gtg - en to bn translation catalogue (31 entries)

en: Now
bn: এখন

en: Soon
bn: শিঘ্রই

en: Delete
bn: মুছে ফেলুন

en: Mark as Done
bn: সম্পন্ন হিসাবে চিহ্নিত করুন

en: Dismiss
bn: বাতিল

en: Tomorrow | In %(days)d days
bn[0]: আগামীকাল
bn[1]: %(days)d  দিন এর মধ্যে

en: Today
bn: আজ

en: Plugins
bn: প্লাগইন

en: Tags
bn: ট্যাগসমূহ

en: Create a new task
bn: একটি নতুন কাজ তৈরি করুন

en: Cancel
bn: বাতিল

en: _About Plugin
bn: প্লাগইন সম্পর্কিত (_A)

en: Task
bn: কর্ম

en: Closed on
bn: বন্ধ হবে

en: Mark as Not Done
bn: সম্পন্ন হয়নি হিসাবে চিহ্নিত করুন

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: now
bn: এখন

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: soon
bn: শিঘ্রই

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: later
bn: পরবর্তীতে

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: today
bn: আজ

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: tomorrow
bn: আগামিকাল

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next week
bn: পরবর্তী সপ্তাহ

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next month
bn: পরবর্তী মাস

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next year
bn: পরবর্তী বছর

en: Yesterday | %(days)d days ago
bn[0]: গতকাল
bn[1]: %(days)d কাল আগে

en: All tasks
bn: সকল কাজসমূহ

en: GTG website
bn: জিটিজি ওয়েবসাইট

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: tags
bn: ট্যাগসমূহ

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: tag
bn: ট্যাগ

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: defer
bn: পার্থক্য

en: Completed %(days)d day late | Completed %(days)d days late
bn[0]: সম্পুর্ন %(days)d দিন পরে
bn[1]: সম্পুর্ন %(days)d দিন পরে

en: Completed %(days)d day early | Completed %(days)d days early
bn[0]: সম্পুর্ন %(days)d দিন আগে
bn[1]: সম্পুর্ন %(days)d দিন আগে
