке.

en: Could not initialize supporting library.
sr: Не могу да покренем библиотеку подршке.

en: Could not close supporting library.
sr: Не могу да затворим библиотеку подршке.

en: Could not configure supporting library.
sr: Не могу да подесим библиотеку подршке.

en: Encoding error.
sr: Грешка кодирања.

en: GStreamer encountered a general resource error.
sr: Гстример је наишао на општу грешку изворишта.

en: Resource not found.
sr: Извориште није нађено.

en: Resource busy or not available.
sr: Извориште је заузето или недоступно.

en: Could not open resource for reading.
sr: Не могу да отворим извориште ради читања.

en: Could not open resource for writing.
sr: Не могу да отворим извориште ради уписа.

en: Could not open resource for reading and writing.
sr: Не могу да отворим извориште ради читања и писања.

en: Could not close resource.
sr: Не могу да затворим извориште.

en: Could not read from resource.
sr: Не могу да читам из изворишта.

en: Could not write to resource.
sr: Не могу да упишем у извориште.

en: Could not perform seek on resource.
sr: Не могу да извршим постављање на изворишту.

en: Could not synchronize on resource.
sr: Не могу да ускладим са извориштем.

en: Could not get/set settings from/on resource.
sr: Не могу да добавим/поставим подешавања из/у извориште.

en: No space left on the resource.
sr: Није преостало простора у изворишту.

en: Not authorized to access resource.
sr: Нисам овлашћен да приступим изворишту.

en: GStreamer encountered a general stream error.
sr: Гстример је наишао на општу грешку тока.

en: Element doesn't implement handling of this stream. Please file a bug.
sr: Елемент не обезбеђује баратање овим током. Пријавите грешку.

en: Could not determine type of stream.
sr: Не могу да одредим врсту тока.

en: The stream is of a different type than handled by this element.
sr: Ток је врсте различите од оне којим барата овај елемент.

en: There is no codec present that can handle the stream's type.
sr: Није присутно кодирање које може да барата током ове врсте.

en: Could not decode stream.
sr: Не могу да декодирам ток.

en: Could not encode stream.
sr: Не могу да кодирам ток.

en: Could not demultiplex stream.
sr: Не могу да разградим ток.

en: Could not multiplex stream.
sr: Не могу да изградим ток.

en: The stream is in the wrong format.
sr: Ток је у погрешном запису.

en: The stream is encrypted and decryption is not supported.
sr: Ток је шифрован али дешифровање није подржано.

en: The stream is encrypted and can't be decrypted because no suitable key has been supplied.
sr: Ток је шифрован и не може бити дешифрован зато што није придодат одговарајући кључ.

en: No error message for domain %s.
sr: Нема поруке о грешци за домен %s.

en: No standard error message for domain %s and code %d.
sr: Нема уобичајене поруке о грешци за домен %s и код %d.

en: Selected clock cannot be used in pipeline.
sr: Изабрани сат не може бити коришћен у спојци низа.

en: Error writing registry cache to %s: %s
sr: Грешка записивања оставе регистра у %s: %s

en: title
sr: наслов

en: commonly used title
sr: уобичајено коришћен наслов

en: title sortname
sr: назив наслова при ређању

en: commonly used title for sorting purposes
sr: уобичајено коришћен наслов за сврхе ређања

en: artist
sr: извођач

en: person(s) responsible for the recording
sr: особе одговорне за снимање

en: artist sortname
sr: име извођача при ређању

en: person(s) responsible for the recording for sorting purposes
sr: особе одговорне за снимање за сврхе ређања

en: album
sr: албум

en: album containing this data
sr: албум који садржи ове податке

en: album sortname
sr: назив албума при ређању

en: album containing this data for sorting purposes
sr: албум који садржи ове податке за сврхе ређања

en: album artist
sr: извођач албума

en: The artist of the entire album, as it should be displayed
sr: Извођач читавог албума, онако како треба бити приказан

