gtetrinet 0.7.6 - en to ca translation catalogue (191 entries)

en: Couldn't resolve hostname.
ca: No s'ha pogut resoldre el nom del servidor.

en: _Connect to server...
ca: _Connecta a un servidor...

en: _Disconnect from server
ca: _Desconnecta del servidor

en: Change _team...
ca: Canvia d'equi_p...

en: _Start game
ca: Comença el _joc

en: _Pause game
ca: _Pausa el joc

en: _End game
ca: _Finalitza el joc

en: Detac_h page...
ca: _Separa la pàgina...

en: Connect
ca: Connecta

en: Connect to a server
ca: Connecta a un servidor

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Disconnect from the current server
ca: Desconnecta del servidor actual

en: Start game
ca: Comença

en: Start a new game
ca: Comença un nou joc

en: End game
ca: Finalitza

en: End the current game
ca: Finalitza el joc actual

en: Pause game
ca: Pausa

en: Pause the game
ca: Pausa el joc

en: Change team
ca: Equip

en: Change your current team name
ca: Canvia el vostre nom d'equip actual

en: Detach page
ca: Separa

en: Detach the current notebook page
ca: Separa la pàgina actual del quadern

en: Game in progress
ca: Joc en progrés

en: Connected to
ca: Connectat a

en: Not connected
ca: No connectat

en: A Tetrinet client for GNOME.
ca: Un client de Tetrinet per al GNOME.

en: Warning: theme does not have a name, reverting to default.
ca: Avís: el tema no té un nom, s'utilitzarà el predeterminat.

note: make dialog that asks for address/nickname
en: Connect to server
ca: Connecta al servidor

en: Team name:
ca: Nom de l'equip:

en: You must specify a server name.
ca: Teniu que especificar un nom de servidor.

en: Please specify a password to connect as spectator.
ca: Teniu que especificar una contrasenya per a connectar com espectador.

en: Please specify a valid nickname.
ca: Teniu que especificar un nom vàlid.

en: Server address
ca: Adreça del servidor

en: Connect as a _spectator
ca: Connecta com e_spectador

en: _Password:
ca: Co_ntrasenya:

en: Spectate game
ca: Visualitza el joc

en: _Nick name:
ca: _Nom d'usuari:

en: _Team name:
ca: Nom de l'_equip:

en: Player information
ca: Informació del jugador

en: Change Key
ca: Canvia la tecla

en: Move right
ca: Mou a la dreta

en: Move left
ca: Mou a l'esquerra

en: Move down
ca: Mou avall

en: Rotate right
ca: Rota a la dreta

en: Rotate left
ca: Rota a l'esquerra

en: Drop piece
ca: Solta la peça

en: Discard special
ca: Descarta especial

en: Send message
ca: Envia un missatge

en: Special to field 1
ca: Especial al camp 1

en: Special to field 2
ca: Especial al camp 2

en: Special to field 3
ca: Especial al camp 3

en: Special to field 4
ca: Especial al camp 4

en: Special to field 5
ca: Especial al camp 5

en: Special to field 6
ca: Especial al camp 6

en: Press new key for "%s"
ca: Premeu una nova tecla per a «%s»

en: GTetrinet Preferences
ca: Preferències de GTetrinet

en: Select a theme from the list.
    Install new themes in ~/.gtetrinet/themes/
ca: Seleccioneu un tema de la llista.
    Instal·leu temes nous en ~/.gtetrinet/themes/

en: Name:
ca: Nom:

en: Author:
ca: Autor:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Selected Theme
ca: Tema seleccionat

en: Download new themes
ca: Descarrega nous temes

en: Themes
ca: Temes

note: partyline
en: Enable _Timestamps
ca: Habilita les marques de _temps

en: Enable Channel _List
ca: Habilita la _llista de canals

en: Action
ca: Acció

en: Key
ca: Tecla

en: Select an action from the list and press Change Key to change the key associated with the action.
ca: Seleccioneu una acció de la llista i premeu «Canvia la tecla» per a canviar la tecla associada amb l'acció.

