gtetrinet - en to pl translation catalogue (193 entries)

en: Couldn't resolve hostname.
pl: Nie można przetworzyć nazwy komputera.

en: _Connect to server...
pl: _Połącz z serwerem...

en: _Disconnect from server
pl: _Rozłącz od serwera

en: Change _team...
pl: Z_mień zespół...

en: _Start game
pl: _Uruchom grę

en: _Pause game
pl: _Wstrzymaj grę

en: _End game
pl: _Zakończ grę

en: Detac_h page...
pl: O_dłącz stronę...

en: Connect
pl: Połącz

en: Connect to a server
pl: Łączy z serwerem

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Disconnect from the current server
pl: Rozłącza od bieżącego serwera

en: Start game
pl: Uruchom grę

en: Start a new game
pl: Rozpoczyna nową grę

en: End game
pl: Zakończ grę

en: End the current game
pl: Kończy bieżącą grę

en: Pause game
pl: Wstrzymaj grę

en: Pause the game
pl: Wstrzymuje grę

en: Change team
pl: Zmień zespół

en: Change your current team name
pl: Zmień nazwę swojego aktualnego zespołu

en: Detach page
pl: Odłącz stronę

en: Detach the current notebook page
pl: Odłącza bieżącą stronę notatnika

en: Game in progress
pl: Gra w toku

en: Connected to
pl: Połączono z

en: Not connected
pl: Nie połączono

en: A Tetrinet client for GNOME.
pl: Klient Tetrinet dla GNOME.

en: GTetrinet Home Page
pl: Strona domowa GTetrinet

en: Warning: theme does not have a name, reverting to default.
pl: Ostrzeżenie: motyw nie posiada nazwy, przywracanie domyślnej.

note: make dialog that asks for address/nickname
en: Connect to server
pl: Łączenie z serwerem

en: Team name:
pl: Nazwa zespołu:

en: You must specify a server name.
pl: Należy określić nazwę serwera.

en: Please specify a password to connect as spectator.
pl: Określ hasło dla łączących się widzów.

en: Please specify a valid nickname.
pl: Określ poprawny pseudonim.

note: game type radio buttons
en: O_riginal
pl: O_ryginalna

en: Tetri_Fast
pl: Szybki_Tetris

en: Server address
pl: Adres serwera

en: Connect as a _spectator
pl: Połącz jako _widz

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: Spectate game
pl: Obserwowanie gry

en: _Nick name:
pl: _Pseudonim:

en: _Team name:
pl: Nazwa _zespołu:

en: Player information
pl: Informacje o graczu

en: Change Key
pl: Zmiana klawisza

en: Move right
pl: Przeniesienie w prawo

en: Move left
pl: Przeniesienie w lewo

en: Move down
pl: Przeniesienie w dół

en: Rotate right
pl: Obrót w prawo

en: Rotate left
pl: Obrót w lewo

en: Drop piece
pl: Upuszczenie elementu

en: Discard special
pl: Porzucnie klocka specjalnego

en: Send message
pl: Przesłanie komunikatu

en: Special to field 1
pl: Klocek specjalny na pole 1

en: Special to field 2
pl: Klocek specjalny na pole 2

en: Special to field 3
pl: Klocek specjalny na pole 3

en: Special to field 4
pl: Klocek specjalny na pole 4

en: Special to field 5
pl: Klocek specjalny na pole 5

en: Special to field 6
pl: Klocek specjalny na pole 6

en: Press new key for "%s"
pl: Naciśnij nowy klawisz dla "%s"

en: GTetrinet Preferences
pl: Preferencje GTetrinet

en: Select a theme from the list.
    Install new themes in ~/.gtetrinet/themes/
pl: Wybierz motyw z listy.
    Zainstaluj nowe motywy w katalogu ~/.gtetrinet/themes/

