gtetrinet 2.6 - en to tr translation catalogue (188 entries)

en: Couldn't resolve hostname.
tr: Makina adını çözemedi.

en: _Connect to server...
tr: Sunucuya bağlan...

en: _Disconnect from server
tr: Sunucudan ayrıl

en: Change _team...
tr: Takım değiştir...

en: _Start game
tr: Oyuna başla

en: _Pause game
tr: Oyunu duraklat

en: _End game
tr: Oyunu sonlandır

en: Detac_h page...
tr: Sayfayı ayır...

en: Connect
tr: Bağlan

en: Connect to a server
tr: Bir sunucuya bağlan

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı kes

en: Disconnect from the current server
tr: Şu andaki sunucu bağlantısını kes

en: Start game
tr: Oyuna başla

en: Start a new game
tr: Yeni bir oyuna başla

en: End game
tr: Oyunu sonlandır

en: End the current game
tr: Şu andaki oyunu sonlandır

en: Pause game
tr: Oyunu duraklat

en: Pause the game
tr: Oyunu duraklat

en: Change team
tr: Takım değiştir

en: Change your current team name
tr: Şu andaki takımının adını değiştir

en: Detach page
tr: Sayfayı ayır

en: Detach the current notebook page
tr: Şu andaki defter sayfasını ayır

en: Game in progress
tr: Oyun devam ediyor

en: Connected to
tr: Bağlandı

en: Not connected
tr: Bağlı değil

en: A Tetrinet client for GNOME.
tr: GNOME için bir Tetrinet istemcisi.

en: GTetrinet Home Page
tr: GTetrinet Ana Sayfası

en: Warning: theme does not have a name, reverting to default.
tr: Uyarı: temanın bir adı yok, öntanımlıya geçiliyor

note: make dialog that asks for address/nickname
en: Connect to server
tr: Sunucuya bağlan

en: Team name:
tr: Takım adı:

en: You must specify a server name.
tr: Bir sunucu adı belirtmek zorundasınız.

en: Please specify a password to connect as spectator.
tr: Seyirci olarak bağlanmak için lütfen bir şifre belirtin.

en: Please specify a valid nickname.
tr: Lütfen geçerli bir takma ad belirtin.

note: game type radio buttons
en: O_riginal
tr: Özgün

en: Server address
tr: Sunucu adresi

en: Connect as a _spectator
tr: Seyirci olarak bağlan

en: _Password:
tr: Şifre:

en: Spectate game
tr: Oyunu seyret

en: _Nick name:
tr: Takma ad:

en: _Team name:
tr: Takım adı:

en: Player information
tr: Oyuncu bilgisi

en: Change Key
tr: Tuş Değiştir

en: Move right
tr: Sağa git

en: Move left
tr: Sola git

en: Move down
tr: Aşağı git

en: Rotate right
tr: Sağa çevir

en: Rotate left
tr: Sola çevir

en: Drop piece
tr: Parçayı düşür

en: Discard special
tr: Özeli sil

en: Send message
tr: İleti gönder

en: Special to field 1
tr: 1. alana özel

en: Special to field 2
tr: 2. alana özel

en: Special to field 3
tr: 3. alana özel

en: Special to field 4
tr: 4. alana özel

en: Special to field 5
tr: 5. alana özel

en: Special to field 6
tr: 6. alana özel

en: Press new key for "%s"
tr: "%s" için yeni tuşa basın

en: GTetrinet Preferences
tr: GTetrinet Tercihleri

en: Select a theme from the list.
    Install new themes in ~/.gtetrinet/themes/
tr: Listeden bir tema seç.
    Yeni temaları ~/.gtetrinet/themes/ dizinine kur.

en: Name:
tr: Ad:

en: Author:
tr: Yazar:

