gtetrinet - en to am translation catalogue (54 entries)

en: Change _team...
am: ቡድንን ለውጥ... (_T)

en: _Start game
am: ጨዋታን ጀምር (_S)

en: _Pause game
am: ጨዋታውን ለጥቂት ጊዜ አሳርፍ (_P)

en: _End game
am: ጨዋታውን ጨርስ (_E)

en: Detac_h page...
am: ገጽን አለያይ... (_H)

en: Connect
am: አገናኝ

en: Disconnect
am: ግንኙነት አቋርጥ

en: Start game
am: ጨዋታን ጀምር

en: Start a new game
am: አዲስ ጨዋታ ጀምር

en: Pause game
am: ጨዋታውን ለጥቂት ጊዜ አሳርፍ

en: Pause the game
am: ጨዋታውን ለጥቂት ጊዜ አሳርፍ

en: End game
am: ጨዋታውን ጨርስ

en: End the current game
am: አሁን ያለውን ጨዋታ ጨርስ

en: Change team
am: ቡድንን ለውጥ

en: Detach page
am: ገጽን አለያይ

en: Not connected
am: ተገናኝቷል አይደለም

en: (C) 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 Ka-shu Wong
am: (ም) 1999፥ 2000፥ 2001፥ 2002፥ 2003 Ka-shu Wong

en: GTetrinet Home Page
am: የGTetrinet ማነሻ ገጽ

en: Team name:
am: የቡድን ስም፦

note: game type radio buttons
en: Original
am: የመጀመሪያው

en: Server address
am: የሰርቨር አድራሻ

en: Password:
am: ሚስጢራዊ ቃል፦

en: Nick name:
am: ቅጽል ስምች፦

en: Move right
am: ወደቀኝ አንቀሳቅስ

en: Move left
am: ወደግራ አንቀሳቅስ

en: Move down
am: ወደታች አንቀሳቅስ

en: Rotate right
am: በስታቀኝ ያሽከርክሩ

en: Rotate left
am: በስተግራ ያሽከርክሩ

en: Name:
am: ስም፦

en: Author:
am: ደራሲ ዎች፦

en: Description:
am: መግለጫ፦

en: Themes
am: ጭብጦች

en: Action
am: ትግባር

en: Key
am: ቁልፍ

en: Keyboard
am: የፊደል ሠሌዳ

note: sound
en: Enable Sound
am: ድምፅን አስችል

en: Enable MIDI
am: MIDIን አስችል

en: Sound
am: ድምፅ

en: Lines:
am: መስመሮች፦

en: Level:
am: ደረጃ፦

en: SERVER
am: ሰርቨር

en: NICKNAME
am: ቅጽል ስም

en: Set team name
am: የቡድን ስም ይምረጡ

en: TEAM
am: ቡድን

en: PASSWORD
am: ሚስጢራዊ ቃል

en: Name
am: ስም

en: Team
am: ቡድን

en: Your name:
am: የእርሶ ስም፦

en: Your team:
am: የእርሶ ቡድን፦

en:  on %c%c%s%c%c
am:  በ %c%c%s%c%c

en:  by %c%c%s%c%c
am:  በ %c%c%s%c%c

en: Score
am: ነጥብ

en: Your nickname.
am: የእርሶ ቅጽል።

en: Your team.
am: የእርሶ ቡድን።