en: Change _key...
ca: Canvia la _tecla...

en: _Restore defaults
ca: _Restaura els valors per defecte

en: Keyboard
ca: Teclat

note: sound
en: Enable _Sound
ca: Habilita el _so

en: Enable _MIDI
ca: Habilita el _MIDI

en: Enter command to play a midi file:
ca: Introduïu l'ordre per a reproduir un fitxer de midi:

en: The above command is run when a midi file is to be played.  The name of the midi file is placed in the environment variable MIDIFILE.
ca: L'ordre de dalt s'executa quan s'ha de reproduir un fitxer de midi. El nom del fitxer de midi s'ha de ficar en la variable d'entorn «MIDIFILE».

en: Sound
ca: So

en: Error loading theme: cannot load graphics file
    Falling back to default
ca: S'ha produït un error en carregar el tema: no es pot carregar el fitxer de gràfics
    S'utilitzarà el tema per defecte

note: shouldnt happen
en: Error loading default theme: Aborting...
    Check for installation errors
ca: S'ha produït un error en carregar el tema per defecte: S'està avortant...
    Comproveu si hi ha errors a la instal·lació

en: Next piece:
ca: Peça següent:

en: Lines:
ca: Línies:

en: Level:
ca: Nivell:

en: Active level:
ca: Nivell actiu:

en: Attacks and defenses:
ca: Atacs i defenses:

en: Not playing
ca: No està jugant

en: Specials:
ca: Especials:

en: SERVER
ca: SERVIDOR

en: Set nickname to use
ca: Estableix el nom d'usuari a utilitzar

en: NICKNAME
ca: NOM D'USUARI

en: Set team name
ca: Estableix el nom de l'equip

en: TEAM
ca: EQUIP

en: Connect as a spectator
ca: Connecta com espectador

en: Spectator password
ca: Contrasenya d'espectador

en: PASSWORD
ca: CONTRASENYA

en: Failed to init GConf: %s
ca: No s'ha pogut iniciar GConf: %s

note: FIXME
en: Playing Fields
ca: Camps de joc

note: FIXME
en: Winlist
ca: Marcadors

en: Name
ca: Nom

en: Players
ca: Jugadors

en: State
ca: Estat

en: Description
ca: Descripció

en: Channel List
ca: Llista de canals

en: Team
ca: Equip

en: Your name:
ca: El vostre nom:

en: Your team:
ca: El vostre equip:

en: Talking in channel
ca: S'està parlant en el canal

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Server disconnected
ca: El servidor ha desconnectat

en: %c%c*** Disconnected from server
ca: %c%c*** S'ha desconnectat del servidor

en: Error connecting:
ca: S'ha produït un error en connectar:

en: %c%c*** Connected to server
ca: %c%c*** S'ha connectat al servidor

en: %c%c*** You have been kicked from the game
ca: %c%c*** Heu sigut expulsats del joc

en: %c*** %c%s%c%c has been kicked from the game
ca: %c*** %c%s%c%c ha sigut expulsat del joc

en: %c*** Team %c%s%c%c has won the game
ca: %c*** L'equip %c%s%c%c ha guanyat el joc

en: %c*** %c%s%c%c has won the game
ca: %c*** %c%s%c%c ha guanyat el joc

en: %c*** The game has %cstarted
ca: %c*** El joc ha %ccomençat

en: %c*** The game is %cin progress
ca: %c*** El joc està %cen progrés

en: %c*** The game has %cpaused
ca: %c*** El joc s'ha %cpausat

en: The game has %c%cpaused
ca: El joc s'ha %c%cpausat

en: %c*** The game has %cresumed
ca: %c*** El joc s'ha %creanudat

en: The game has %c%cresumed
ca: El joc s'ha %c%creanudat

en: %c*** The game has %cended
ca: %c*** El joc ha %cacabat

en: %c*** You have joined %c%s%c%c
ca: %c*** Vos heu unit a %c%s%c%c

en: %c*** %c%s%c%c has joined the spectators %c%c(%c%s%c%c%c)
ca: %c*** %c%s%c%c s'ha unit als espectadors %c%c(%c%s%c%c%c)