en: album artist sortname
sr: име извођача албума при ређању

en: The artist of the entire album, as it should be sorted
sr: Извођач читавог албума, онако како треба бити поређан

en: date
sr: датум

en: date the data was created (as a GDate structure)
sr: датум стварања података (као број Јулијанског дана)

en: datetime
sr: датум и време

en: date and time the data was created (as a GstDateTime structure)
sr: датум и време стварања података (као број Јулијанског дана)

en: genre
sr: жанр

en: genre this data belongs to
sr: жанр којем ови подаци припадају

en: comment
sr: напомена

en: free text commenting the data
sr: слободан текст о овим подацима

en: extended comment
sr: додатна напомена

en: free text commenting the data in key=value or key[en]=comment form
sr: слободан текст о овим подацима у облику кључ=вредност или кључ[en]=напомена

en: track number
sr: број нумере

en: track number inside a collection
sr: број нумере у збирци

en: track count
sr: укупно нумера

en: count of tracks inside collection this track belongs to
sr: укупно нумера у збирци којој припада ова нумера

en: disc number
sr: број диска

en: disc number inside a collection
sr: број диска у збирци

en: disc count
sr: укупно дискова

en: count of discs inside collection this disc belongs to
sr: укупно дискова у збирци којој припада овај диск

en: location
sr: положај

en: Origin of media as a URI (location, where the original of the file or stream is hosted)
sr: Порекло медија дато као адреса (место, где се налази оригинална датотека или ток)

en: homepage
sr: матична страница

en: Homepage for this media (i.e. artist or movie homepage)
sr: Матична страница за овај медиј (нпр. матична страница извођача или филма)

en: description
sr: опис

en: short text describing the content of the data
sr: кратак текст који описује садржај података

en: version
sr: издање

en: version of this data
sr: издање ових података

en: ISRC
sr: МСКС

en: International Standard Recording Code - see http://www.ifpi.org/isrc/
sr: Међународни стандардни код за снимање — погледајте „http://www.ifpi.org/isrc/“

en: organization
sr: организација

en: copyright
sr: ауторска права

en: copyright notice of the data
sr: порука о ауторским правима за податке

en: copyright uri
sr: адреса ауторских права

en: URI to the copyright notice of the data
sr: адреса до поруке о ауторским правима за податке

en: encoded by
sr: кодирао

en: name of the encoding person or organization
sr: име особе или назив организације кодирања

en: contact
sr: контакт

en: contact information
sr: подаци за ступање у везу

en: license
sr: дозвола

en: license of data
sr: дозвола за употребу података

en: license uri
sr: адреса дозволе

en: URI to the license of the data
sr: адреса до дозволе за употребу података

en: performer
sr: извођач

en: person(s) performing
sr: особе које изводе

en: composer
sr: састављач

en: person(s) who composed the recording
sr: особе које су саставиле снимак

en: conductor
sr: диригент

en: conductor/performer refinement
sr: диригент/појашњење извођача

en: duration
sr: трајање

en: length in GStreamer time units (nanoseconds)
sr: дужина у временским јединицама Гстримера (наносекундама)

en: codec
sr: кодек

en: codec the data is stored in
sr: кодек у коме су подаци сачувани

en: video codec
sr: видео кодек

en: codec the video data is stored in
sr: кодек у коме су видео подаци сачувани

en: audio codec
sr: звучни кодек

en: codec the audio data is stored in
sr: кодек у коме су звучни подаци сачувани

en: subtitle codec
sr: кодек превода

en: codec the subtitle data is stored in
sr: кодек у коме су подаци превода сачувани

en: container format
sr: облик садржаоца

en: container format the data is stored in
sr: облик садржаоца у коме су подаци сачувани

en: bitrate
sr: брзина битова

en: exact or average bitrate in bits/s
sr: тачна или просечна брзина битова у битовима по секунди

