gtetrinet HEAD - en to bg translation catalogue (193 entries)

en: Couldn't resolve hostname.
bg: Не може да се определи името на хоста.

en: _Connect to server...
bg: _Свързване със сървър...

en: _Disconnect from server
bg: _Изключване от сървър

en: Change _team...
bg: Смяна на _отбора...

en: _Start game
bg: _Начало на играта

en: _Pause game
bg: _Прекъсване на играта

en: _End game
bg: _Край на играта

en: Detac_h page...
bg: Отдел_яне на страница...

en: Connect
bg: Свързване

en: Connect to a server
bg: Свързване със сървър

en: Disconnect
bg: Изключване

en: Disconnect from the current server
bg: Изключване от текущия сървър

en: Start game
bg: Начало на играта

en: Start a new game
bg: Нова игра

en: End game
bg: Край на играта

en: End the current game
bg: Край на текущата игра

en: Pause game
bg: Прекъсване на играта

en: Pause the game
bg: Прекъсване на играта

en: Change team
bg: Смяна на отбора

en: Change your current team name
bg: Смяна на името на текущия отбор

en: Detach page
bg: Отделяне на страница

en: Detach the current notebook page
bg: Отделяне на текущата страница

en: Game in progress
bg: Играе се

en: Connected to
bg: Свързан към

en: Not connected
bg: Изключен

en: A Tetrinet client for GNOME.
bg: Tetrinet клиент за GNOME.

en: Warning: theme does not have a name, reverting to default.
bg: Предупреждение: темата няма име, използване на стандартната.

note: make dialog that asks for address/nickname
en: Connect to server
bg: Свързване със сървър

en: Team name:
bg: Име на отбор:

en: You must specify a server name.
bg: Трябва да се укаже име на сървъра.

en: Please specify a password to connect as spectator.
bg: Укажете парола за свързване като зрител.

en: Please specify a valid nickname.
bg: Укажете валиден псевдоним.

note: game type radio buttons
en: O_riginal
bg: О_ригинална

en: Server address
bg: Адрес на сървъра

en: Connect as a _spectator
bg: Свързване като _зрител

en: _Password:
bg: _Парола:

en: Spectate game
bg: Гледане на игра

en: _Nick name:
bg: П_севдоним:

en: _Team name:
bg: _Име на отбор:

en: Player information
bg: Информация за играча

en: Change Key
bg: Смяна на клавиш

en: Move right
bg: Движение надясно

en: Move left
bg: Движение наляво

en: Move down
bg: Движение надолу

en: Rotate right
bg: Въртене надясно

en: Rotate left
bg: Въртене наляво

en: Drop piece
bg: Пускане на парчето

en: Discard special
bg: Отмяна на специалните

en: Send message
bg: Изпращане на съобщение

en: Special to field 1
bg: Специално парче в поле 1

en: Special to field 2
bg: Специално парче в поле 2

en: Special to field 3
bg: Специално парче в поле 3

en: Special to field 4
bg: Специално парче в поле 4

en: Special to field 5
bg: Специално парче в поле 5

en: Special to field 6
bg: Специално парче в поле 6

en: Press new key for "%s"
bg: Натиснете нов клавиш за „%s“

en: GTetrinet Preferences
bg: Настройки на GTetrinet

en: Select a theme from the list.
    Install new themes in ~/.gtetrinet/themes/
bg: Изберете тема от списъка.
    Инсталирайте нови теми в ~/.gtetrinet/themes/

en: Name:
bg: Име:

en: Author:
bg: Автор:

en: Description:
bg: Описание:

en: Selected Theme
bg: Избрана тема

en: Download new themes
bg: Изтегляне на нови теми

en: Themes
bg: Теми

note: partyline
en: Enable _Timestamps
bg: Включване на ограничения по _време

en: Enable Channel _List
bg: Включване на на _списък с канали

note: FIXME
en: Partyline
bg: Компания

en: Action
bg: Действие

en: Key
bg: Клавиш

en: Select an action from the list and press Change Key to change the key associated with the action.
bg: Изберете действие от списъка и натиснете „Смяна на клавиш“, за да смените клавиша, свързан с действието.

en: Change _key...
bg: Смяна на _клавиш...

en: _Restore defaults
bg: _По подразбиране

en: Keyboard
bg: Клавиатура

note: sound
en: Enable _Sound
bg: Включване на _звука

en: Enable _MIDI
bg: Включване на _MIDI

en: Enter command to play a midi file:
bg: Въведете команда за изпълнение на файл, формат midi:

en: The above command is run when a midi file is to be played.  The name of the midi file is placed in the environment variable MIDIFILE.
bg: Командата се изпълнява, когато предстои изпълнение на файл във формат midi. Името на файла е включено в променливата MIDIFILE.

