gtetrinet - en to sr translation catalogue (193 entries)

en: Couldn't resolve hostname.
sr: Не могу да разрешим име домаћина.

en: _Connect to server...
sr: _Повежи се на сервер...

en: _Disconnect from server
sr: Ис_кључи се са сервера

en: Change _team...
sr: Промени _тим...

en: _Start game
sr: Почни _игру

en: _Pause game
sr: Пау_зирај игру

en: _End game
sr: За_врши игру

en: Detac_h page...
sr: _Одвоји страну...

en: Connect
sr: Повежи се

en: Connect to a server
sr: Повежи се на сервер

en: Disconnect
sr: Искључи се

en: Disconnect from the current server
sr: Искључи се са тренутног сервера

en: Start game
sr: Почни игру

en: Start a new game
sr: Почни нову игру

en: End game
sr: Заврши игру

en: End the current game
sr: Заврши тренутну игру

en: Pause game
sr: Паузирај игру

en: Pause the game
sr: Паузирај игру

en: Change team
sr: Промени тим

en: Change your current team name
sr: Промени име тренутног тима

en: Detach page
sr: Одвоји страну

en: Detach the current notebook page
sr: Одвоји тренутну страницу бележнице

en: Game in progress
sr: Игра у току

en: Connected to
sr: Повезан на

en: Not connected
sr: Није повезан

en: A Tetrinet client for GNOME.
sr: Тетринет клијент за Гном.

en: GTetrinet Home Page
sr: ГТетринет интернет страница

en: Warning: theme does not have a name, reverting to default.
sr: Пажња: тема нема име, враћам на подразумевано

note: make dialog that asks for address/nickname
en: Connect to server
sr: Повежи се на сервер

en: Team name:
sr: Име тима:

en: You must specify a server name.
sr: Морате назначити име сервера.

en: Please specify a password to connect as spectator.
sr: Упишите лозинку да се прикључите као посматрач.

en: Please specify a valid nickname.
sr: Молим упишите исправан надимак.

note: game type radio buttons
en: O_riginal
sr: Оригинал

en: Server address
sr: Адреса сервера

en: Connect as a _spectator
sr: Повежи се као гледалац

en: _Password:
sr: Лозинка:

en: Spectate game
sr: Посматрај игру

en: _Nick name:
sr: Надимак:

en: _Team name:
sr: Име тима:

en: Player information
sr: Информације о играчу

en: Change Key
sr: Промени тастер

en: Move right
sr: Десно

en: Move left
sr: Лево

en: Move down
sr: Доле

en: Rotate right
sr: Ротирај десно

en: Rotate left
sr: Ротирај лево

en: Drop piece
sr: Спусти део

en: Discard special
sr: Одбаци посебне

en: Send message
sr: Пошаљи поруку

en: Special to field 1
sr: Посебне у поље 1

en: Special to field 2
sr: Посебне у поље 2

en: Special to field 3
sr: Посебне у поље 3

en: Special to field 4
sr: Посебне у поље 4

en: Special to field 5
sr: Посебне у поље 5

en: Special to field 6
sr: Посебне у поље 6

en: Press new key for "%s"
sr: Притисни нови тастер за "%s"

en: GTetrinet Preferences
sr: ГТетринет подешавања

en: Select a theme from the list.
    Install new themes in ~/.gtetrinet/themes/
sr: Изабери поставку са листе.
    Инсталирај нове поставке у ~/.gtetrinet/themes/

en: Name:
sr: Име:

en: Author:
sr: Аутор:

en: Description:
sr: Опис:

en: Selected Theme
sr: Изабрана поставка

en: Download new themes
sr: Преузми нове поставке

en: Themes
sr: Поставке

note: partyline
en: Enable _Timestamps
sr: Укључи временске ознаке

en: Enable Channel _List
sr: Укључи _листе канала

note: FIXME
en: Partyline
sr: Чаврљање

en: Action
sr: Радња

en: Key
sr: Тастер

en: Select an action from the list and press Change Key to change the key associated with the action.
sr: Изабери радњу са листе и притисни 'Промени тастер' за промену тастера придруженог тој радњи.

en: Change _key...
sr: Промени тастер...

en: _Restore defaults
sr: В_рати подразумевано

en: Keyboard
sr: Тастатура

note: sound
en: Enable _Sound
sr: Укључи звук

en: Enable _MIDI
sr: Укључи _MIDI

en: Enter command to play a midi file:
sr: Унеси команду за покретање midi фајла:

en: The above command is run when a midi file is to be played.  The name of the midi file is placed in the environment variable MIDIFILE.
sr: Наведена команда се покреће када треба одсвирати midi фајл.  Име midi фајла је постављено у променљиву MIDIFILE.