en: nominal bitrate
sr: наведена брзина битова

en: nominal bitrate in bits/s
sr: наведена брзина битова у битовима по секунди

en: minimum bitrate
sr: најмања брзина битова

en: minimum bitrate in bits/s
sr: најмања брзина битова у битовима по секунди

en: maximum bitrate
sr: највећа брзина битова

en: maximum bitrate in bits/s
sr: највећа брзина битова у битовима по секунди

en: encoder
sr: кодер

en: encoder used to encode this stream
sr: кодер коришћен за кодирање овог тока

en: encoder version
sr: издање кодера

en: version of the encoder used to encode this stream
sr: издање кодера коришћеног за кодирање овог тока

en: serial
sr: серија

en: serial number of track
sr: серијски број нумере

en: replaygain track gain
sr: појачање нумере појачања пуштања

en: track gain in dB
sr: појачање песме у dB

en: r128 track gain
sr: r128 појачање нумере

en: track gain in dB (r128)
sr: појачање песме у dB (r128)

en: replaygain track peak
sr: врхунац нумере појачања пуштања

en: peak of the track
sr: врхунац нумере

en: replaygain album gain
sr: појачање албума појачања пуштања

en: album gain in dB
sr: појачање албума у dB

en: r128 album gain
sr: r128 појачање албума

en: album gain in dB (r128)
sr: појачање албума у dB (r128)

en: replaygain album peak
sr: врхунац албума појачања пуштања

en: peak of the album
sr: врхунац албума

en: replaygain reference level
sr: ниво подсетника појачања пуштања

en: reference level of track and album gain values
sr: подсетни ниво вредности појачања нумере и албума

en: language code
sr: шифра језика

en: language code for this stream, conforming to ISO-639-1 or ISO-639-2
sr: шифра језика за овај ток, према стандарду ИСО-639-1 или ИСО-639-2

en: language name
sr: назив језика

en: freeform name of the language this stream is in
sr: слободан облик назива језика на коме је овај ток

en: image
sr: слика

en: image related to this stream
sr: слика која се односи на овај ток

note: TRANSLATORS: 'preview image' = image that shows a preview of the full image
en: preview image
sr: слика прегледа

en: preview image related to this stream
sr: слика прегледа која се односи на овај ток

en: attachment
sr: прилог

en: file attached to this stream
sr: датотека приложена уз овај ток

en: beats per minute
sr: тактова у минуту

en: number of beats per minute in audio
sr: број тактова у минуту у звуку

en: keywords
sr: кључне речи

en: comma separated keywords describing the content
sr: зарезом одвојене кључне речи које описују садржај

en: geo location name
sr: назив географског места

en: human readable descriptive location of where the media has been recorded or produced
sr: људима читљиво описно место где је медиј снимљен или произведен

en: geo location latitude
sr: латитуда гео положаја

en: geo latitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the equator, negative values for southern latitudes)
sr: географска ширина места у коме је медиј снимљен или произведен у степенима према стандарду „WGS84“ (нула на екватору, негативне вредности за јужне ширине)

en: geo location longitude
sr: лонгитуда гео положаја

en: geo longitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the prime meridian in Greenwich/UK,  negative values for western longitudes)
sr: географска дужина места у коме је медиј снимљен или произведен у степенима према стандарду „WGS84“ (нула на првом меридијану у Гринвичу/Велика Британија, негативне вредности за западне дужине)

en: geo location elevation
sr: издигнуће гео положаја

en: geo elevation of where the media has been recorded or produced in meters according to WGS84 (zero is average sea level)
sr: надморска висина места у коме је медиј снимљен или произведен у метрима према стандарду „WGS84“ (нула је просечни ниво мора)

en: geo location country
sr: земља гео положаја

en: country (english name) where the media has been recorded or produced
sr: земља (енглески назив) у којој је медиј снимљен или произведен

en: geo location city
sr: град гео положаја

en: city (english name) where the media has been recorded or produced
sr: град (енглески назив) у коме је медиј снимљен или произведен

