gtg - en to he translation catalogue (49 entries)

en: Now
he: עכשיו

en: Soon
he: בקרוב

en: Delete
he: מחיקה

en: Mark as Done
he: סימון כבוצע

en: Dismiss
he: התעלמות

en: Tomorrow | In %(days)d days
he[0]: מחר
he[1]: בעוד %(days)d ימים

en: Today
he: היום

en: Plugins
he: תוספים

en: Tags
he: תגיות

en: Create a new task
he: יצירת משימה חדשה

en: Cancel
he: ביטול

en: TagName
he: שם_התגית

en: Apply to subtasks
he: החלה על תת־משימות

en: <b>Dependencies</b>
he: <b>תלויות</b>

en: _About Plugin
he: על _אודות התוסף

en: Mark this task as not to be done anymore
he: סימון משימה זו כלא תבוצע עוד

en: Undismiss
he: התייחסות

en: Permanently remove this task
he: הסרת משימה זו לצמיתות

en: Task
he: משימה

en: Insert a subtask in this task
he: הוספת תת־משימה למשימה זו

en: Closed on
he: נסגר ב־

en: Mark as Not Done
he: סימון כלא בוצע

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: now
he: עכשיו

note: Translators: Used for display Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: soon
he: בקרוב

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: later
he: אחר כך

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: today
he: היום

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code Translators: Used in search parsing, no spaces, lowercased in code
en: tomorrow
he: מחר

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next week
he: שבוע הבא

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next month
he: חודש הבא

note: Translators: Used in parsing, made lowercased in code
en: next year
he: שנה הבאה

en: Yesterday | %(days)d days ago
he[0]: אתמול
he[1]: לפני %(days)d ימים

en: Everything necessary to run this plugin is available.
he: כל מה שדרוש להרצת תוסף זה זמין.

en: Please install the following python modules:
he: נא להתקין את המודולים הבאים של פיית'ון:

en: Please start the following applications:
he: יש להפעיל את היישום הבא:

en: Please install or start the following components:
he: יש להתקין או להפעיל את הרכיבים הבאים:

en: Very helpful message, isn't it? Please report a bug.
he: הודעה מאוד מועילה, לא כך? נא לדווח על תקלה.

en: My new task
he: המשימה החדשה שלי

en: All tasks
he: כל המשימות

en: Tasks with no tags
he: משימה ללא תגיות

en: GTG website
he: האתר של GNOME ולעניין

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: tags
he: תגיות

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: tag
he: תגית

note: Translators: Used in parsing, no spaces, lowercased in code
en: defer
he: נדחה

en: due
he: תפוגה

note: Translators: Column name, containing the due date
en: Due
he: תאריך יעד

en: Completed %(days)d day late | Completed %(days)d days late
he[0]: הושלמה באיחור של יום
he[1]: הושלמה באיחור של %(days)d

en: Completed %(days)d day early | Completed %(days)d days early
he[0]: הושלמה יום בטרם המועד
he[1]: הושלמה %(days)d ימים לפני המועד

en: Choose where to save your list
he: יש לבחור היכן לשמור את הרשימה

en: Start task in Hamster
he: הפעלת משימה ב־Hamster