en: Sound
sr: Звук

en: Error loading theme: cannot load graphics file
    Falling back to default
sr: Грешка при учитавању поставке: не могу да отворим слику
    Враћам на подразумевано

note: shouldnt happen
en: Error loading default theme: Aborting...
    Check for installation errors
sr: Грешка при учитавању подразумеване поставке: Прекидам... 
    Проверите да нема грешака при инсталацији

en: Next piece:
sr: Следећи:

en: Lines:
sr: Линија:

en: Level:
sr: Ниво:

en: Active level:
sr: Активни ниво:

en: Attacks and defenses:
sr: Напади и одбране:

en: Not playing
sr: Не игра

en: Specials:
sr: Посебни:

en: SERVER
sr: СЕРВЕР

en: Set nickname to use
sr: Подеси надимак

en: NICKNAME
sr: НАДИМАК

en: Set team name
sr: Подеси име тима

en: TEAM
sr: ТИМ

en: Connect as a spectator
sr: Повежи се као гледалац

en: Spectator password
sr: Лозинка гледалаца

en: PASSWORD
sr: ЛОЗИНКА

en: Failed to init GConf: %s
sr: Неуспела иницијализација GConf-a: %s

note: FIXME
en: Playing Fields
sr: Поља за играње

note: FIXME
en: Winlist
sr: Листа прозора

en: Name
sr: Име

en: Players
sr: Играчи

en: State
sr: Стање

en: Description
sr: Опис

en: Channel List
sr: Листа канала

en: Team
sr: Тим

en: Your name:
sr: Ваше име:

en: Your team:
sr: Ваш тим:

en: Talking in channel
sr: Разговор на каналу

en: Disconnected
sr: Искључен

en: Server disconnected
sr: Сервер искључен

en: %c%c*** Disconnected from server
sr: %c%c*** Искључен са сервера

en: Error connecting:
sr: Грешка у повезивању:

en: %c%c*** Connected to server
sr: %c%c*** Повезан на сервер

en: %c%c*** You have been kicked from the game
sr: %c%c*** Избачени сте из игре

en: %c*** %c%s%c%c has been kicked from the game
sr: %c*** %c%s%c%c је избачен из игре

en: %c*** Team %c%s%c%c has won the game
sr: %c*** Тим %c%s%c%c је победио

en: %c*** %c%s%c%c has won the game
sr: %c*** %c%s%c%c је победио

en: %c*** The game has %cstarted
sr: %c*** Игра је %cпочела

en: %c*** The game is %cin progress
sr: %c*** Игра је %cу току

en: %c*** The game has %cpaused
sr: %c*** Игра је %cпаузирана

en: The game has %c%cpaused
sr: Игра је %c%cпаузирана

en: %c*** The game has %cresumed
sr: %c*** Игра је %cнастављена

en: The game has %c%cresumed
sr: Игра је %c%cнастављена

en: %c*** The game has %cended
sr: %c*** Игра је %cзавршена

en: %c*** You have joined %c%s%c%c
sr: %c*** Прикључили сте се %c%s%c%c

en: %c*** %c%s%c%c has joined the spectators %c%c(%c%s%c%c%c)
sr: %c*** %c%s%c%c се прикључио гледаоциома %c%c(%c%s%c%c%c)

en: %c*** %c%s%c%c has left the spectators %c%c(%c%s%c%c%c)
sr: %c*** %c%s%c%c је напустио гледалиште %c%c(%c%s%c%c%c)

en: No special blocks
sr: Без посебних блокова

en:  on %c%c%s%c%c
sr:  на %c%c%s%c%c

en:  to All
sr: свима

en:  by %c%c%s%c%c
sr:  од %c%c%s%c%c

en: %c*** %c%s%c%c is the moderator
sr: %c*** %c%s%c%c је модератор

note: remove ", " from end of string
en:  has left the game
sr:  је напустио игру

en:  have left the game
sr:  је напустио игру

en:  has joined the game
sr:  се прикључио игри

en:  have joined the game
sr:  се прикључио игри

en: %s is on team %c%s
sr: %s је у тиму %c%s

en: %s is alone
sr: %s је сам

en: %s are on team %c%s
sr: %s је у тиму %c%s

en: %s are alone
sr: %s је сам

en: %c*** %c%s%c%c is now on team %c%s
sr: %c*** %c%s%c%c је сад у тиму %c%s

en: %c*** %c%s%c%c is now alone
sr: %c*** %c%s%c%c је сад сам

note: "T" stands for "Team" here
en: T
sr: Т

en: Score
sr: Резултат

en: GTetrinet
sr: ГТетринет

en: Tetrinet client
sr: Тетринет клијент

en: Tetrinet client for GNOME
sr: Тетринет клијент за Гном

en: Command to run to play midi files
sr: Команда за пуштање MIDI фајлова.

en: Enable/disable channel list.
sr: Укључи/искључи листе канала.

en: Enable/disable midi music
sr: Укључи/искључи MIDI музику.

en: Enable/disable sound
sr: Укључи/искључи звук.