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Selected Theme
tr: Seçili Tema

en: Themes
tr: Temalar

note: partyline
en: Enable _Timestamps
tr: Zaman Damgalarını Etkinleştir

en: Enable Channel _List
tr: Kanal Listesini Etkinleştir

en: Action
tr: Eylem

en: Key
tr: Tuş

en: Select an action from the list and press Change Key to change the key associated with the action.
tr: Listeden bir eylem seçin, ve bu eylemle ilişkilendirilmiş tuşu değiştirmek için Tuş Değişir'e basın.

en: Change _key...
tr: Tuş değiştir...

en: _Restore defaults
tr: Öntanımlıları geri yükle

en: Keyboard
tr: Klavye

note: sound
en: Enable _Sound
tr: _Sesi Etkinleştir

en: Enable _MIDI
tr: MIDI'yi Etkinleştir

en: Enter command to play a midi file:
tr: Midi dosyalarını çalacak komutu girin:

en: The above command is run when a midi file is to be played.  The name of the midi file is placed in the environment variable MIDIFILE.
tr: Yukarıdaki komut, bir midi dosyası çalınacağı zaman çalışır Midi dosyasının adıMIDIFILE çevresel değişkeni içerisine yerleştirilir.

en: Sound
tr: Ses

en: Error loading theme: cannot load graphics file
    Falling back to default
tr: Tema yüklenirken hata oluştu: Çizge dosyasını yükleyemedi
    Öntanımlıya geri dönüyor

note: shouldnt happen
en: Error loading default theme: Aborting...
    Check for installation errors
tr: Öntanımlı tema yüklenirken hata oluştu: İptal ediyor...
    Kurulum hatalarını kontrol edin

en: Next piece:
tr: Sonraki parça:

en: Lines:
tr: Çizgiler:

en: Level:
tr: Düzey:

en: Active level:
tr: Etkin düzey:

en: Attacks and defenses:
tr: Saldırılar ve savunmalar:

en: Not playing
tr: Çalmıyor

en: Specials:
tr: Özeller:

en: SERVER
tr: SUNUCU

en: Set nickname to use
tr: Kullanılacak takma adı belirle

en: NICKNAME
tr: TAKMAAD

en: Set team name
tr: Takım adını belirle

en: TEAM
tr: TAKIM

en: Connect as a spectator
tr: Seyirci olarak bağlan

en: Spectator password
tr: Seyirci şifresi

en: PASSWORD
tr: SIFRE

en: Failed to init GConf: %s
tr: GConf'u ilklendirme başarısız: %s

note: FIXME
en: Playing Fields
tr: Oyun Alanları

note: FIXME
en: Winlist
tr: Kazanma listesi

en: Name
tr: Ad

en: Players
tr: Oyuncular

en: State
tr: Durum

en: Description
tr: Açıklama

en: Channel List
tr: Kanal Listesi

en: Team
tr: Takım

en: Your name:
tr: Adınız:

en: Your team:
tr: Takımınız:

en: Talking in channel
tr: Kanalda konuşuyor

en: Disconnected
tr: Bağlantı kesildi

en: Server disconnected
tr: Sunucu bağlantısı kesildi

en: %c%c*** Disconnected from server
tr: %c%c*** Sunucu bağlantısı kesildi

en: Error connecting:
tr: Bağlantı hatası:

en: %c%c*** Connected to server
tr: %c%c*** Sunucuya bağlandı

en: %c%c*** You have been kicked from the game
tr: %c%c*** Oyundan atıldınız

en: %c*** %c%s%c%c has been kicked from the game
tr: %c*** %c%s%c%c oyundan atıldı