en: %c*** %c%s%c%c has left the spectators %c%c(%c%s%c%c%c)
ca: %c*** %c%s%c%c ha abandonat els espectadors %c%c (%c%s%c%c%c)

en: No special blocks
ca: Cap bloc especial

en:  on %c%c%s%c%c
ca:  en %c%c%s%c%c

en:  to All
ca:  a tots

en:  by %c%c%s%c%c
ca:  per %c%c%s%c%c

en: %c*** %c%s%c%c is the moderator
ca: %c*** %c%s%c%c és el moderador

note: remove ", " from end of string
en:  has left the game
ca:  ha abandonat el joc

en:  have left the game
ca:  han abandonat el joc

en:  has joined the game
ca:  s'ha unit al joc

en:  have joined the game
ca:  s'han unit al joc

en: %s is on team %c%s
ca: %s està en l'equip %c%s

en: %s is alone
ca: %s està sol

en: %s are on team %c%s
ca: %s estan en l'equip %c%s

en: %s are alone
ca: %s estan sols

en: %c*** %c%s%c%c is now on team %c%s
ca: %c*** %c%s%c%c està ara en l'equip %c%s

en: %c*** %c%s%c%c is now alone
ca: %c*** %c%s%c%c està ara sol

note: "T" stands for "Team" here
en: T
ca: E

en: Score
ca: Puntuació

en: Tetrinet client
ca: Client de Tetrinet

en: Tetrinet client for GNOME
ca: Client de Tetrinet per al GNOME

en: Command to run to play midi files
ca: Ordre a executar per a reproduir fitxers midi

en: Enable/disable channel list.
ca: Habilita/inhabilita la llista de canals.

en: Enable/disable midi music
ca: Habilita/inhabilita la música midi

en: Enable/disable sound
ca: Habilita/inhabilita el so

en: Enable/disable timestamps.
ca: Habilita/inhabilita les marques de temps.

en: Enables/Disables sound. Keep in mind that the theme that you're using must provide sounds.
ca: Habilita/inhabilita el so. Teniu en compte que el tema que utilitzeu ha de proveir sons.

en: Enables/disables midi music. You'll need to enable sound if you want music to work.
ca: Habilita/inhabilita la música midi. Necessiteu tindre el so habilitat si voleu que funcione la música.

en: Enables/disables the channel list. Disable it if you experience problems when connecting or while playing in your favorite tetrinet server.
ca: Habilita/inhabilita la llista de canals. Inhabiliteu-la si teniu problemes en connectar o en jugar a el vostre canal de tetrinet favorit.

en: Enables/disables timestamps in the partyline.
ca: Habilita/inhabilita les marques de temps en el partyline.

en: If set to true, the game mode will be set to TetriFast. If false, GTetrinet will use the original mode.
ca: Si és cert, el mode de joc s'establirà a TetriFast. Si és fals, el GTetrinet utilitzarà el mode original.

en: Key to discard special
ca: Tecla per a descartar un especial

en: Key to drop piece
ca: Tecla per a soltar la peça

en: Key to move down
ca: Tecla per a moure avall

en: Key to move left
ca: Tecla per a mou a l'esquerra

en: Key to move right
ca: Tecla per a mou a la dreta

en: Key to open the fields' message dialog
ca: Tecla per a obrir el diàleg de missatges del camp de joc

en: Key to rotate clockwise
ca: Tecla per a rotar en sentit de les agulles del rellotge

en: Key to rotate counterclockwise
ca: Tecla per a rotar en sentit contrari de les agulles del rellotge