en: geo location sublocation
sr: потположај гео положаја

en: a location within a city where the media has been produced or created (e.g. the neighborhood)
sr: место унутар града у коме је медиј произведен или створен (нпр. суседство)

en: geo location horizontal error
sr: водоравна грешка гео положаја

en: expected error of the horizontal positioning measures (in meters)
sr: очекивана грешка мерења водоравног позиционирања (у метрима)

en: geo location movement speed
sr: брзина кретања гео положаја

en: movement speed of the capturing device while performing the capture in m/s
sr: брзина кретања уређаја за снимање приликом извршавања снимања у метрима у секунди

en: geo location movement direction
sr: усмерење кретања гео положаја

en: indicates the movement direction of the device performing the capture of a media. It is represented as degrees in floating point representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
sr: означава усмерење кретања уређаја приликом снимања медија. Представља се у степенима са покретним зарезом, 0 значи северни пол, и повећава се у смеру казаљке на сату.

en: geo location capture direction
sr: усмерење снимања гео положаја

en: indicates the direction the device is pointing to when capturing  a media. It is represented as degrees in floating point  representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
sr: означава усмерење на које уређај указује приликом снимања медија. Представља се у степенима са покретним зарезом, 0 значи северни пол, и повећава се у смеру казаљке на сату.

note: TRANSLATORS: 'show name' = 'TV/radio/podcast show name' here
en: show name
sr: назив програма

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from
sr: Назив програма телевизије/подемисије/серије из ког је медиј

note: TRANSLATORS: 'show sortname' = 'TV/radio/podcast show name as used for sorting purposes' here
en: show sortname
sr: назив програма при ређању

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from, for sorting purposes
sr: Назив програма телевизије/подемисије/серије из ког је медиј, за сврхе ређања

en: episode number
sr: број епизоде

en: The episode number in the season the media is part of
sr: Број епизоде сезоне којој припада медиј

en: season number
sr: број сезоне

en: The season number of the show the media is part of
sr: Број сезоне програма којој припада медиј

en: lyrics
sr: стихови

en: The lyrics of the media, commonly used for songs
sr: Стихови медија, обично коришћени за песме

en: composer sortname
sr: назив састављача при ређању

en: person(s) who composed the recording, for sorting purposes
sr: особе које су саставиле снимање, за сврхе ређања

en: grouping
sr: груписање

en: Groups related media that spans multiple tracks, like the different pieces of a concerto. It is a higher level than a track, but lower than an album
sr: Групише одговарајуће медије који обухватају више нумера, као различите делове концерта. То је виши ниво од нумере, али нижи од албума.

en: user rating
sr: оцене корисника

en: Rating attributed by a user. The higher the rank, the more the user likes this media
sr: Оцене које су доделили корисници. Виши ли је пласман, то се већем броју корисника свиђа овај медиј.

en: device manufacturer
sr: произвођач уређаја

en: Manufacturer of the device used to create this media
sr: Произвођач уређаја који је коришћен за стварање овог медија

en: device model
sr: модел уређаја

en: Model of the device used to create this media
sr: Модел уређаја који је коришћен за стварање овог медија

en: application name
sr: назив апликације

en: Application used to create the media
sr: Апликација која је коришћена за стварање медија

en: application data
sr: подаци апликације

en: Arbitrary application data to be serialized into the media
sr: Произвољни подаци апликације који ће бити запаковани у медиј

en: image orientation
sr: усмерење слике

en: How the image should be rotated or flipped before display
sr: Како би слика требала да буде окренута или изврнута пре приказивања

en: publisher
sr: издавач

en: Name of the label or publisher
sr: Назив натписа или издавача

en: interpreted-by
sr: извођач

en: Information about the people behind a remix and similar interpretations
sr: Подаци о људима који су урадили ремикс и сличне изведбе

en: midi-base-note
sr: миди-основна-нота

en: Midi note number of the audio track.
sr: Број миди ноте звучне нумере.