en: %c*** Team %c%s%c%c has won the game
tr: %c*** Takımı %c%s%c%c oyunu kazandı

en: %c*** %c%s%c%c has won the game
tr: %c*** %c%s%c%c oyunu kazandı

en: %c*** The game has %cstarted
tr: %c*** Oyun %cbaşladı

en: %c*** The game is %cin progress
tr: %c*** Oyun %cdevam ediyor

en: %c*** The game has %cpaused
tr: %c*** Oyun %cduraklatıldı

en: The game has %c%cpaused
tr: Oyun %c%cduraklatıldı

en: %c*** The game has %cresumed
tr: %c*** Oyun %cdevam ettirildi

en: The game has %c%cresumed
tr: Oyun %c%csürdürüldü

en: %c*** The game has %cended
tr: %c*** Oyun %cbitti

en: %c*** You have joined %c%s%c%c
tr: %c*** Katıldınız %c%s%c%c

en: %c*** %c%s%c%c has joined the spectators %c%c(%c%s%c%c%c)
tr: %c*** %c%s%c%c seyircilere arasına katıldı %c%c(%c%s%c%c%c)

en: %c*** %c%s%c%c has left the spectators %c%c(%c%s%c%c%c)
tr: %c*** %c%s%c%c seyirciler arasından ayrıldı %c%c(%c%s%c%c%c)

en: No special blocks
tr: Özel öbek yok

en:  on %c%c%s%c%c
tr:  %c%c%s%c%c üzerinde

en:  to All
tr: Herkese

en: %c*** %c%s%c%c is the moderator
tr: %c*** %c%s%c%c yöneticidir

note: remove ", " from end of string
en:  has left the game
tr: oyundan ayrıldı

en:  have left the game
tr: oyundan ayrıldı

en:  has joined the game
tr: oyuna katıldı

en:  have joined the game
tr: oyuna katıldı(lar)

en: %s is on team %c%s
tr: %s, %c%s takımında

en: %s is alone
tr: %s tek başına

en: %s are on team %c%s
tr: %s, %c%s takımındalar

en: %s are alone
tr: %s tek başlarınalar

en: %c*** %c%s%c%c is now on team %c%s
tr: %c*** %c%s%c%c şimdi %c%s takımında

en: %c*** %c%s%c%c is now alone
tr: %c*** %c%s%c%c şimdi tek başına

en: Score
tr: Durum

en: Tetrinet client
tr: Tetrinet istemcisi

en: Tetrinet client for GNOME
tr: GNOME için Tetrinet istemcisi

en: Command to run to play midi files
tr: Midi dosyalarını çalacak komut

en: Enable/disable channel list.
tr: Kanal listesini aç/kapat

en: Enable/disable midi music
tr: Midi müziğini aç/kapat

en: Enable/disable sound
tr: Sesi aç/kapat

en: Enable/disable timestamps.
tr: Zaman damgalarını aç/kapat

en: Enables/Disables sound. Keep in mind that the theme that you're using must provide sounds.
tr: Sesi aç/kapat. Kullandığınız temanın sesler sağlamak zorunda olduğunu aklınızda bulundurun.

en: Enables/disables midi music. You'll need to enable sound if you want music to work.
tr: Midi müziği aç/kapar. Müziğin çalışmasını istiyorsanız, sesi açmanız gerekir.

en: Enables/disables the channel list. Disable it if you experience problems when connecting or while playing in your favorite tetrinet server.
tr: Kanal listesini aç/kapat. Gözde sunucunuza bağlanırken, ya da oynarken sorun yaşarsanız kapatın.

en: Enables/disables timestamps in the partyline.
tr: Parti-çizgisindeki zaman damgalarını aç/kapat.

en: Key to discard special
tr: Özeli atma tuşu

en: Key to drop piece
tr: Parça düşürme tuşu

en: Key to move down
tr: Aşağı hareket tuşu

en: Key to move left
tr: Sola hareket tuşu

en: Key to move right
tr: Sağa hareket tuşu

en: Key to open the fields' message dialog
tr: Alanların ileti penceresini açma tuşu

en: Key to rotate clockwise
tr: Saat yönünde döndürme tuşu

en: Key to rotate counterclockwise
tr: Saat yönünün tersine döndürme tuşu

en: Key to use the current special on field 1
tr: Yürürlükteki özeli 1. alanda kullanma tuşu

