gtetrinet 0 - en to hr translation catalogue (190 entries)

en: Couldn't resolve hostname.
hr: Nisam mogao otkriti ime računala.

en: _Connect to server...
hr: _Spojite se na poslužitelj...

en: _Disconnect from server
hr: _Prekini vezu s poslužiteljem

en: Change _team...
hr: Promijeni _tim...

en: _Start game
hr: _Pokreni igru

en: _Pause game
hr: _Pauziraj igru

en: _End game
hr: _Završi igru

en: Detac_h page...
hr: _Odvoji stranicu...

en: Connect
hr: Spoji

en: Connect to a server
hr: Poveži se na server

en: Disconnect
hr: Prekini vezu

en: Disconnect from the current server
hr: Isključi se sa trenutnog poslužitelja

en: Start game
hr: Pokreni igru

en: Start a new game
hr: Pokreni novu igru

en: End game
hr: Kraj igre

en: End the current game
hr: Završi trenutnu igru

en: Pause game
hr: Pauziraj igru

en: Pause the game
hr: Pauziraj igru

en: Change team
hr: Promijeni tim

en: Change your current team name
hr: Promijenite ime vašeg trenutnog tima

en: Detach page
hr: Odvoji stranicu

en: Detach the current notebook page
hr: Odvoji trenutnu stranicu bilježnice

en: Game in progress
hr: Igra je u toku

en: Connected to
hr: Spojen na

en: Not connected
hr: Nije povezan

en: A Tetrinet client for GNOME.
hr: Tetrinet klijent za GNOME.

en: GTetrinet Home Page
hr: GTetrinet internet stranica

en: Warning: theme does not have a name, reverting to default.
hr: Pažnja: tema nema ime, vraćam na uobičajeno.

note: make dialog that asks for address/nickname
en: Connect to server
hr: Spoji se s poslužiteljem

en: Team name:
hr: Ime tima:

en: You must specify a server name.
hr: Morate odrediti ime poslužitelja.

en: Please specify a password to connect as spectator.
hr: Molim, upišite lozinku, kako biste se priključili kao gledatelj.

en: Please specify a valid nickname.
hr: Molim, upišite ispravan nadimak.

note: game type radio buttons
en: O_riginal
hr: _Original

en: Server address
hr: Adresa poslužitelja

en: Connect as a _spectator
hr: Spojite se kao _gledatelj

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: Spectate game
hr: Gledajte igru

en: _Nick name:
hr: _Nadima&k:

en: _Team name:
hr: _Ime tima:

en: Player information
hr: Informacije o igraču

en: Change Key
hr: Promijeni tipku

en: Move right
hr: Pomakni desno

en: Move left
hr: Pomakni lijevo

en: Move down
hr: Pomakni dolje

en: Rotate right
hr: Zakreni desno

en: Rotate left
hr: Zakreni lijevo

en: Drop piece
hr: Ispusti dio

en: Discard special
hr: Odbaci posebno

en: Send message
hr: Pošalji poruku

en: Special to field 1
hr: Posebno u polje 1

en: Special to field 2
hr: Posebno u polje 2

en: Special to field 3
hr: Posebno u polje 3

en: Special to field 4
hr: Posebno u polje 4

en: Special to field 5
hr: Posebno u polje 5

en: Special to field 6
hr: Posebno u polje 6

en: Press new key for "%s"
hr: Pritisni novu tipku za "%s"

en: GTetrinet Preferences
hr: Postavke GTetrinet -a

en: Select a theme from the list.
    Install new themes in ~/.gtetrinet/themes/
hr: Odaberi teme sa popisa.
    Instaliraj nove teme u ~/.gtetrinet/themes/

en: Name:
hr: Ime:

en: Author:
hr: Autor:

en: Description:
hr: Opis:

en: Selected Theme
hr: Odabrana tema

en: Themes
hr: Teme

note: partyline
en: Enable _Timestamps
hr: Uključi vremenske oznake

en: Enable Channel _List
hr: Uključi _popis kanala

note: FIXME
en: Partyline
hr: Razgovor

en: Action
hr: Akcija

en: Key
hr: Ključ

en: Select an action from the list and press Change Key to change the key associated with the action.
hr: Odaberi radnju sa popisa i pritisni 'Promijeni tipku' za promjenu tipke pridružene toj radnji.

en: Change _key...
hr: Promijeni _tipku...

en: _Restore defaults
hr: _Povrati uobičajene postavke

en: Keyboard
hr: Tipkovnica

note: sound
en: Enable _Sound
hr: _Omogući zvuk

en: Enable _MIDI
hr: Uključi _MIDI

en: Enter command to play a midi file:
hr: Upišite naredbu za pokretanje midi datoteke:

en: The above command is run when a midi file is to be played.  The name of the midi file is placed in the environment variable MIDIFILE.
hr: Navedena naredba se pokreće kada treba odsvirati midi datoteku.  Ime midi datoteke je postavljeno u varijablu okruženja MIDIFILE.