en: private-data
sr: приватни подаци

en: Private data
sr: Приватни подаци

en: container-specific-track-id
sr: ид-нумере-контејнеру-специфичан

en: Container-specific Track ID
sr: ИД нумере контејнеру специфичан

en: Invalid URI: %s
sr: Неисправна путања: %s

en: No URI handler for the %s protocol found
sr: Нисам пронашао руковаоца путањом за протокол %s

en: URI scheme '%s' not supported
sr: Шема путање „%s“ није подржана

en: ERROR: from element %s: %s
sr: ГРЕШКА: из елемента %s: %s

en: Additional debug info:
    %s
sr: Додатни подаци за исправљање грешака:
    %s

note: ****************************************************************************************** *** helpers for pipeline-setup
en: link has no source [sink=%s@%p]
sr: веза нема извора [sink=%s@%p]

en: link has no sink [source=%s@%p]
sr: веза нема усклађивање [source=%s@%p]

en: No such property.
sr: Нема таквог својства.

en: no property "%s" in element "%s"
sr: нема особине „%s“ у елементу „%s“

en: Element "%s" is not a GstPreset
sr: Елемент „%s“ није Гст претподешавање

en: could not set preset "%s" in element "%s"
sr: не могу да поставим претподешавање „%s“ у елементу „%s“

en: no element "%s"
sr: нема елемента „%s“

en: could not set property "%s" in element "%s" to "%s"
sr: не могу да поставим особину „%s“ у елементу „%s“ на „%s“

en: could not set property "%s" in child of element "%s" to "%s"
sr: не могу да поставим особину „%s“ у породу елемента „%s“ на „%s“

en: Delayed linking failed.
sr: Одложено повезивање није успело.

en: could not link %s to %s, %s can't handle caps %s
sr: не могу да вежем „%s“ са „%s“, „%s“ не може да ради са могућностима „%s“

en: could not link %s to %s, neither element can handle caps %s
sr: не могу да вежем „%s“ са „%s“, ниједан елемент не може да ради са могућностима „%s“

en: could not link %s to %s with caps %s
sr: не могу да вежем „%s“ са „%s“ са могућностима „%s“

en: could not link %s to %s
sr: не могу да вежем %s са %s

en: unexpected reference "%s" - ignoring
sr: неочекивана упута „%s“ — занемарујем

en: unexpected pad-reference "%s" - ignoring
sr: неочекивана упута-попуне „%s“ — занемарујем

en: could not parse caps "%s"
sr: не могу да обрадим могућности „%s“

en: no sink element for URI "%s"
sr: нема елемента усклађивања за адресу „%s“

en: no source element for URI "%s"
sr: нема изворног елемента за адресу „%s“

en: syntax error
sr: грешка синтаксе

en: specified empty bin "%s", not allowed
sr: наведена је празна канта „%s“, ово није дозвољено

en: no bin "%s", unpacking elements
sr: нема канте „%s“, распакујем елементе

en: empty pipeline not allowed
sr: није допуштена празна спојка низа

en: Pipeline construction is invalid, please add queues.
sr: Конструкција спојке није исправна, додајте на чекање.

en: A lot of buffers are being dropped.
sr: Много помоћне меморије је одбачено.

en: Internal data flow problem.
sr: Унутрaшњи проблем протока података.

en: Internal data flow error.
sr: Унутрaшња грешка протока података.

en: Internal clock error.
sr: Унутрашња грешка сата.

en: Failed to map buffer.
sr: Нисам успео да мапирам међумеморију.

en: Filter caps
sr: Издваја могућности

en: Restrict the possible allowed capabilities (NULL means ANY). Setting this property takes a reference to the supplied GstCaps object.
sr: Умањује могуће допуштене могућности (НИШТА значи БИЛО КОЈА). Постављање овог својства поставља као орјентир придодати објекат Гст могућности.

en: Caps Change Mode
sr: Режим промене могућности

en: Filter caps change behaviour
sr: Издваја понашање промене могућности

en: No Temp directory specified.
sr: Није наведен привремени директоријум.

