gtg - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Now
ar: الآن

en: Soon
ar: قريبا

en: Delete
ar: احذف

en: Dismiss
ar: إستبعاد

en: Today
ar: اليوم

en: Plugins
ar: إضافات

en: Tags
ar: الوسوم

en: Create a new task
ar: إنشاء مهمّةً جديدة

en: <b>Dependencies</b>
ar: <b>الإعتماديات</b>

en: _About Plugin
ar: _عنْ الملحق

en: Undismiss
ar: إستعادة

en: Permanently remove this task
ar: إزالة هذه المهمّة نهائيا

en: Task
ar: مهمّة

en: Insert a subtask in this task
ar: إضافة مهمّة فرعيّة لهذه المهمّة

en: Closed on
ar: أغلق في

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: now
ar: الآن

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: soon
ar: قريبا

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: later
ar: لاحقا

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: today
ar: اليوم

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: tomorrow
ar: غداً

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next week
ar: الاسبوع القادم

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next month
ar: الشهر القادم

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next year
ar: السنة القادمة

en: Everything necessary to run this plugin is available.
ar: كل ماهو مطلوب لتشغيل هذا الملحق متوفر.

en: My new task
ar: مهمّتي الجديدة

en: All tasks
ar: كافة المهام

en: GTG website
ar: موقع جتج

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: tags
ar: وسوم

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: defer
ar: تأجيل

en: due
ar: تستحق

note: Translators: Column name, containing the due date
en: Due
ar: في غضون