en: Sound
hr: Zvuk

en: Error loading theme: cannot load graphics file
    Falling back to default
hr: Greška pri učitavanju postavke: ne mogu otvoriti grafičku datoteku
    Vraćam na uobičajeno

en: Error loading default theme: Aborting...
    Check for installation errors
hr: Greška pri učitavanju uobičajene teme: Prekidam... 
    Provjerite da li ima grešaka pri instalaciji

en: Next piece:
hr: Sljedeći dio:

en: Lines:
hr: Redaka:

en: Level:
hr: Razina:

en: Active level:
hr: Aktivna razina:

en: Attacks and defenses:
hr: Napadi i odbrane:

en: Not playing
hr: Ne svira

en: Specials:
hr: Posebni:

en: SERVER
hr: Poslužitelj

en: Set nickname to use
hr: Postavi nadimak

en: NICKNAME
hr: NADIMAK

en: Set team name
hr: Postavi ime tima

en: TEAM
hr: TIM

en: Connect as a spectator
hr: Spojite se kao gledatelj

en: Spectator password
hr: Gledatelja lozinka

en: PASSWORD
hr: LOZINKA

en: Failed to init GConf: %s
hr: Nisam uspio pokrenuti GConf: %s

note: FIXME
en: Playing Fields
hr: Polja za igranje

note: FIXME
en: Winlist
hr: Popis pobjednika

en: Name
hr: Ime

en: Players
hr: Igrači

en: State
hr: Država

en: Description
hr: Opis

en: Channel List
hr: Kanali

en: Team
hr: Tim

en: Your name:
hr: Vaše ime:

en: Your team:
hr: Vaš tim:

en: Talking in channel
hr: Razgovor na kanalu

en: Disconnected
hr: Veza prekinuta

en: Server disconnected
hr: Isključen poslužitelj

en: %c%c*** Disconnected from server
hr: %c%c*** Odspojen sa servera

en: Error connecting:
hr: Greška u povezivanju:

en: %c%c*** Connected to server
hr: %c%c*** Povezan na server

en: %c%c*** You have been kicked from the game
hr: %c%c*** Izbačeni ste iz igre

en: %c*** %c%s%c%c has been kicked from the game
hr: %c*** %c%s%c%c je izbačen iz igre

en: %c*** Team %c%s%c%c has won the game
hr: %c*** Ekipa %c%s%c%c je pobijedila

en: %c*** %c%s%c%c has won the game
hr: %c*** %c%s%c%c je pobijedio!

en: %c*** The game has %cstarted
hr: %c*** igra je %cpočela

en: %c*** The game is %cin progress
hr: %c*** igra je %cu toku

en: %c*** The game has %cpaused
hr: %c*** igra je %cprivremeno zaustavljena

en: The game has %c%cpaused
hr: Igra je %c%c u stanci

en: %c*** The game has %cresumed
hr: %c*** igra se %cnastavila

en: The game has %c%cresumed
hr: Igra je %c%c nastavljena

en: %c*** The game has %cended
hr: %c*** igra je %czavršila

en: %c*** You have joined %c%s%c%c
hr: %c*** uključili ste se u %c%s%c%c

en: %c*** %c%s%c%c has joined the spectators %c%c(%c%s%c%c%c)
hr: %c*** %c%s%c%c se pridružio promatračima %c%c(%c%s%c%c%c)

en: %c*** %c%s%c%c has left the spectators %c%c(%c%s%c%c%c)
hr: %c*** %c%s%c%c je napustio promatrače %c%c(%c%s%c%c%c)

en: No special blocks
hr: Bez posebnih blokova

en:  on %c%c%s%c%c
hr: na %c%c%s%c%c

en:  to All
hr: Svima

en:  by %c%c%s%c%c
hr: sa %c%c%s%c%c

en: %c*** %c%s%c%c is the moderator
hr: %c*** %c%s%c%c je moderator

note: remove ", " from end of string
en:  has left the game
hr: je napustio igru

en:  have left the game
hr: je napustio igru

en:  has joined the game
hr: je uživao u igri

en:  have joined the game
hr: se pridružio igri

en: %s is on team %c%s
hr: %s je u timu %c%s

en: %s is alone
hr: %s je sam

en: %s are on team %c%s
hr: %s su u momčadi %c%s

en: %s are alone
hr: %s su sami

en: %c*** %c%s%c%c is now on team %c%s
hr: %c*** %c%s%c%c je sada u timu %c%s

en: %c*** %c%s%c%c is now alone
hr: %c*** %c%s%c%c je sada sam

en: Score
hr: Rezultat

en: Tetrinet client
hr: Klijent Tetrinet -a

en: Tetrinet client for GNOME
hr: Klijent Tetrinet-a za GNOME

en: Command to run to play midi files
hr: Naredba za sviranje MIDI datoteka.

en: Enable/disable channel list.
hr: Uključi/isključi popis kanala.

en: Enable/disable midi music
hr: Uključi/isključi MIDI glazbu.

en: Enable/disable sound
hr: Uključi/isključi zvuk.

en: Enable/disable timestamps.
hr: Uključi/isključi oznake vremena.

en: Enables/Disables sound. Keep in mind that the theme that you're using must provide sounds.
hr: Uključi/isključi zvuk. Imajte na umu da postavka, koju koristite, mora omogućavati zvuk.