en: Key to use the current special on field 2
tr: Yürürlükteki özeli 2. alanda kullanma tuşu

en: Key to use the current special on field 3
tr: Yürürlükteki özeli 3. alanda kullanma tuşu

en: Key to use the current special on field 4
tr: Yürürlükteki özeli 4. alanda kullanma tuşu

en: Key to use the current special on field 5
tr: Yürürlükteki özeli 5. alanda kullanma tuşu

en: Key to use the current special on field 6
tr: Yürürlükteki özeli 6. alanda kullanma tuşu

en: Server where you want to play
tr: Oynamak istediğiniz sunucu

en: The current theme directory. It should contain a readable "blocks.png" and a "theme.cfg".
tr: Yürürlükteki tema dizini. Okunabilir bir "blocks.png" ve "theme.cfg" içermeli.

en: Theme directory, should end with a '/'
tr: Tema dizini, '/' ile bitmeli

en: This command is run when a midi file is to be played. The name of the midi file is placed in the environment variable MIDIFILE.
tr: Bir midi dosyası çalınacağı zaman çalıştırılacak komut. Midi dosyasınınadı MIDIFILE çevresel değişkenine yerleştirilir.

en: This is the server where GTetrinet will try to connect.
tr: Bu, GTetrinet'in bağlanmayı deneyeceği sunucudur

en: This key discards the current special. This is case insensitive.
tr: Bu tuş yürürlükteki özeli atar. Büyük/küçük harf duyarsızdır.

en: This key displays the fields' message dialog. This is case insensitive.
tr: Bu tuş, alanların ileti penceresini gösterir. Büyük/küçük harf duyarsızdır.

en: This key drops the block to the ground. This is case insensitive.
tr: Bu tuş, öbeği zemine düşürür. Büyük/küçük harf duyarsızdır.

en: This key moves the block down. This is case insensitive.
tr: Bu tuş, öbeği aşağıya hareket ettirir. Büyük/küçük harf duyarsızdır.

en: This key moves the block to the left. This is case insensitive.
tr: Bu tuş, öbeği sola hareket ettirir. Büyük/küçük harf duyarsızdır.

en: This key moves the block to the right. This is case insensitive.
tr: Bu tuş, öbeği sağa hareket ettirir. Büyük/küçük harf duyarsızdır.

en: This key rotates the block clockwise. This is case insensitive.
tr: Bu tuş, öbeği saat yönünde döndürür. Büyük/küçük harf duyarsızdır.

en: This key rotates the block counterclockwise. This is case insensitive.
tr: Bu tuş, öbeği saat yönünün tersine döndürür. Büyük/küçük harf duyarsızdır.

en: This key uses the current special on Player 1's game field.
tr: Bu tuş, yürürlükteki özeli 1. Oyuncunun oyun alanında kullanır.

en: This key uses the current special on Player 2's game field.
tr: Bu tuş, yürürlükteki özeli 2.Oyuncunun oyun alanında kullanır.

en: This key uses the current special on Player 3's game field.
tr: Bu·tuş,·yürürlükteki·özeli·3.Oyuncunun·oyun·alanında·kullanır.

en: This key uses the current special on Player 4's game field.
tr: Bu·tuş,·yürürlükteki·özeli·4.Oyuncunun·oyun·alanında·kullanır.

en: This key uses the current special on Player 5's game field.
tr: Bu·tuş,·yürürlükteki·özeli·5.Oyuncunun·oyun·alanında·kullanır.

en: This key uses the current special on Player 6's game field.
tr: Bu·tuş,·yürürlükteki·özeli·6.Oyuncunun·oyun·alanında·kullanır.

en: This will be the name of your team.
tr: Bu sizin takımınızın adı olacak

en: This will be your nickname in the game.
tr: Bu sizin oyundaki takma adınız olacak

en: Your nickname
tr: Takma adınız

en: Your team
tr: Takımınız
