gstreamer 1.19.2 - en to sq translation catalogue (130 entries)

en: Print the GStreamer version
sq: Printo versionin e GStreamer

en: Make all warnings fatal
sq: Bëj që të gjithë paralajmërimet të jenë fatale

en: Print available debug categories and exit
sq: Printo kategoritë e debug në dispozicion dhe dil

en: Default debug level from 1 (only error) to 9 (anything) or 0 for no output
sq: Niveli i prezgjedhur i debug nga 1 (vetëm gabimi) deri në 9 (gjithçka) ose 0 për të mos shtypur asgjë

en: LEVEL
sq: NIVELI

en: Comma-separated list of category_name:level pairs to set specific levels for the individual categories. Example: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3
sq: Lista e category_name, ndarë me presje:etiketë çifte për të përcaktuar etiketa specifike për kategoritë individuale. Shembull: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3

en: LIST
sq: LISTË

en: Disable colored debugging output
sq: Ç'aktivo output shumëngjyrësh të debug

en: Changes coloring mode of the debug log. Possible modes: off, on, disable, auto, unix
sq: Ndryshon regjimin e ngjyrave të raportit të debugut. Regjimet e mundshme janë: fikur, kyqur, e pamundësuar, auto, unix

en: Disable debugging
sq: Ç'aktivo debug

en: Colon-separated paths containing plugins
sq: Shtigjet e ndara me pikpresje qe permbajne plugins

en: PATHS
sq: SHTIGJET

en: Disable trapping of segmentation faults during plugin loading
sq: Ç'aktivo regjistrimin e dështimeve të segmentuara gjatë ngarkimit të plugin

en: Disable updating the registry
sq: Pamundesoje azhurimin e regjistrit

en: GStreamer Options
sq: Opsionet e GStreamer

en: Unknown option
sq: Opsion i panjohur

en: GStreamer encountered a general core library error.
sq: GStreamer ndeshi në një gabim të përgjithshëm të librarisë bazë.

en: GStreamer encountered a general supporting library error.
sq: GStreamer ndeshi në një gabim librarie të suportit të përgjithshëm.

en: Could not initialize supporting library.
sq: E pamundur nisja e librarisë mbështetëse.

en: Could not close supporting library.
sq: E pamundur mbyllja e librarisë mbështetëse.

en: Encoding error.
sq: Gabim enkodimi.

en: Resource not found.
sq: Burimi nuk u gjet.

en: Resource busy or not available.
sq: Burimi është i zënë ose jo në dispozicion.

en: Could not open resource for reading.
sq: E pamundur hapja e burimit për lexim.

en: Could not open resource for writing.
sq: E pamundur hapja e burimit për shkrim.

en: Could not open resource for reading and writing.
sq: E pamundur hapja e burimit për lexim dhe shkrim.

en: Could not close resource.
sq: E pamundur mbyllja e burimit.

en: Could not read from resource.
sq: I pamundur leximi nga burimi.

en: Could not write to resource.
sq: I pamundur hkrimi në burim.

en: Could not perform seek on resource.
sq: E pamundur kryerja e kërkimit në burim.

en: Could not synchronize on resource.
sq: Sinkronizim i pamundur në burim.

en: Could not get/set settings from/on resource.
sq: E pamundur marrja/vendosja e rregullimeve nga/në burim.

en: Element doesn't implement handling of this stream. Please file a bug.
sq: Elementi nuk suporton trajtimin e kësaj vazhde. Ju lutem raporto një bug.

en: Could not determine type of stream.
sq: I pamundur përcaktimi i llojit të vazhdës.

en: The stream is of a different type than handled by this element.
sq: Vazhda është e një lloji të ndryshëm nga të trajtuarit nga ky element.

en: There is no codec present that can handle the stream's type.
sq: Asnjë kodues/dekodues në dispozicion për të trajtuar llojin e vazhdës.

en: Could not decode stream.
sq: I pamundur dekodifikimi i vazhdës.

en: Could not encode stream.
sq: I pamundur kodifikimi i vazhdës.

en: Could not demultiplex stream.
sq: I pamundur demultipleksimi i stream.

en: Could not multiplex stream.
sq: I pamundur multipleksimi i vazhdës.

en: No error message for domain %s.
sq: Asnjë mesazh gabimi për domain %s.

en: No standard error message for domain %s and code %d.
sq: Asnjë mesazh gabimi standart për domain %s dhe kodin %d.

en: title
sq: titulli

en: commonly used title
sq: titulli i përdorur zakonisht

en: artist
sq: artisti

en: person(s) responsible for the recording
sq: personi(at) përgjegjës për regjistrimin

en: album
sq: albumi

en: album containing this data
sq: albumi që përmban këtë të dhënë

en: date
sq: data

en: genre
sq: lloji

en: genre this data belongs to
sq: lloji së cilit i takon e dhëna

en: comment
sq: komenti

en: free text commenting the data
sq: tekst i lirë komentues i së dhënës

en: track number
sq: numri i pistës

en: track number inside a collection
sq: numri i pjesës në brendësi të një koleksioni

en: track count
sq: numërimi i pjesës

en: count of tracks inside collection this track belongs to
sq: numurimi i pjesëve në brendësi të koleksionit të cilit i përket pjesa

en: disc number
sq: numri i diskut

en: disc number inside a collection
sq: numri i diskut në brendësi të një koleksioni

en: disc count
sq: numurimi i diskut

en: count of discs inside collection this disc belongs to
sq: numurimi i disqeve në brendësi të koleksionit të cilit i përket disku