en: Enable/disable timestamps.
sr: Укључи/искључи ознаке времена.

en: Enables/Disables sound. Keep in mind that the theme that you're using must provide sounds.
sr: Укључи/искључи звук. Имајте на уму да поставка коју користите мора садржати звук.

en: Enables/disables midi music. You'll need to enable sound if you want music to work.
sr: Укључи/искључи midi музику. Морате укључити звук ако желите да музика ради.

en: Enables/disables the channel list. Disable it if you experience problems when connecting or while playing in your favorite tetrinet server.
sr: Укључи/искључи листе канала. Искључите их ако имате проблема кад се повезујете или док играте на Вашем омиљеном Тетринет серверу.

en: Enables/disables timestamps in the partyline.
sr: Укључи/искључи ознаку времена док чаврљате.

en: Key to discard special
sr: Тастер за одбацивање посебних блокова.

en: Key to drop piece
sr: Тастер са спуштање делића

en: Key to move down
sr: Тастер за померање доле

en: Key to move left
sr: Тастер за померање лево

en: Key to move right
sr: Тастер за померање десно

en: Key to open the fields' message dialog
sr: Тастер за отварање порука у пољима.

en: Key to rotate clockwise
sr: Тастер за ротацију у смеру сата.

en: Key to rotate counterclockwise
sr: Тастер за ротацију у смеру супротно од сата.

en: Key to use the current special on field 1
sr: Тастер којим се у пољу 1 користи тренутни посебни блок

en: Key to use the current special on field 2
sr: Тастер којим се у пољу 2 користи тренутни посебни блок

en: Key to use the current special on field 3
sr: Тастер којим се у пољу 3 користи тренутни посебни блок

en: Key to use the current special on field 4
sr: Тастер којим се у пољу 4 користи тренутни посебни блок

en: Key to use the current special on field 5
sr: Тастер којим се у пољу 5 користи тренутни посебни блок

en: Key to use the current special on field 6
sr: Тастер којим се у пољу 6 користи тренутни посебни блок

en: Server where you want to play
sr: Сервер на ком желите да играте.

en: The current theme directory. It should contain a readable "blocks.png" and a "theme.cfg".
sr: Тренутни директоријум са поставкама.Мора да садржи читљив "blocks.png" и "theme.cfg".

en: Theme directory, should end with a '/'
sr: Директоријум поставки, треба да се завршава са '/'.

en: This command is run when a midi file is to be played. The name of the midi file is placed in the environment variable MIDIFILE.
sr: Наведена команда се покреће када треба одсвирати midi фајл.  Име midi фајла је постављено у променљиву MIDIFILE.

en: This is the server where GTetrinet will try to connect.
sr: Ово је сервер где ће ГТетринет покушати да се прикључи.

en: This key discards the current special. This is case insensitive.
sr: Овај тастер одбацује тренутни посебан делић. Велика/мала слова су небитна.

en: This key displays the fields' message dialog. This is case insensitive.
sr: Овај тастер приказује за поруке за поља. Велика/мала слова су небитна.

en: This key drops the block to the ground. This is case insensitive.
sr: Овај тастер спушта блок на дно. Велика/мала слова су небитна.

en: This key moves the block down. This is case insensitive.
sr: Овај тастер помера блок доле. Велика/мала слова су небитна.

en: This key moves the block to the left. This is case insensitive.
sr: Овај тастер помера блок лево. Велика/мала слова су небитна.

en: This key moves the block to the right. This is case insensitive.
sr: Овај тастер помера блок десно. Велика/мала слова су небитна.

en: This key rotates the block clockwise. This is case insensitive.
sr: Овај тастер ротира блок у смеру кретања сата. Велика/мала слова су небитна.

en: This key rotates the block counterclockwise. This is case insensitive.
sr: Овај тастер ротира блок супротно кретању сата. Велика/мала слова су небитна.

en: This key uses the current special on Player 1's game field.
sr: Тастер којим се у пољу играча 1 користи тренутни посебни блок

en: This key uses the current special on Player 2's game field.
sr: Тастер којим се у пољу играча 2 користи тренутни посебни блок

en: This key uses the current special on Player 3's game field.
sr: Тастер којим се у пољу играча 3 користи тренутни посебни блок

en: This key uses the current special on Player 4's game field.
sr: Тастер којим се у пољу играча 4 користи тренутни посебни блок

en: This key uses the current special on Player 5's game field.
sr: Тастер којим се у пољу играча 5 користи тренутни посебни блок

en: This key uses the current special on Player 6's game field.
sr: Тастер којим се у пољу играча 6 користи тренутни посебни блок

en: This will be the name of your team.
sr: Ово ће бити име Вашег тима

en: This will be your nickname in the game.
sr: Ово ће бити Ваш надимак у игри.

en: Your nickname
sr: Ваш надимак

en: Your team
sr: Ваш тим