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Author:
pl: Autor:

en: Description:
pl: Opis:

en: Selected Theme
pl: Wybrany motyw

en: Download new themes
pl: Pobranie nowych motywów

en: Themes
pl: Motywy

note: partyline
en: Enable _Timestamps
pl: Włączone znaczniki _czasu

en: Enable Channel _List
pl: Włączone _listy kanałów

note: FIXME
en: Partyline
pl: Pogawędka

en: Action
pl: Akcja

en: Key
pl: Klawisz

en: Select an action from the list and press Change Key to change the key associated with the action.
pl: Wybierz akcję z listy i naciśnij Zmień klawisz aby zmienić klawisz przypisany do tej akcji.

en: Change _key...
pl: Zmień _klawisz...

en: _Restore defaults
pl: _Przywróć domyślne

en: Keyboard
pl: Klawiatura

note: sound
en: Enable _Sound
pl: Włączony _dźwięk

en: Enable _MIDI
pl: Włączone _MIDI

en: Enter command to play a midi file:
pl: Podaj polecenie odtwarzania pliku midi:

en: The above command is run when a midi file is to be played.  The name of the midi file is placed in the environment variable MIDIFILE.
pl: Poniższe polecenie jest uruchamiane gdy należy odtworzyć plik midi. Nazwa pliku midi jest ustawiona w zmiennej środowiskowej MIDIFILE.

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Error loading theme: cannot load graphics file
    Falling back to default
pl: Błąd podczas wczytywania motywu: nie można wczytać
    pliku graficznego. Przywrócenie wartości domyślnych

note: shouldnt happen
en: Error loading default theme: Aborting...
    Check for installation errors
pl: Błąd podczas wczytywania domyślnego motywu: Przerwanie...
    Sprawdź błędy instalacji

en: Next piece:
pl: Następny klocek:

en: Lines:
pl: Wiersze:

en: Level:
pl: Poziom

en: Active level:
pl: Aktywny poziom:

en: Attacks and defenses:
pl: Ataki i obrony:

en: Not playing
pl: Nie gra

en: Specials:
pl: Specjalne:

en: SERVER
pl: SERWER

en: Set nickname to use
pl: Używany pseudonim

en: NICKNAME
pl: PSEUDONIM

en: Set team name
pl: Nazwa zespołu

en: TEAM
pl: ZESPÓŁ

en: Connect as a spectator
pl: Podłącz jako obserwator

en: Spectator password
pl: Hasło widza

en: PASSWORD
pl: HASŁO

en: Failed to init GConf: %s
pl: Niepowodzenie podczas inicjalizacji GConf-a: %s

note: FIXME
en: Playing Fields
pl: Pola gry

note: FIXME
en: Winlist
pl: Lista okien

en: Name
pl: Nazwa

en: Players
pl: Gracze

en: State
pl: Stan

en: Description
pl: Opis

en: Channel List
pl: Lista kanałów

en: Team
pl: Zespół

en: Your name:
pl: Twoje imię:

en: Your team:
pl: Twój zespół:

en: Talking in channel
pl: Rozmowa na kanale

en: Disconnected
pl: Rozłączony

en: Server disconnected
pl: Serwer rozłączony

en: %c%c*** Disconnected from server
pl: %c%c*** Rozłączony z serwerem

en: Error connecting:
pl: Błąd połączenia:

en: %c%c*** Connected to server
pl: %c%c*** Połączony z serwerem

en: %c%c*** You have been kicked from the game
pl: %c%c*** Wykopano cię z gry

en: %c*** %c%s%c%c has been kicked from the game
pl: %c*** Użytkownik %c%s%c%c został wykopany z gry