en: Sound
bg: Звук

en: Error loading theme: cannot load graphics file
    Falling back to default
bg: Грешка при зареждане на темата: не може да се зареди графичен файл
    Възстановяване на стандартната тема

note: shouldnt happen
en: Error loading default theme: Aborting...
    Check for installation errors
bg: Грешка при зареждане на стандартната тема: Спиране на програмата...
    Проверете за грешки при инсталацията

en: Next piece:
bg: Следващо парче:

en: Lines:
bg: Редове:

en: Level:
bg: Ниво:

en: Active level:
bg: Активно ниво:

en: Attacks and defenses:
bg: Атаки и отстъпления:

en: Not playing
bg: Не играе

en: Specials:
bg: Специални парчета:

en: SERVER
bg: СЪРВЪР

en: Set nickname to use
bg: Задаване на псевдоним

en: NICKNAME
bg: ПСЕВДОНИМ

en: Set team name
bg: Задаване на име на отбор

en: TEAM
bg: ОТБОР

en: Connect as a spectator
bg: Свързване като зрител

en: Spectator password
bg: Парола на зрителя

en: PASSWORD
bg: ПАРОЛА

en: Failed to init GConf: %s
bg: Не може да се инициализира GConf: %s

note: FIXME
en: Playing Fields
bg: Игрални зони

note: FIXME
en: Winlist
bg: Списък с победители

en: Name
bg: Име

en: Players
bg: Играчи

en: State
bg: Състояние

en: Description
bg: Описание

en: Channel List
bg: Списък с канали

en: Team
bg: Отбор

en: Your name:
bg: Вашето име:

en: Your team:
bg: Вашият отбор:

en: Talking in channel
bg: Разговори в канала

en: Disconnected
bg: Изключен

en: Server disconnected
bg: Сървъра е изключен

en: %c%c*** Disconnected from server
bg: %c%c*** Изключен от сървъра

en: Error connecting:
bg: Грешка при свързване:

en: %c%c*** Connected to server
bg: %c%c*** Свързан със сървъра

en: %c%c*** You have been kicked from the game
bg: %c%c*** Изритаха Ви от играта

en: %c*** %c%s%c%c has been kicked from the game
bg: %c*** %c%s%c%c беше изритан от играта

en: %c*** Team %c%s%c%c has won the game
bg: %c*** Отбор %c%s%c%c спечели играта

en: %c*** %c%s%c%c has won the game
bg: %c*** %c%s%c%c спечели играта

en: %c*** The game has %cstarted
bg: %c*** Играта е %cзапочнала

en: %c*** The game is %cin progress
bg: %c*** Играе %cсе

en: %c*** The game has %cpaused
bg: %c*** Играта е %cпрекъсната

en: The game has %c%cpaused
bg: Играта е %c%cпрекъсната

en: %c*** The game has %cresumed
bg: %c*** Играта е %cвъзстановена

en: The game has %c%cresumed
bg: Играта е %c%cвъзстановена

en: %c*** The game has %cended
bg: %c*** Играта %cсвърши

en: %c*** You have joined %c%s%c%c
bg: %c*** Включихте се в %c%s%c%c

en: %c*** %c%s%c%c has joined the spectators %c%c(%c%s%c%c%c)
bg: %c*** %c%s%c%c се присъедини към зрителите %c%c(%c%s%c%c%c)

en: %c*** %c%s%c%c has left the spectators %c%c(%c%s%c%c%c)
bg: %c*** %c%s%c%c напусна зрителите %c%c(%c%s%c%c%c)

en: No special blocks
bg: Няма специални

en:  on %c%c%s%c%c
bg:  на %c%c%s%c%c

en:  to All
bg:  към всички

en:  by %c%c%s%c%c
bg:  от %c%c%s%c%c

en: %c*** %c%s%c%c is the moderator
bg: %c*** %c%s%c%c е председателя

note: remove ", " from end of string
en:  has left the game
bg:  напусна играта

en:  have left the game
bg:  напуснаха играта

en:  has joined the game
bg:  се включи в играта

en:  have joined the game
bg:  се включиха в играта

en: %s is on team %c%s
bg: %s е в отбор %c%s

en: %s is alone
bg: %s е сам(а)

en: %s are on team %c%s
bg: %s са в отбор %c%s

en: %s are alone
bg: %s са сами

en: %c*** %c%s%c%c is now on team %c%s
bg: %c*** %c%s%c%c е вече в отбор %c%s

en: %c*** %c%s%c%c is now alone
bg: %c*** %c%s%c%c вече е сам(а)

note: "T" stands for "Team" here
en: T
bg: О

en: Score
bg: Точки

en: Tetrinet client
bg: Tetrinet клиент

en: Tetrinet client for GNOME
bg: Tetrinet клиент за GNOME

en: Command to run to play midi files
bg: Команда за изпълнение на midi файлове

en: Enable/disable channel list.
bg: Включване/изключване на списъка с канали.

en: Enable/disable midi music
bg: Включване/изключване на midi музика

en: Enable/disable sound
bg: Включване/изключване на звук

en: Enable/disable timestamps.
bg: Включване/изключване на ограничения по време.

en: Enables/Disables sound. Keep in mind that the theme that you're using must provide sounds.
bg: Включва/изключва звука. Обърнете внимание, че темата, която ползвате, трябва да съдържа звук.