en: location
sq: pozicioni

en: description
sq: përshkrimi

en: short text describing the content of the data
sq: teks i shkurtër përshkrues i përmbajtjes së së dhënës

en: version
sq: versioni

en: version of this data
sq: versioni i kësaj të dhëne

en: International Standard Recording Code - see http://www.ifpi.org/isrc/
sq: International Standard Recording Code - shiko http://www.ifpi.org/isrc/

en: organization
sq: organizata

en: copyright notice of the data
sq: shënime mbi të drejtat e së dhënës

en: contact
sq: kontakti

en: contact information
sq: informacione në lidhje me kontaktin

en: license
sq: liçenca

en: license of data
sq: liçenca e së dhënës

en: performer
sq: interpretuesi

en: person(s) performing
sq: personi(at) interpretues

en: duration
sq: kohëzgjatja

en: length in GStreamer time units (nanoseconds)
sq: gjatësia në njësi kohore të GStreamer (nanosekonda)

en: codec the data is stored in
sq: codec ku janë regjistruar të dhënat

en: codec the video data is stored in
sq: codec ku janë regjistruar të dhënat video

en: codec the audio data is stored in
sq: codec ku janë regjistruar të dhënat audio

en: exact or average bitrate in bits/s
sq: bitrate preçize ose mesatare në bits/s

en: nominal bitrate
sq: bitrate nominale

en: nominal bitrate in bits/s
sq: bitrate nominale në bits/s

en: minimum bitrate
sq: bitrate minimum

en: minimum bitrate in bits/s
sq: bitrate minimum në bits/s

en: maximum bitrate
sq: bitrate maksimum

en: maximum bitrate in bits/s
sq: bitrate maksimum në bits/s

en: encoder
sq: kodifikuesi

en: encoder used to encode this stream
sq: kodifikuesi i përdorur për të kodifikuar këtë fluks

en: encoder version
sq: versioni i kodifikuesit

en: version of the encoder used to encode this stream
sq: versioni i kodifikuesit të përdorur për të kodifikuar këtë fluks

en: serial
sq: seria

en: serial number of track
sq: numri serisë së pjesës

en: replaygain track gain
sq: ecuria i pjesës në replygain

en: replaygain track peak
sq: maksimumi i pjesës në replygain

en: peak of the track
sq: skaji i pistës

en: peak of the album
sq: kulmi i albumit

en: ERROR: from element %s: %s
sq: GABIM: nga elementi %s: %s

en: Additional debug info:
    %s
sq: Informacione shtesë të debug:
    %s

en: no property "%s" in element "%s"
sq: asnjë pronësi "%s" tek elementi "%s"

en: no element "%s"
sq: asnjë element "%s"

en: could not set property "%s" in element "%s" to "%s"
sq: e pamundur vendosja e pronësisë "%s" tek elementi "%s" në "%s

en: could not link %s to %s
sq: e pamundur lidhja e %s me %s

en: could not parse caps "%s"
sq: i pamundur analizimi i caps "%s"

en: no sink element for URI "%s"
sq: asnjë element shpërndarës për URI "%s"

en: no source element for URI "%s"
sq: asnjë element burues për URI "%s"

en: specified empty bin "%s", not allowed
sq: u specifikua bin bosh "%s", nuk lejohet

en: empty pipeline not allowed
sq: nuk lejohet konduktori bosh

en: Could not open file "%s" for reading.
sq: E pamundur hapja e file "%s" për lexim.

en: No file name specified for writing.
sq: Nuk është përcaktuar asnjë emër file për tu shkruar.

en: Could not open file "%s" for writing.
sq: E pamundur hapja e file "%s" në shkrim.

en: Error closing file "%s".
sq: Gabim gjatë mbylljes së file "%s".

en: Error while writing to file "%s".
sq: Gabim gjatë shkrimit tek file "%s".

en: No file name specified for reading.
sq: Nuk është përcaktuar asnjë emër file për tu lexuar.

en: "%s" is a directory.
sq: "%s" është një directory.

en: File "%s" is a socket.
sq: File "%s" është një socket.

en: Failed after iterations as requested.
sq: Dështoi mbas përsëritjeve sikurse të kërkuara.

en: caps
sq: mbrojtëse

en: detected capabilities in stream
sq: u zbuluan mundësi në fluks

en: Print all elements
sq: Printo të gjithë elementët

en: ERROR: pipeline doesn't want to play.
sq: GABIM: pipeline nuk dëshiron të luajë.

en: FOUND TAG      : found by element "%s".
sq: NDRYSHIM I GJETUR      : u gjet nga elementi "%s".

en: Output tags (also known as metadata)
sq: Tags e output (njohur gjithashtu si metadata)

en: Output status information and property notifications
sq: Njoftime të informacioneve dhe pronësisë së kondicionit të daljes

en: Do not install a fault handler
sq: Mos instalo një ushqyes të dëmtuar

en: ERROR: pipeline could not be constructed: %s.
sq: GABIM: i pamundur ndërtimi i pipeline: %s.

en: ERROR: pipeline could not be constructed.
sq: GABIM: i pamundur ndërtimi i pipeline.

en: WARNING: erroneous pipeline: %s
sq: KUJDES: pipline e gabuar: %s

en: ERROR: the 'pipeline' element wasn't found.
sq: GABIM: elementi 'konduktor' nuk u gjet.

en: Execution ended after %
sq: Ekzekutimi përfundoi mbas %