en: Could not create temp file "%s".
sr: Не могу да створим привремену датотеку „%s“.

en: Could not open file "%s" for reading.
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ ради читања.

en: Error while writing to download file.
sr: Грешка при упису у датотеку преузимања.

en: No file name specified for writing.
sr: Није наведен назив датотеке за упис.

en: Could not open file "%s" for writing.
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ ради уписа.

en: Error closing file "%s".
sr: Грешка при затварању датотеке „%s“.

en: Error while seeking in file "%s".
sr: Грешка приликом премотавања у датотеци „%s“.

en: Error while writing to file "%s".
sr: Грешка при упису у датотеку „%s“.

en: No file name specified for reading.
sr: Није наведен назив датотеке за читање.

en: Could not get info on "%s".
sr: Не могу да добавим податке на „%s“.

en: "%s" is a directory.
sr: „%s“ је директоријум.

en: File "%s" is a socket.
sr: Датотека „%s“ је прикључница.

en: Failed after iterations as requested.
sr: Неуспех након траженог броја покушаја.

en: eos-after and error-after can't both be defined.
sr: „eos-after“ и „error-after“ се не могу одредити.

en: caps
sr: могућности

en: detected capabilities in stream
sr: откривене могућности у току

en: minimum
sr: најмање

en: force caps
sr: приморај могућности

en: force caps without doing a typefind
sr: приморај могућности без обављања претраге уписа

en: Stream doesn't contain enough data.
sr: Овај ток не садржи довољно података.

en: Stream contains no data.
sr: Овај ток не садржи податке.

en: %sImplemented Interfaces%s:
sr: %sПримењени уређаји%s:

en: %sElement Flags%s:
sr: %sЗаставице елемента%s:

en: readable
sr: читљив

en: writable
sr: уписив

en: deprecated
sr: застарело

en: controllable
sr: управљив

en: conditionally available
sr: условно доступан

en: can be set only at object construction time
sr: може се поставити само у време конструкције објекта

en: changeable in NULL, READY, PAUSED or PLAYING state
sr: измењив у стање НИШТА, СПРЕМАН, ПАУЗИРАН или ПУШТАМ

en: changeable only in NULL, READY or PAUSED state
sr: измењив само у стање НИШТА, СПРЕМАН или ПАУЗИРАН

en: changeable only in NULL or READY state
sr: измењив само у стање НИШТА или СПРЕМАН

en: Blacklisted files:
sr: Забрањене датотеке:

en: %sTotal count%s: %s
sr: %sУкупан број%s: %s

en: %d blacklisted file | %d blacklisted files
sr[0]: %d забрањена датотека
sr[1]: %d забрањене датотеке
sr[2]: %d забрањених датотека

en: %d plugin | %d plugins
sr[0]: %d прикључак
sr[1]: %d прикључка
sr[2]: %d прикључака

en: %d blacklist entry | %d blacklist entries
sr[0]: %d забрањена ставка
sr[1]: %d забрањене ставке
sr[2]: %d забрањених ставки

en: %d feature | %d features
sr[0]: %d одлика
sr[1]: %d одлике
sr[2]: %d одлика

en: Print all elements
sr: Исписује све елементе

en: Print list of blacklisted files
sr: Штампа списак забрањених даттека

en: Print a machine-parsable list of features the specified plugin or all plugins provide.
                                           Useful in connection with external automatic plugin installation mechanisms
sr: Штампа машинама обрадив списак одлика које наведени прикључак или прикључци обезбеђују.
                                           Корисно у везама са спољним самосталним механизмом инсталирања прикључка.

