gtg - en to fi translation catalogue (26 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Mark as Done
fi: Merkitse valmiiksi

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Today
fi: Tänään

en: Tags
fi: Leimat

en: Create a new task
fi: Luo uusi tehtävä

en: Undismiss
fi: Hylätyn palauttaminen

en: Task
fi: Tehtävä

en: Mark as Not Done
fi: Merkitse keskeneräiseksi

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: now
fi: nyt

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: soon
fi: pian

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: later
fi: Myöhemmin

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: today
fi: tänään

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: tomorrow
fi: huomenna

en: My new task
fi: Uusi tehtäväni

en: Disable syncing
fi: Poista synkronointi käytöstä

en: Enable syncing
fi: Ota synkronointi käyttöön

en: Syncing is enabled.
fi: Synkronointi on käytössä.

en: Syncing is <span color="red">disabled</span>.
fi: Synkronointi <span color="red">ei ole</span> käytössä.

en: All tags
fi: Kaikki tunnisteet

en: Tags to sync
fi: Synkronoitavat tunnisteet

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: GTG website
fi: GTGn webbiosoite

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: tags
fi: leimat

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: defer
fi: lykkää

en: due
fi: tehtävä