en: %c*** Team %c%s%c%c has won the game
pl: %c*** Zespół %c%s%c%c wygrał grę

en: %c*** %c%s%c%c has won the game
pl: %c*** %c%s%c%c wygrał grę

en: %c*** The game has %cstarted
pl: %c*** Gra została %curuchomiona

en: %c*** The game is %cin progress
pl: %c*** Gra jest %cw toku

en: %c*** The game has %cpaused
pl: %c*** Gra została %cwstrzymana

en: The game has %c%cpaused
pl: Gra została %c%cwstrzymana

en: %c*** The game has %cresumed
pl: %c*** Gra została %cwznowiona

en: The game has %c%cresumed
pl: Gra została %c%cwznowiona

en: %c*** The game has %cended
pl: %c*** Gra %czakończyła się

en: %c*** You have joined %c%s%c%c
pl: %c*** Przyłączono się do %c%s%c%c

en: %c*** %c%s%c%c has joined the spectators %c%c(%c%s%c%c%c)
pl: %c*** %c%s%c%c przyłączył(a) się do obserwatorów %c%c(%c%s%c%c%c)

en: %c*** %c%s%c%c has left the spectators %c%c(%c%s%c%c%c)
pl: %c*** %c%s%c%c opuścił(a) obserwatorów %c%c(%c%s%c%c%c)

en: No special blocks
pl: Brak specjalnych klocków

en:  on %c%c%s%c%c
pl:  na %c%c%s%c%c

en:  to All
pl:  do wszystkich

en:  by %c%c%s%c%c
pl:  przez %c%c%s%c%c

en: %c*** %c%s%c%c is the moderator
pl: %c*** %c%s%c%c jest moderatorem

note: remove ", " from end of string
en:  has left the game
pl:  opuścił(a) grę

en:  have left the game
pl:  opuścił(a) grę

en:  has joined the game
pl:  przyłączył(a) się do gry

en:  have joined the game
pl:  przyłaczył(a) się do gry

en: %s is on team %c%s
pl: %s jest w zespole %c%s

en: %s is alone
pl: %s jest sam(a)

en: %s are on team %c%s
pl: %s są w zespole %c%s

en: %s are alone
pl: %s są sami

en: %c*** %c%s%c%c is now on team %c%s
pl: %c*** %c%s%c%c jest teraz w zespole %c%s

en: %c*** %c%s%c%c is now alone
pl: %c*** %c%s%c%c jest teraz sam(a)

note: "T" stands for "Team" here
en: T
pl: Z

en: Score
pl: Punktacja

en: Tetrinet client
pl: Klient Tetrinet

en: Tetrinet client for GNOME
pl: Klient Tetrinet dla GNOME

en: Command to run to play midi files
pl: Polecenie uruchamiane do odtwarzania plików midi

en: Enable/disable channel list.
pl: Włączenie/wyłączenie listy kanałów.

en: Enable/disable midi music
pl: Włączenie/wyłączenie muzyki midi

en: Enable/disable sound
pl: Włączenie/wyłączenie dźwięku

en: Enable/disable timestamps.
pl: Włączenie/wyłączenie znaczników czasowych.

en: Enables/Disables sound. Keep in mind that the theme that you're using must provide sounds.
pl: Włącza/wyłącza dźwięk. Należy pamiętać, by używany motyw środowiska dostarczał dźwięki.

en: Enables/disables midi music. You'll need to enable sound if you want music to work.
pl: Włącza/wyłącza muzykę MIDI. Aby muzyka działała, należy również włączyć dźwięk.

en: Enables/disables the channel list. Disable it if you experience problems when connecting or while playing in your favorite tetrinet server.
pl: Włącza/wyłącza listę kanałów. Wyłącz to, jeżeli są problemy podczas łączenia lub gry z ulubionym serwerem tetrinet.

en: Enables/disables timestamps in the partyline.
pl: Włącza/wyłącza znaczniki czasowe w pogawędce.