en: Key to use the current special on field 1
ca: Tecla per a utilitzar l'especial actual en el camp 1

en: Key to use the current special on field 2
ca: Tecla per a utilitzar l'especial actual en el camp 2

en: Key to use the current special on field 3
ca: Tecla per a utilitzar l'especial actual en el camp 3

en: Key to use the current special on field 4
ca: Tecla per a utilitzar l'especial actual en el camp 4

en: Key to use the current special on field 5
ca: Tecla per a utilitzar l'especial actual en el camp 5

en: Key to use the current special on field 6
ca: Tecla per a utilitzar l'especial actual en el camp 6

en: Server where you want to play
ca: Servidor on voleu jugar

en: Tetrinet game mode
ca: Mode de joc de tetrinet

en: The current theme directory. It should contain a readable "blocks.png" and a "theme.cfg".
ca: El directori de temes actual. Ha de contenir un «blocks.png» i «theme.cfg» llegibles.

en: Theme directory, should end with a '/'
ca: Directori de temes, ha d'acabar amb un «/»

en: This command is run when a midi file is to be played. The name of the midi file is placed in the environment variable MIDIFILE.
ca: Aquesta ordre s'executa quan s'ha de reproduir un fitxer de midi. El nom del fitxer de midi s'ha de ficar en la variable d'entorn «MIDIFILE».

en: This is the server where GTetrinet will try to connect.
ca: Aquest és el servidor on intentarà connectar GTetrinet.

en: This key discards the current special. This is case insensitive.
ca: Aquesta tecla descarta l'especial actual. No hi ha diferència entre majúscules i minúscules.

en: This key displays the fields' message dialog. This is case insensitive.
ca: Aquesta tecla mostra el diàleg de missatges dels camps de joc. No hi ha diferència entre majúscules i minúscules.

en: This key drops the block to the ground. This is case insensitive.
ca: Aquesta tecla deixa caure el bloc en terra. No hi ha diferència entre majúscules i minúscules.

en: This key moves the block down. This is case insensitive.
ca: Aquesta tecla mou el bloc avall. No hi ha diferència entre majúscules i minúscules.

en: This key moves the block to the left. This is case insensitive.
ca: Aquesta tecla mou el bloc a l'esquerra. No hi ha diferència entre majúscules i minúscules.

en: This key moves the block to the right. This is case insensitive.
ca: Aquesta tecla mou el bloc a la dreta. No hi ha diferència entre majúscules i minúscules.

en: This key rotates the block clockwise. This is case insensitive.
ca: Aquesta tecla rota el bloc en sentit de les agulles del rellotge. No hi ha diferència entre majúscules i minúscules.

en: This key rotates the block counterclockwise. This is case insensitive.
ca: Aquesta tecla rota el bloc en sentit contrari de les agulles del rellotge. No hi ha diferència entre majúscules i minúscules.

en: This key uses the current special on Player 1's game field.
ca: Aquesta tecla utilitza l'especial actual al camp de joc del Jugador 1.

en: This key uses the current special on Player 2's game field.
ca: Aquesta tecla utilitza l'especial actual al camp de joc del Jugador 2.

en: This key uses the current special on Player 3's game field.
ca: Aquesta tecla utilitza l'especial actual al camp de joc del Jugador 3.

en: This key uses the current special on Player 4's game field.
ca: Aquesta tecla utilitza l'especial actual al camp de joc del Jugador 4.

en: This key uses the current special on Player 5's game field.
ca: Aquesta tecla utilitza l'especial actual al camp de joc del Jugador 5.

en: This key uses the current special on Player 6's game field.
ca: Aquesta tecla utilitza l'especial actual al camp de joc del Jugador 6.

en: This will be the name of your team.
ca: Aquest serà el nom del vostre equip.

en: This will be your nickname in the game.
ca: Aquest serà el vostre nom en el joc.

en: Your nickname
ca: El vostre nom

en: Your team
ca: El vostre equip