en: Enables/disables midi music. You'll need to enable sound if you want music to work.
bg: Включва/изключва midi музика. Ще трябва да включите звука, ако искате музиката да работи.

en: Enables/disables the channel list. Disable it if you experience problems when connecting or while playing in your favorite tetrinet server.
bg: Включва/изключва списъка с канали. Изключете го, ако има проблеми при свързването или по време на игра в любимия tetrinet сървър.

en: Enables/disables timestamps in the partyline.
bg: Включва/изключва ограничения по време.

en: If set to true, the game mode will be set to TetriFast. If false, GTetrinet will use the original mode.
bg: Ако е настроено на „true“, режимът на играта ще бъде „TetriFast“. Ако е „false“, GTetrinet ще използва оригиналния режим.

en: Key to discard special
bg: Клавиш за отмяна на специалните парчета

en: Key to drop piece
bg: Клавиш за пускане на парче

en: Key to move down
bg: Клавиш за движение надолу

en: Key to move left
bg: Клавиш за движение наляво

en: Key to move right
bg: Клавиш за движение надясно

en: Key to open the fields' message dialog
bg: Клавиш за отваряне на диалога със съобщения

en: Key to rotate clockwise
bg: Клавиш за въртене по посока на часовниковата стрелка

en: Key to rotate counterclockwise
bg: Клавиш за въртене обратно на часовниковата стрелка

en: Key to use the current special on field 1
bg: Клавиш за използване на текущото специално парче в поле 1

en: Key to use the current special on field 2
bg: Клавиш за използване на текущото специално парче в поле 2

en: Key to use the current special on field 3
bg: Клавиш за използване на текущото специално парче в поле 3

en: Key to use the current special on field 4
bg: Клавиш за използване на текущото специално парче в поле 4

en: Key to use the current special on field 5
bg: Клавиш за използване на текущото специално парче в поле 5

en: Key to use the current special on field 6
bg: Клавиш за използване на текущото специално парче в поле 6

en: Server where you want to play
bg: Сървър, където искате да играете

en: Tetrinet game mode
bg: Режим на игра на Tetrinet

en: The current theme directory. It should contain a readable "blocks.png" and a "theme.cfg".
bg: Текущата папка с теми. Трябва да съдържа четими файлове „blocks.png“ и „theme.cfg“.

en: Theme directory, should end with a '/'
bg: Папка с теми, трябва да завършва с „/“

en: This command is run when a midi file is to be played. The name of the midi file is placed in the environment variable MIDIFILE.
bg: Командата се изпълнява, когато предстои изпълнение на файл във формат midi. Името на файла е включено в променливата MIDIFILE.

en: This is the server where GTetrinet will try to connect.
bg: Сървъра, с който GTetrinet ще се опита да се свърже.

en: This key discards the current special. This is case insensitive.
bg: Този клавиш отменя текущото специално парче. Не зависи от малки/големи букви.

en: This key displays the fields' message dialog. This is case insensitive.
bg: Този клавиш показва диалога със съобщения. Не зависи от малки/големи букви.

en: This key drops the block to the ground. This is case insensitive.
bg: Този клавиш пуска парчето на земята. Не зависи от малки/големи букви.

en: This key moves the block down. This is case insensitive.
bg: Този клавиш придвижва парчето надолу. Не зависи от малки/големи букви.

en: This key moves the block to the left. This is case insensitive.
bg: Този клавиш придвижва парчето вляво. Не зависи от малки/големи букви.

en: This key moves the block to the right. This is case insensitive.
bg: Този клавиш придвижва парчето вдясно. Не зависи от малки/големи букви.

en: This key rotates the block clockwise. This is case insensitive.
bg: Този клавиш завърта парчето по посока на часовниковата стрелка. Не зависи от малки/големи букви.

en: This key rotates the block counterclockwise. This is case insensitive.
bg: Този клавиш завърта парчето обратно на часовниковата стрелка. Не зависи от малки/големи букви.

en: This key uses the current special on Player 1's game field.
bg: Този клавиш служи за използване на специално парче в полето на Играч 1.

en: This key uses the current special on Player 2's game field.
bg: Този клавиш служи за използване на специално парче в полето на Играч 2.

en: This key uses the current special on Player 3's game field.
bg: Този клавиш служи за използване на специално парче в полето на Играч 3.

en: This key uses the current special on Player 4's game field.
bg: Този клавиш служи за използване на специално парче в полето на Играч 4.

en: This key uses the current special on Player 5's game field.
bg: Този клавиш служи за използване на специално парче в полето на Играч 5.

en: This key uses the current special on Player 6's game field.
bg: Този клавиш служи за използване на специално парче в полето на Играч 6.

en: This will be the name of your team.
bg: Това ще бъде името на отбора.

en: This will be your nickname in the game.
bg: Това ще бъде псевдонима в играта.

en: Your nickname
bg: Вашият псевдоним

en: Your team
bg: Вашият отбор