en: Key to discard special
pl: Klawisz porzucania klocka specjalnego

en: Key to drop piece
pl: Klawisz upuszczania elementu

en: Key to move down
pl: Klawisz przenoszący kolcek w dół

en: Key to move left
pl: Klawisz przenoszący klocek w lewo

en: Key to move right
pl: Klawisz przenoszący klocek w prawo

en: Key to open the fields' message dialog
pl: Klawisz otwierający okno komunikatów pól

en: Key to rotate clockwise
pl: Klawisz do obracania w prawo

en: Key to rotate counterclockwise
pl: Klawisz do obracania w lewo

en: Key to use the current special on field 1
pl: Klawisz użycia klocka specjalnego na polu 1

en: Key to use the current special on field 2
pl: Klawisz użycia klocka specjalnego na polu 2

en: Key to use the current special on field 3
pl: Klawisz użycia klocka specjalnego na polu 3

en: Key to use the current special on field 4
pl: Klawisz użycia klocka specjalnego na polu 4

en: Key to use the current special on field 5
pl: Klawisz użycia klocka specjalnego na polu 5

en: Key to use the current special on field 6
pl: Klawisz użycia klocka specjalnego na polu 6

en: Server where you want to play
pl: Serwer, na którym ma się odbywać gra

en: The current theme directory. It should contain a readable "blocks.png" and a "theme.cfg".
pl: Bieżący katalog z motywami. Powinien zawierać możliwy do odczytu plik "blocks.png" oraz "theme.cfg".

en: Theme directory, should end with a '/'
pl: Katalog z mowywami, powinien kończyć się znakiem "/"

en: This command is run when a midi file is to be played. The name of the midi file is placed in the environment variable MIDIFILE.
pl: Polecenie uruchamiane gdy ma byc odgrywana muzyka MIDI. Nazwa pliku MIDI jest umieszczana w zmiennej środowiskowej MIDIFILE.

en: This is the server where GTetrinet will try to connect.
pl: Serwer z którym program GTetrinet będzie próbował się łączyć.

en: This key discards the current special. This is case insensitive.
pl: Ten klawisz odrzuca bieżący klocek specjalny. Wielkość liter nie ma znaczenia.

en: This key displays the fields' message dialog. This is case insensitive.
pl: Ten klawisz otwiera okno komunikatów pól. Wielkość liter nie ma znaczenia.

en: This key drops the block to the ground. This is case insensitive.
pl: Ten klawisz upuszcza klocek na podłoże. Wielkość liter nie ma znaczenia.

en: This key moves the block down. This is case insensitive.
pl: Ten klawisz przenosi klocek w dół. Wielkość liter nie ma znaczenia.

en: This key moves the block to the left. This is case insensitive.
pl: Ten klawisz przenosi klocek w lewo. Wielkość liter nie ma znaczenia.

en: This key moves the block to the right. This is case insensitive.
pl: Ten klawisz przenosi klocek w prawo. Wielkość liter nie ma znaczenia.

en: This key rotates the block clockwise. This is case insensitive.
pl: Ten klawisz obraca klocek w prawo. Wielkość liter nie ma znaczenia.

en: This key rotates the block counterclockwise. This is case insensitive.
pl: Ten klawisz obraca klocek w lewo. Wielkość liter nie ma znaczenia.

en: This key uses the current special on Player 1's game field.
pl: Ten klawisz używa bieżącego klocka specjalnego na polu gracza pierwszego.

en: This key uses the current special on Player 2's game field.
pl: Ten klawisz używa bieżącego klocka specjalnego na polu gracza drugiego.

en: This key uses the current special on Player 3's game field.
pl: Ten klawisz używa bieżącego klocka specjalnego na polu gracza trzeciego.

en: This key uses the current special on Player 4's game field.
pl: Ten klawisz używa bieżącego klocka specjalnego na polu gracza czwartego.

en: This key uses the current special on Player 5's game field.
pl: Ten klawisz używa bieżącego klocka specjalnego na polu gracza piątego.

en: This key uses the current special on Player 6's game field.
pl: Ten klawisz używa bieżącego klocka specjalnego na polu gracza szóstego.

en: This will be the name of your team.
pl: To będzie nazwa twojego zespołu.

en: This will be your nickname in the game.
pl: To będzie twój pseudonim w grze.

en: Your nickname
pl: Twój pseudonim

en: Your team
pl: Twój zespół