en: List the plugin contents
sr: Наводи садржај прикључка

en: A slashes ('/') separated list of types of elements (also known as klass) to list. (unordered)
sr: Косе црте (/) раздвајају списак врсти елемената (познати као класе) на списак. (неразврстано)

en: Check if the specified element or plugin exists
sr: Проверава да ли постоји наведени елемент или прикључак

en: When checking if an element or plugin exists, also check that its version is at least the version specified
sr: Када проверава да ли постоји елемент или прикључак, такође проверава да ли је његово издање барем оно наведено

en: Print supported URI schemes, with the elements that implement them
sr: Штампа подржане шеме адреса, са елементима који их примењују.

en: Disable colors in output. You can also achieve the same by setting 'GST_INSPECT_NO_COLORS' environment variable to any value.
sr: Искључује боје на излазу. Исто можете постићи подешавањем „GST_INSPECT_NO_COLORS“ променљиве окружења на било коју вредност.

en: Color output, even when not sending to a tty.
sr: Боји излаз, чак и када не шаље на конзолу.

en: Could not load plugin file: %s
sr: Не могу да учитам датотеку прикључка: %s

en: No such element or plugin '%s'
sr: Нема таквог елемента или прикључка „%s“

en: Index statistics
sr: Статистике пописа

en: ERROR: %s
sr: ГРЕШКА: %s

en: Details:
    %s
sr: Детаљи:
    %s

en: Setting pipeline to PLAYING ...
sr: Постављам спојку низа на ПУШТАМ ...

en: ERROR: pipeline doesn't want to play.
sr: ГРЕШКА: спојка низа не жели да пусти.

en: Got message #%u from element "%s" (%s):
sr: Добих поруку #%u од елемента „%s“ (%s):

en: Got message #%u from pad "%s:%s" (%s):
sr: Добих поруку #%u од попуне „%s:%s“ (%s):

en: Got message #%u from object "%s" (%s):
sr: Добих поруку #%u од објекта „%s“ (%s):

en: Got message #%u (%s):
sr: Добих поруку #%u (%s):

en: Got EOS from element "%s".
sr: Добих ЕОС од елемента „%s“.

en: EOS received - stopping pipeline...
sr: ЕОС је примљен — заустављам спојку низа…

en: FOUND TAG      : found by element "%s".
sr: НАЂОХ ОЗНАКУ   : нађена је елементом „%s“.

en: FOUND TAG      : found by pad "%s:%s".
sr: НАЂОХ ОЗНАКУ   : нађена је попуном „%s:%s“.

en: FOUND TAG      : found by object "%s".
sr: НАЂОХ ОЗНАКУ   : нађена је објектом „%s“.

en: FOUND TAG
sr: НАЂОХ ОЗНАКУ

en: FOUND TOC      : found by element "%s".
sr: НАЂОХ ТАС   : нађена је елементом „%s“.

en: FOUND TOC      : found by object "%s".
sr: НАЂОХ ТАС   : нађена је објектом „%s“.

en: FOUND TOC
sr: НАЂОХ ТАС

en: INFO:
    %s
sr: ПОДАЦИ:
    %s

en: WARNING: from element %s: %s
sr: УПОЗОРЕЊЕ: из елемента %s: %s

en: Pipeline is PREROLLED ...
sr: Спојка низа је ПРИПРЕМЉЕНА ...

en: Prerolled, waiting for buffering to finish...
sr: Припремљено, чекам да заврши смештање у међумеморију…

en: Prerolled, waiting for progress to finish...
sr: Припремљено, чекам на напредовање да заврши…

en: buffering...
sr: смештам у међумеморију...

en: Done buffering, setting pipeline to PLAYING ...
sr: Обавио сам смештање у међумеморију, постављам спојку низа на ПУШТАМ ...

note: we were not buffering but PLAYING, PAUSE  the pipeline.
en: Buffering, setting pipeline to PAUSED ...
sr: Смештам у међумеморију, постављам спојку низа на ПАУЗИРАН ...

en: Redistribute latency...
sr: Расподељујем кашњење...

en: Setting state to %s as requested by %s...
sr: Постављам стање на %s као што је затражио %s...

note: this application message is posted when we caught an interrupt and * we need to stop the pipeline.
en: Interrupt: Stopping pipeline ...
sr: Прекид: Заустављам спојку низа ...