en: Enables/disables midi music. You'll need to enable sound if you want music to work.
hr: Uključi/isključi midi glazbu. Morate uključiti zvuk, ukoliko želite čuti glazbu.

en: Enables/disables the channel list. Disable it if you experience problems when connecting or while playing in your favorite tetrinet server.
hr: Uključi/isključi popise kanala. Isključite ih ako imate problema kad se povezujete ili dok se igrate na Vašem omiljenom poslužitelju Tetrinet-a .

en: Enables/disables timestamps in the partyline.
hr: Uključi/isključi oznaku vremena dok pričate.

en: Key to discard special
hr: Tipka za odbacivanje posebnih blokova.

en: Key to drop piece
hr: Tipka za ispuštanje dijela

en: Key to move down
hr: Tipka za pomicanje dolje

en: Key to move left
hr: Tipka za pomicanje lijevo

en: Key to move right
hr: Tipka za pomicanje desno

en: Key to open the fields' message dialog
hr: Tipka za otvaranje poruka o poljima.

en: Key to rotate clockwise
hr: Tipka za okretanje u smjeru kazaljke sata.

en: Key to rotate counterclockwise
hr: Tipka za okretanje u smjeru suprotno od kazaljke sata.

en: Key to use the current special on field 1
hr: Tipka s kojim se koristi trenutni posebni blok u polju 1

en: Key to use the current special on field 2
hr: Tipka s kojim se koristi trenutni posebni blok u polju 2

en: Key to use the current special on field 3
hr: Tipka s kojim se koristi trenutni posebni blok u polju 3

en: Key to use the current special on field 4
hr: Tipka s kojim se 4 koristi trenutni posebni blok u polju

en: Key to use the current special on field 5
hr: Tipka s kojim se koristi trenutni posebni blok u polju 5

en: Key to use the current special on field 6
hr: Tipka s kojim se koristi trenutni posebni blok u polju 6

en: Server where you want to play
hr: Poslužitelj gdje se želite igrati.

en: The current theme directory. It should contain a readable "blocks.png" and a "theme.cfg".
hr: Trenutni direktorij sa postavkama. Mora sadržati čitljive "blocks.png" i i "theme.cfg".

en: Theme directory, should end with a '/'
hr: Direktorij tema, treba završiti s '/'.

en: This command is run when a midi file is to be played. The name of the midi file is placed in the environment variable MIDIFILE.
hr: Ova naredba se pokreće kada treba odsvirati midi datoteku.  Ime midi datoteke je postavljeno u varijablu okruženja MIDIFILE.

en: This is the server where GTetrinet will try to connect.
hr: Ovo je poslužitelj gdje će se GTetrinet pokušati priključiti.

en: This key discards the current special. This is case insensitive.
hr: Ovaj tipka odbacuje trenutni poseban dio. Nisu bitna velika/mala slova.

en: This key displays the fields' message dialog. This is case insensitive.
hr: Ovaj tipka prikazuje za poruke polja. Nisu bitna velika/mala slova.

en: This key drops the block to the ground. This is case insensitive.
hr: Ovaj tipka spušta blok na dno. Nisu bitna velika/mala slova.

en: This key moves the block down. This is case insensitive.
hr: Ovaj tipka pomiče blok prema dolje. Nisu bitna velika/mala slova.

en: This key moves the block to the left. This is case insensitive.
hr: Ovaj tipka pomiče blok u lijevo. Nisu bitna velika/mala slova.

en: This key moves the block to the right. This is case insensitive.
hr: Ovaj tipka pomiče blok u desno. Nisu bitna velika/mala slova.

en: This key rotates the block clockwise. This is case insensitive.
hr: Ovaj tipka okreće  blok u smjeru kretanja kazaljke sata. Nisu bitna velika/mala slova.

en: This key rotates the block counterclockwise. This is case insensitive.
hr: Ovaj tipka okreće blok suprotno kretanju kazaljke sata. Nisu bitna velika/mala slova.

en: This key uses the current special on Player 1's game field.
hr: Tipka s kojim se koristi trenutni posebni blok u polju igrača 1.

en: This key uses the current special on Player 2's game field.
hr: Tipka s kojim se koristi trenutni posebni blok u polju igrača 2.

en: This key uses the current special on Player 3's game field.
hr: Tipka s kojim se koristi trenutni posebni blok u polju igrača 3.

en: This key uses the current special on Player 4's game field.
hr: Tipka s kojim se koristi trenutni posebni blok u polju igrača 4.

en: This key uses the current special on Player 5's game field.
hr: Tipka s kojim se koristi trenutni posebni blok u polju igrača 5.

en: This key uses the current special on Player 6's game field.
hr: Tipka s kojim se koristi trenutni posebni blok u polju igrača 6.

en: This will be the name of your team.
hr: Ovo će biti ime Vašeg tima.

en: This will be your nickname in the game.
hr: Ovo će biti Vaš nadimak u igri.

en: Your nickname
hr: Vaš nadimak

en: Your team
hr: Vaš tim