en: Interrupt while waiting for EOS - stopping pipeline...
sr: Прекид за време чекања на ЕОС — заустављам спојку низа...

en: EOS on shutdown enabled -- Forcing EOS on the pipeline
sr: ЕОС је укључен приликом гашења —— Присиљавам ЕОС на спојци низа

en: Waiting for EOS...
sr: Чекам на ЕОС...

en: Progress: (%s) %s
sr: Напредовање: (%s) %s

en: Missing element: %s
sr: Недостаје елемент: %s

en: Got context from element '%s': %s=%s
sr: Добих садржај из елемента „%s“: %s=%s

en: ERROR: pipeline doesn't want to preroll.
sr: ГРЕШКА: спојка низа не жели да припреми.

en: An error happened while waiting for EOS
sr: Дошло је до грешке док сам чекао на ЕОС

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
sr: Користи Виндоузов сат високе резолуције, тачност: %u ms

en: Output tags (also known as metadata)
sr: Излазне ознаке (такође познате и као метаподаци)

en: Output TOC (chapters and editions)
sr: Излазна табела садржаја (поглавља и издања)

en: Output status information and property notifications
sr: Исписује податке о стању и обавештења о особинама

en: Do not print any progress information
sr: Не исписује податке о напредовању

en: Output messages
sr: Излазне поруке

en: Do not output status information for the specified property if verbose output is enabled (can be used multiple times)
sr: Не исписује податке стања за наведено својство ако је укључен опширан излаз (може да се користи више пута)

en: PROPERTY-NAME
sr: СВОЈСТВО-НАЗИВ

en: Set the name of the program
sr: Поставља назив програма

en: PROGRAM-NAME
sr: НАЗИВ-ПРОГРАМА

en: Do not install a fault handler
sr: Неће инсталирати руковаоца грешкама

en: Force EOS on sources before shutting the pipeline down
sr: Приморај ЕОС на извору пре гашења спојке низа

en: Gather and print index statistics
sr: Прикупи и штампај статистике регистра

en: Do not print current position of pipeline. If this option is unspecified, the position will be printed when stdout is a TTY. To enable printing position when stdout is not a TTY, use "force-position" option
sr: Не исписује тренутни положај спојке. Ако ова опција није одређена, положај ће бити исписан када је стандардни излаз конзола. Да укључите положај исписивања када стандардни излаз није конзола, користитие опцију „force-position“

en: Allow printing current position of pipeline even if stdout is not a TTY. This option has no effect if the "no-position" option is specified
sr: Омогућава исписивање тренутног положаја спојке чак и ако стандардни излаз није конзола. Ова опција нема дејства ако је опција „no-position“ наведена

en: ERROR: pipeline could not be constructed: %s.
sr: ГРЕШКА: не могу да саставим спојку низа: %s.

en: ERROR: pipeline could not be constructed.
sr: ГРЕШКА: не могу да саставим спојку низа.

en: WARNING: erroneous pipeline: %s
sr: УПОЗОРЕЊЕ: неисправна спојка низа: %s

en: ERROR: the 'pipeline' element wasn't found.
sr: ГРЕШКА: елемент „спојка низа“ није нађен.

en: Setting pipeline to PAUSED ...
sr: Постављам спојку низа на ПАУЗИРАН ...

en: Failed to set pipeline to PAUSED.
sr: Нисам успео да поставим спојку на ПАУЗИРАНО.

en: Pipeline is live and does not need PREROLL ...
sr: Спојка низа је жива и не треба јој ПРИПРЕМА ...

en: Pipeline is PREROLLING ...
sr: Спојка низа врши ПРИПРЕМУ ...

en: Execution ended after %
sr: Извршење је окончано након %

en: Setting pipeline to NULL ...
sr: Постављам спојку низа на НИШТА ...

en: Freeing pipeline ...
sr: Ослобађам спојку низа...
